Brokerske kuće u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brokerske kuće u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pitanje: da li zbog toga moram drugom brokeru preci ili jednostavno nijedan broker u Hr nema aplikaciju za mobitel vec ako aktivno kupujete/prodajete morate imati bilo kakav oblik PC-a uvijek pri sebi? U Erste-u sam.

@whiterose
HITA ima prilagođene stranice za mobitel pa kod njih možeš bez problema trgovati na mobitelu. Ipak, ekran mobitela treba biti veći jer inače je sitno i slabo pregledno.

Ignore: KressoM, delux

Ako imate problema sa logiranje na PBZ investor preko nove stranice, možete se logirati preko stare stranice do 11. mjeseca https://net.pbz.hr/web/logonForm.htm


Pitanje: da li zbog toga moram drugom brokeru preci ili jednostavno nijedan broker u Hr nema aplikaciju za mobitel vec ako aktivno kupujete/prodajete morate imati bilo kakav oblik PC-a uvijek pri sebi? U Erste-u sam.

Erste sam ja trgovao preko mobitela, nije prektično, treba zumirati ali ako je pošten mobitel može se ako je hitno 🙂 Bolje mi je čak išlo nego preko hita-inog sučelja koje je namijenjeno za mobitel 🙂

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Ja sam kod PBZ i zasada sam zadovoljan. Pošto sam jedino kupovao dionice, zanima me može li mi netko reći koja je procedura u vezi naknada kod prodaje dionica. Da li je naknada ista kao i kod kupovine ili je veća?



@whiterose

HITA ima prilagođene stranice za mobitel pa kod njih možeš bez problema trgovati na mobitelu. Ipak, ekran mobitela treba biti veći jer inače je sitno i slabo pregledno.

Da, ali imaju i oni svoje nedostatke, tipa na mobitelu ne možete vidjeti aktivne naloge na nekoj dionici kad kliknete na nju, nego morate ići na opciju “nalozi” i skrolati dok ne skužite što sve imate aktivno i gdje. Jako nepraktično. Nadalje, nije moguće zadavati naloge na duže razdoblje, tako da mi se čini da su imali u vidu samo daytrading kad su dizajnirali app.
Stolna verzija im je odlična, ima sve bitne informacije za trgovanje, app nije loš, ali ima svojih mana…

Znaci, generalno na temu aplikacije za trgovanje dionicama na mobitelu, nijedan broker u HR nema dediciranu aplikaciju, vec pojedini imaju “nesto” s cime kao first aid mozete napraviti posao. Da, u Erste-u mozete se logirati i vidjeti vecinu infoa, ali je iznimno nespretno, cak i na tabletu, zadati nalog, jer tu i tamo stvar funkcionira, a tu i tamo ne. Vise je li-la. Nije mi bas jasno da Erste, koji svoju aplikaciju koristi u nekoliko zemalja u Europi, te ima puno korisnika, nema interesa napraviti Android/Iphone aplikaciju.

Pitanje 2 – da li druge brokerske kuce (molim iskustva) imaju neki vid procjene ili analize, cak i uz naknadu, za hrvatske dionice, kako bi svojim klijentima dale bolju informaciju? Erste znam da nema, pitam za ostale. Hvala.

@poenc23: ja sam kod PBZa.. ista je naknada.. s tine da imam feeling ko da su malo povisili naknadu.. citao sam pred cca 2 i pol god uvijete. pisalo je min 40kn/nalog a za iznad 10 000kn 0.4% iznosa transakcije… kupovao sam za 7000kn i uzeli mi vise od 40kn.. pa ne znam vise ni sam.

Ja plačam 20 Kn po transakciji . minimalno ili 0,30 % . maximalno
Mogli bi svi objaviti svoje
Sve preko toga je skupo

Zaba: 50 kn min do 10k ili 0.5% vise od 10k kn.
Plus 10 kn mjesecni fee za brokerski racun

Zaba. Nemam prometne ispod 10.000 pa mi nije toliko bitna min naknada. A zgodno mi je jer imamo tamo i tekući račun i sučelje mi je ok i nisam imao problema do sada sa zadavanjem naloga.

Kod zabe nema mjesečni fee ako imate neki paket kod njih (dinamična lepeza u mom slučaju). Bez obzira na to, prešao sam kod Erste jer su jeftiniji, ali zabu nisam zatvorio jer me ne košta ništa. Sučelje kod zabe je bolje, ali unošenje broja tokena i otp-a kod prijave i zadavanje naloga me blago izluđivalo

https://blog.revolut.com/trading-revolut/

Kako će reagirati klasične brokerske kuće?

bas sam danas proucavao to malo. ali za sada nema dionica sa ZSE. nego samo USA dionica. provizija za sad zanemariva, 1 GBP i 0.01% iznosa transakcije.

New Report

Close