Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pala nafta ispod 35,92$. i nije bilo odbijanca. nikad više neću vjerovati TA. a polagao sam tolike nade u tu analizu. mislio sam napokon ću se obogatiti, a da se ništa ne moram potruditi.

Smo potonulii na zatvaranju ?
Zlocesti je pisao pred mjesec dana da je najbolji cash, a best buy dolar.
U srijedu odluka FEDA
Hoćemo li bacati papire kroz prozor ?
Kao na Black Monday ?


pala nafta ispod 35,92$. i nije bilo odbijanca. nikad više neću vjerovati TA. a polagao sam tolike nade u tu analizu. mislio sam napokon ću se obogatiti, a da se ništa ne moram potruditi.
🙂

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


prognozer je rekao da nafta ne može niže pa sam kupio za sav novac naftu i brodare. vjerujem TA

Ova ti je dobra.
Na nafti ces zaraditi ako si usao na 34.6-34.7 kako sam pisao.
A brodari ce napraviti show uskoro.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Ulaz u naftu sada mi je 38,12$….dugoročno mislim da je jako isplativo….ostavit ću u toj poziciji lovu 2 godine
Ostatak mi je i dalje, pišem po zastupljenosti(došlo je do promjene):
DLKV, ZVZD, SNHO, SUNH

ja izašao čak i vani iz dionica prije nekoliko dana. za sad se čini kao pun pogodak. još imam kod nas nešto maistre kupljene na 200,02kn ali toliko sitno da nije spomena vrijedno. to što sam izašao vani necu zahvaliti tome što smtram da su tržišta preskupa i u banani nego mi je to rekla TA. postavio sam i link s 10 razloga s kojima se većinom slažem ali oni nisu nimalo bitni kod kupnje/prodaje nego je bitniji RSI 14 dnevni, MACD i divergencija RSI-a i cijene. Čovjece, ubijam TA



S obzirom da se kupnjom do nove godine izbjegava porez na dobit ocekujem snazan rast Crobexa do kraja godine.
Sad je vrijeme za kupovinu.

..ISPRAVAK kolega PROGMOSTIK.:ne kupnjom nego prodajom do nove godine se izbjegava porez na odbit..A KUPNJOM poslije nove godine sa takodjer ne plaća porez ..plaća se porez kod PRODAJE na dobit…..
[/quote]A što ako neko proda bez dobiti, oliti s gubitkom?

neće uvijek biti ovako.

Mislio sam na kupnju u ovoj godini i prodaju u 2016.g. izbjegava se porez kod prodaje.
Kad svi izadju bit ce samo 1 smijer.
A to je Up up.
Ocekujte pojacane oscilacije naredne dane.
U oba smijera.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?




..I slažem se PROGNOSTIK s tobom u svezi HT-A…..odlična i sigurna dionica za budućnost..samo kupnja….

Meni je ovo itekako najbolji pick uz veliku sigurnost.
Imam dionice HT-a i nije poziv na kupnju ni prodaju.
[/quote]
..PROGN
OSTIK šta misliš o ERNT?
[/quote]
Kvalitetna firma al preskupa u odnosu na HT.
Preferiram HT.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Smo potonulii na zatvaranju ?
Zlocesti je pisao pred mjesec dana da je najbolji cash, a best buy dolar.
U srijedu odluka FEDA
Hoćemo li bacati papire kroz prozor ?
Kao na Black Monday ?

Vidim da neznate razliku od povećanja kamatnih stopa ( u razumnom omjeru što sam siguran da će i biti ) od visokih kamatnih stopa.
Pa tako ne znate da bi povećanje kamatnih stopa vjerojatno bila dobra vijest za tržiše, ako ništa drugo onda zbog povijesne korelacije takvih odluka i kretanja tržišta u narednom kratkoročnom periodu.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


ja izašao čak i vani iz dionica prije nekoliko dana. za sad se čini kao pun pogodak. još imam kod nas nešto maistre kupljene na 200,02kn ali toliko sitno da nije spomena vrijedno. to što sam izašao vani necu zahvaliti tome što smtram da su tržišta preskupa i u banani nego mi je to rekla TA. postavio sam i link s 10 razloga s kojima se većinom slažem ali oni nisu nimalo bitni kod kupnje/prodaje nego je bitniji RSI 14 dnevni, MACD i divergencija RSI-a i cijene. Čovjece, ubijam TA

