HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koja to strana banka drži dionicu HPB-a za muda? Jel bi je kupili jeftino pa ne date da se pokaže prava vrijednost? E neš vraže, prošla su Linićeva vremena! Čak i tada u njegovo vrijeme za razvaljenu banku tada Erste je nudio 780 kuna, a sada nema ispod knjigovodstvene.

Lijepo je danas biti dioničar HPB-a!!! Nemam riječi kojima bih izrazio ove rezultate,
osim B R U T A L A

‘Neto dobit HPB-a u devet mjeseci 2019. iznosi 170,4 milijuna kuna, 38,1% više nego u istom razdoblju prošle godine i predstavlja najbolji rezultat od osnivanja. Operativna dobit porasla je 18,8% ili 45 milijuna i dosegla 284 milijuna kuna.

Neto kamatni prihod veći je 4,5% pod utjecajem rasta bruto kredita i smanjenja kamatnog troška zbog nastavka prelijevanja oročenih depozita na a-vista račune. Neto prihod od provizija i naknada također je porastao 4,5% i to u sva tri poslovna sektora koja bilježe rast broja i aktivnosti klijenata.

Operativni troškovi su porasli 6,4% u skladu s realizacijom pripajanja Jadranske banke te strateškim projektima koji su pokrenuti s ciljem optimizacije procesa odnosno postizanja ušteda’, poručili su iz banke u priopćenju.

● neto dobit 170,4 milijuna kuna, 38,1% više nego u istom razdoblju 2018.

● operativna dobit 284 milijuna kuna, 18,8% ili 45 milijuna više u odnosu na isto razdoblje 2018.

● stanovništvu plasirano 1,4 milijarde kuna za devet mjeseci

● rekordnih 627 APN kredita: HPB-u 15% tržišta u subvencioniranim kreditima

● u SME-u krediti porasli 536 milijuna kuna, broj klijenata veći 41%

● velikim poduzećima i javnom sektoru krediti porasli 385 milijuna kuna

● u tijeku projekt pripajanja HPB-Stambene štedionice

HPB ostvarila 38 posto veću dobit: ‘Najbolji rezultat od osnivanja’

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Kolega ponavljanje podataka vam nece dovest do rasta cijena dok god imate nekog tko ima vise na prodaji ispod 600 nego li je kupaca..cekat..cekat..cekat

Pozdrav

svi smo mi Crobex

nemam knjigu ali jedan kolega mi je jučer rekao da riješava cros i da im je ostalo oko 2 k, znači kada ubrojimo danas i jučer moglo bi im ostati još oko 1k kom…prvom prilikom ću se najaviti u skdd pa javim točno

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Odlično!!!

p.s. vidi sveobuhvatnu dobit (iako ne razumijem što znači u bankarskom sektoru, ali vidim da je kapital lijepo poskočio 😊)

Povećanje kapitala koje ne ide kroz Račun dobiti i gubitka je u prošlom tromjesečju bilo zbog knjiženja agrokorovih obveznica i “Depositary Receipts” odnosno suvlasništva u Agrokoru (pardon, "Fortenovi"). Ne znam da li su sada povećali knjigovodstvenu vrijednost istoga ili ima nešto novo. Makar mi se čini previše, pa nisu toliko gubitaka ukupno imali na agrokoru. Bilo bi interesantno saznati točno na što se ovo odnosi, ali bojim se da će to detaljnije pisati samo u godišnjem izvješću.[/i]
Interesantno kako nitko nije reagirao prošlo tromjesečje, a banka je zapravo povećala vrijednost kapitala za 140M kn direktno u bilanci. Međutim, kada je knjižila gubitak zbog rezervacija agrokora, to je bila "katastrofa" za dionicu (cijena je potpuno nerealno pala sa 800 na 450 kn). Sada, ako su ove brojke realne, vlasnici (tj dioničari) su dobili poklon od 70tak ili nešto više kuna po dionici. Međutim, na neefikasnom tržištu malo tko to percipira. Ali zato onaj tko malo vremeni posveti ulaganju ovdje, razumije da postoje dobre prilike i bolje će proći nego ekipa koja viče "što dalje od ZSE".

Imam dionice HPB (i to dosta za moj portfelj).
[/quote]
Hvala!!!

Rastimo zajedno...

Samo strpljivo. Dionica neupitno vrijedi znatno više. Neki trebaju prvo pročitati izviješće pa onda donijeti odluke.

netko je pitao koliko ima municije onaj fond što prodaje.. dakle sredinom prošlog tjedna imao je još 11000 komada..u međuvremenu je vjerojatno i prodao do 2000 kom..možda i više jel prometi su se povećali

je, povećali su se prometi kad već pitate.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

“Iz banke su istaknuli kako su u devet mjeseci ostvarili odlične rezultate u svim prodajnim segmentima.”

HPB s najvećom dobiti u povijesti od 170 milijuna kuna

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Izvješće više nego dobro a dinica u crvenom a stečajuše se zelene za nevjerovat vlastitim očima🤔


Izvješće više nego dobro a dinica u crvenom a stečajuše se zelene za nevjerovat vlastitim očima🤔

Ono što me posebno veseli je da se likvidnost povećala, što je odlično za realniju valuaciju cijene dionice i kompanije

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Svi, ali apsolutno svi su sa ovim zadnjim izvješćem vidjeli koliko je
ova banka podcijenjena…ALI imamo značajnog prodavača, CO valjda
i neide cijena gore i neide…slična situacija na ATPL…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

‘Buy the Rumor, Sell the News’

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Svi, ali apsolutno svi su sa ovim zadnjim izvješćem vidjeli koliko je
ova banka podcijenjena…ALI imamo značajnog prodavača, CO valjda
i neide cijena gore i neide…slična situacija na ATPL…

Fundamenti kad tad dodu do izrazaja, negdje prije negdje kasnije, ali kad tad to dode na svoje i samo treba biti strpljiv.


netko je pitao koliko ima municije onaj fond što prodaje.. dakle sredinom prošlog tjedna imao je još 11000 komada..u međuvremenu je vjerojatno i prodao do 2000 kom..možda i više jel prometi su se povećali

Dakle jos 9.000 kom na prodaji. U prijevodu 5.3 milijuna kuna na ovim razinama.
Mozda je pametnije spustit mu skalu na 500kn da ima 4.5 milijuna. To ce biti brze a i prilika nama za povoljniji dokup.

New Report

Close