Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne mislim da su Agram brokeri nesto bitno mijenjali. A ova provizija fiksna je dobra za one kokosare sto trguju po 100-200kn i namjerno ruse ili dizu dionice sa sicom.


Recesija, kada dođe, će sigurno pogoditi sve, neke više neke manje.
Turisti/ugostitelji, autoindustrija, bankarski sektor- oni povijesno prvi plate danak, pa slijede građevinari/teška industrija-
Ali ne očekujem još 2 godine nikakvu recesiju iako definitvno klizimo u tom smjeru što je postalo jasno od trenutka nastanka divergencije smjerova inflatorne politike i monetarnog štampanja novca od strane ECB.
No, ECB štiti financijski sektor, generalno nelogično da su nastavili sa silnim otkupom obveznica ali pogledajući u srž – nisu imali ni izbora kako bi zaštitili svoje interese.
Sada smo došli u situaciju da se rast u gomili slobodnog neplasiranog novca zagušio.
Laički vjerujem da će se taj kotač zaustaviti i okrenuti u deflaciju koja bi mogla nastati naglo i u značajnim stopama te bi to mogao biti okidač "recesije".
S obzirom da sve pliva u novcu samim time on postaje manje vrijedan – teorijski ovo nije u korelaciji sa deflacijom ali smatram da će to biti nusprodukt zaštite postojeće vrijednosti novca.
Btw, nije ni logično da se obveznice plasiraju po negativnoj kamati na rok od 10+ godina.

Gledajući na taj način, sljedeća recesija bi mogla i trebala biti blaža ali i nešto dugotrajnija.

Ajde, da mi izađemo iz ove nase 10 godisnje recesije najprije, ili misliš da smo izasli?




Best buy ATPL na ovim cijenama definitivno. Kad se uzme u obzir stambeno poslovni kompleks koji je zapocet moguce je drastično povećanje neto dobiti sljedece godine. Vrlo je vjerojatno da ce nesto kvadrata biti prodano i u ovoj godini sto ce bitno utjecati i na rezultate 4Q 2019.

To je jednokratni prihod/dobit i nije toliko bitan za investitore koji gledaju core business, puno važnije je redovno poslovanje tj. stvara li ono redovno dobit i koliku.
[/quote]
Da jednokratni. Zamislite da dobit za sljedecu godinu bude 100 mil kn sto je realno s obzirom na 10ak tis m2 nekretnina. Kakav bi to utjecaj imalo na cijenu dionice?
[/quote]

Ima li kakav info kad je planiran završetek gradnje?

Po meni je Medika best buy, evo zašto postoji još dionica sa sličnim fundamentima na burzi, ali gledano u sljedeće 3-4 godine
rizike poslovanja, mislim da Medika tu stoji dosta dobro, ako gledamo bankare solidni fundamenti ali im prijete tuzbe tu je rizik
od recesije, ad platik isto rizik od recesije u reseciji prvo stradavaju bankari i automobilska industrija, brodari ovise o bdi index-u
petrokemija o cijeni plina teško je to predvidjeti, a Medika prodaje lijekove koju su cijenovno vrlo neelastični moze biti
neznam koja rececija depresija ljudi će prvo kupit ljekove pa će štedit na svemu ostalome, drzava im je najveći vjerovnik, a stanje
drzavnih finacija nikad bolje zadnjih par godina suficit, smanjuje se javni dug, ne vidim neke veće rizike u poslovanju, ako neko vidi neka slobodno
napiše, dionica je slabo likvidna ali, redovito isplaćuje dividendu tako da će uvijek bit kupaca.




– nakon malo dužeg vremenskog perioda zbrajanja pluseva portfelj mi je okrenuo u minus.
– ovaj tjedan sam pogubila -0.3% love iz portfelja, a portfelj više nije na ATH, 37.1%.

Informanka.

– ovaj tjedan sam dosta love pogubila, portfelj je i dalje na solidnih +35.3% ali sam sve dalje i dalje od ATH.
– nešto mi slabo komentirate izvješća za 3Q i povećanje brokerskih naknada Agram brokera.
[/quote]

Nisi jedina, i ja sam izgubio dvedesetak tisuća kuna vrijednosti portfelja u zadnjih tjedan – dva dana.
Zapravo i nisam, glasao sam protiv delistiranja ATLN.
Ali bez obzira na to, ova mi je godina za sada za pamćenje!
[/quote]
nakon prošle godine koja je bila za zaborav ova je definitivno fantastična… Zapravo od one recesije meni su bile odlične 2012, 2013, 2016 2017 i ova. Pa nije tako sve crno. Nažalost nisam neki veliki optimist za nadolazeće godine. Zbog manjka izdanja. Sad je još Fina kupila udio od 10% dionica ZB od Eunexa i to mi ne daje neki optimizam…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.





Best buy ATPL na ovim cijenama definitivno. Kad se uzme u obzir stambeno poslovni kompleks koji je zapocet moguce je drastično povećanje neto dobiti sljedece godine. Vrlo je vjerojatno da ce nesto kvadrata biti prodano i u ovoj godini sto ce bitno utjecati i na rezultate 4Q 2019.

