ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 13:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
207,00
73.485
355
206,00
207,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Meni osobno tako velika dividenda izgleda kao izvlačenje i zadnjih novčića iz kompanije. Pa nakon isplate će dionica pasti na 800kn. Znači i ERNT ne planira nikakva daljnja ulaganja, što upućuje da je u stvari situacija jako loša.

Dividenda 320kn, a rast samo 6%?

Za ovo se znalo ili ima neka caka?

Većina naloga ide po kupnji, što se ovdje događa?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Kada sam pisao nedavno da špekulanti , drhtavci i slični slinavci koji prodaju za siću ovu dionicu da će se uskoro lupati po glavi onda su mi dijelili minuse ha ha ha ha ha ha ha

dragi moji koji ste na mojoj valnoj dužini a ta je ( analiza, gledanje po netu neovisnih stranih brokerskih kuća i sl )..nadam se da Vam je drago



Ali redovna dividenda je 20 kuna, 300 kuna je izvanredna…tek toliko…

lp

A kakva razlika
[/quote]

Razlika je, ništa ne znate,pogledajte fundamente ERNT, tržila se tu zbog velikog dividendnog prinosa zadnjih godina,ovo je zadnja godina sa ovakvom dividendom, što će biti sa cijenom dionice iduće godine, to si pitanje postavite.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Dividenda 320kn, a rast samo 6%?

Za ovo se znalo ili ima neka caka?

Većina naloga ide po kupnji, što se ovdje događa?

Fondovi danas smiju štopati cijenu

napisano 15.07.2013.
Ja na dugom godišnjem odmoru, a ERNT radi pa radi….prvo isplati dividendu pa nastavi rasti…lijepa li godišnjeg…Hvala i Nikoli i ERNT….pozdrav kolegama dioničarima gdje god bili i zahvala zaposlenicima kompanije!
danas 12.03.2014.
I baš se spremam na dug godišnji…Hvala istima još jednom!

Pitanje je da li će do kraja dana uopće ostati iznad 1.600 kuna. Ask se naslaguje. Logika?

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

po meni previše dionica se prodaje na ovim razinama, ak je tak sve super i bajno

pepe7


Razlika je, ništa ne znate,pogledajte fundamente ERNT, tržila se tu zbog velikog dividendnog prinosa zadnjih godina,ovo je zadnja godina sa ovakvom dividendom, što će biti sa cijenom dionice iduće godine, to si pitanje postavite.

Eh to pitanje je na repertoaru zadnjih par godina, pa gle…

Teško je biti pametan.
Mislim se ući, za mene, s nešto većom lovom.
Ali gledam tu prodaju. Nemilosrdna je. Ne znam da li se štopa cijena, ili šta već??
Nisam pametan.
Uvijek sam mislio kako je ERNT kao kasica prasica za većinskog vlasnika.
Slažem se s Plavim…a opet gledam svu tu ekipu koju poznajem iz ERNT. Nisu oni nešto visoko rangirani. Ali gazu se od posla. Posla preko glave, super zadovoljni i sve najbolje pričaju o kompaniji.
Sad ne znam, možda oni nemaju pojma o tržištu kapitala, financijama i dionicama ili znaju nešto što mi ne znamo.
Dok ja lajem…karavane prolaze.
A ja i dalje nisam pametan…

Tehnički gledajući ERNT ima mjesta ladno ići do 1720-1740 kn. Ne očekujem raspad cijene nakon što isteče zadnji dan za upis u knjigu dioničara, ericson je preozbiljna kompanija pa neće nastati bježanija,nije to ptkm. Teoretski,ako naraste na 1720 kn, past će na 1400,a odatle je i počeo rast jer su procjene bile oko 120 kn dividende.

Nesto si malo razmisljam, ako misle isplatiti cijelu zadrzanu dobit:

1. Kako misle poslovati u buducnosti bez para na racunu?
2. Da li to onda znaci da dogodine necemo imati dividendu vec ce sve ici u zadrzanu dobit?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close