Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne kaj ne štima a gdje je ivana

@plavi01

Promatrajući ranije godine kad su najavljivali, očekujem da će HT najaviti dividendu idući tjedan, možda već i sutradan. Najkasnije onaj tjedan iza, IMO.

plavi01, 12.03.2023. u 16:43

Ne kaj ne štima a gdje je ivana

Gdje se sakrila žena😀

plavi01, 12.03.2023. u 16:43

Ne kaj ne štima a gdje je ivana

Možda je držala sav cash u SVBu?

A joj, da.. zaboravio sam..nije ona ko kešoljupci, @mitkko i ja, prijatelja dva. Ona je ALL IN, tj. 97,2% IN.





yieldchaser, 11.03.2023. u 23:24



@mitkko

Ja se recimo na ZSE uopce vise ne usududim u pojedinoj poziciji drzati vise od cca 30k eura, i to samo u najlikvidnijim dionicama. Kada dodje nevolja mozes samo gledati kako ti se topi vrijednost, nema van.

 



 

Meni se sve to jako jako neobično kod nasih ulagača.

Očito svi pucaju samo na “velike zarade” i ne zadovoljavaju se sa “malim stvarima”.

 

Ja trenutno imam vise od 120k eura u TUHO i drage volje bih upucao jos x puta toliko – da imam raspolozivih sredstava.

Vec par dana je sve jasno, a danas i sluzbeno izasla ponuda za preuzimanje i nisu mi jasno oni

koji se tu ne usude drzati velike novce.

I to novce koji će im se u roku od cca mjesec i pol oploditi u vidu 1,5 -2,5 % – ovisno o cijeni ulaza.

Meni je to izuzetna prilika ….. štoviše, jos danas se moglo uzeti po 600 milijunske iznode (nesto očito časti) i zaraditi tih 1,5 % bez IKAKVOG rizika – ako se nekom da čekati tih mizernih par tjedana.

Ne znam gdje se jos to moze uzeti bez ikakvog rizika – postoji li kakva banka koja to daje ?

 

Na ZSE očito nema para za zicere – ali se uvijek nadje za nesto gdje mozes zaraditi puno, ali isto tako i popusiti jos više……a to je očito svima draze.

 

plavi01, 12.03.2023. u 16:43

Ne kaj ne štima a gdje je ivana

 

Informanka.

 

– vlada izglasala neradnu nedjelju, a ja to spojila s neradnim četvrtkom, petkom, subotom i ponedjeljkom.

– lijepo proljetno vrijeme, malo odmora od interneta, burze, dionica.

– i čitam, izgleda se desio potop u kojem nisam sudjelovala, baš sam pogodila.

– i sada gledam portfelj, računam prošli tjedan plus ovaj ponedjeljak i vidi vraga, nikad boljeg tjednog prinosa +3.2%, a onaj ovogodišnji +12.2%, nije puno ali ja sam zadovoljna s tim prinosom, pa samo ovaj tjedan sam zaradila koliko će kešolovci na narodnoj obveznici za godinu dana.

– e na čemu sam to zaradila ??? to vas zanima, MDKA, puno je imam, lijepo je narasla, gospon Y. bi rekao sigurno će rasti kad ti to kupuješ.

– još mi je lijepo narasla i SPAN ali malo toga imam, sitan rast mi je napravila i KODT.

– pad na IKBA, ATPL, PLAG nije bitno utjecao na portfelj.

– u ovom tjednu sam prodala svu HPB i to po najvišim cijenama, kao da sam znala da dolazi pad.

– kupila sam malo ATPL, a puno više sam kupila PLAG i danas dosta ZABE 11.95 , taj nalog sam napisala prije tjedan dana, još imam jedan na 11.90 .

– i pomalo sam ostala bez keša, a vidim ima lijepih prilika na burzi.

yieldchaser, 12.03.2023. u 20:39









 



 

Možda je držala sav cash u SVBu?

