ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.03.2024. u 10:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
214,52
16.518
77
213,00
215,00
-0,47%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Tomcat, 27.03.2020. u 13:14

Da li još uvijek vrijedi ne plaćanje poreza na kapitalni dobit, ako imaš dionice više od 2 godine?

Da, vrijedi.

Nema onog tko ovog trenutka nema problema, ali ministar obrane uviđa da nije više bitna kupovina aviona, već je bitno osigurati internetsku vezu koja danas omogućuje djeci da se obrazuje, državnoj upravi da izdaje dokumente te ulagati u 5G mrežu. Sve operatere servisira upravo ova tvrtka, pa nije li ona za nas važnija od recimo INE ili Đure Đakovića. Za novonastalu situaciju mislim da će biti od iznimne važnosti u budućnosti.

Grabi ERNT na početni položaj. Zna se što vrijedi.

Jel netko naišao na ikakve vijesti o dividendi za ovu godinu?

Ukoliko biste mi mogli pomoći glede jedne stavke iz prošlog izvješća.

Namjeravam kupiti diojnicu ERNT. Čini se ok.

Samo me zanima odakle ovo povećanje obveza od 105 mil kn?

Bio bih vrlo zahvalan na pomoći…

kk91, 16.04.2020. u 13:11

Jel netko naišao na ikakve vijesti o dividendi za ovu godinu?

Dividensni prinos je oko 5%. Trebala bi 18. 6. Biti na računu. Krajem ovog mj bi trebalo da se očituju o visini.

troler, 16.04.2020. u 15:51

Ukoliko biste mi mogli pomoći glede jedne stavke iz prošlog izvješća.

Namjeravam kupiti diojnicu ERNT. Čini se ok.

Samo me zanima odakle ovo povećanje obveza od 105 mil kn?

Bio bih vrlo zahvalan na pomoći…

ERNT ima dobru perspektivu s obzirom na sve veću globalnu  potražnju za uslugama iz njihove branše. Najznačajnija je 5G koja se tek počinje uvoditi. Postoji već nekoliko ugovora a većina je i pred potpisom. Iako ova situacija ima učinka na poslovanje, zastoj u brzini djelovanja, nema otkazivanja ugovora i trajne štete. Po meni dionica u TOP 5 na ZSE.

U strahu od Korone primakle su mi dobre vijesti.

https://www.ericsson.hr/20200309-ugovori

Ima li netko objašnjenje zašto se u današnjem zelenilu ERNT crveni?

arkturxx, 27.04.2020. u 11:52

Ima li netko objašnjenje zašto se u današnjem zelenilu ERNT crveni?

Sutra izvješće a svi koji su poslovali s Kinom su dosada imali lošija izvješća?

ERNT posluje  s Kinom, kao i što ERNT servisi nisu mogli biti na terenu na području regije zbog utjecaja COVIDA 19.

No, sasvim nebitno. Dugoročno mislim zanemarivo i trebali bi biti zahvalni što i dalje možete kupovati na ovim razinam. Ja znam da jesam.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Unatoč svemu izvješće odlično. Čak me zapanjio jedan dio izvješća.

Na domaćem tržištu prihodi od prodaje iznose 199,9 milijuna kuna (1. tromjesečje 2019.: 91,5 milijuna kuna) i veći su 118% u odnosu na prethodnu godinu.

Ćorak ove godine

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/2I7RIwFce2wHFUJiRFfRlQ==.pdf

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

johnny_w, 30.04.2020. u 17:59

Ćorak ove godine

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/2I7RIwFce2wHFUJiRFfRlQ==.pdf

Očekivano.

Uvijek su objavljivali dividendu prilikom objave Q1 i revidiranog godišnjeg. Sada nisu pa se znalo kako nema dividende ove godine.

Većinskom je svejedno uzeo 70 kn ove ili 140 iduće godine.

Nista od Ernta ove godine. Za sad je jos jedino Dosen iz ADPL izjavio da ne namjeravaju mijenjati politiku isplate dividendi.


Molim nekog Ernt znalca da napiše par riječi više o firmi Ericsson Services d.o.o. i konkretnije čime se bavi?

U uvodu revizorskog izvješća za 2017. stoji da je društvo osnovano 2014. nakon dogovora oko suradnje s HT-om u području upravljanih usluga.

U sudskom registru postoje 3 Ericsson tvrtke: Ericsson Nikola Tesla (ERNT), Ericsson Nikola Tesla Servisi d.o.o. (oib 47445593925) i Ericsson services d.o.o. (oib 72378725110). Glavno društvo spominje u izvještajima firmu ERNT Servisi kao tvrtku kćer i ona je u izvještajima grupe, no o ovoj trećoj nema riječi (vjerojatno jer je Ericsson, a ne ERNT 100% vlasnik i osnivač). Registrirana je na istoj adresi, ima isti Ericsson žig sa svojim imenom, zastupaju je stranci uz Ivanu Gucek od domaćih, a zadnje izvješće revizora je za 2017. dostupno u sudskom registru.

2017. firma je imala cca 540 mil kn prihoda uz 20 mil kn dobiti. U zapisniku iz 2017. je navedeno da su članovi Uprave Anthony James Hanley, Igor Poljanšek i Tobias Hermann Breier.

Ericsson services d.o.o. imaju 8 zaposlenih, oko pola milijarde kuna prihoda i oko 40 mil kn dobiti u 2018. To nije tvrtka kćer od ERNT već tvrtka u 100% vlasništvu matice, Ericssona iz Švedske.

Da li je to tvrtka za naplatu transfernih cijena između Ericsson matice i ERNT ili ima neku drugu funkciju? Da li je ta tvrtka kupac, dobavljač ili nešto treće za ERNT?

Hvala


New Report

Close