Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


HT je u ovoj krizi bio defanzivna dionica, pao je daleko manje od Crobexa. No prilikom preokreta trenda i očekivanja rasta indeksa vjerojatno je da će ljudi (fondovi) iskakati iz defanzivne dionice i uskakati u druge na kojima očekiju veći postotni prinos.
Možda bismo ovo trebali gledati kao nagovještaj promjene trenda na našem tržištu?

– sigurno, potpuno se slažem kako je glupo ulaziti u investiciju koja će sama sebe isplatiti za 5 godina.
– sigurno će sve rasti 300%, a HT će ostati na 220kn.

– nikako mi nije jasno zašto obožavate gubiti novce na burzi,
– možda Vas to veseli,
– neznam, puno stvari kod naših dragih investitora mi nisu jasne.

– i love this game.
Pozdrav !

TA tehnička analiza.

– danas sam dosta vremena utrošila na čitanje TA.
– ali ni sama ne znam što se tu počelo događati.
– pa skoro da i nema grafova.
– izbio neki sukob kod tih TA stručnjaka.

– a Ivana je puno prije predvidjela neke stvari.
– ali Vi ste se smijali.

– I love this game.
Pozdrav !

Za osobu XY (na jednoj temi je moderator obrisao puno postova, pa neću spominjati ime, ali se nadam kako će te kužiti o kome se radi).

– gospodin XY je napisao kako više neće pisati na forumu.
– s njim sam se žestoko svadila,cca prije godinu dana.
– poslije nisam ulazila niti u jednu diskusiju.
– to Vam je jedan druker za brodare.
– koliko su investitori samo izgubili novaca ulažući na temelju njegovih tekstova.
– ma kuži se on u brod,
– ali pojma nema o dionicama niti kako kapital funkcionira.
– ja to obično kažem, dobra firma ne mora biti i dobra dionica.
– ali dragi investitori valja i sami znate koliko ste love izgubili na brodarima.

– ja sam na brodarima jako puno zaradila,
– ali na vrijeme i izišla.
– i o brodarima znam puno više nego ta osoba XY.
– zato je zbilja puno bolje da osoba xy ne piše više o brodarima jer zbilja puno toga ne kuži.
– a ako osobi xy nešto nije jasno, ja sam na ovoj temi spremna za svađu svakog tipa.

– I love this game.
Pozdrav !


– sigurno, potpuno se slažem kako je glupo ulaziti u investiciju koja će sama sebe isplatiti za 5 godina.
– sigurno će sve rasti 300%, a HT će ostati na 220kn.

– nikako mi nije jasno zašto obožavate gubiti novce na burzi,
– možda Vas to veseli,
– neznam, puno stvari kod naših dragih investitora mi nisu jasne.

– i love this game.
Pozdrav !

– mogla bi provjeriti situaciju sa DT u Njemačkoj prije nego zaključiš da će se ova dionica otplatiti u 5 godina, da je to 100% sigurna stvar kako ti tvrdiš, ne bi HT bio ispod 350-400kn jer bi odavno uletjeli veći igrači od onih koji lepršaju po našim burzovnim prostorima
– HT ni u jednoj navali ove godine nije rastao intenzivno kao neke druge dionice, podsjećam na 4-i mjesec i na nedavna događanja… ali zato nije ni tako padao… hmm?
– HT za razliku od mnogih drugih firmi ima vrlo ograničen potencijal za razvoj, kao i povećanje dobiti i dividende, a kod dionica se kupuje budućnost, jel tako?
– ja sam svojim ovogodišnjim performansama zadovoljan i ne vidim razlog za promjenu strategije, HT će imati mjesto u mom portfelju ali prvenstveno kao defanzivna dionica što mislim da jest
– zanimljivo kako netko čim ne razmišlja kao Vi, odmah je osuđen na gubitak novaca
– meni je jasno puno stvari kod naših dragih investitora, burza je savršena preslika mentaliteta prosječnog Hrvata
– dobar psiholog sa povećom količinom novaca bi na našoj burzi mogao bolje zaraditi nego financijski stručnjak

Tribalo bi otić u lignje..
More opušta,smiruje ,a i same lignje se ne razume u burzu,recesiju i slično!
Kad provedeš dosta vremena na forumu ,kao ja danas,osjećaš se koda te netko istuka,a ništa pisa nisam!

