BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mislim da ce ovo biti jedno duze skijanje da kazem produzeno
last minit kak bi rekli u mom selu

Postanite Eu-robovi

Kosor smijenila Protegu bez obrazloženja

Među odlukama na koje se nije gledalo blagonaklono bilo je pretjeranih sponzorstava, golemih marketinških troškova, a među najvećim grijesima svakako se našlo i prebacivanja depozita od 65 milijuna kuna iz HPB-a, koji je državna banka, u privatnu, Karlovačku banku.

Među "greškama" uprave bili su i rizični plasmani, među kojim se spominje kredit od 6 milijuna eura za gradnju vila pored golfskih terena u zagrebačkom Blatu i zemljišta na Pelješcu.

Upitni krediti za Adriaticu.net, Spačvu, Badel i H1

Sadašnji predsjednik uprave banke Čedo Maletić nedavno je izjavio kako bi iznos loših kredita mogao biti milijardu kuna. U naplative kredite tada je nabrojao one dane KIO-u, Orahovici, SMS-u, Fantazija Grupi, PPK Valpovo i Đakovštini, dok su pregovori o vraćanju kredita od strane Adriatica.neta, Spačve, Badela 1862 i operateru H1u tijeku.

Josip Protega, bivši predsjednik uprave Hrvatske poštanske banke, u razgovoru za Business.hr prije tjedan dana kazao je da je bivši premijer Sanader tražio kredit za splitski SMS, a predsjednik Mesić za KIO Orahovicu.

Sanader i Mesić

"SMS smo kreditirali puno prije afere u Podravki, u vrijeme kad je to bila perspektivna tvrtka s kojom su svi željeli raditi. Kredit smo dali 2006., a zvao je i Sanader pitati hoće li se pomoći SMS-u. Ne vidim tu problem, jer smo je i sami htjeli kreditirati. Kasnije su došli problemi, dio kredita nije vraćen, ali smo osigurani.", objasnio je Protega za business.hr dodajući kako se Mesić zanimao može li se pomoći najvećem domaćem proizvođaču keramičkih pločica.

"Budući da je HBOR već kreditirao KIO, i mi smo uskočili. Pomogli smo, danas je to iznimno dobra tvornica, ali u problemima zbog recesije, kao i mnogi drugi.", rekao je Protega prije tjedan dana naglašavajući da je normalno da su političari tražili kredite ali nitko nije dobio kredit zahvaljujući nečijem traženju.

"Te njihove molbe i zahtjevi nisu mogli pomoći, ali ni odmoći u dobivanju kredita. Najviše intervencija odnosilo se na ubrzavanje procesa rješenja pojedinih predmeta, ali izričitih zahtjeva za davanjem nebuloznih kredita nije bilo", objasnio je Protega za business

Dobro kaže kolega Fedya, pa tko će u ovakvim okolnostima sveopćeg kriminala ulagati na burzu?????? [bye]
Nije dobro, nije, nije……

http://www.kucilooro.webs.com/

Vidrice dušo,

pa to da vam je dan novac braniteljske udruge na povjerenje je izjavilo vaše jato sa nekim od mora multinickova na temi poruke za moderatore još prije koji mjesec. Pa ne mislite valjda da sam ja to izmislio??

Kolega, još ste mi dužni odgovor zašto ste se prije mjesec dana zahvaljivali svima koji su prodali i govorili da kreće oporavak. To je bilo prije nepunih mjesec dana. A sada okrećete ploču?

Što će učiniti svi oni koje ste uvjerili da prodaju LEDO po 6K i kupe HDEL po 350i IGH preko 4K?

Nije dobro, nije nikako dobro [bye]

Premješteno iz teme: Velika Depresija 2 – san ili java


Kolega Febo, zar vam nisam lijepo obrazložio da više niste prioritet………….. uostalom kako to da vi uopće pišete po forumima??
Zar ne znate da brokeri i slična raja ne smije pisati i navlačiti po forumima??? [lol]

Prije svega to nije moja profesija pa ne podliježem nikakvim takvim etičkim i inim kodeksima..

A sada ono što znam da znate ali pravite se da ne znate ,a ujedno i kolegi Iveku666 reminder kada mu padne na pamet da prijeti raznim zakonskim i podzakonskim aktima..

USTAV REPUBLIKE HRVATSKE

Članak 38.

