ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,23
118.282
582
203,00
206,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


…Moja prosudba trenutnog stanja i kretanja ERNT-a je ta da je smjer kretanja uvjek određuje odnos snaga kupaca i prodavatelja odnosno bikova i medvjeda.
Meni se čini da u ovom trentku veliki bikovi sjede i oštre rogove, te se spremaju se za ispašu, dok veliki medvejdi bezbrižno spavaju na svojim portfeljima ERNT-a, što pokazue tjedni promet dionicama od cca 1.000 komada (toliko dionica imaju 3 mala dioničara). Za to vrijeme se na burzi igraju "mali medvejdići i telići" i trenutni omjer snaga je takav da medvjedići dominiraju. A je li to neko mjerilo kvalitete dionice prepuštam vama da zaključite.
Ako se pak pojavi kakav veliki rogonja a bez da mu se suprostavi kakav grizli, cjena bi mogla drastično poletjeti gore, te mnoge zateći na krivoj strani. Međutim čisto sumnjama da će se u ovom trenutku kakav veliki medo poželjeti probuditi iz burzovnog sna i rasprodati sve što ima od ERNT-a, s obzirom na cjenu ERNT-a i fundamente tvrtke.
A gdje će "zaigrana nejač" odgurati cjenu ERNT-a teško je prognozirati. Možda i na nulu Kn tko zna [proud]
Poanta je dakle da je naša burza toliko plitka da skoro svaka "šuša" može oblikovati cjenu kako želi, rezultat čega je da svaka racionalna fundamentalna prognoza ili tehnička analiza pada u vodu. Tako će valjda i biti dok se ne smire strasti u EU zoni, te veliki igrači ne počmu preslagivati svoje portfelje.
Na vama je dakle da odlučite kada, s kim, kako i koliko će te igrati, odnosno hoćete li pratiti velike ili male igrače, odnosno hoćete li kockati ili investirati.
Meni se čini da su veliki igrači itekako zadovoljni sa godišnjim prihodom od 15-20 %, dok malim hazarderima to nije dovoljno niti za tjedni score.

Neki bi rekli ovo nije nagovor na kupnju niti na prodaju, a ja eto preporučujem kupnju ERE na duže staze (makar me tužili), jer sam i sam tako napravio [proud]

vrlo dobar osvrt….
btw. na kupnji iznad 900 kn sad je preko 120 komada, ali nema više istresanja po bidu…mogao bi ero uskoro nazad na 1000 kn (?) jer ovaj pad u dvostrukom iznosu dividende (tj.300 kn!!!) je doista bio pretjeran

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!

Najbolji potez Eri protiv "drhtavih rukica " i pohlepnika koji omalovažavaju firmu a trguju njenim dionicama zbog toga da ušićare par tisučica kunica za godišnji odmor i novi set suđa za ženicu bi bio taj da nagrađuju lojalnost dioničara koji u svojem porfelju imaju njihovu dionicu duže od dvije godine nagradnim dionicama 🙂


Najbolji potez Eri protiv "drhtavih rukica " i pohlepnika koji omalovažavaju firmu a trguju njenim dionicama zbog toga da ušićare par tisučica kunica za godišnji odmor i novi set suđa za ženicu bi bio taj da nagrađuju lojalnost dioničara koji u svojem porfelju imaju njihovu dionicu duže od dvije godine nagradnim dionicama 🙂

ja bi rađe da trezor svake godine kupi 10% dionica na burzi i poništi ih…onda mi ne treba niti dividenda [cool]

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



Bogme dobar pad danas. Sigurno se nešto valja iza brda o čemu nećemo tako lako doznati pod ovom navodno transparentnom upravom.

Inače, koliko čujem navodno leti glava Direktoru ICT segmeta rješenja za industriju i društvo. Baš me zanima što će sada biti sa svim bezperspektivnim projektima pod kapom te org. jedinice.

Ovo nije nagovor na kupnju, a pogotovo ne na prodaju dionice ERNT. Za savjete se obratite certificiranim financijskim savjetnicima.

Jesi siguran da je glava pala ili možda čovjek sam želi otići?
Osim toga, možda će ta promjena donijeti novu kvalitetu jer danas više
nitko nije nezamjenjiv.
[/quote]

Koliko sam upoznat gđa. Kovačević bila je nezadovoljna rezultatima u ICT segmentu pa je otuda došla moja izjava da je "glava pala". No po novim informacijama možda si u pravu, koliko čujem gdin. Drilo odlazi na direktorsko mjesto u HT-u. Sigurno je da će financijski uvjeti biti više u njegovu korist nego u Tesli.