Ja 97% u dionicama.Do kraja dana vjerovatno 100% u dionicama.
Sram bi me bilo biti u kešu dok su brodari ovako nisko.
Dakle JDPL,ATPL,ULPL,TNPL su moji favoriti.Obvezna disperzija jer JDPL je prezadužen,ULPL isto,a i ATPL nije baš malo dužna,ali može izdržati još barem dvije godine ovako niskih vozarina..Jedino TNPL stoji kao stina.
Naravno obrnutim redom s obzirom da tankeri zarađuju,a bulkovi maksimalno gube.
TNPL fundamentalno najbolji,samo TNPG je dostatan za pokriće sadašnje cijene od 800 kn.Ali nisu li
zadarski mafiozi spustili dionicu na 300 i došli na 93% vlasništva,pa su blizu skvizanja.Treba im još samo 2% do skvizanja.Natvrdoglaviji su ostali u ovoj dionici jer znaju da vrijedi puno više
od sadašnjih 800 kn.Ali 2% i nije puno koje bi se sa ovakvim trgovanjem moglo skupiti u slijedeće dvije tri godine.Strpljivo cijeđenje.Ipak kako će godišnje izvješće pokazati brutalno veliku dobit TNPL bi mogla dobro potegnuti pa bi je trebalo početi kupovati i na ovim razinama,a u eventualnom padu
dokupljivati.Kako je udruga Silba/većinski vlasnik/ gladna novca i dividenda bi mogla biti i izdašnija ,šo i nebi bio mudar potez
s obzirom da keš u brodarstvu vrijedi jako puno.
Dakle moj favorit je TNPL,ali sigurnosti nema!!!!!!!
Najviše se ćudim kupcima dividendnih dionica.To treba kupovati tek nakon Nove godine.Kupnjom dividen dnih dionica sigurno plaćam porez na dividendu.Kupnjom dionica koje kupujem radi rasta cije ne dionice 31.12.2015./T*2 tj.sa 29.12.2015./
sam oslobođen poreza.Smatram da je to mudrija strategija.
A to je u mom portfelju još bitnije jer igram na višepostotni rast,jer ne kupujem preskupo fondovsko smeće,već burzovno smeće koje nitko neće.A u tom smeću se uvijek prodađe pokoji dijamant.
Od dividendnih dionica SLPF je bez konkurencije!!!!!!
Ćini mi se da ću virtualno imati 100% dobiti ove godine.Probio sam 90%.Vjerovali ili ne.
Med i mlijeko teku u potocima ,a 2016.bi trebala biti još bolja s obzirom da će Milanović biti detroniziran.Može biti samo jednako loše ako razbije most i formira vlast,ali vjerovatno će socijalisti
koji su antitržišno usmjerni u ropotarnicu povijesti.Bilo tko da dođe na vlast ne može biti gori od ovih
što su bili zadnje četiri godine.
A možda nam dođoši suspendiraju zakon o porezu na kapital ili barem pojednostavne njegovu primjenu.
Vi koji ste u kešu griješite.Ipak ,možda i ja griješim.Pa valja mogu i ja pokoji put krivo naglas ražmišljati!!!!!!

To čekate da vam se JDPL vrati na početak gdje ste uložili na 130kn? Treba tu još vratiti kamate banci. Pa niste baš sad ušli u njega. Tankeri hmm. Li la. Vani su 5 puta jeftiniji od naših pa ako bi već kupovao kupovao bi vani. Naše jednostavno nema smisla. Scorpio tankeri imaju flotu najmlađu među tankerašima. 1 godinu i dva mjeseca prosjek. P/E im je 7 od TNPL 12. Scorpio daje dividendu 7%, TNPL 4,65. Scorpio ima ROE 14. TNPL 4. Ne kužim šta bi me potaknulo da kupujme TNPL kad vani tankeri padaju. Cijene. Dal je to opravdano ili ne ne znam. Ali siguno ne bi kupovao naše kad su vani jeftiniji.


pala nafta ispod 35,92$. i nije bilo odbijanca. nikad više neću vjerovati TA. a polagao sam tolike nade u tu analizu. mislio sam napokon ću se obogatiti, a da se ništa ne moram potruditi.

bolje se ti drži fundamenata a ne TA, ako je išlo gore ne znači da potom mora dolje niti obratno. pogledaj fundamente i promisli o mogućnostima firme u nadolazećim vremenima. Pročitaj koju knjigu pa iščitavaj financijska izvješća firmi. Ako stvarno želiš biti ulagač nemoj biti naivan.



Smo potonulii na zatvaranju ?
Zlocesti je pisao pred mjesec dana da je najbolji cash, a best buy dolar.
U srijedu odluka FEDA
Hoćemo li bacati papire kroz prozor ?
Kao na Black Monday ?

Vidim da neznate razliku od povećanja kamatnih stopa ( u razumnom omjeru što sam siguran da će i biti ) od visokih kamatnih stopa.
Pa tako ne znate da bi povećanje kamatnih stopa vjerojatno bila dobra vijest za tržiše, ako ništa drugo onda zbog povijesne korelacije takvih odluka i kretanja tržišta u narednom kratkoročnom periodu.

lp
[/quote]

Svaka cast plavi!!
Mjesecima svi plase rastom kamatnih stopa-jedini si ti napisao da ce to biti dobro za trziste.Fed je veceras stvarno podigao kamatu a trziste odreagisalo izuzetno pozitivno-Dow narastao 1,45 %!

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Pa to je odlična vijest za njihovo tržište, a za naše, kako-tako?!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close