Jamči se sloboda mišljenja i izražavanja misli.
Sloboda izražavanja misli obuhvaća osobito slobodu tiska i drugih sredstava priopćavanja, slobodu govora i javnog nastupa i slobodno osnivanje svih ustanova javnog priopćavanja.
Zabranjuje se cenzura. Novinari imaju pravo na slobodu izvještavanja i pristupa informaciji.
Jamči se pravo na ispravak svakomu komu je javnom viješću povrijeđeno Ustavom i zakonom utvrđeno pravo

Kolega pa ne mislite valjda da živimo u totalitarnom režimu ili ste samo jedan od onih koji smatraju da treba cenzurirati internet?! [smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Premješteno iz teme: Velika Depresija 2 – san ili java



Kolega Febo, zar vam nisam lijepo obrazložio da više niste prioritet………….. uostalom kako to da vi uopće pišete po forumima??
Zar ne znate da brokeri i slična raja ne smije pisati i navlačiti po forumima??? [lol]

Prije svega to nije moja profesija pa ne podliježem nikakvim takvim etičkim i inim kodeksima..

A sada ono što znam da znate ali pravite se da ne znate ,a ujedno i kolegi Iveku666 reminder kada mu padne na pamet da prijeti raznim zakonskim i podzakonskim aktima..

USTAV REPUBLIKE HRVATSKE

Članak 38.

Jamči se sloboda mišljenja i izražavanja misli.
Sloboda izražavanja misli obuhvaća osobito slobodu tiska i drugih sredstava priopćavanja, slobodu govora i javnog nastupa i slobodno osnivanje svih ustanova javnog priopćavanja.
Zabranjuje se cenzura. Novinari imaju pravo na slobodu izvještavanja i pristupa informaciji.
Jamči se pravo na ispravak svakomu komu je javnom viješću povrijeđeno Ustavom i zakonom utvrđeno pravo

Kolega pa ne mislite valjda da živimo u totalitarnom režimu ili ste samo jedan od onih koji smatraju da treba cenzurirati internet?! [smiley]
[/quote]

O tome ja pricam vec neko vrijeme. Neka moderatori ovo dobro procitaju. Naravno Febo, i tebi su ta prava zagarantirana. Ali nisam siguran da u tom slucaju mozes imati licencu investicijskog savjetnika. Pogotovo sluzeci se sa vise nickova. [proud]

Bojim se da ces morati odabrati. Nego jesu li nam svi forumasi zivi??? Da nije tko otisao na bankomat pa na partiju bele??? [shocked]

Dragi Febo, kako nekome mozes prijetiti zakonskim i podzakonskim aktima???? Ne kuzim stvarno!

MY PRECIOUS!!!!

Premješteno iz teme: Velika Depresija 2 – san ili java

Uvazene dame i gospodo.

Drago mi je bilo dopisivati se sa svima vama. Kako ne vidim nista dobra u blizoj i srednjoj buducnosti te kako to uznemirava dio forumaske populacije (tek ocekujem eskalaciju nervoze u narednom periodu) smatram da je najbolje da se i ovaj moj nick nakon skoro dvije godine mirovanja nicka ivek123 malo odmori.

Sama pojava na forumu izazvala je burne reakcije kod nekih forumasa. Kako ce im pomoci moje mirovanje nemam pojma a uistinu mi i nije prioritet.

Zelim vam svima sve najbolje i puno srece u 2010. Budite sigurni da ce nam svima trebati. Javiti cu se kada budem smatrao da je to shodno momentu.

MY PRECIOUS!!!!

Premješteno iz teme: Velika Depresija 2 – san ili java



Kolega Febo, zar vam nisam lijepo obrazložio da više niste prioritet………….. uostalom kako to da vi uopće pišete po forumima??
Zar ne znate da brokeri i slična raja ne smije pisati i navlačiti po forumima??? [lol]

Prije svega to nije moja profesija pa ne podliježem nikakvim takvim etičkim i inim kodeksima..