@Ribar.

– tvoje poruke dolaze do mene.
– ali mi je pošta zatrpana pa nemam mogućnost izlazne poruke.
– što Vam nije jasno, i kolko će rasti koja dionica slobodno pitajte gospodina Vlada, puno više zna nego ja,
– a i svima odgovara.
– i ono najvažnije, za razliku od onog Šveđanina ne naplaćuje ništa.

– I love this game.
Pozdrav !


– HT za razliku od mnogih drugih firmi ima vrlo ograničen potencijal za razvoj, kao i povećanje dobiti i dividende, a kod dionica se kupuje budućnost, jel tako?

– sve potpuno točno, sjedi 5.

– samo me zanima kod kojih dionica kupuješ budućnost ??????
– ne zezam se, zbilja me zanima Vaše razmišljnje.

– I love this game.
Pozdrav !


Kad provedeš dosta vremena na forumu ,kao ja danas,osjećaš se koda te netko istuka,a ništa pisa nisam!

– ja ovo više doživljavam kao igricu.
– sada smo na prijelomu.
– možemo strašno potegnuti gore,
– ali možemo ići i na Vladove targete.
– to je svima jasno.
– ulog je velik,
– a svi bi htjeli zaraditi,
– a toga nema, jer 90% ih treba izgubiti.

– zamisli kako je kešolovcima, već su u znatnom minusu,
– portfelj ne trpi daljnje gubitke.
– moraju igrati na sigurno.
– a što ti je sada sigurno na burzi ????

– ali ja rizikiram,
– trenutno sam 98% u dionicama.
– 90% toga što sam kupovala u ovom padu već mi je u sitnom plusu.
– sada mi slijede prodaje.

– I love this game.
Pozdrav !


– mogla bi provjeriti situaciju sa DT u Njemačkoj prije nego zaključiš da će se ova dionica otplatiti u 5 godina, da je to 100% sigurna stvar kako ti tvrdiš, ne bi HT bio ispod 350-400kn jer bi odavno uletjeli veći igrači od onih koji lepršaju po našim burzovnim prostorima

– te dvije dionice se nikako ne mogu uspoređivati, previše je tu razlika.
– nekad me se sjeti, za ovu dionicu što sam pisala, pa za par godina se možemo čuti.
– do sada nisam napravila niti jednu stratešku grešku.

– I love this game.
Pozdrav !


Ivana ja ti pokušavam popravit ocjene koliko mogu ali većina forumaša ne dijeli moj entuzijazam.Da sam ti karika samo kad si rekla da si ufatila gofa od 150 kg nadmašila si samu sebe tom zgodom [lol]

– pet minuta sam tražila taj post.
– nije obrisan, još je na ovoj temi.
– pa lijepo sam napisala 22kg.
– ali po tvojoj ribičkoj to je odmah došlo na 150kg.
Pozdrav !

p.s. zanima me koliko je bilo veliko oko najveće ribe koju si ulovio ?

Obveznice Sjeverne Koreje su definitivno best buy. Mogu se kupiti 25c za dollar. Ovaj Kim će uskoro riknuti, Koreja će se ujediniti i preuzeti obvezu otplate. 🙂

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



– mogla bi provjeriti situaciju sa DT u Njemačkoj prije nego zaključiš da će se ova dionica otplatiti u 5 godina, da je to 100% sigurna stvar kako ti tvrdiš, ne bi HT bio ispod 350-400kn jer bi odavno uletjeli veći igrači od onih koji lepršaju po našim burzovnim prostorima

– do sada nisam napravila niti jednu stratešku grešku.
[/quote]

Osim što trošenje vremena, svakodnevno pisanje na ovoj temi jeste strateška greška.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close