HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 08:59
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,75
364.348
11,850
30,80
30,90
0,98%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Nema tu dalje dečki od 335 kn. Tu je brana od prvog dana kak se zna za dividendu i teško da će to popustiti prije eks dday. Jedino bi ju branitelji mogli spustiti na 300-310 kn prije 18.4.[proud]

kolega imate prizvuk pesimiste, Novoselec jesi to ti?
uf ova Hanfa stroga, nebi ti bil u koze
a ljepo ste nas navlacili na kupnju i vase visoke targete a sad ne znam ja nista sve to precenjeno od de ja u Poljski telekom…
još se uvek nadam da nesi to ti Novoselec
[bye][bye]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

5.3.2008. top 10:

1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 7.779.412 9,50 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 5.732.197 7,00 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 2.869.187 3,50 Skrb. račun prodali 384 komada
5. HPB D.D. 405.428 0,50 Skrb. račun prodali 4284 komada
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 371.618 0,45 Skrb. račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 363.843 0,44 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 352.117 0,43 Skrb. račun kupili 3441 komad
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 310.012 0,38 Skrb. račun kupili 1000 komada
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 219.289 0,27 Skrb. račun
Ukupno: 73,47

Kao i prethodni trgovinski dan jedni prodaju(štopavaju) dok drugi kupuju… [sad]

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila


Ivan1902: ” Na temelju odredbe članka 14. stavak 1., a u vezi s člankom 13. Zakona o Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga („NN“, br. 140/05 ) povodom izjave Dinka Novoselca predsjednika Uprave AZ obveznog mirovinskog fonda o navodnoj “precijenjenosti hrvatskog burzovnog indeksa CROBEX do 30 do 50%”,Agencija izvješćuje javnost, članove mirovinskih fondova i ulagače na tržištu kapitala da je pokrenula postupak i zatražila izjavu Dinka Novoselca, radi utvrđivanja činjenica na osnovi kojih je dao subjektivna predviđanja.Nakon što se utvrde sve relevantne činjenice i odgovornost, Agencija će u okviru svojih ovlasti poduzeti propisane zakonske mjere.http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&LANG=&vijestid=318 ” Joj pa ni to nis,Dinkec si je valjda malo prevec popil

a kaj sad ak se malo zaletel, pa mi smo poznati da nam ministri rade gluposti…
samo tak dinkec, hebes samodola naruci još jenu litru, tak bi napravil pijani amerikanec!!!

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Ne morate se toliko brinuti za mene. Pa dionica je narasla samo 2,5 % nakon što sam je prodao. Neke su porasle i 500 % nakon što sam prodao. Ovo je samo kikiriki.
A pošto još imam 1 paket uopće mi ne smeta što raste.
Jednostavno neću više imati narodne dionice i to je to.
Nema tu kruha.

Nisam baš potpuno siguran, dali znate kada dolazi dividenda i kolko će biti i dali ćemo biti obavješteni .molio bi one koji znaju neka napišu.


zanima me mišljenje osobe ivana7 konkretno o ht !!!

Da ima 100.000 kn slobodnih da li bi ih utopila u ht ili u nešto drugo ??!! npr ?!!
… inaće komentari su mi ok, milim da si iz miljea ??

– najdraže mi je kada se netko tek uključi u forum te mi postavi neko pitanje.

– u ovoj korekciji sam stvarno puno love ulupala u HT,
– koristila sam doslovno sve financijske poluge koje su mi bile dostupne.
– trenutno sam na HT u dobrom plusu, tu ne računam dionice sa IPA HT, tu će još biti i bonus dionice.

– neki dan sam kupovala HT i po 333kn, pa je poslije toga pao, ali je danas ludo rastao i s velikim prometom.
– danas sam imala manji keš na računu, gledala što kupiti i ništa, a mislila sam HT.
– ima i drugih povoljnih dionica INA, ADRS, VIRO, ATGR, ATPL, i još neke nelikvidne.

