Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Mislim da će efekt kupnje vlastitih dionica
imati tri četiri puta veći efekt od isplate dividende.
To bi mogao biti prelomni trenutak povratka cjelokupnog tržišta,jer je bez obzira na dividendu HT
bio glavni generator stvaranja nelikvidnosti na našem tržištu.

U tom trenutku treba biti u dionicama koje imaju veći potencijal rasta.IGH je dobar primjer.
Da li je slijedeći INA?

Bi li objasnio ovo glede efekta kupnje vlastitih dionica, zelis li reci da ce cijena dionica HTa manje padati i samim time da ce je teze biti kupiti ovako jeftino kao sada..?

I po cemu mislis da IGH i INA imaju vecu mogucnost rasta od HTa..?
[/quote]
Na skupštini 21.o4.bi se trebala donijeto odluka o kupnji vlastitih dionica.
Ova odluka može imati veliki pozitivan utjecaj na cijelo tržište,a normalno ,a naročito na cijenu
HT .To bi trebao biti dodatni razlog za čuvanje ove dionice ili čak za kupnju.
Međutim,kako se sa kupnjom trezorskih dionica novac direkto isplaćuje na brokerske račune oni istog trena postaju i nova likvidna sredstva što rješava sadašnji glavni problem ,a to je nelikvidnost.
Prema mojoj procijeni efekti od kupnje vlastitih dionica HT ima tri do četiri puta veći efekt od isplate dionica.A oni mogu otkupiti do 10%,pa to poništiti,pa Jovo nanovo.
To je razlog više za ostati u HT,ali istovremeno se ta sredstva od prodaje mogu koristiti za kupnju
nekih drugih dionica.Ovdje smo spomiljali INU ,ali to može biti bilo koja,a bilo bi jako lijepo da skoći kao i IGH.
Ja ne zagovaram prodaju HT.Ja sam to napravio još prije informacije o dividendi i mislim prodao po 219 s obzirom na nestašicu likvidnih sredstava za špekulacije.Za sada je to bio izvrstan potez jer
dnevno okrenem barem jedanput,a kockam i na FI.Možda je kasno za prodaju HT sada,pa ući u
neizvjesnost.HT je zicer,ali pošto nisam bio u njemu onda kada je trebalo biti tj dok je klizio
od 350 na 200 pa se gubilo samo 40%,neću ni sada ,već hvatam dionice koje su višestruko više pale,a
ja smatram da nisu trebale i da su daleko podcijenjenije od HT.
Lani sam 31.03.dočekao sa stotinjak VIRA/tada 130 k kn/ i samo brzi izlazak me spasio od šišanja
radi lošeg godišnjeg izvještaja.
Sada imam isto VIRA kao lani, ali sada je to 5,5 puta manje novaca.Prosijek ulaza 250.U ova dva zadnja dana dobro spušija.Ali to je rizik ovog posla i ja tako igram.Bio sam u IGH i izaša,u THNK
i izaša ,u INGR i izaša i da ne nabrajam.I to funkcionira ali treba čuliti na monitoru.

hebote Lopina kompletno si izaša [lol] [thumbsup]

I'LL BE BACK


To ti zaključuješ na osnovu osobnog iskustva u prošloj godini ?

– to je samo jedna jedina izgubljena bitka.
– pa ispred mene su još cijeli rat i mir.

– ali moje prognoze po tko zna koji put opet uspješne.
– sve je padalo, ali znakovito je to kako je samo jedna i lijepo rasla.
– i opet moj portfelj u lijepom plusu.

– I love this game.
Pozdrav !


hebote Lopina kompletno si izaša [lol] [thumbsup]

best buy karta za koncert mise kovaca u areni [thumbsup] [lol]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......



Rizik:
HT će kupovati vlastite dionice nakon sjednice što znaći da ne mora padati za cijeli iznos dividende.
Kupnja vlastitih dionica će povečati likvidnost na cjelokupnom tržištu jer od tih transakcija
lova sjeda na brokerske račune,a ne na tekući.Mislim da će efekt kupnje vlastitih dionica
imati tri četiri puta veći efekt od isplate dividende.
To bi mogao biti prelomni trenutak povratka cjelokupnog tržišta,jer je bez obzira na dividendu HT
bio glavni generator stvaranja nelikvidnosti na našem tržištu.

– sam Bog zna gdje Vi tu vidite rizik.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
U trenutku povečanja likvidnosti postoji velika vjerovatnost da neke druge dionice narastu daleko više
od HT.Dakle,rizik je da će nam HT donijeti manju zaradu.Ako usporedite dobit ,kapital i cijenu
dionice HT je jedna od manje pocijenjenih dionica.Mislim da to nije više od 30%.A crobex je
prosiječno podcijenjen preko dva puta.
Čak neke od tih firmi imaju i stabilno i rentabilno poslovanje,u dužem razdoblju.
Da li je to VIRO,TNPL,LPLH,JDPL već će pokazati sutrašnja godišnja izvješća.



Najveći problem je što odrređeni broj "tvrtki" ne podnosi konsolidirano i revidirano izvješće, a tu se kriju brojne zamke i rebusi.

– pa evo kada već izlaze izviješća red je da ja prikažem i svoje.
– samo nije konsolidirano i revidirano, a nemam niti potrebe za tim.