Kolega pa ne mislite valjda da živimo u totalitarnom režimu ili ste samo jedan od onih koji smatraju da treba cenzurirati internet?! [smiley]
[/quote]

Kolega vi dobro znate na što vas obavezuje etički kodeks kao brokera i financijskog savjetnika. Što se mene tiče slobodno pišite, od vašeg pisanja nema ni koristi ni štete.
A i smisao ovog foruma je više druženje nego investicijski savjeti………..
Pogledajte samo koliki znalci su u gadnim minusima??????? [bye]

http://www.kucilooro.webs.com/

Kakvih ovdije ima likova ….pa to nema ni u zatvorima.
Nije mi jasno kakve su to struje,ekipe…,pa stalno ste u prepiranju i varanju.Pitam se tko tu koga vara,laže…Iako je to normalna stvar u državi pa tako i na forumu.
Drago mi je da je konačno ekipa iz HPB lagano na putu u zatvor.Zanima me samo da li će i neki brokeri iz te banke za njima.Sigurno večina i piše po ovom forumu.Stvarno jako jadno.


Kakvih ovdije ima likova ….pa to nema ni u zatvorima.
Nije mi jasno kakve su to struje,ekipe…,pa stalno ste u prepiranju i varanju.Pitam se tko tu koga vara,laže…Iako je to normalna stvar u državi pa tako i na forumu.
Drago mi je da je konačno ekipa iz HPB lagano na putu u zatvor.Zanima me samo da li će i neki brokeri iz te banke za njima.Sigurno večina i piše po ovom forumu.Stvarno jako jadno.


a vi kolega iz remetinca stigli????? [undecid] [shocked] [huh]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Nisam ja nikakav kolega jer ja sam mali ulagač.Kolege su oni koji se znaju i rade po fondovima,bankama…barem ja tako mislim.Jer oni najviše komentiraju,znaju kaj treba kupiti,prodati,kada…Ja ne a vi?

nazalost to je nasa realnost
a ovakvih kao sto je u hpb ima na svakom koraku

polako kolega ludlum sve ce doci na svoje a postoji i ona oteto, prokleto

Postanite Eu-robovi


Kosor smijenila Protegu bez obrazloženja

Među odlukama na koje se nije gledalo blagonaklono bilo je pretjeranih sponzorstava, golemih marketinških troškova, a među najvećim grijesima svakako se našlo i prebacivanja depozita od 65 milijuna kuna iz HPB-a, koji je državna banka, u privatnu, Karlovačku banku.

Među "greškama" uprave bili su i rizični plasmani, među kojim se spominje kredit od 6 milijuna eura za gradnju vila pored golfskih terena u zagrebačkom Blatu i zemljišta na Pelješcu.

Upitni krediti za Adriaticu.net, Spačvu, Badel i H1

Sadašnji predsjednik uprave banke Čedo Maletić nedavno je izjavio kako bi iznos loših kredita mogao biti milijardu kuna. U naplative kredite tada je nabrojao one dane KIO-u, Orahovici, SMS-u, Fantazija Grupi, PPK Valpovo i Đakovštini, dok su pregovori o vraćanju kredita od strane Adriatica.neta, Spačve, Badela 1862 i operateru H1u tijeku.

Josip Protega, bivši predsjednik uprave Hrvatske poštanske banke, u razgovoru za Business.hr prije tjedan dana kazao je da je bivši premijer Sanader tražio kredit za splitski SMS, a predsjednik Mesić za KIO Orahovicu.

Sanader i Mesić

"SMS smo kreditirali puno prije afere u Podravki, u vrijeme kad je to bila perspektivna tvrtka s kojom su svi željeli raditi. Kredit smo dali 2006., a zvao je i Sanader pitati hoće li se pomoći SMS-u. Ne vidim tu problem, jer smo je i sami htjeli kreditirati. Kasnije su došli problemi, dio kredita nije vraćen, ali smo osigurani.", objasnio je Protega za business.hr dodajući kako se Mesić zanimao može li se pomoći najvećem domaćem proizvođaču keramičkih pločica.

"Budući da je HBOR već kreditirao KIO, i mi smo uskočili. Pomogli smo, danas je to iznimno dobra tvornica, ali u problemima zbog recesije, kao i mnogi drugi.", rekao je Protega prije tjedan dana naglašavajući da je normalno da su političari tražili kredite ali nitko nije dobio kredit zahvaljujući nečijem traženju.

