ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.04.2024. u 09:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
202,93
40.788
201
203,00
204,00
-0,98%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da bar 10% ljudi u ERNT dobije otkaz. Brdo ih ne radi ništa, brdo prijavljuje prekovremene bezveze… samo nepotrebni trošak. No toliko su jeftini da se središnjici ne isplatoi davati otkaze.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

To sa otkazima ne mora biti loše. Skupa radna snaga prva bude višak. ERNT bi mogao dobivati više posla zbog jeftinije radne snage. Kao što se vidi to se već događa.  Nije sve crno što se crnim čini. To je često samo sjena .

redizajnlos, 28.02.2023. u 14:08

To sa otkazima ne mora biti loše. Skupa radna snaga prva bude višak. ERNT bi mogao dobivati više posla zbog jeftinije radne snage. Kao što se vidi to se već događa.  Nije sve crno što se crnim čini. To je često samo sjena .

ERNT je povećao broj zaposlenih…za 40 u zadnjem kvartalu, a za 70 usporedba 2021./2022.

na MD mi piše broj zaposlenih 3.541…

Krenuo trend velikih dividendi, sve nešto oko 10% trenutne cijene. Što mislite hoće li se i ERNT pokazati u tom pogledu? Čini mi se da imaju dosta zadržane dobiti iz prošlih razdoblja.

Očekujem 10 eura, što je ~4% na trenutnu cijenu, ali da bi mogli i više, mogli bi.

Kao i uvijek, o tome će odlučiti matična kompanija.

https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/ericsson-mora-platiti-206-milijuna-dolara-kazne-u-sadu/2443296.aspx?index_ref=naslovnica_najnovije_m&index_tid=325646

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students

@Djubre

P.S. Offera/Aska ima, nego nitko ne želi ući jače, u dubinu, s većom količinom. Barem zasad.

I ovo je u biti najljepše vrijeme u kojemu možemo grickati ovu dionicu. Ja sam skupio dosta i namjeravam još, ali bitno mi je imati i puno 💰 zbog ovih visoko nesigurnih okolnosti.

HT će najavit divku idući tjedan, 23. rekli su u svome korporativnom kalendaru… a ERNT očekujem da najave kroz pet do osam tjedana. U tim tjednima nam je ovaj prozor povoljne cijene još otvoren, ali će se polako pretvarati u prozorčić.

https://finance.yahoo.com/news/ericsson-eric-intel-partner-malaysia-132901921.html

Intel je živnuo u zadnje vrijeme.

Matični ERIC je dosta potonuo u zadnjih godinu dana… čak 39%… Možda je vrijeme da i ERIC živne.

ERNT je nevjerojatno otporan s obzirom na sve kroz što matična kompanija prolazi. Ne znam detalje, ali pitam se rade li i naši u Maleziji i hoće li i koja će to količina posla biti. Interes je, kako vidimo, velik.

45kn/6Eura Divka. Pa i nije nešto. A nije ni cijena dionice prevelika. Prilika za dokupiti od onih koji su očekivali 15Eura pa će sad prodati.

Ne da nije nešto, nego je bijedno.

Jedino dobro u svemu jest da će im ostati puno gotovine.

A cijena dionice kud će…ne bih radio nikakve progonoze. Vidimo da je svašta moguće. Na ZSE raste ADPL i DDJH, baš kako kolega @Djubre reče.

Izgleda su ovi prodavači stvarno očekivali 15Eura divlje kad prodaju za toliko manje od jučerašnje cijene. Svakakvih ulagača ovdje ima na ZSE. A u nebo idu cijene dionica koje ne isplaćuju ni centa. Luda vremena neka došla. 😄

Uf, dobro me nakitilo… palo je i vise nego sto sam se nadao. Ne volim kada sam u minusu od prvog dana. 🤨

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ja sam očekivao 10 i nadao se 11 ili 12.

Ovo je 40% ispod razumnog očekivanja i 50% ispod nadanja.

S obzirom na neizvjesna vremena nije nerazumno od strane ERNTa donijeti ovakvu odluku i ostaviti keša u zalihi. Neće propasti. Kad se situacija smiri biće izvanredne divlje, ionako ne trejdam sa ovom dionicom. No ipak bi sa 8 Eura bio zadovoljan. No s obzirom da sam kupio još po diskontnoj cijeni a na to još 6 Eura minus porez, nije tako loše ni prošlo. Samo stala rasprodaja. Imam još naloga…

Ovo je već druga godina zaredom das eštedi na dividendi. Ni dobre dividende ni akvizija da to opravdaju. Nešto sumnjivo smrdi.

I dalje mislim držati, nemam namjeru ni kupiti ni prodati. Ali da smrdi, jeste. I to dobro. Cicije

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

New Report

Close