Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

he, he mnogo puta po isprobanom scenariu,

vidjet kak će plovit ameri do zatvaranja, a mogu reći da je mnogo puta i DAX okrenuo tren kad se zatvorila naša ZSE…

nelogičnosti kolko voliš, još manje logično kako su uvedeni ti certifikati na naše tržište, a mi radimo od 10-16h???

ak je ovima na ZSE problem radno vrijeme, ja se dobrovoljno javljam da palim taster u 9:00 h i gasim u 17:30 h, ali samo prvih mjesec dana gratis…

dojde mi to na neka prošla vremena dok smo u redovima stajali pred dučanom i tad je bilo vidiš kavu na pultu i svi su i došli po nju, a ti si vani i ulaziš tek u drugoj grupi, a na pultu sve manje i manje kave…

vidiš, a nemožeš do nje, a kad uđeš više je nema!!!!

ZSE razmislite!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0


James evo tebi stotka.

kak sam fin i blag kad okrene u moju starnu, ha? [emo_zloban]

@ mačak

Potpisujem. Meni ovo radno vrijeme burze nikako ne paše.

Naprosto kada čovjek ima puno posla ponekad naprosto ne stigne ni minutu odvojiti za burzu. Evo danas sastanak, na sastanak.

Ja sam obično ipak gotov s poslom do pola 5 pa bi mi ovo do 17 i 30 sati odgovaralo.

Uostalom zašto bi samo Ameri gulili Nemce.

Ponedeljak nadam se sve po planu, ali kako u zadnje vrijeme doslovno pretrpan s poslom ne mogu ništa obećati. Uostalom vidjeti će se promjena DAXA.

lp

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]



James evo tebi stotka.

kak sam fin i blag kad okrene u moju starnu, ha? [emo_zloban]
[/quote]

Znao sam da si krkan i da će biti ovakav komentar.

Ne, nego prevelike promjene u bilo koju stranu čine onu dalju stranu zanimljivijom.

Ovo je bila dobra promjena.

Ali objasnio si ok. Ameri gledaju Njemce Njemci padaju jer Ameri padaju jer gledaju Njemce – svi padaju jer su u zatvorenom krugu.

I to je to. Strah je jači od osjećaj od osječaja zarade i to je to.

Ugl fraktalno sve gledati i sve pet[emo_palacg]

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

I ja sam nakon što sam jednom prenocio u certifikatu odlucio da ne zelim trgovati u ovom uskom vremenskom rasponu. Proucavam par platformi a igram se malo na http://www.etoro.com koji imaju i zgodnu iphone aplikaciju za trgovanje.
Iz 4xp su me odmah nazvali kad sam se prijavio za demo account. Želio sam također isprobati platformu ali evo nude i lijep bonus kod prve uplate čak 40% na inicijalnu uplatu.
Samo onda imate i jedan drugi problem a to je da umjesto od 10 do 16 “radite” stalno jer npr certifikat na DAX radi i sada tj samo se prebaci na DAX futures.
Npr ja sam danas uzeo DAX na 6960 i prodao nakon što je Frankfurt zatvoren kad je DAX futures otišao preko 7000

Nemoj misliti na m2!


kolega ove teorije su vam potrošene i za ZSE, kamoli za svijetska tržišta na kojima 70% trgovanja obavljaju algoritmi. tržište je oversold i svakim novim bodom pada je vjerojatnost korekcije pada bila veća(ja sam počeo ulazit kad je ta vjerojatnost prešla 80%). rezervar je bio pun benzina, a iskra koja ga je zapalila je bila zajednička izjava republiknaskih i demokratskih vođa da će dat sve od sebe da se dogovre i ne ponove debakl od prošlog ljeta. da nije to, bilo bi nešto drugo. hoće li se ovaj preokret pokazat kao privremeno ili trajno dno ćemo vidjet kroz koji tjedan.

Prihvaćam [emo_palacg]

Ipak je i meni draže vjerovati da tu nema mutnih poslova nego da se sve svodi na psihologiju, pokerašku hladnokrvnost, brzinu reakcije i malo znanja i sreće [emo_palacg]

decki jeste li uzeli ovu mogucnost u obzir?..(inace sam long )6980 ali uzimam sve u obzir [emo_zacudjen]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

suze mi teku od muke što ovo sra-nje od ZSE ne radi do 17.30 pa nisam mogao kupiti DAX na 6950

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Pa dobro jesam ja rekao 6950????
A gdje smo????
Pa pogađam ko velemajstor!



NAJBOLJI TIP: Kupujte DALEKOVOD!

Zašto? Da nije zato jer si se ti natrpao neki dan po 85-90 kn? (sjećam se tvoje hvale da si "jeftino" kupio na toj cijeni) [emo_palacd]
[/quote]
Pa lijepo sam napisao da sam prodao na 102kn.


Pa dobro jesam ja rekao 6950????
A gdje smo????
Pa pogađam ko velemajstor!

možda malo opreza, ipak na mom grafu vidim samo kratki odbijanac pa nastavak prema 6800 ???????????
a naftu suprotno

Hm, pogledao malo graf ozbiljnije, još nisam spreman ulaziti u LONG jer je rizik popriličan, a da će ovo i niže, to sam siguran.
Svejedno i dalje otvorena opcija 7600 makar mnogi ne vjerovali.


izgleda da smo nasli privremeno dno 6970 cca

Možda i nije još dno jer trokut upućuje na propad. Svejedno slažem se, ovo nije konačno dno i stoga ne diram LONG za LONG vrijeme.
Ide to još niže.

Prvo odbijanac a onda short.

Naravno ne mora biti.

Sada ide navala (po meni) ok izvještaja iz USA ovaj tjedan koji nisu pod utjecajem Sandy.

USA bi oko Thanksgivinga donijeti prvu nekakvu ozbiljnu odluku oko fiscal cliffa.

Ali bilo bi ok rast DAXA 200-tinjak bodova kroz par dana i onda short.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

SLažem se domach…ali biti ću zadovoljan i sa 100 bodova bounce-back-a

"alea iacta est"

New Report

Close