Brokerske kuće u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brokerske kuće u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kaže mi jedan mladi kolega da umjesto preko PBZ-a trgujem preko platforme eToro s domaćim dionicama. Da je to najpovoljnije i da nema veze s ovim dionicama koje već imam. One dionice koje tamo kupim da tamo i prodam bez obzira što iste dionice već imam od prije registrirane na pbz-u. Što bi mu vi rekli?

Radi li vam Agram trader?

Može pomoć vezano za politiku izvršavanja naloga.

Prvi sam stavio prodajni nalog na određenu cijenu dionice i dugo bio sam na toj cijeni, međutim na kraju dana sam vidio da je nečiji nalog po toj istoj prošao prije mog naloga, a moj ostao djelomično izvršen.

Kome se mogu žaliti na to? Dali Hanfi? Ili?

Hvala





pocetnikzg, 28.05.2021. u 19:16



Može pomoć vezano za politiku izvršavanja naloga.

Prvi sam stavio prodajni nalog na određenu cijenu dionice i dugo bio sam na toj cijeni, međutim na kraju dana sam vidio da je nečiji nalog po toj istoj prošao prije mog naloga, a moj ostao djelomično izvršen.

Kome se mogu žaliti na to? Dali Hanfi? Ili?

Hvala



Ako je transakcija bila u onih zadnjih par minuta na zatvaranju,  a ti si recimo imao kupovni nalog 1000 komada na 10 kn, prodajni je recimo bio isto 1000 na 10 kn, ali je netko naknadno stavio kupovni 900 komada na 10,2, transakcija će se izvršiti 1000 komada po 10 kn pri čemu će onaj na 10,20 kupiti 900 po 10 kn, a ti samo 100 komada.

Ignore: KressoM, delux

– Ima li jeftin broker za inozemne dionice.

Bankari uzimaju samo za skrbnicki racun minimalno 82 kn mjesecno.

Primjer erste banke.

@avax10

to je bilo ujutro..moj nalog je bio 20ak minuta sam na postavljenoj prodajnoj cijeni, da bi se netko ugurao između i prodao prije mene, a moj samo djelomično izvršen.

 

dakle, nije bilo preklapanja… kupovni nalozi su bili cjenovno ispod moj prodajnog naloga i moj prodajni nalog stajao je sam na zadanoj cijeni više od 20 minuta.

 

U principu je isto kod otvaranja od 09-09,30 kao kad je zatvaranje. Jedino da je bilo redovno trgovanje, onda je druga priča,  s time da ako si imao skriveni nalog onda se prvo realizira tvoj vidljivi dio naloga pa drugi nalozi koji su došli kasnije na tu cijenu pa tek onda ide dalje tvoj skriveni nalog….Kako god, nije te nitko oštetio jer to sve ide automatski, nego se sigurno ubacio na tu cijenu netko tko poznaje pravila izvršavanja naloga.

Ignore: KressoM, delux

@avax

Napisao sam predstavku HANFI pa neka oni utvrde što se desilo.

 

radilo se o vremenu između 10-11h. moj nalog bio je neko vrijeme jedini po toj cijeni za izvršenje. nije bilo nikakvih skrivenih naloga s moje strane. e-trader je uredno zaprimio moj nalog i bio je vidljiv na e-platformi, da bi na kraju dana na obračunu shvatio da se netko ugurao ispred mene.

Ajde stavi odgovor kad ga dobiješ, živo me zanima o čemu se radilo jer sustav sve to odrađuje automatski i uvjeren sam da nije bilo nikakve manipulacije nalozima.

Ignore: KressoM, delux

Može, nema problema.

Evo, slučaj dobio nastavak…na platformi Etrade mi uredno stoji nalog koji sam otvorio, a na streameru nestane isti taj nalog. Zovem brokersku kuću i oni mi kažu na mi ne mogu pomoći. Razgovaram s njihovim članom uprave i gledam u ekran i pitam ga zašto je nalog uredno evidentiran na Etradeu, a nestao sa streamera, a on nešto počeo petljati.

Ne mogu vjerovati. Dali je netko imao takav slučaj?

Radi se o Credosu.

credos? nisam ni znao da oni rade te poslove

promijeni brokera i riješio si problem

hita i agram su ok po mojem iskustvu

Morat ću..čini se da im streamer ne radi kako treba.

Je li tko dobio mail od Agram brokera “Početak namire transakcija putem SKDD CCP d.d.”?
Kakve su to sad ideje?!

boca, 03.12.2021. u 15:49

Je li tko dobio mail od Agram brokera “Početak namire transakcija putem SKDD CCP d.d.”? Kakve su to sad ideje?!

Izgleda da smo svi dobili, dali netko može malo to pojasnit? Smrdi mi i to jako!

New Report

Close