ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 01:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,37
61.825
304
203,00
205,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pa u zadnjih pet godina su isplatili preko 700 kn, a ove godine zaradili preko 60 kn, daleko najbolja dionica na zse

To sam slušao i prošle godine, gotovo je, nema više dividende itd. Mislim da će ove godine EU shvatiti kako ekonomske sankcije prema Rusiji udaraju žestoko i EU. Tako da se očekuje skoro ukidanje istih. Tada očekujem neke ozbiljnije poslove za ERNT.
Interesantno je kako se EU na svoju štetu dala uvući u geopolitički konflikt između SAD i Rusije. Autogol vlastitom gospodarstvu. Tko je ozbiljan pomislio da će Rusi vratiti Krim??? Strateška važnost Krima za ruse nema cijenu.


i novi posal ne? http://www.zse.hr/default.aspx?id=66287
A to je samo PRVA faza posla, dakle DRUGA je sigurna…

neće uvijek biti ovako.

Gospodo, ja vam moram reći da ne znam što je vama. Znači, Moldavija 56 mil, Armenija (samo faza broj 1) 40+ milijuna potpisani ugovori, a koliki je već to ZBROJ!?!?!?!?!. Oni koji sada prodaju po ovim cijenama su u nekoj panici, i to je činjenica. Jedini razlog predprošlogodišnje dividende od 320 kn je OPOREZIVANJE (gdje je firma išla u korist svih svojih dioničara)!!!!!! Oni koji su sada spremni kupovati 1000 kom dnevno kao jučer znaju u kojem smjeru dionica ide, isto kao i mi koji zapravo i čitamo izvješća i pratimo stanje. Do kraja svibnja je ta dionica na 1300, pa nakon glavne skupštine pad, i opet sve ispočetka kao i svake godine dosada. Razlike koje mogu biti su samo količina rasta i pada, te držanja konstante cijene su objave potpisanih ugovora za nove poslove (naprimjer ostale faze s Armenijom)…..

Imam samo jedno pitanje nasprem tog ugovora… Prva faza OK, no DRUGA faza je prije treće ili je ujedno i zadnja???


Gospodo, ja vam moram reći da ne znam što je vama. Znači, Moldavija 56 mil, Armenija (samo faza broj 1) 40+ milijuna potpisani ugovori, a koliki je već to ZBROJ!?!?!?!?!. Oni koji sada prodaju po ovim cijenama su u nekoj panici, i to je činjenica. Jedini razlog predprošlogodišnje dividende od 320 kn je OPOREZIVANJE (gdje je firma išla u korist svih svojih dioničara)!!!!!! Oni koji su sada spremni kupovati 1000 kom dnevno kao jučer znaju u kojem smjeru dionica ide, isto kao i mi koji zapravo i čitamo izvješća i pratimo stanje. Do kraja svibnja je ta dionica na 1300, pa nakon glavne skupštine pad, i opet sve ispočetka kao i svake godine dosada. Razlike koje mogu biti su samo količina rasta i pada, te držanja konstante cijene su objave potpisanih ugovora za nove poslove (naprimjer ostale faze s Armenijom)…..

Kolega, vidim da ste novi i zanimljiv je Vaš entuzijazam. Međutim pisanje s brdom uskličnika neće Vam pomoći. Evo što kaže matematika koliko će Ero zaraditi na ovim poslićima vrijednosti cca 100.000.000,00 Kn.

dakle
100.000.000,00 Kn/1.331.650 dionica daje prihod od 75,09 Kn/dionici. Ero je lani imao neto profitnu maržu cca 6,50% pa to sad daje zaradu po dionici 4,88 Kn.

Naravno da još uvijek imam ERNT-R-A ali gledam da ga prodam što prije i da ponovno uđem po cijeni cca 500,00 Kn koliko i mislim da objektivno vrijedi.

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

Ulaz po cijeni 500 kn? Koje godine kolega (dok je bio samo Nikola Tesla)?

