BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

idem van,svaki vikend ista prica..petkom se iskrcavaju trejderi zatim se preko vikenda najavljuje smak svijeta i tako iz vikenda u vikend,pozz ekipa cujemo se sutra…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Vidim, forum su preuzeli pesimisti i crnosluteći "realisti".
I sve su neki veliki menadžeri, s pozadinom respektabilnog CV, zaposleni na sve strane…
A opet nađu vremena pojaviti se tamo gdje nemaju apsolutno nikavog interesa osim da "svađaju raju".
Onako, uz rebarce janjeće pod zubima, s jednom rukom drže čašu vina i nazdravljaju svome društvu, a drugom tipkaju postove na forum za koji ih boli … neka stvar.
Kažu: ATPL ne vrijedi ništa, brodovi vrijede manje od dugova a ne podastiru izračun, pa zaboravljaju da ATPL nema samo brodove (zapravo oni ne zaboravljaju, ali želimo da mi zaboravimo).
Navijaju za dionice iz istog "gubitničkog sektora" koji ima manju transparentnost poslovanja, likvidnost, free float, diverzifikaciju poslovanja,…
Lako je predstaviti se osobno kad se ne izlaže ulagačka struktura.
Zašto bi bilo tko od nas rekao svoje ime i prezime, i da netko prati naše ulagačke korake, to je protivno zaštiti osobnih podataka, i kod većih dioničara može podići zainteresiranost kriminalnih skupina za određene aktivnosti u svrhu preraspodjele bogatstava.
Ja nisam iz pomorskog sektora, za razliku od mnogih na forumu. Diplomirani sam inženjer elektrotehnike i dio dobiti umjesto u banku ulažem u dionice.
Hoću li izgubiti ili dobiti, to je moja osobna stvar, i molim da me nitko ne zove "ovcom za šišanje".
Zahvaljujem svim kolegama forumašima koji pišu činjenično, edukativno, bez primjesa suptilnog usmjeravanja što je očito kod nekih "neovisnih autora".
Možda netko ne zna na što mislim, ali tkogod je iz Dalmacije, zna za spuštanje na kojeg se ne može reagirati. Uvrijedi te, svi to znaju, ali je pravno nedokazivo. Pa jedino možeš vratit’ istom mjerom.
Npr. susjedi vrlo mlada kćer neplanirano zatrudni s nepoznatim pa dobiva čestitku tipa:
"Blago tebi, bit ćeš mlada baba, bit će zdravo dijete u tako mladih roditelja"
Ili: "A kako ti je mala, dugo je nisam vidjela, udaje li se, ima li momka?"
Tako i nama ovdje dijele dosta često i vrlo stručne informacije i savjete, ali od kojih neki imaju manu: svrha im je manipuliranje mišljenjima i djelima.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Gledaj Brankica, stvar je vrlo jasna. Gdje god je riječ novcu, pogotovo o velikom novcu, tu se skuplja sva gamad ovog svijeta. Zamisli situaciju u jednom narodnjačkom klubu: tipovi stoje na šanku, svaki ima gun i svi se motaju oko jedne sisate u minici i svi žele baš nju, zašto? Zbog seksa.

Meni je jedan stari dobri čovjek davno rekao da se sve okreće oko seksa i novca, i imal je potpuno prav, a nema ni fakulteta niti para, a zna puno jer mudrost ne dolazi kvazi obrazovanjem niti gomilanjem novca. Mudrost jednostavno imaš.

No, da se vratimo na temu. Kad je gamad skužila gdje se lova okreće i način na koji se okreće krenuli su tu raditi reda onako kako njima paše. Kupovali skupo, prodavali jeftino, kako god je njima pasalo, drukali, vikali i slično. No, da nije sve tako crno govori i podatak da svi oni koji su u blizinu mirovinskih fondova imaju velike kuće, ogromne automobile, i sve ono što njih čini velikim, ali nemaju mudrost. Njihov Bog je novac i samo novac, i vratit će se ubrzo po Novac, po još novca, i o još novca. To ti je taj kviz.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Uostalom, najbolji pokazatelj stanja ti je ovaj forum gdje su mnogi nikli puni znanja i entuzijazma, to ti je ta gamad o kojoj ja pričam.

Valentine, nemoj se previse brinuti o tome .
jer sve sto nije sagradeno na korektan nacin nije dugorocno odrzivo.
ok, druga je stvar koju cijenu cemo morati platiti za te stvari koje su se dogodile….
ali na kraju uvijek se situacija dovede u harmoniju…

odoh u birtiju.
ko oce ajd samnom!



a..sad…sad..blagi zaron..iskrcavanjjjje

..di si ti Navigare , u Nordmandiji …proša je dan D … [rolleyes]
[/quote]
ma nisam mislio na to…na nešto drugo…
a hoćeš se pohvaliti… pa onda reci!

samo što nije...

Business.hr još uvijek izbjegava odgovor na pitanje , pod kojim je nesretnim okolnostima
prerano preminula njihova novinarka…. uz pohvalu kolegici za dirljiv članak, koji nas je ujutro dočekao
na stranici njihovog portala.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!




a..sad…sad..blagi zaron..iskrcavanjjjje

..di si ti Navigare , u Nordmandiji …proša je dan D … [rolleyes]
[/quote]
ma nisam mislio na to…na nešto drugo…
a hoćeš se pohvaliti… pa onda reci!
[/quote]
evo…sad vidiš..nisi me htio slušati….a sad što je tu je!

samo što nije...

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Nisu oni čuli za volumene. Moraš na Bloomberg. Kasne jedan dan.

Očito je počela korekcija. Piči jedino LKRI, HT. Dividendu se dakle isplatilo uzet.
Skratio pozicije na dlkv odmah na početku. Moja kriva procjena i pohlepa. Ajde nije prvi put.
Svima onima koji su bili realniji čestitke.

Ček malo, jučer se pomahnitalo uzimao DLKV, a danas ga prodaješ svjesno s minusom. Mislim tvoja stvar, ali čemu toliko javna. Čudno!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Šta tu ima biti čudno. Priznao pogrešku i točka. Ponekad kratiš pozicije sa manjim minusom.
Nije mi pala kruna s glave.

Scio me nihil scire

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


@wunderkind

Dobro je nema vladice. Znaci da je ovo samo kratkotrajno povlacenje prije novog uzleta. Da je siguran da je pocela korekcija vec bi poceo s postovima tipa: sve se to vidjelo po TA, gannu, klasican primjer kirurske preciznosti… Bio je pokusao vec za jednog od ovakvih dana s novim nickom ali ga ekipa popljuvala pa brzo odustao. Inace meni se cini da je on prodavac/izdavac knjiga s ovom tematikom.

VIVA LA REVOLUCION !!!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

to je naša realnost 95% malih koji prodaju jedni drugima u očekivanju brze zarade.nema dugoročnih investitora.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


to je naša realnost 95% malih koji prodaju jedni drugima u očekivanju brze zarade.nema dugoročnih investitora.

kako nema?

Ja vidio jučer jednog, prošao trgom, pisalo mu na majci

JA SAM INVESTITOR NA DUŽI ROK?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close