HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 15.05.2024. u 15:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,73
160.116
5,211
30,50
31,00
2,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

IVICA MUDRINIĆ IZJAVIO DIVIDENDA ĆE BITI 29.56 KN HRT1 VIJESTI

deimos:

Bas me razveselio HT danas… Uzeo ja dividendu unaprijed. [bye]

Na koliko si se povukao, ako se smije znati?

Usao oko 303 prije par dana, izaso nesto iznad 327 (kasno dosao na posao, hebiga). Nije neka zarada, ali za par dana drzanja je dobro, s obzirom da je rizik bio nikakav.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Simone: ” neke firme stavljaju ograničenje na isplatu dividende u obliku datuma na koji si morao imati upisane dionice. Ima li tu kakvih informacija? ” Čitaš li još nešto, osim foruma?[undecid] Vaš link Vjerojatno 21. travanj

Nisam čitao jer mi je HT rezerva a i ovako brže dobijem odgovor[thumbsup]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Dividenda od 29,56 kuna po dionici bit će isplaćena svim dioničarima koji su na dan sjednice Glavne skupštine, koja je planirana za 21. travanj 2008., upisani kao dioničari u Središnjoj depozitarnoj agenciji.

Nemam zašto da tugujem,ovdje se samo luduje i ako odem,odlazim zauvjek

Postoji algoritam koji računa početnu cijenu na temelju bida i aska…

Najveći bid bio je 360 ako se na varam što bi značilo da nakon ovakove vijesti je cijena trebala ići od 360 uzbrdo, valjda i do 400 s obzirom na 30 kn dividende. Ali pošto je stvars dionicama HT a takva kakva je danas ako bude 335 na kraju dana biće dobro…
Ma baš me zanima koji su to likovi koji prodaju po 320 ako u roku od 40ak dana dobija premiju od 30 kuna. Ma dobro još kod nas kužim, ali i u Londonu je 66,6 $…

Moze jedno rasciscavanje nejasnoce neiskusnog dionicara?

Sto je s onom odlukom iz 9. mjeseca o isplati trokvartalne dividende? Da li ovaj iznos od 30 kn vrijedi za cijelu godinu pa cemo mi koji smo kupili na javnoj ponudi dobiti samo cetvrtinu od tih 30kn?

Dakle, pitanje je da li cu za svoj paket dobiti 64 * 30 kn dividende ili cetvrtinu od toga?

Da li netko zna koji dan će se odrediti za dividendu odnosno upis u knjigu dioničara?????

na 4300 sve prodajem...

21.04.2008.

jo je meni…pa tko će ih do onda držati….
[cry]

na 4300 sve prodajem...

da, 2 mjeseca … iznimno dugi period držanja dionice [smiley]
neće valjda strulit do tad … [tongue]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

T-HT: Dividenda 29,56 kuna po dionici

28. veljače – Najveća hrvatska telekomunikacijska tvrtka Hrvatske telekomunikacije završila je 2007. godinu s neto dobiti u iznosu od 2,47 milijardi kuna, 11,6 posto većom nego 2006. Prema prijedlogu Uprave i Nadzornog odbora, gotovo cjelokupna dobit trebala bi biti isplaćena dioničarima preko dividende u iznosu od 29,56 kuna po dionici. To znači da će građanima koji su u javnoj ponudi kupili paktet dionica T-HT biti isplaćena dividenda u iznosu od 1862, 28 kuna.

Rezultati poslovanja Hrvatskog Telekoma objavljeni na Zagrebačkoj burzi bili su kao doping injekcija za dionicu T-HT-a koja je u samo jedan sat poslovanja skočila na 326 kuna i dalje raste. Trenutno je na razini od velikih 5,04 posto i iznosi 328 kuna po dionici.

Prema obavijesti o poslovanju u 2007. godini objavljenoj danas na Zagrebačkoj burzi, povećanje dobiti u prošloj godini uglavnom je rezultat jednokratne dobiti u vezi s ulaganjem u društvo HT Mostar. Konsolidirani prihodi HT-a povećani su tijekom 2007. godine za 2,3 posto, na 8,83 milijarde kuna, pri čemu je porast usluga pokretne telefonije, internetskih i veleprodajnih usluga nadoknadio očekivano niže prihode od usluga nepokretne telefonije.

Najveći su prihodi, od 3,96 milijardi kuna ili 6,9 posto više nego u 2006. godini, ostvareni u pokretnoj telefoniji, dok su prihodi od nepokretne telefonije istodobno smanjeni za 9,5 posto, na 3,2 milijarde kuna. Kod veleprodajnih usluga bilježi se rast prihoda za 12 posto, a kod internetskih usluga za 38,4 posto, dok su prihodi ostvareni pružanjem podatkovnih usluga istodobno povećani za 1 posto. U obavijesti stoji i kako bi se za dividende od prošlogodišnje dobiti trebalo izdvojiti nešto više od 2,42 milijarde kuna ili 29,56 kuna po dionici, dok bi se preostali manji iznos rasporedio u zadržanu dobit.

HRT………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

757 – – 328,15
27 – – 328,01
99 – – 328,00
200 – – 327,55
37 – – 327,53

Cijena Prodaja
328,81 – – 183
328,82 – – 25
328,90 – – 1500
328,99 – – 63
329,00 – – 489

Odlična dividenda.. nadao sam se 15 kn a ono 29,56… Strpljivo-bit će bolje

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

Isplata dividende za HT 19. svibnja. Izjavio Mudrinić:
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=62e911db-572d-4cae-b240-0b614d7d4438&open=sec

pitanje iskusnijima….
imam 2 paketa HT-a, nisam ih registrirao kod brokera još, jel pametnije registrirat ih sad i prodat kad cijena bude zadovoljavajuca (mislim oko 340 +) ili cekati godinu dana pa uzet po 1 dionicu za svakih 10 koje imam i onda ih prodat? u biti je pitanje kakve su prognoze za dionicu za kraj ove godine!?

hvala

ovo drugo ti je bolje…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close