Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ja ne zagovaram prodaju HT.Ja sam to napravio još prije informacije o dividendi i mislim prodao po 219 …

– i opet pogriješio.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
To mi je bio odličan potez,a morao sam jer sam bio tanak sa sredstvima za špekulacije.Okrenuo barem desetak puta i dobro profitira.
A sutra je dan D.Kladio se na izvješća.Kratkoročno.
A onda ponovno na 1Q/ne IQ/ 2009.Vrlo zahvalno razdoblje.Najbolji dio godine za špekulacije.


Ako usporedite dobit ,kapital i cijenu
dionice HT je jedna od manje pocijenjenih dionica.Mislim da to nije više od 30%.A crobex je
prosiječno podcijenjen preko dva puta.

– e tu se s Vama gospodine Lopina potpuno slažem.
– HT je precijenjen do boli,
– dividendni prinos mu je samo 15%,
– a onaj tko ga sutra kupi za cca godinu dana dobija samo 23%, bez porasta cijene dionice.

– po meni bi mu realna cijena trebala biti cca 100kn,
– te bi mu tada dividendni prinos bio i prihvatljivih 30%.

– I love this game.
Pozdrav !


To mi je bio odličan potez,a morao sam jer sam bio tanak sa sredstvima za špekulacije.Okrenuo barem desetak puta i dobro profitira.
A sutra je dan D.Kladio se na izvješća.Kratkoročno.

– u Vas nikada nisam ni sumljala, ipak je profit tu najvažniji.

– samo ne znam kako će Vam pomoći ta izviješča ako ste izišli iz dosta toga.

– I love this game.
Pozdrav !


To mi je bio odličan potez,a morao sam jer sam bio tanak sa sredstvima za špekulacije.

To se u svijetu zove TARF, moramo prihvati međunardne nazive

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Na skupštini 21.o4.bi se trebala donijeto odluka o kupnji vlastitih dionica.
Ova odluka može imati veliki pozitivan utjecaj na cijelo tržište,a normalno ,a naročito na cijenu
HT .To bi trebao biti dodatni razlog za čuvanje ove dionice ili čak za kupnju.
Međutim,kako se sa kupnjom trezorskih dionica novac direkto isplaćuje na brokerske račune oni istog trena postaju i nova likvidna sredstva što rješava sadašnji glavni problem ,a to je nelikvidnost.
Prema mojoj procijeni efekti od kupnje vlastitih dionica HT ima tri do četiri puta veći efekt od isplate dionica.A oni mogu otkupiti do 10%,pa to poništiti,pa Jovo nanovo.
To je razlog više za ostati u HT,ali istovremeno se ta sredstva od prodaje mogu koristiti za kupnju
nekih drugih dionica.Ovdje smo spomiljali INU ,ali to može biti bilo koja,a bilo bi jako lijepo da skoći kao i IGH.
Ja ne zagovaram prodaju HT.Ja sam to napravio još prije informacije o dividendi i mislim prodao po 219 s obzirom na nestašicu likvidnih sredstava za špekulacije.Za sada je to bio izvrstan potez jer
dnevno okrenem barem jedanput,a kockam i na FI.Možda je kasno za prodaju HT sada,pa ući u
neizvjesnost.HT je zicer,ali pošto nisam bio u njemu onda kada je trebalo biti tj dok je klizio
od 350 na 200 pa se gubilo samo 40%,neću ni sada ,već hvatam dionice koje su višestruko više pale,a
ja smatram da nisu trebale i da su daleko podcijenjenije od HT.
Lani sam 31.03.dočekao sa stotinjak VIRA/tada 130 k kn/ i samo brzi izlazak me spasio od šišanja
radi lošeg godišnjeg izvještaja.
Sada imam isto VIRA kao lani, ali sada je to 5,5 puta manje novaca.Prosijek ulaza 250.U ova dva zadnja dana dobro spušija.Ali to je rizik ovog posla i ja tako igram.Bio sam u IGH i izaša,u THNK
i izaša ,u INGR i izaša i da ne nabrajam.I to funkcionira ali treba čuliti na monitoru.