"Te njihove molbe i zahtjevi nisu mogli pomoći, ali ni odmoći u dobivanju kredita. Najviše intervencija odnosilo se na ubrzavanje procesa rješenja pojedinih predmeta, ali izričitih zahtjeva za davanjem nebuloznih kredita nije bilo", objasnio je Protega za business

Dobro kaže kolega Fedya, pa tko će u ovakvim okolnostima sveopćeg kriminala ulagati na burzu?????? [bye]
Nije dobro, nije, nije……

Obzirom da su sada popularne banke valjda će se netko u nadležnim službama sjetiti i Jadranske banke i uloge Vojkovića i Šukera (Croatia osiguranje), guvernera Rohatinskog (HNB), Samodola (regulator) gdje su isti milijune poreznih obveznika prepustile sumnjivoj družini u Šibeniku i okolici. [bye]

Gle! Izgleda da je i predsjednik Mesić išao na "bankomat" potkraj mjeseca?????
Jbga svakome je likvidnost pod kraj mjeseca u banani.
Evo ni mojih omiljenih sindikalista nema zadnjih dana, valjda su i oni bili zauzeti podizanjem gotovine sa bankomata……… [bye]

Pa onda u DOKUP i samo DOKUP!!!

REAKCIJA
Stipe Mesić: Samo sam se "informirao" o kreditu za KIO Orahovicu
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Ured predsjednika Republike potvrdio je da se Stjepan Mesić informirao o mogućnosti pomoći orahovičkoj tvrtki KIO kod Hrvatske poštanske banke (HPB), ali da nije tražio odobrenje zajma, niti je ulazio u bankovne procedure i modele odobravanja kredita jer za to nema nadležnosti.
"Vezano uz novinarske upite o ‘sudjelovanju predsjednika Republike u davanju kredita Hrvatske poštanske banke tvrtki KIO Orahovica’ možemo reći kako se predsjednik Mesić u toj banci informirao o mogućnosti pomoći spomenutu proizvođaču keramičkih pločica", stoji u odgovoru ureda na pitanje je li se Mesić interesirao za pomoć toj tvrtki kod HPB-a (ZSE:HPB-R-A).

"Predsjednik Mesić nije tražio odobrenje zajma orahovičkom KIO-u, niti je ulazio u bankovne procedure i modele odobravanja kredita, kako se možda insinuira, jer za to nema nadležnosti", navodi se u priopćenju.

Dodaje se da je predsjednika Republike uvijek interesiralo da "poduzetnici, koji privrjeđuju u ovim teškim uvjetima, nastave proizvoditi za domaće tržište i za izvoz, i kad god može, predsjednik će u tom smislu davati potporu".

Ravnateljstvo policije izvijestilo je danas, ne otkrivajući identitet osumnjičenika, da su bivši predsjednik Uprave Hrvatske poštanske banke Josip Protega, bivši predsjednik Uprave i direktor financija HPB-a Mario Kirinić, bivši član uprave Ivan Sladonja te još četiri osobe kojima je ta banka odobrila nenamjenske kredite osumnjičeni u antikorupcijskoj akciji "Bankomat".

Protega je prošli tjedan za Business.hr izjavio kako se predsjednik Mesić "zanimao može li HPB pomoći tom najvećem domaćem proizvođaču keramičkih pločica" te da je HPB "pomogao" toj tvrtki, "budući da ju je i HBOR već kreditirao".

http://www.kucilooro.webs.com/

Imam lijek za popravak likvidnosti na ZSE, a u nekom periodu za lansiranje hrvatskog gospodarstva u neslućene visine. Neka se u trgovanje burze uvrste konzumovi bonovi, koje je svako državno poduzeće dobilo, kao i svaki agrokorov partner, dakle svaki pravni subjekt u RH. Po mojoj procjeni nekoliko stotina miliona kuna. Prodaju se uz diskont onda tim kešom navali na dionice. Bilo bi više dobitnika.
1. Ekipa kojoj je Konzum omražen rješila bi se bonova, dobila keš.
2. Oni koja ionako kupuju u Konzumu dobila bi bonove uz diskont.
3.Prodavači bi bili zadovoljni jerbo bi prodali dionice.
4. Kupci bi došli do keša za dionice
5. Brokeri
6. Burza