Što bi značilo da je ERO gotov sa ugovaranjem poslova za ovu godinu, a tek je 3. mjesec. Da ne kažem da ste u svojim kalkulacijama izostavili par bitnih čimbenika, ali za danje konzultacije možete se obratiti na Trg J.F. Kennedyja 7.
Lp

sreca je samo popratni faktor znanja


Ulaz po cijeni 500 kn? Koje godine kolega (dok je bio samo Nikola Tesla)?

Kolega,

zadržane dobiti skoro pa i više neće biti nakon isplate dividende, a ovogodišnja zarada ne vjerujem da će biti veća od 60,00 Kn/dionici. Imovine u drugim oblicima nemaju. Akumulirani novac otišao u Švedsku. Što bi trebalo opravdati cijenu veću od 500,00 Kn/dionici? Osim fondova, naravno.

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

Možda to što je P/E u branši u kojoj je Ericsson oko 15.

[color=black]Kad bi sve pameti svijeta na pijacu iznijeli svatko bi kupio opet svoju.[/color]

Omjer cijene dionice i zarade po dionici je svakako bitan parametar, međutim ovdje sam jako pesimističan. Prije nekoliko godina taj Vaš p/e je bio u jednom trenutku cca 1.500,00/18,00 preko 80 što je imalo smisla jer su tada imali skoro milijardu kuna zadržane dobiti i preko 500 Kn/dionici u novcima na računu. Danas nemaju ništa od toga osim nade da će početi zarađivati više i brže nego trenutno da bi trenutna cijena imala smisla a da ne velim što će biti nakon isplate ove opet prevelike dividende s obzirom na krvnu sliku.

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

zadržane dobiti skoro pa i više neće biti nakon isplate dividende, a ovogodišnja zarada ne vjerujem da će biti veća od 60,00 Kn/dionici. Imovine u drugim oblicima nemaju. Akumulirani novac otišao u Švedsku. Što bi trebalo opravdati cijenu veću od 500,00 Kn/dionici? Osim fondova, naravno.

lp,

interesantno… a od kuda zadržana dobit do sada, od kuda svake godine 10+% dividende a pretprošle i 30% …pa od kuda ta silna nepresušna dobit i to svake godine sve više i više a još i rusko tržište pod sankcijama?

…da nije zubić vila ili je sila u ernt toliko jaka da se dobit samo klonira ?

ajde milo, ne kenjkaj, samo dividenda je x3 koliko dobiješ na oročenju , dakle najmanje 3 godine se novci trabaju kiseliti u banci da bi zaradio ono što dioničar ernt zaradi godišnje…a neka se skinu sankcije rusiji a što očekujem još ove godine, e onda si se zahebo u procjieni očekivane vrijednost dionice za najmanje 1000kn a tada ti niti teške droge neće pomoći da se ublaži jad i zavist

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Pa nitko ne tvrdi da Ero ne zna zaraditi novac. Ja pišem o cijeni dionice.

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

e pa kolega bubanj, cijena i vrijednost su dva sasvim različita pojma, ono što je meni važno je vrijednost a ona iznosi onoliko koliko je netko spreman platiti što u ovome trenutku iznosi tek 1030kn i to zbog plitkoga i nelikvidnoga tržišta te hard-core kapitalizacije pbz od 35 000 kom i sasvim sigurno, ako pbz nije uspio sa istovarom 35K dionica srušiti vrijednost dionice ispod 940kn, neće niti dividenda od 100kn!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Tako je. Slično o cijeni i vrijednosti je kava u birtiji na Kozari Boku i na Cvijetnom. Nitko ne želi u Kozari Bok, a Cvijetni ima svoju vrijednost. No zanimljivo je kako onaj govori o cijeni dionice od 500 kn. Uvjek postoji netko tko se toga preplaši pa istovaruje dionice za manju lovu. Kolega neka onda čeka tih 500 kn da padnu i neka cijelu firmu kupi 🙂 . Moj stav je da je ova kupnja ispod 1000 kn bila jako dobra kupnja i da će nam se svima koji smo u tom trenu uletili lijepo isplatiti. Tek je početak godine, i već 100 mil ugovorima potpisano, žao mi je samo što nisam imao više love da kupim još.

New Report

Close