HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 15.05.2024. u 14:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,47
74.753
2,453
30,70
30,90
2,32%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Na djecu je bolje ne uzimati ko misli slobodno i normalno raspolagati novcima.

Više je odredbi obiteljskog zakona o kojima treba voditi pri tome brigu, osim već spomenutog dopuštenja Centra za socijalnu skrb tu je još i obvezno podnošenje izvješća da je novac utrošen u skladu sa zakonom propisanom namjenom koja je propisana u čl. 260 Obiteljskog zakona “Prihode od djetetove imovine roditelji mogu koristiti za njegovo uzdržavanje, liječenje, odgoj, školovanje, obrazovanje ili za podmirenje nekih drugih važnih potreba djeteta.”
Sredstva od prodaje se ispalćuju na račun vlasnika, ali je moguće ugovoriti nalog u banci za automatski prijenos novca sa računa vlasnika na račun punomoćnika.

Crnobijeli

Iz prospekta IPO INA -e:

“Med-utim, ne´ce se odbiti valjane i obvezuju´ce ponude koje podnesu hrvatski drˇzavljani uz pravo prvenstva i posebnu pogodnost kako je to utvrd-eno Odlukom Vlade Republike Hrvatske donesenom 14. rujna 2006. godine, kako je izmijenjena i dopunjena. Pod uvjetom da broj Dionica, ukljuˇcuju´ci i opciju dodatne alokacije, bude dovoljan za zadovoljenje njihove potraˇznje. Ukoliko broj Dionica, zajedno s opcijom dodatne alokacije, ne bude dovoljan za zadovoljenje njihove potraˇznje, broj Dionica u odnosu na koje hrvatski drˇzavljani stave valjane i obvezuju´ce ponude na kupnju uz pravo prvenstva i posebnu pogodnost bit ´ce razmjerno smanjen za svakog ponuditelja zaokruˇzeno na punu Dionicu, na manje, te ´ce takva ponuda biti prihva´cena.”
Ako ovako nešto bude stajalo i u prospektu HT onda predbilježba na više paketa manjeg iznosa nema nikakvog smisla, a ja sam bio uvjeren da se umjesto razmjernog smanjenja određuje novi limitirani maksimum i ako upišeš ispod tog maksimuma ostaje ti upisani iznos. Šteta jer sam gotovo siguran da će doći do smanjenja…..

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

Cijene dionica T-HT-a prvog bi dana mogle rasti čak 80 posto? (31.08.2007)

Ponude za kupnju dionica HT-a građani mogu predavati od 17. do 2 7. rujna, a pravne osobe do 1. listopada. Iako nitko na jučerašnjoj sjednici Vlade nije htio govoriti o cijeni dionice, neslužbeno doznajemo da bi se cijena mogla kretati od 180 do 300 kuna.
Građani mogu kupiti dionice vrijedne do 38.000 kuna, a zadrže li ih godinu dana, dobit će dopunsku dionicu. Na Zagrebačkoj i Londonskoj burzi dionice će se naći 5. listopada.
Nezavisni ekonomski stručnjak Branimir Lokin kaže da je objektivno očekivati da će prvog dana na burzama cijena dionice porasti za 30 posto, ali i kako je moguće da “skoči” i do 80 posto.

izvor: http://www.limun.hr

14.04.2008.


Iz prospekta IPO INA -e:


Ako ovako nešto bude stajalo i u prospektu HT onda predbilježba na više paketa manjeg iznosa nema nikakvog smisla, a ja sam bio uvjeren da se umjesto razmjernog smanjenja određuje novi limitirani maksimum i ako upišeš ispod tog maksimuma ostaje ti upisani iznos. Šteta jer sam gotovo siguran da će doći do smanjenja…..

Pa nece valjda Hrvati iskrcat vise od 3.5 mlrd kn iz carapa? A svi kukaju da nemaju. Svima bi ja porez lupio, po dimnjaku, ko u dobra stara vremena. Harac, rajo, harac… [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

iz čarapa, kredita, teta, baba i inih…hoće. Najskuplja predizborna kampanja ikad, jer će cijena u startu biti 30 % ispod tržišne vrijednosti, a mali hrvati će biti sretni sa dobitkom godine. Svi ćemo biti sretni i xxx će dobiti izbore ma racun masovne euforije i ujedno nade da će se to ponoviti i dogodine, itd…Masive trip

Mislim da vlada neće vraćati lovu ako bude previše zainteresiranih. Jednostavno će dići cijenu, tako da ćemo za 38.000 dobiti manji broj dionica, a i manju zaradu na burzi. Treba sačekati prospekt.
Glede špekulacija da će izaći možda i 200.000 ljudi, mislim da to baš i nije realno. Gledam svoje kolege u firmi (20-tak visoko obrazovanih ljudi, s visokim plaćama i s prosjekom godina oko 30), jedini ću ja kupiti dionice. Svi su u kreditima za stanove, auta i sl.

Glas [b]PROTIV[/b] oporezivanja kapitalne dobiti

Dakle, proporcionalno rezanje ili određivanje gornje granice? Molim ako netko može dati pouzdan i konkretan odgovor jer to je važno za izbor strategije, odnosno za odluku treba li ići na više manjih paketa ili na manje maksimalnih paketa.

Nezavisni ekonomski stručnjak Branimir Lokin kaže da je objektivno očekivati da će prvog dana na burzama cijena dionice porasti za 30 posto, ali i kako je moguće da “skoči” i do 80 posto.


Ne čudi me ta procjena, jer institucionalni neće dobiti ni “limun”…tako da bi prvih dana moglo biti žestoko…
Moja skromna procjena je ako dionica bude po 220 na IPO-u, prvi dan bi mogla dostići 380-400 kuna.[smiley2]
(Magmu sam “falia” za 25 kn…[smiley2][smiley2])

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


*bingo*: ” Nezavisni ekonomski stručnjak Branimir Lokin kaže da je objektivno očekivati da će prvog dana na burzama cijena dionice porasti za 30 posto, ali i kako je moguće da “skoči” i do 80 posto. ” Ne čudi me ta procjena, jer institucionalni neće dobiti ni “limun”…tako da bi prvih dana moglo biti žestoko… Moja skromna procjena je ako dionica bude po 220 na IPO-u, prvi dan bi mogla dostići 380-400 kuna.[smiley2] (Magmu sam “falia” za 25 kn…[smiley2][smiley2])

Slažem se kolega.


Pa nece valjda Hrvati iskrcat vise od 3.5 mlrd kn iz carapa? A svi kukaju da nemaju. Svima bi ja porez lupio, po dimnjaku, ko u dobra stara vremena. Harac, rajo, harac… [smiley1]

Ljubo, ti si?

No respect

Ljubo, ti si?


Ti si opsjednut tim Ljubom…[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Pozdrav,
Da li mi može tko pomoći u proceduri sa punomoćima (da li postoji špranca i koja je procedura).
Hvala


SLK:

Ljubo, ti si?

Ti si opsjednut tim Ljubom…[smiley2]

Ljubo i španjolska inkvizicija. Predgrupa Meri Cetinić.

[smiley2]

No respect

Ljubo i španjolska inkvizicija. Predgrupa Meri Cetinić.

[smiley2]


Sjećam se Tomislava Ivčića i Meri Cetinić zajedno u Sceni…nedjeljom prijepodne…

Stara dobra vremena…[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Sjećam se Tomislava Ivčića i Meri Cetinić zajedno u Sceni…nedjeljom prijepodne…

Stara dobra vremena…[smiley2]

Jel im bila Gorka ili Slatka rijeka? [smiley2]

No respect

New Report

Close