A da će promjena donijeti novu kvalitetu i tu bih se složio, dosadašnji rezultati su jasno svjedočili o kvaliteti direktora na odlasku 🙂

Vidim da su malo utihnuli dežurni pljuvatori Ere na ovom forumu, valjda se čudom čude kako je " uzdanica " Zse-a Ingra osvanula sa blokiranim računom 🙂 lol

Zaista me zanima što bi sve pisali sada o Ericssonu da je njemu blokiran račun ??

Ima pravde na kraju i sve će se iznivelirati na kraju



Najbolji potez Eri protiv "drhtavih rukica " i pohlepnika koji omalovažavaju firmu a trguju njenim dionicama zbog toga da ušićare par tisučica kunica za godišnji odmor i novi set suđa za ženicu bi bio taj da nagrađuju lojalnost dioničara koji u svojem porfelju imaju njihovu dionicu duže od dvije godine nagradnim dionicama 🙂

ja bi rađe da trezor svake godine kupi 10% dionica na burzi i poništi ih…onda mi ne treba niti dividenda [cool]
[/quote]

Apsolutno se slažem sa Vama kolega 🙂



Najbolji potez Eri protiv "drhtavih rukica " i pohlepnika koji omalovažavaju firmu a trguju njenim dionicama zbog toga da ušićare par tisučica kunica za godišnji odmor i novi set suđa za ženicu bi bio taj da nagrađuju lojalnost dioničara koji u svojem porfelju imaju njihovu dionicu duže od dvije godine nagradnim dionicama 🙂

ja bi rađe da trezor svake godine kupi 10% dionica na burzi i poništi ih…onda mi ne treba niti dividenda [cool]
[/quote]

Lijepe su to želje i nadanja , no to je upravo to "želje i nadanja"…S kojim bi to novcima ERNT kupovao te dionice i kako bi mu to utijecalo na poslovanje ? Znate li da ERNT gradi svoju konkurentsku prednost na tome da sam kreditira kupce, a isplatom izvanrednih dividendi i diranjem u zadrzanu dobit da mu prednost sve vise i vise nestaje….Znate li koliko ERNT ima trenutno zarade po dionici, a koliko bi mu trebalo da kupi tih nebuloznih 10% godisnje o kojima pricate ?

Uglavnom daj malo razmislite prije pisanja !

...

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/r2LPbkU52gGyO0UISTtIOw==.pdf

na kupnji na 900 kn i iznad toga naslagalo se preko 500 komada, ali prodaje nema. mogao bi ero ubrzo nazad na 1000 kn

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!

kada je isplata dividende

Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

kolege,

molim za komentar oštroumnijeg od mene, tko to sustavno radi pritisak na prodaji ili da okrenem pilu naopako pa pitam zašto oni koji inače kupuju, odnosno mirovinski fondovi, sada ne kupuju, već stoje sa strane.
Koliko ja znam mirovinski fondovi imaju redovit prinos i priljev.


kolege,

molim za komentar oštroumnijeg od mene, tko to sustavno radi pritisak na prodaji ili da okrenem pilu naopako pa pitam zašto oni koji inače kupuju, odnosno mirovinski fondovi, sada ne kupuju, već stoje sa strane.
Koliko ja znam mirovinski fondovi imaju redovit prinos i priljev.


Zašto bi fondovi danas kupovali po 900 kn kad će uskoro ERNT kupovati za 800, vjerovatno i niže.


Zašto bi fondovi danas kupovali po 900 kn kad će uskoro ERNT kupovati za 800, vjerovatno i niže.

Tako je … slusajte cinika koji zna target svega, a vrijednost nicega.


kada je isplata dividende
…za koji tjedan/dan 😉

Informacija o dividendi

27.02.2012.

Glavna skupština Ericssona Nikole Tesle održat će se 5. lipnja 2012.
Pravo na dividendu u ukupnom iznosu od 170 kuna po dionici (20 kuna redovna i 150 kuna izvanredna dividenda) imaju dioničari koji su sedmog dana prije održavanja Glavne skupštine, tj. na dan 29. svibnja 2012. godine, evidentirani kao dioničari u depozitoriju Središnjeg klirinškog depozitarnog društva (SKDD). S obzirom da cjelokupni postupak prijeboja i namire te registracije dionica traje tri radna dana, da bi dioničar bio registriran u depozitoriju SKDD-a na dan 29. svibnja 2012. zadnji dan za kupnju dionica na Zagrebačkoj burzi je četvrtak 24. svibnja 2012. godine.
Dioničari društva koji prodaju svoje dionice nakon 24. svibnja 2012. zadržavaju pravo na dividendu.
Dividenda će biti isplaćena najkasnije do 5. srpnja 2012. godine. Primici od dividendi podliježu oporezivanju sukladno izmjenama Zakona o porezu na dohodak i Zakona o porezu na dobit (NN 22/2012).
Kompanijske komunikacije Ericssona Nikole Tesle

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT

New Report

Close