ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.04.2024. u 23:51
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
207,18
67.333
325
206,00
208,00
-0,48%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

gosp. Yield ne možete usporediva ti novac na računu kod ERNT i HT u odnosu na KODT koji je u prerađivačkoj industriji i mora novac angažirati na strani sirovina plus su u investicijskom ciklusu izgradnje solara i nove poslovne hale, bitno je redovita naplata prodanih transformatora

plavi05, 18.08.2022. u 09:23

gosp. Yield ne možete usporediva ti novac na računu kod ERNT i HT u odnosu na KODT koji je u prerađivačkoj industriji i mora novac angažirati na strani sirovina plus su u investicijskom ciklusu izgradnje solara i nove poslovne hale, bitno je redovita naplata prodanih transformatora

Sasvim razumljivo. No za mene kao nekakvog malog ulagača, za sve nas kao male… izuzetno je važno da su kroz duže vremensko razdoblje Net Income i Free Cash Flow tu negdje…

Rast kompanije je oke i dobrodošao…možda i najvažnija stvar kad su dionice u pitanju…

Međutim, kad vidim da od sedam godina u pet godina izađe više novca iz kompanije, nego što uđe, to me uvijek navede na razmišljanje. A i kad to nije slučaj, neobično je vidjeti da je neto dobit redovito veća od FCFa, a ponekad i od OCFa…

Daleko je poželjnija obrnuta situacija kakvoj svjedočimo kod ERNT.

HT pak zbog zanemarive zaduženosti ima veći ROCE nego ROE ratio. Nazovimo ga dosadnim, ali tu nema rizika. Pri KODTu itekako postoje rizici. Naivno je sugerirati drugačije.

Ne želim raditi usporedbu jednog Enrona i KODTa, ali čisto dajem Enron kao primjer kompanije koja je dugo imala baš te neobične pojavnosti s novčanim tokom. Svi su ignorirali… Nije moralo biti ništa, ali eto..pokazalo se da je rizik bio itekako stvaran.

Slabo se ovdje piše. Glavni akteri u kešššš ili?

Paničari se spuštaju nisko na asku čim se u vijestima spomene nuklearno oružje. Heheh.  Ali sve u svemu slabo trgovanje ovdje. Čeka se prestanak rata i početak pregovora. ERNT još nije prekinuo sve ugovore sa Bjelorusijom tako da ima još nade. Diplomacija radi svoj posao.

Što mislite dokle će cijena ići kad rat stane i počnu pregovori. Biće kad tad.

Pozdrav ekipi uz jedno pitanje

Da li je isplaćena dividenda ili još nije jer ja ništa nisam dobio na račun!?

Nešto na netu piše da je to trebalo biti 22/07 ako sam dobro shvatio.

......BESPLATNI SAVJET,NAJSKUPLJI SAVJET...

svojnov9, 11.10.2022. u 03:25

Pozdrav ekipi uz jedno pitanje

Da li je isplaćena dividenda ili još nije jer ja ništa nisam dobio na račun!?

Nešto na netu piše da je to trebalo biti 22/07 ako sam dobro shvatio.

Sjela je dividenda 22.7. Jeste li imali dionice 29.6. ili ranije, 30. 6. je datum od kojega se ne obračunava dividenda? Ako jeste pogledajte na SKDD (ako nemate račun može se ući preko e-građanina) je li Vam upisan broj računa i dobra adresa (bitna je za prirez)

 

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Cijela naša burza je u totalnoj banani tj ulagači a i mi na ERNT nismo ništa bolji. Društvo kupilo nekoliko stotina svojih dionica, sklopilo posao od skoro 100MIL kn a nitko niti da spomene a kamoli da se vidi na trgovanju. Još se sitno prodaje ispod 1600kn. Svi čekaju nešto, možda kraj rata pa da budu sigurni u dobro poslovanje.  Uglavnom dobre dionice stagniraju a loše rastu.

redizajnlos, 26.10.2022. u 12:00

Cijela naša burza je u totalnoj banani tj ulagači a i mi na ERNT nismo ništa bolji. Društvo kupilo nekoliko stotina svojih dionica, sklopilo posao od skoro 100MIL kn a nitko niti da spomene a kamoli da se vidi na trgovanju. Još se sitno prodaje ispod 1600kn. Svi čekaju nešto, možda kraj rata pa da budu sigurni u dobro poslovanje.  Uglavnom dobre dionice stagniraju a loše rastu.

Strpljen, spašen, kolega.

Sutradan ćemo znati puno više. Od svih Q3 izvješća, najviše me zanima upravo ERNT. Bit će nam jako dobar orijentir što i kako dalje. Stvarnost je da se ne očekuje bajan rezultat, ali znamo isto tako da kompanija jako dobro financijski stoji i ima odličnu dugoročnu perspektivu, iz razloga o kojima ovdje pišem već dvije godine.

Neto dobit iznosi 79,3 milijuna kuna (prvih devet mjeseci 2021.: 114,7 milijuna kuna), što je smanjenje od 30,9% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine.

Izvješće je bolje, puno bolje nego sam očekivao s obzirom na situaciju. Svaka čast svim zaposlenima i vodstvu ove dobre kompanije. Da nije bilo rata već bi bili debelo preko 2000. No strpljen spašen, biće biće.

Plan se uspješno provodi, ERNT otkupljuje tisuće svojih dionica. Mora se priznati uboli su pravo vrijeme za to. Biće toga još. Šteta što ulagači još ne raspoznaju vrijednost tog procesa i iskoriste u većoj mjeri.

Prodao je 8./9. skrbnički prvo 1000 pa 500 komada.

Kompanija kupila od njega, pretpostavljam.

S ERNTom se može i kroz recesije i ratove.

Izvrsnost i top tehnologije za održivu budućnost

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/46990

60 milijuna! A suradnja tek počela. Biće još milijuna ovdje

redizajnlos, 19.12.2022. u 15:12

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/46990

60 milijuna! A suradnja tek počela. Biće još milijuna ovdje

Prihod za Q4 im u pravilu bude veći od ostalih kvartala. Čini se da preferiraju jesenske mjesece za ugovaranje novih poslova. Bit će to komotno preko 500 milijuna kuna, a jedino su rashodi upitni.

Iluzorno bi bilo očekivati ponavljanje 2021. godine, ali bit će svejedno oke poslovna godina. Kompanija je vođena pametno…nije se rasipao 💶💶 na dividendu..išlo se konzervativnije i to uvelike podupire cijenu dionice.

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/47048

Pa nije loše, idemo dalje… neka prodaje tko ne vjeruje…

New Report

Close