ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 22:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
207,39
110.956
535
207,00
208,00
0,48%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@loris
Kolega čini mi se da niste razumjeli pitanje pa ču ga ponovit. Na kojim se pretpostavkama temelji vaš
trenutni izračun P/E?



@loris

Kolega čini mi se da niste razumjeli pitanje pa ču ga ponovit. Na kojim se pretpostavkama temelji vaš
trenutni izračun P/E?

na podacima koje je iznio ERNT , a ovdje ih možete vidjeti ;
http://mojedionice.com/fund/dionica.aspx?sifSim=ERNT-R-A

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@loris
Je, sve je to točno što tu piše, ali kako vi izbjegavate odgovoriti na moje pitanje, morat ču
ja sam pojasniti taj "vaš" izračun.

P/E 80, se temelji na podacima za protekla četiri kvartala, znači na podacima I. kvartala 2011,
IV. kvartala 2010, III. kvartala 2010 i II. kvartala 2010 koji je i ključan za ovako visok P/E 80.
Ako griješim vi me ispravite, ali upravo je u tom kvartalu iskazan gubitak oko 75 mil kn zbog otpisa
potraživanja, a što je znatno utjecalo na ovaj "vaš" P/E.



@loris

Je, sve je to točno što tu piše, ali kako vi izbjegavate odgovoriti na moje pitanje, morat ču
ja sam pojasniti taj "vaš" izračun.

P/E 80, se temelji na podacima za protekla četiri kvartala, znači na podacima I. kvartala 2011,
IV. kvartala 2010, III. kvartala 2010 i II. kvartala 2010 koji je i ključan za ovako visok P/E 80.
Ako griješim vi me ispravite, ali upravo je u tom kvartalu iskazan gubitak oko 75 mil kn zbog otpisa
potraživanja, a što je znatno utjecalo na ovaj "vaš" P/E.

Kolega, vidite da znate i da ste bili ironični, a mogli smo to odmah riješiti bez da davimo forum ?

75.000.000 gubitka je realnost i shodno tome P/E je 80.
Da nema te realnosti P/E bi bio 22,5 isto previsok na P/E trend ERNT-a, ali je 80 i tu se nema što dodati ili oduzeti. Dionica je realno preskupa obzirom na realnosti.

Što će biti sutra neznam, ali danas je tako !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@loris
Ha, dobar si, neodustaješ

Pozdrav

mislim da je "loris" u pravu !

Ja kao totalni laik gledam lorisove komentare i moram reci da uzimati 2009 kad su sve dionice pale nakon kraha je totalno neozbiljno. Po tome mozemo zakljuciti da je citava burza na ZSE precijenjena i sve bi dionice trebale pasti u cijeni za najmanje 50%.

Rusitelj vlade ^_^.

Ne znam čemu pljuvanje po ERNT osim čistog jala, jednostavno dolazim do zaključka da su vlasnici ERNT drugačija vrsta ulagaća od " brzopoteznih " građevinaraca i sl.
Kompanija se trudi i po meni je čak i njihov najveći minus ( kazahstan ) zapravo plus i pokazatelj kako kompanija ne stavlja smeće pod tepih. Razni čistunci i veliki financijski " maheri " niti ne čitaju u cijelosti godišnje izvještaje, jer bi onda lijepo vidjeli da bi dobit u 2010 drugačije izgledala da nije bilo tog nesretnog događaja ( ali i sa njim je opet dobit 🙂 )

Kada se očekuje drugi izvještaj ? trebalo bi uskoro, ima li tko informaciju

28.07. vjerojatno između 10 i 11 sati kako to bude po njihovom običaju…


Ne znam čemu pljuvanje po ERNT osim čistog jala, jednostavno dolazim do zaključka da su vlasnici ERNT drugačija vrsta ulagaća od " brzopoteznih " građevinaraca i sl.
Kompanija se trudi i po meni je čak i njihov najveći minus ( kazahstan ) zapravo plus i pokazatelj kako kompanija ne stavlja smeće pod tepih. Razni čistunci i veliki financijski " maheri " niti ne čitaju u cijelosti godišnje izvještaje, jer bi onda lijepo vidjeli da bi dobit u 2010 drugačije izgledala da nije bilo tog nesretnog događaja ( ali i sa njim je opet dobit 🙂 )

Kada se očekuje drugi izvještaj ? trebalo bi uskoro, ima li tko informaciju


Činjenica je da je ljeto i pad dionica a ERNT-R-A postaje zanimljiv tek pred dividendu




@loris

Je, sve je to točno što tu piše, ali kako vi izbjegavate odgovoriti na moje pitanje, morat ču
ja sam pojasniti taj "vaš" izračun.

P/E 80, se temelji na podacima za protekla četiri kvartala, znači na podacima I. kvartala 2011,
IV. kvartala 2010, III. kvartala 2010 i II. kvartala 2010 koji je i ključan za ovako visok P/E 80.
Ako griješim vi me ispravite, ali upravo je u tom kvartalu iskazan gubitak oko 75 mil kn zbog otpisa
potraživanja, a što je znatno utjecalo na ovaj "vaš" P/E.

Kolega, vidite da znate i da ste bili ironični, a mogli smo to odmah riješiti bez da davimo forum ?

75.000.000 gubitka je realnost i shodno tome P/E je 80.
Da nema te realnosti P/E bi bio 22,5 isto previsok na P/E trend ERNT-a, ali je 80 i tu se nema što dodati ili oduzeti. Dionica je realno preskupa obzirom na realnosti.

Što će biti sutra neznam, ali danas je tako !
[/quote]
Gospon Loris, budući da redovito pratim Vaše postove moram Vas pohvaliti na Vašem poznavanju ZSE i tvrtki koje su tamo izlistane. Glede ERNT, svi pokazatelji koje ste iznijeli su točni, Ali, trebalo je reči da ERNT po FIQ1 ima 901 M zadržane dobiti, a što iznosi cca 676 kn po dionici. Podatak nije zanemariv. Poslije otpisa kazastanskog duga tvrtka je permanentno dobro poslovala i nadam se , unatoč padu narudžaba da će i dalje biti jedna od vodećih HR tvrtki. No bit ćemo pamatniji nakon polugodišnjeg izvješća.

Kolege vi tupite svak svoje ,odvisno jeli netko prodao -pa želi pad ili kupuje -pa želi rast.

Dajte malo pogledajte graf i pratite oscilacije,već mjesec-dva vam klizi cijena prema dolje,a gledajući na skoru budućnost-mjesec ili dva još će zaroniti,stoga strpljenje.

New Report

Close