Da, ovo za skupstinu je razumljivo… Ali dok stupi na snagu njihova akvizicija vlastitih dionica od trenutka glasanja ima vremena za jos kupiti, zar ne..? I slazem se u potpunosti da nakon te odluke vise nece biti HTa po ovoj cijeni, cak ni u dvanajstom mjesecu kad prolazi period neprodavanja dionica po povlastenoj tarifi zaposlenika…

A tvoj VIR su moji DLKV i VDKT, bilo lijepo dok su gradjevinari isli gore ali me kostalo neprodavanje kompleta na vrijeme prosle godine… Nemres svugdje dobit. Nego koje ti dionice sad smatras da su podcjenjenije od HTa odnosno koje bi kupio za npr 100k u ovom trenutku, sutra, preksutra..? 😉


Da, ovo za skupstinu je razumljivo… Ali dok stupi na snagu njihova akvizicija vlastitih dionica od trenutka glasanja ima vremena za jos kupiti, zar ne..? I slazem se u potpunosti da nakon te odluke vise nece biti HTa po ovoj cijeni, cak ni u dvanajstom mjesecu kad prolazi period neprodavanja dionica po povlastenoj tarifi zaposlenika…

Zar to nije u 6-om mjesecu. Dobili su ih prošle godine u lipnju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Da, ovo za skupstinu je razumljivo… Ali dok stupi na snagu njihova akvizicija vlastitih dionica od trenutka glasanja ima vremena za jos kupiti, zar ne..? I slazem se u potpunosti da nakon te odluke vise nece biti HTa po ovoj cijeni, cak ni u dvanajstom mjesecu kad prolazi period neprodavanja dionica po povlastenoj tarifi zaposlenika…

Zar to nije u 6-om mjesecu. Dobili su ih prošle godine u lipnju.

[/quote]

Da i to zadnje ,one po 159 je isteklo u 12 mjesecu.

zašto mislite da će dionice HT otkupljivati na burzi od malih ulagača i špekulanata, a da to nije donijeto samo radi otkupa dionica iz fonda hrvatskih branitelja i ostalih fondova? meni upravo tako izgleda jer bez njihovih količina nema šanse da bi otkupili 10% HTa bez da dignu cijenu na 300 kn a to im sigurno nije cilj već kupiti što jeftinije. ako je igra s fondovima u pitanju, onda kad se svi iskrcaju bit će slično kao s INA-om, cijena dionice žešće će okinuti jer je više nitko neće masovno kupovati i braniti cijenu. dividenda će vjerojatno biti i dalje, samo je pitanje kolika jer konkurencija čini svoje i cijene polako, ali kontinuirano padaju, a ova recesija mijenja navike kod ljudi pa se telefonira sve manje i sve kraće.

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica, samo izraženo mišljenje koje se može mijenjati


A sutra je dan D.Kladio se na izvješća.Kratkoročno.
A onda ponovno na 1Q/ne IQ/ 2009.Vrlo zahvalno razdoblje.Najbolji dio godine za špekulacije.

Čestitke na hrabrosti. To ti po onoj staroj narodnoj "Il na štitu, il pod štitom" [thumbsup]

Nadam se da si pogodio one dionice kod kojih će biti ugodno iznenađenje. A na njih par će vjerojatno biti tarapana.

best bay je Ina

http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2009,3,31,putin_mol,157852.jl

http://www.kucilooro.webs.com/


best bay je Ina

http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2009,3,31,putin_mol,157852.jl

Evo izvješća od Mola za prošlu godinu, nije tako loše, pogotovo s obzirom koliko su para spržili za Inu.
Vaš link

lupaš bez veze /kao i obično/, lova je inina a ne molova
ina je uložila 4,4 miljarde kuna, još kad se riješi gubitaka od plinskog biznisa od 1,45 miljardi biti će najprofitabilnija firma u hrvata /ili mađara/

http://www.kucilooro.webs.com/



Istu stvar i ja svog knjigovodju pitam "gdje mi je ta dobit" pa nikak da ju ugledam kak spada u dzepu

– ajde nisam jedina,
– barem vidite kako istinito i pišem.
– tu bi nam odgovor mogao dati jedino gospodin Febo,
– jer on se zbilja najbolje kuži u te kartušine.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Je dat ce ti on odgovor ali i dalje tu lovu neces vidjet u dzepu ko ni ja [smiley]


best bay je Ina

http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2009,3,31,putin_mol,157852.jl

best bay = najbolji zaljev/uvala


lupaš bez veze /kao i obično/, lova je inina a ne molova

Ne znam jel ovo ide mene ili nekoga drugoga? Ja nisam nigdje ni tvrdio da Ina troši lovu od Mola, pod time da je Mol spržio lovu na Inu sam mislio na to da su kupovali dionice a ne da su ulagali u Inu.

Evo ti u prilogu to na što mislim.

New Report

Close