– na HT nećete puno zaraditi, ali u ovoj nestabilnoj situaciji sigurno nećete niti puno izgubiti.
– po meni je trenutno puno bolje ulaganje u HT, nego oročenje u banci.
– na cijeni od 340kn dividendni prinos 8.7%.
– pretpostavka iduća dividenda 20kn, dividendni prinos 5.9% (na kupljenu cijenu 340)
– ove dvije dividende Vam daju cca 14.6%. za godinu i dva mjeseca.
– na cijeni od 400kn dividendni prinos od 20kn bi bio 5%, što je s obzirom na bankarske kamate O.K.
– znači cijena bi mogla slobodno na 400 i više kuna.
– ali ovo su sve pretpostavke, ipak se na burzi mora i rizikirati, ali po meni je ovdje sigurno najmanji.

– negativne stvari.
– svakako BF, ali ako država bude reagirala ne mora i biti.
– ali država je troma, te nitko ne Vidi taj problem,
– neće branitelji spuštati cijenu,
– cijenu će spuštati tržište i špekulanti kako bi što povoljnije od branitelja kupili HT i INU.
– po meni tada treba biti u nekoj keš poziciji s strogom namjerom kupnje dionica HT.
– dionica bi mogla dolje, koliko nemam pojma.

– pozitivne stvari.
– može na naše tržište uletjeti koji strani fond i pokupovati jeftino ove sve jeftine bisere od dionica.
– trenutno imamo na tržištu i puno balona, trenutno nisu na tržištu sve dionice povoljne.
– možda je i danas kod nas došao koji takav fond.
– a to bi mi bilo i najdraže kada bi netko iz vani ovim našim fondovima podigao tržište,
– a i zbilja su nesposobni, znaju kupovati samo na ATH.

– evo nadam se kako sam Vam bar malo pomogla.
– ali krajnja odluka mora biti samo Vaša,
– kada sam ja kupovala HT na najnižim cijenama, na ovome forumu se je moglo čitati samo o temama propasti burze, ali svemu dođe kraj, kraj će doći i ovoj korekciji samo ne znam kada.
Pozdrav !

@ Ivana7 – ima i drugih povoljnih dionica INA, ADRS, VIRO, ATGR, ATPL, i još neke nelikvidne.

Danas sam je piknul prilicno, nešto mi govori, da nece biti dugo tak povoljna..[proud]


I – ima i drugih povoljnih dionica INA, ADRS, VIRO, ATGR, ATPL, i još neke nelikvidne. – na HT nećete puno zaraditi, ali u ovoj nestabilnoj situaciji sigurno nećete niti puno izgubiti

Toplo preporučam da se primiš posla, tj kupovine gore navedenih dionica!
Bit ćeš od koristi i onima koji ih posjeduju, ali i onima koji ih ne posjeduju i ne žele ih ni posjedovati!


Na temelju odredbe članka 14. stavak 1., a u vezi s člankom 13. Zakona o Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga („NN“, br. 140/05 ) povodom izjave Dinka Novoselca predsjednika Uprave AZ obveznog mirovinskog fonda o navodnoj “precijenjenosti hrvatskog burzovnog indeksa CROBEX do 30 do 50%”,
Agencija izvješćuje javnost, članove mirovinskih fondova i ulagače na tržištu kapitala da je pokrenula postupak i zatražila izjavu Dinka Novoselca, radi utvrđivanja činjenica na osnovi kojih je dao subjektivna predviđanja.
Nakon što se utvrde sve relevantne činjenice i odgovornost, Agencija će u okviru svojih ovlasti poduzeti propisane zakonske mjere.