– evo čista neto dobit mi je cca 750.000kn .
– i sada kada uspoređujete moje poslovanje s INOM i mnogim drugim firmama izlistanim na burzi stvarno možete kužiti kako su oni za mene male bebe.

– samo u tom rezultatu se i meni također kriju brojne zamke i rebusi.
– pa gdje je ta lova ??????????
– dobro imam sada za podijeliti plaće i sve ostale namete koji na to slijede.
– ali gdje je ta lova ????????
– rado bih ja sada sama sebi podjelila dividendu, ali zbilja nemam što za podijeliti.
– i u isto vrijeme, odnosno svaki mjesec moram državi plaćati porez na tu dobit.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Istu stvar i ja svog knjigovodju pitam "gdje mi je ta dobit" pa nikak da ju ugledam kak spada u dzepu


– ali moje prognoze po tko zna koji put opet uspješne.
– sve je padalo, ali znakovito je to kako je samo jedna i lijepo rasla.
– i opet moj portfelj u lijepom plusu.

Slavonija Tekstil oko 350%. Svaka čast, to je trebalo pogoditi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Jesi li ti konzumirala buniku? Jel možeš zamisliti kakav bi kaos i problemi nastali kad bi prodavali plin iznad nabavne cijene?
A sljedeće izbore ne bi dobili.

– koliko vidim upravo su ti izbori i najveći problem.
– ali jednog dana će Vam ipak doći maca na vratanca i neće biti love ni za što, a nećete imati ništa ni za prodati.

– te je stvarno potrebno u ovoj zemlji drastično ograničiti biračko tijelo.
– zašto na izbore mogu izlaziti oni koji ovoj državi ne plaćaju porez.

– u porezu je glavna kvaka.

– evo kada bi vlast birali oni koji su državi godišnje platili 10.000 eura poreza mislim kako bi bilo sasvim o.k.

– I love this game.
Pozdrav !



Jesi li ti konzumirala buniku? Jel možeš zamisliti kakav bi kaos i problemi nastali kad bi prodavali plin iznad nabavne cijene?
A sljedeće izbore ne bi dobili.

– koliko vidim upravo su ti izbori i najveći problem.
– ali jednog dana će Vam ipak doći maca na vratanca i neće biti love ni za što, a nećete imati ništa ni za prodati.

– te je stvarno potrebno u ovoj zemlji drastično ograničiti biračko tijelo.
– zašto na izbore mogu izlaziti oni koji ovoj državi ne plaćaju porez.

– u porezu je glavna kvaka.

– evo kada bi vlast birali oni koji su državi godišnje platili 10.000 eura poreza mislim kako bi bilo sasvim o.k.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ja bi nadodal i oni koji imaju IQ barem 100


hebote Lopina kompletno si izaša [lol] [thumbsup]

Dok crobex ne dođe na 3000 nema izlaska.Samo mjenjam poziciju.Ovih zadnjih tri četiri mjeseca me
ljubi karta.
A kada dođe na tu fair vrijednost,opet će to biti prosijek,pa ću ja opet ulaziti gdje mislim da ima mesa.
Dionice su moj izbor,ali sa dinamičnim pristupom i brzim mjenjanjem pozicije naročito sa špekulativnim djelom portfelja. Sa 100 k kn se može lijepo špekulirati.


Istu stvar i ja svog knjigovodju pitam "gdje mi je ta dobit" pa nikak da ju ugledam kak spada u dzepu

– ajde nisam jedina,
– barem vidite kako istinito i pišem.
– tu bi nam odgovor mogao dati jedino gospodin Febo,
– jer on se zbilja najbolje kuži u te kartušine.

– I love this game.
Pozdrav !


Ja bi nadodal i oni koji imaju IQ barem 100

– ma pusti na miru te sa IQ,
– oni mogu pogoditi samo padajuće targete.

– I love this game.
Pozdrav !


– evo kada bi vlast birali oni koji su državi godišnje platili 10.000 eura poreza mislim kako bi bilo sasvim o.k.

Pretpostavljam da bi prva mjera nakon izbora bila, potpuno ukidanje poreza

Sustav izbora je dobar. Samo mladi, obrazovani i ambiciozni čine premali procenat glasačke populacije. Dati pravo glasa samo onima koji plaćaju preko 10000 eura poreza bi dovelo do nazadovanja društva i ekonomije. Ljudi koji plaćaju puno poreza su obično konzervativni i skloni očuvanju postojećeg stanja. Ekonomija i standard življenja neće postati bolji prije nego što se ne promijeni društvo u kome operiraju. Nositelji promjena su mladi, obrazivani, i ne tako bogati pojedinci. Njima su potrebne promjene da bi kapitalizirali svoje obrazovanje, energiju i radnu sposobnost.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Dok crobex ne dođe na 3000 nema izlaska.Samo mjenjam poziciju.Ovih zadnjih tri četiri mjeseca me
ljubi karta.

Ako namjeravaš tako dugo živjeti pređi na makrobiotičku prehranu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ja ne zagovaram prodaju HT.Ja sam to napravio još prije informacije o dividendi i mislim prodao po 219 …

– i opet pogriješio.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close