ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.05.2024. u 10:09
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
207,39
110.956
535
207,00
208,00
0,48%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Očito je u 1500 kn uračunato i 170 kn dividende, što i ne treba čuditi jer ERNT je lijepo narastao sa 900 na 1500 kn (skoro +70%) [emo_smijesak]

Naravno da je uračunato,jer su o dividendi o ca. 200 kuna trubili svi mjesecima prije.
Kako je ovo vjerojatno posljednja ili pretposljednja godina sa ovako izdašnom dividendom a tvrtka je fundamentalno skupa u odnosu na ostatak tržišta, za očekivati je bilo da će objavom ove dobre vijesti, cijena početi padati.

Ako maknemo izvanrednu, redovna je kao i prošle godine 20 kuna što je dividendni prinos od malih ca. 1,4 %. Ima puno jeftinijih dionica sa puno većim dividendnim prinosom na tržištu, moje mišljenje.

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica, niti investicijski savjet.

lp
[/quote]

ajd prijatel nabroji koje su to..umirem od želje..[emo_smijesak]

Sudeći po komentarima dosta vas se nije ukrcalo a sada vas mami lijepa dividenda – pa je poželjan ukrcaj ali po nižoj cijeni [emo_novac]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Sudeći po komentarima dosta vas se nije ukrcalo a sada vas mami lijepa dividenda – pa je poželjan ukrcaj ali po nižoj cijeni [emo_novac]

sad svi pametuju,izgleda da im smrdi dividenda još će molit na bid-u.[emo_kuna][emo_euro][emo_funta][emo_dolar][emo_plazi]

kad bi bio pun ko brod nebi bio ovdje!!!![emo_dolar]

Dividenda je odlična, no pričekajmo izvješće za Q1[emo_novac] tad će opet početi ukrcavanje

sve bi ja to skinuo do 1550 pa da vidimo ove na bidu kako plaču(ali nedaju brokerčići moraju oni brk omastiti).[emo_zloban]

kad bi bio pun ko brod nebi bio ovdje!!!![emo_dolar]

EVO NAS BRZO NA 1000 KUNA.VALJDA SU LJUDI OČEKIVALI 800 KUNA DIVIDENDE I ZARADU OD 600 POSTO.KO TO JOŠ IMA RAST DOBITI OD 353 POSTO.


EVO NAS BRZO NA 1000 KUNA.VALJDA SU LJUDI OČEKIVALI 800 KUNA DIVIDENDE I ZARADU OD 600 POSTO.KO TO JOŠ IMA RAST DOBITI OD 353 POSTO.

Pa….dionica je imala rast od cca 70 %. Znam da nisu svi ušli na 900 kn, ali zašto ulagači koji su na vrijeme ušli nebi kapitalizirali dobit koja je zacijelo veća od predložene dobiti?

Oprostite, ispravak …predložene dividende.

4.10.1999 59,00 60,00 58,00 60,00 59,01 1,69 3 248 14.634,00

netko je 99. kupio 3 komada po 59 kuna. dividenda je 170. šta mislite kolika mu je zarada do sad? ovo je samo naj drastičniji primjer prem da je i povrat od 170 kn za onoga tko je kupio na 1000 vrhunska stvar. slobodno nađite slične primjere i u svijetu.

who dares, wins

Da li je tko dobio potvrdu o iplati dividende od prošle godine za ERNT?
(ovo je potrebno kod prijave poreza ako se hoće dobiti povrat uplaćenog poreza)

ja sam dobio potvrdu prije nekih 2-3 tjedna.,


Da li je tko dobio potvrdu o iplati dividende od prošle godine za ERNT?
(ovo je potrebno kod prijave poreza ako se hoće dobiti povrat uplaćenog poreza)

da, neznam točno kad je stigla kući, ali potvrda je pisana sa danom 14.01.13.

"Pokušaj je prvi korak ka neuspjehu." Homer Simpson Caveat emptor

New Report

Close