Nadalje, to bi u kratkom vremenu lansiralo Crobex na 2400-2500. Prouzročio bi se efekt krda, povukla bi se lova sa štednje i novčanih fondova u investicijske fondove i burzu. Crobi na 3000. Onda bi sve primjetili invvestitori sa volstrita, londona i frankfurta, a teško da bi priliku za zaradom propustili japanci i kinezi. I Arapi. To bi srozalo svjetske indekse ali CROBEX je već na 5 iljada. U to bi i Todorić prodao sve svoje dionice iznad 50% + jedne , jer mu više i ne treba. Sa kešom bi kupio ono što u Hrvatskoj još nije njegovo. Domaći dioničari bili bi puni ko brod a zarađeni kapital ne bi trošili na audije, kreatorsku odjeću i egzotična putovanja već na razvoj malog podutetništva koje radi za veliku hrvatsku industriju koju je prethodno država potaknula povišenim poreznim prihodima. BDP bi u kratkom roku nadmašio finski i luksemburški. CROBEX ko zna koliko…

Pitam se kako se nijedan od teoretičara razvoja hrvatskog gospodarstva nije sjetio ovako briljantnog plana.

Da ga traži policija, Protega je saznao na skijanju. Znajući za njegove hedonističke sklonosti, to nije iznenadilo one koji ga poznaju. Naravno, ukoliko skijanje nije izgovor za bijeg

Da istražitelji stežu obruč oko Protege i bivšeg vodstva HPB-a dalo se nasluti još ljetos, kada je postalo jasno da se ta državna banka našla u problemima i da bi godinu mogla završiti u minusu od nekoliko stotina milijuna kuna. Premda Protega sada tvrdi da “ni jedan kredit nije odobrio prema nekakvom političkom nalogu”, njegov je odnos s politikom kompleksan.

Kao čelnik državne banke nikad se nije usprotivio nekoj političkoj intervenciji niti odobravanju kredita bez jasnih kriterija. Do posljednjeg trenutka, kada je bilo jasno da je šteta nepopravljiva, čekao je da ga Vlada sama smijeni. Jednostavno, Protega je pristao biti iskorišten i izmanipuliran.

U poslovnim krugovima znalo se da je u HPB prije pet godina došao na poziv Ive Sanadera. Posao investicijskog bankara u PBZ-u napustio je bez mnogo razmišljanja. U tu banku došao je nakon završetka studija 1993. i vrlo je brzo napredovao, ali PBZ Invest mu je postao pretijesan. Sa sobom je u HPB poveo i prijatelja Ivana Sladonju. Bio je “široke ruke” prema drugima, ali i prema sebi i kolegama. Poznato je da su Protega i Sladonja godinama uživali višemilijunske bonuse.

Za bankarski svijet to i nije neobično jer je većina u tom biznisu zadnjih godina dobro zarađivala. Ipak, uloga koju je Protegi namijenila politika nešto je drugačija od one koju su drugim bankarima odredili njihovi vlasnici. Po poslovnom profilu i imidžu Protega nije nalik prosječnom bankaru. Prepoznatljiv po zalizanoj frizuri, mnoge je prije podsjećao na gangstera, kauboja ili južnoameričkog plesača tanga nego li na bezličnog bankara koji malo priča i mnogo razmišlja o riziku što ga nosi odobravanje kredita.

Kada je ljetos otvorena tema o ograničavanju plaća direktora državnih poduzeća, u kuloarima se prepričavala Protegina reakcija. Na ideju da plaće direktora budu najviše 17.000 kuna, što bi značilo da niži rang direktora ima oko 10.000 kuna, Protega je, navodno, rekao: “Kako, kada su mi krediti veći od 9000 kuna”. On, jednostavno, nije tip za štednju. Počeo ga je pratiti glas da mu je vlastita dobrobit važnija od poslovanja banke. Premda je mnogo imovine naslijedio, slijedio je bankarski imperativ da uvijek treba sticati više. Spočitava mu se da je privatnu nekretninu u Šibeniku iznajmio vlastitoj banci za poslovnicu, a poznato je i da se na Gornjem gradu spremao u gradnju kuće investirati 600.000 eura. Ovakav kraj sigurno nije bio vrijedan statusa moći koji je, makar prividno, uživao, niti bogatstva koji je stekao.

Nadam se da su oni koji su surađivali na "investicijskim" projektima na burzi ( sa ovom ekipom ) na sigurnom i da su na vrijeme prestali nazivati telefonski i tražiti insajd infoe od g.Slatkoga?????

Jer najvjerovatnije su službe počele sa prisluškivanjem razgovora davno prije nego su sumnjivci privedeni!!!!!!!!!!
Bojim se da nisu vadili baterije iz mobitela kao što su trebali…………. [lol]

http://www.kucilooro.webs.com/

New Report

Close