HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

još se svađaš sam sa sobom i uvjeravaš sebe da si u pravu gledajući samo jednostrano!!?? vidi vraga, sad je i skužio i da papir može i padati!! baš zabavno…. samo nastavi…

Trenutno je ovdje igra živaca,  a kad bude isplaćena i dividenda za 2023 i krene njen bull vidjeti ćemo gdje će se zaustaviti.

Strpljen spašen…😉

randopph, 13.03.2024. u 17:25

još se svađaš sam sa sobom i uvjeravaš sebe da si u pravu gledajući samo jednostrano!!?? vidi vraga, sad je i skužio i da papir može i padati!! baš zabavno…. samo nastavi…

Jedino što gledam u posljednje 2 godine koliko imam Zabu su mi prinosi koji su uz isplaćene dividende i trenutne cijene nešto preko 250%, a u određenim trenucima su dosezali preko 265 %.

Dok ti imaš  prinos na HPBu oko 100% u zadnje 2 godine.

Pametnom dosta.

Uostalom, objašnjeno je na drugom forumu da ako si kupio Zabu prije 2 godine po 9eura, kada se odbiju dividende nabavna cijena je 6 eura.

 

Ali nek ti bude, ti si pametan, a ja početnik.

Po jucerasnjoj knjizi dionicara najveci kupac zadnjih mjesec dana je PBZ CO OMF CAT A sa 5000 dionica, trenutno na 11 mjestu.

Nakon njega Eurizon HR equity fond sa 2513 dionica , trenutno na 13 mjestu.

OTP Indexni također povecao za 433 dionice , trenutno na 14 mjestu.

 

Osim NEK fonda prodavali su ZB global ( 1986 ) Croatia airlines ( 1548 ) , Saponia ( 716 ) i njih nema više ..Argumentum ( 800 ) još ima nekih 700.

 

U prvih 20 dionicara broj dionica je povecan za skoro 6000 dionica

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ispravak za Saponiu . Ona je jos tu i nije prodavala ali je prodao Intercapital see equity svojih 1240 a novi kupac je Acadian Frontier sa svojih 474 dionice.

Kako god dobro da smo se rjesili ovih “sitnih” fondova i prodavaca sa 1000 do 2000 dionica a povecavaju ovi u prvih 20.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Hvala na izvještaju, kolega.

Prije svega mi je drago vidjeti da fondovi ozbiljno trguju s ovom dionicom i da su je mnogi institucionalni ulagači prepoznali kao investicijsku priliku.

Lucijan, 22.03.2024. u 21:07

Po jucerasnjoj knjizi dionicara najveci kupac zadnjih mjesec dana je PBZ CO OMF CAT A sa 5000 dionica, trenutno na 11 mjestu.

Nakon njega Eurizon HR equity fond sa 2513 dionica , trenutno na 13 mjestu.

OTP Indexni također povecao za 433 dionice , trenutno na 14 mjestu.

 

Osim NEK fonda prodavali su ZB global ( 1986 ) Croatia airlines ( 1548 ) , Saponia ( 716 ) i njih nema više ..Argumentum ( 800 ) još ima nekih 700.

 

U prvih 20 dionicara broj dionica je povecan za skoro 6000 dionica

 

Pozdrav

Hvala kolega, free float je sve manji…očekujem dosta bolje izvješće nego u 1 kvartalu prošle godine.

Hvala kolega, free float je sve manji, 1 kvartal će biti dosta bolji od prošle godine…

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/54163

Ako cemo gledat u proslost i iz tih iskustava Uprave i NO nikad nisu bile “od volje” za isplatom dvidende. Nebi bilo ni iz dobiti za 2022 da ih drzava nije na to natjerala.

E sad..dali se tu nesto mjenja jer su i dobiti sada poprilicne..to cemo vidjet.

Ako se ide dosadasnjom logikom , ne treba ocekivat nista.

Ako se primjeni odluka za 2022 , sto je sasvim prihvatljivo za poslovanje Banke , možemo očekivat cca 12 eura.

Ako pak odluce ic na vece iznose onda je sve iznad toga i te kako hvale vrjedno !

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Pozdrav,

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/54215

u slučaju naknadne odluke o isplati 30% zadržane dobiti, dividenda bi iznosila oko 11,75€, dok bi isplatom 60% dobiti ona iznosila oko 23,50€.

Lp

 

Sve je to vrijedilo za proslu godinu i trenutnu vlast tako da se na to ne treba previse “lovit”.

Koliko je neizvjesnosti pokazuje vam samo trgovanje !

Ako ostane ista “vlast” lako mguce da ce ostat isti zakon ..ako se vlast promjeni , moguca je i promjena zakona . Od novog extra poreza na dobit ( tesko da ce dobit zeleno svjetlo od eu ali nikad se nezna ) pa do ozbiljnijih postupaka oko prodaje banke jer su i Lalovac i Linić u to vec bili krenuli i lako moguce da Lalovac opet to potegne !

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Vidim na jednom drugom mjestu na temi HPB neupućeni član se boji da nebi sutra ECB snizio kamatne stope, a prije 2 sata objavljena inflacija u USA iznad očekivanja.  Ne treba ni reći da su sve dionice na njemačkom Daxu potonule odmah nakon te objave. Naravno sve osim Deutche Bank koja je narasla.

FED Watch alat sada predvidja eventualno smanjenje kamata tek možda u rujnu, a možda nikako ove godine. Stoga bilo bi pravo čudo da ECB sutra smanji kamatne stope.

Ja cekam dividendu u lipnju i onda po ovako super cijeni kupiti ekstra dionice. Kada trziste i dalje podcijenjuje HPB.

I ova 2024 biti ce ROE cca 15%.

New Report

Close