ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 05:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
207,39
110.956
535
207,00
208,00
0,48%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Puno hvala miki01

Hvala


Poštovani kolega "slatki 0019"……..porez na dividendu će Vam uzeti odmah po isplati…… godišnjom prijavom, koju predajete slijedeće godine ostvarit ćete oslobođenje od 12000 kn, koje će Vam biti vraćeni…….. LP

postovani g. miki. i postovani g. darac i svi ostali.
tocno je to sto si napisao samo sto ima jos i dodatak.

kada se bude trazio povrat poreza za kapitalnu dobit tj. sve dividende koji ste u toj god dobili…
onda taj prihod ulazi u vas ukupan prihod za tu godinu. pa kad se zbroji sa eventualnim drugim prihodima od place ili nekih samostalnih aktivnosti….
ispada da ce porez na tu dividendu biti ne 12 posto koje oni vama trebaju vratiti, nego 40-50 posto koje
jos vi njima morate platiti za tako isplacenu dividendu.

Ericsson Nikola Tesla d.d. – S BH Telecomom potpisan ugovor vrijedan 65 milijuna kuna
12.3.2012 10:54:09

Mr. sc. Nedžad Rešidbegović, generalni direktor BH Telecoma i mr. sc. Gordana Kovačević, predsjednica Ericssona Nikole Tesle, u Zagrebu su 12. ožujka 2012. godine potpisali ugovor vezan uz podršku i održavanje fiksne i mobilne mreže BH Telecoma u narednom razdoblju.

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjeti za ulaganja

kibic
E vidiš, toga se i bojim, ali ako je tako što nisu uveli američki sistem, odnosno da dobivamo puni iznos plaće – BRUTO i onda na početku druge godine platimo porez. Radi čega bi mi onda državu kreditirali. Još kada dodam i silne prijave ovih malih dioničara mahom umirovljenika sa paketom od 69 dionica, koliko će država zaradit samo na manipulativnim troškovima za formulare i možda preporučenu pošiljku. Sve se to moglo drugačije napravit. Pa SKDD ima sve podatke o tome.

Poštovani kolega "kibic"…..mislim da ste u krivu……pokušat ću Vam citirati zakon, pošto isti nemak pri ruci……." poreza na dividendu od 12% bit će oslobođene sve fizička osobe koje tijekom 212 god. ostvare prinos od dividendi u iznosu manjem od 12000 kn…… LP

čekaj da potvrdimo pri svakoj isplati dividende (bez obzira da li ona bila 1 hrk ili preko 12.000 HRK) ce nam oduzeti 12% a onda sljedeće godine tražimo povrat ukoliko smo ispod 12.000 HRK ukupno u 2012 ??

Tako je……poštovani kolega "bocvana"…….ukoliko u 2012 god. primite manje od 12000 kuna dividende u ukupnom iznosu, porez na dividendu od 12% bit će Vam vraćen temeljem porezne prijave, ukoliko ostvarite prinos od dividende u iznosu večem od 12000 kuna, bit će te oslobođeni iznosa do 12000 kn, a na iznos iznat 12000 kn platit će te porez u znosu od 12%….. LP

ERNT je sad zicer jer će tjedan dana prije divdende početi jači rast, a zadnje dane cijena na burzi dosegnut će vrhunac, lani je to bilo preko 1600 kn…ove godine očekujem vrhunac cijene oko 1500 kn, možda i malo više, na ovu cijenu to je oko +25%


ERNT je sad zicer jer će tjedan dana prije divdende početi jači rast, a zadnje dane cijena na burzi dosegnut će vrhunac, lani je to bilo preko 1600 kn…ove godine očekujem vrhunac cijene oko 1500 kn, možda i malo više, na ovu cijenu to je oko +25%

Fondovi su ga zaštopali na 1.200 kn (za sada). Opet neka njihova politika. [angry]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]


Poštovani kolega "kibic"…..mislim da ste u krivu……pokušat ću Vam citirati zakon, pošto isti nemak pri ruci……." poreza na dividendu od 12% bit će oslobođene sve fizička osobe koje tijekom 212 god. ostvare prinos od dividendi u iznosu manjem od 12000 kn…… LP

zanimljivo napisem ispravnu stvar i to podosta bitnu za sve clanove foruma pa i sire u ovim novim promijenjenim okolnostima u svezi poreza na kapitalnu dobit i oblijepe me jedinicama!
preciznije ne za sve clanove foruma nego vlasnike dionica koje isplacuju dividendu.
i onda cista jedinica [smiley]
a valjda je to kod nas tako, takva nam je i drzava.

postovani kolega miki. i ja cu vama probati citirati jedan drugi clanak zakona….

"u ukupne prihode prije oporezivanja ulaze svi prihodi ostvareni od samostalnih aktivnosti kao i od nesamostalnih djelatnosti a njima se zbrajaju svi prihodi ostvareni na kapitalnu dobit tj. dividendni prinosi."

evo ti stotka [thumbsup]

New Report

Close