A joj, da.. zaboravio sam..nije ona ko kešoljupci, @mitkko i ja, prijatelja dva. Ona je ALL IN, tj. 97,2% IN.

 

Portfelj.

 

– 99.5% dionice.

– 0.5% keš (euri).

– 100% ukupno.

 

– 78.1% (MDKA i KODT).

– 21.9% (ostale dionice + keš).

– 100% ukupno.

 

– moje je mišljenje da ovaj moj portfelj s MDKA i KODT stvarno nije rizičan.

– ovaj tip investiranja je usredotočeni tip investiranja i stvarno nije za svakog.

– ako tek počinjete investirati ili se bojite rizika odnosno gubitka novca na burzi svakako bih vam preporučila da investirate kao gospon Mitkko i Yieldchaser.

– MDKA i KODT su fundamentalno dobre dionice ali vam to nije 100% sigurno kao narodne obveznice.

plavi01, 07.03.2023. u 10:09

Jaja se sva ne drže u istoj košarici.

 

– možete slobodno držati sva jaja u istoj košarici ako niste smotani.

– samo u tom slučaju morate dobro paziti na tu vašu košaricu.

 

mitkko, 07.03.2023. u 09:02

Sa kolikim prinosom biste bili zadovoljni ove godine? Kakva su vam ocekivanja od ove godine?

 

– očekivanja za ovu godinu su mi 10 – 20%.

– tu donju granicu sam već ostvarila, a za ovu gornju stvarno ima vremena.

– bitni su vam kontinuirani godišnji prinosi, neke godine će biti veći neke manji i taj konstantan višegodišnji plus čini čuda s vašim portfeljom.

Polako gospodična je poželjna udavača i može birati. Nekome će otvoriti dušu a nitko ne šalje signale i ne otkriva tajne a meni se čini da i moderator radi sa 4 satnim radnim vremenom pa je u stisci.

kvart99, 13.03.2023. u 20:19

 





yieldchaser, 11.03.2023. u 23:24



 

@mitkko

Ja se recimo na ZSE uopce vise ne usududim u pojedinoj poziciji drzati vise od cca 30k eura, i to samo u najlikvidnijim dionicama. Kada dodje nevolja mozes samo gledati kako ti se topi vrijednost, nema van.

 

 



 

 

Meni se sve to jako jako neobično kod nasih ulagača.

Očito svi pucaju samo na “velike zarade” i ne zadovoljavaju se sa “malim stvarima”.

 

Ja trenutno imam vise od 120k eura u TUHO i drage volje bih upucao jos x puta toliko – da imam raspolozivih sredstava.

Vec par dana je sve jasno, a danas i sluzbeno izasla ponuda za preuzimanje i nisu mi jasno oni

koji se tu ne usude drzati velike novce.

I to novce koji će im se u roku od cca mjesec i pol oploditi u vidu 1,5 -2,5 % – ovisno o cijeni ulaza.

Meni je to izuzetna prilika ….. štoviše, jos danas se moglo uzeti po 600 milijunske iznode (nesto očito časti) i zaraditi tih 1,5 % bez IKAKVOG rizika – ako se nekom da čekati tih mizernih par tjedana.

Ne znam gdje se jos to moze uzeti bez ikakvog rizika – postoji li kakva banka koja to daje ?

 

Na ZSE očito nema para za zicere – ali se uvijek nadje za nesto gdje mozes zaraditi puno, ali isto tako i popusiti jos više……a to je očito svima draze.

 

Ovo sto si dao za primjer je iznimka, ne pravilo.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Vidim naša narodna ivana7 se je lijepo odmorila. Neka zaslužila je fala Bogu a ja sam pomislil da se nije kaj dogodilo jer kaj bi mi bez nje ni spat ne bi mogli od brige. Pa čak sam dobil i odgovor za jaja jer treba se sve više paziti na njih jer su sve skuplja no mene ne nervira toliko cijena nego gledam kak su sve sitija i sitija. Valjda bu se to sve oporavilo do Uskrsa jer zna se da su mjere PA na snazi.