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&LANG=&vijestid=318

u svakom slučaju pozitivno, da se netko sjetio priupitati za zdravlje ove “sveznamilupetamštohoću” likove

Zahvaljujem Ivana7, bilo je vrlo jezgrovito i poučno !!!
Možda pokrenem i ja kakvu polugu za ht do dividende, a ona van i u nešto dugoročnije…..a trenutno podcjenjeno ATLN , PODR, THNK, VDKT, DLKV, VIRO ??!
HT mi je po nekom zakonu mase, nije mi logična dionica.
Nisam siguran da ću i ostale paketiće držati za onih 6 dodatnih dionica.
Što smatraš balon dionicama – koje konkretno ?
Ma tko ne riskira, taj ne profitira, zato— povući barem jednu polugu !!!
Neću valjda pogoditi balon ??!


Nema tu dalje dečki od 335 kn. Tu je brana od prvog dana kak se zna za dividendu i teško da će to popustiti prije eks dday. Jedino bi ju branitelji mogli spustiti na 300-310 kn prije 18.4.[proud]
Reče tenkista i bi tako!!! OPS 337,85 Koja trabunjanjanjanjanja… Malo lakše s omalovažavanjem branitelja.Da nismo ispravno razmišljali danas bi se ovo tržilo pod nazivom JT-RA Pozdrav braniteljima.Nebojte se “tenkova” i posade.
[/quote]

Kolega, neće branitelji srušiti HT! Ako će ga tko srušiti to je tržište i to u strahu od branitelja. Da li je taj strah opravdan ili ne, pokazat će se na dan 12.04 i još par dana poslje. Osobno, smatram da je strah neopravdan i da branitelji neće srušiti HT, ali to uopće nije bitno. Bitno je da je strah prisutan, i bit će prisutan a samim tim i špekulacija, te da postoji vrla mogućnost pritiskanja cijene na dole kako se budemo bližili 12.04. I bilo bi pametno imat nešto casha za te dane. Eto.. u tom leži cijela priča. Ista će se situacija ponovit u 10.mjesecu zbog straha od naroda i dodjele bonus dionica. Nikad na zelenu granu s tim HT-om, da nema BF-a na horizontu, cijena bi bila u blokadi 2 dana za redom
[wink]

I'LL BE BACK

Ja samo ponavljam da mi je target na 450 i da mi je ovo sve još uvijek presmiješno, ali priznajem, svaki porast veseli i još samo 112 kuna i 15 lipa i prodajem, bez obzira na branitelje, mirovince, OIF-ove i ostale, a o fundamentima je stvarno glupo razglabat. Ne znam kako vama, ali mene je ova cijena banana bez obzira na likvidnost i stagnaciju na ostalim dionicama.

Surround all arround when it hits the ground


Nisam baš potpuno siguran, dali znate kada dolazi dividenda i kolko će biti i dali ćemo biti obavješteni .molio bi one koji znaju neka napišu.

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=3796&pg=17

http://www.poslovni.hr/72785.aspx
Braniteljima iz dobiti Fonda 127 mil. kuna
…………………Petar Lovrić, član UO fonda branitelja potvrđuje da se trenuto razrađuju tehnički aspekti vezani uz definiranje isplate u roku 60 dana od podnošenja zahtjeva za prodajom udjela, a odluka o izmjenama………………[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Po meni ovo je ključna odluka koja će omogućiti odmak od 60 dana za točnu pripremu koliko novca treba osigurati ,a u menjuveremenu stiže i dividenda.
Neće biti naglog pritiska na cijenu HT-r-a i INA-r-a.[lol]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Ja samo ponavljam da mi je target na 450 i da mi je ovo sve još uvijek presmiješno, ali priznajem, svaki porast veseli i još samo 112 kuna i 15 lipa i prodajem, bez obzira na branitelje, mirovince, OIF-ove i ostale, a o fundamentima je stvarno glupo razglabat. Ne znam kako vama, ali mene je ova cijena banana bez obzira na likvidnost i stagnaciju na ostalim dionicama.

Samo bih dodao da je i moj target nekad bio 450, ali danas je veći!!![thumbsup][thumbsup][thumbsup]

New Report

Close