To je jednokratni prihod/dobit i nije toliko bitan za investitore koji gledaju core business, puno važnije je redovno poslovanje tj. stvara li ono redovno dobit i koliku.
[/quote]
Da jednokratni. Zamislite da dobit za sljedecu godinu bude 100 mil kn sto je realno s obzirom na 10ak tis m2 nekretnina. Kakav bi to utjecaj imalo na cijenu dionice?
[/quote]

Ima li kakav info kad je planiran završetek gradnje?
[/quote]
Nemam info ali pretpostavljam krajem sljedece godine


– ovaj tjedan sam dosta love pogubila, portfelj je i dalje na solidnih +35.3% ali sam sve dalje i dalje od ATH.

Informanka.

– u ovom tjednu napokon mali rast +0.5%, nije puno ali veseli, niti jedna investicija mi nije značajno porasla, puno toga je raslo po malo, a to je ono najbolje.
– u ovoj godini prinos fenomenalnih 35.8%.

OPTE.

– u toj investiciji sam u TOP100 a nemam pojma o tim operaterima, pa stvarno nemam neku potrebu za pisanjem na temi OPTE.
– ali na samoj temi, koju pratim dolazim do nekih zaključaka.
– zato su mi bitni i optimisti i pesimisti, nema vam 100% sigurne investicije.

– na temi OPTE jedan realni optimist gospon Headhupter piše o valutaciji 120-150 M eura, što bi davalo cijenu od 12-16 kn.
– najveći pesimist na temi OPTE gospon Orešković piše o realnoj valutaciji 50-60 M eura, što bi davalo cijenu od 4-5.33 kn.

– ovo je već veliki pomak jer kada sam ja to kupovala po 2kn velika većina vas je na toj dionici zazivala stečaj, sad je dobro, o stečaju nitko više ne piše, a sama firma posluje pozitivno.
– ja svoj prosjek stalno kvarim sitnim dokupima.

– sada dolazimo do zaključka da OPTE ipak nekog vraga vrijedi, a koliko je to ???

– optimisti 12-16 kn, pesimisti 4-5.33 kn.
– ajmo sada reći da nisu u pravu ni optimisti ni pesimisti, potražimo istinu u sredini.
– a to bi bilo 8-10.65 kn za jednu dionicu OPTE.
– ili neka sredina od toga 9.33 kune za jednu dionicu OPTE.

. e sada je li se isplati kupovati tu OPTE do 9.33 kn morate sami naći odgovor na to pitanje.
– i ja se sama pitam prodati to i kapitalizirati veliku zaradu ili se kockati i dalje, moj investicijski stil je kockati se i dalje.

Tvoj ulazak po 2kune u OPTE je gotovo pa 100% siguran da ćeš profitirati lijepe novce i ja osobno ne bi više kupovao i povećavao taj prosjek a naročito ako si puno izložena(TOP100). Moj prosjek na 25tis.kom je bio 5.50kn i kapitalizirao sam 3/4 po 6.60kn jer ne želim čekati odluku AZTN. Kockati se ili ne, tvoja pozicija je lagodna te bih i sam ostao do kraja sa ulazom na 2kn a ovako ćemo pratiti objavu 29.11.pa nakon toga svakako u dokup dionica ili na 5kn ili 8kn.

Kakve veze ima odluka AZTN?

Optima ide u prodaju bez obzira na ikakve odluke AZTN. AZTN nije duzna objaviti ništa 29.11..

Opet se stvara fama kao sto je bilo za predaju dokumentacije. Ja ću sutra poslati regulatoru Hanfi i AZTN da se ispita pisanje tog Tomića koji je očito one man band i koji moguće krši neke clanke i odredbe ZTK. Lik namjerno iznosi dvojbene stavove i pokusava stvoriti atmosferu neizvjesnosti.

One, zar stvarno misliš da psihologija dioničara ili bolje rečeno špekulanata neće reagirati te nakon odluke ukoliko ona bude poznata zavrtjeti dionicom još jedan krug?

Pa naravno da će djelovati, al ne postoji nikakav službeni datum za objavu ičega. Konstruira se scenarij koji je izmišljen. I to nije u skladu sa pravilima igre i ZTK.

Ja nisam nadlezan za postupanje, al ima tko jest.

Slažem se, u medijima piše svatko po svojem, često puta su određene informacije špekulativne prirode. Best buy je definitivno OPTE u 1/2020.

Best buy na ovoj cijeni je trenutno Dalekovod. Signali trgovanja već odavno ukazuju na povratak na razinu 6,20 a i vrijeme je da se objavi poneki posao jer je u ovo doba godine uobičajeno sklapanje poslova kojim se bavi ova firma. Uglavnom do kraja mjeseca se vraćamo na 6,20 jer ni Erste već duže vrijeme ne prodaje, a oni su jedini i prodavali tokom ljeta i spucali cijenu na 5 kuna.


Best buy na ovoj cijeni je trenutno Dalekovod. Signali trgovanja već odavno ukazuju na povratak na razinu 6,20 a i vrijeme je da se objavi poneki posao jer je u ovo doba godine uobičajeno sklapanje poslova kojim se bavi ova firma. Uglavnom do kraja mjeseca se vraćamo na 6,20 jer ni Erste već duže vrijeme ne prodaje, a oni su jedini i prodavali tokom ljeta i spucali cijenu na 5 kuna.

kad ti izađe sljedeće fi s minusom, bit ćeš sretan ako uspiješ prodati po 4 kn. toliko o tome

New Report

Close