Pusa narodnoj ivani7

ivana7, 14.03.2023. u 00:05

 





mitkko, 07.03.2023. u 09:02



 

Sa kolikim prinosom biste bili zadovoljni ove godine? Kakva su vam ocekivanja od ove godine?

 



 

 

– očekivanja za ovu godinu su mi 10 – 20%.

– tu donju granicu sam već ostvarila, a za ovu gornju stvarno ima vremena.

– bitni su vam kontinuirani godišnji prinosi, neke godine će biti veći neke manji i taj konstantan višegodišnji plus čini čuda s vašim portfeljom.

Citam danas, Bank of America neko izvjesce, kaze:

“With the cash yield near 5% and our economists still expecting a terminal rate of 5.25%- 5.5% even after recent developments .. we see cash as more attractive than equities given our expectation for only 2% to 3% S&P 500 total return this year.”

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

mitkko, 14.03.2023. u 10:33

 





kvart99, 13.03.2023. u 20:19



 

 





yieldchaser, 11.03.2023. u 23:24



 

 

@mitkko

Ja se recimo na ZSE uopce vise ne usududim u pojedinoj poziciji drzati vise od cca 30k eura, i to samo u najlikvidnijim dionicama. Kada dodje nevolja mozes samo gledati kako ti se topi vrijednost, nema van.

 

 

 



 

 

Meni se sve to jako jako neobično kod nasih ulagača.

Očito svi pucaju samo na “velike zarade” i ne zadovoljavaju se sa “malim stvarima”.

 

Ja trenutno imam vise od 120k eura u TUHO i drage volje bih upucao jos x puta toliko – da imam raspolozivih sredstava.

Vec par dana je sve jasno, a danas i sluzbeno izasla ponuda za preuzimanje i nisu mi jasno oni

koji se tu ne usude drzati velike novce.

I to novce koji će im se u roku od cca mjesec i pol oploditi u vidu 1,5 -2,5 % – ovisno o cijeni ulaza.

Meni je to izuzetna prilika ….. štoviše, jos danas se moglo uzeti po 600 milijunske iznode (nesto očito časti) i zaraditi tih 1,5 % bez IKAKVOG rizika – ako se nekom da čekati tih mizernih par tjedana.

Ne znam gdje se jos to moze uzeti bez ikakvog rizika – postoji li kakva banka koja to daje ?

 

Na ZSE očito nema para za zicere – ali se uvijek nadje za nesto gdje mozes zaraditi puno, ali isto tako i popusiti jos više……a to je očito svima draze.

 

 



 

Ovo sto si dao za primjer je iznimka, ne pravilo.

 

svatko po svome, ali meni nekaj takvoga ne bi palo na pamet niti u ludilu. kad uračunate brokera i porez i prirez, kaj vam ostane?

da imam toliko slobodne love (moja je sva 100% parkirana) puno prije bih kupovao dividendne dionice koje kontinuirano daju divku 4 i više %, ali obavezno prije objave prijedloga. pa onda ponekad pogodiš nešto poput zabe i evo ti jack pota. i ne moraš čekati divku, nego se preseliti u npr ht koji bi po meni isto mogao iznenaditi. ostati do divke ili prodati prije i tražiti drugu metu…… stvar izbora. kako se sezona divki provukla gotovo na cijelu godinu, imate kaj delati stalno.

Netko peca u Rijeki a nije ivana7 bajna. Još kad bi neko bacil udicu i u obližnjoj Crikvi pa obnovili legendarni Internacional ali to bi trebal biti netko sa iskustvom koji zna kupiti stare hotele na super lokacijama u Zagrebu i Splitu i onda ih pretvarati u prekrasne hotele sa 5* kao što je u Rovinju. Hotel Internacional je otvoril drug Tito kao najljepši hotel na Mediteranu kaj bi htel da bude opet.

New Report

Close