Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije nikakva odlična vijest. Volio bi da ljudi ovdje pocnu pratiti malo valjske medije kao cnbc i bloomberg jer bi mogli dosta toga naučiti. i o tržištu i o dionicama i o svemu. Nemojte se vezati samo za par naših portala. To što su kamatne stope porasle nista ne mjenja. Osim što poskupljuje dugove. Kad nešto raste bez razloga, 2% gore dole svaki dan, tad je mene najviše strah. FED je morao dignuti kamatnu stopu jer da nije ispalo bi puno gore. Nakon, mislim svakog, dizanja kamatne stope do sad je tržište poraslo. Razlog je vrlo jednostavan; ljudi imaju osjećaj da je ekonomija dobro, da se sve dobro razvija, i da su zato podignute kamatne stope. Mislite da je zbog toga sad podignuto? Amerika je koliko toliko OK, ali šta s ostatkom svijeta? Kina kažu raste 7% a željezna ruda najjeftinija skoro u povijesti. Kao i bakar, BDI i ostalo. Prije nekoliko godina se govorilo da je BDI najbolji pokazatelj stanja svjetske ekonomije. Pogledajte gdje je sad. Kao i bakar. I bakar mnogo govori o snazi svjetske ekonomije. Inflacije nigdje ni za lijek. Potražnja je nikakva. Brazil u recesiji itd. Nisam zagovornik neke globalne kataklizme. Samo kažem da to što su kamatne stope podignute ništa ne mjenja ili mjenja na gore. A to se moralo napraviti ne zbog smirivanja ekonomije da se ne pregrije nego zbog pritiska tržišta. Ajde barem su kod nas ukinuli plaćanje poreza svaki dan. To je važnije za našu burzu nego svjetski problemi

Već su jucer banke, odmah nakon FED-a, krenuli dizati kamatne stope

http://www.cnbc.com/2015/12/16/wells-fargo-bank-announced-wednesday-it-would-increase-its-prime-rate-to-35-percent.html

Kao što kaže alias@ ukidanje sedmičnog plaćanja poreza na dobit je bitna vijest.Kešoljupci i zećevi
imate još osam radnih dana da kupite dionice na koje nećete plaćati porez.Od mene sigurno nećete kupiti ništa,ako dobro ne odriješite kasu.
Prvo;:mićem naloge sa prodaje u zonu iznad gornje blokade.
Nadam se da neću biti sam..
Drugo:natašte ću potrošiti onih dva posto keša,jer ćete vi oprezno vrebati i neoprezno spušiti pa ću to lako riješitiA i ne moram žuriti jer je to samo 2%.Tko bude strpljivo čekao na BIDu će stpljivo spušiti.Vlada će se sastaviti,u duetu ili možda bude trio,iako mislim da neće skladno pjevati.Bitno je da sadašnji solisti Milanović,Pusić,Maras i ostala ekipa,a i Grbin lijepo pjeva, postanu prateći vokali,ako na to pristanu.
Naravno,da će i alias vrebati,ali kako je on sve prodao osim što mu je ostalo malo Maistre on ima veći problem jer je 95% u kešu/vjerovatno/.
Jučer sam virtualno probio 100% dobiti za 2015.Povukli HPDG ,HHLD i napokon je vrijeme da vam odam i moju najveću poslovnu tajnu BRNK.Kupio sam na 10,kupovat ću i na 50 ,a prodati na 100,a možda i više.A bez plačanja poreza..Osjećam se kao Luka Rajić koji nije platio ni kune poreza kada je prodao Dukat..
Sve što kupite sa 29.12.2015.nećete platiti porez na kapitalnu dobit.
Dakle,,.napokon bi cijene dionica trebale up.
Rijeka meda i mlijeko teče,a trebalo bi raditi zečje nasipe.
Ipak,ništa nije sigurno,ali bitno je pogodit barem 51%.Meni je dosta i 20%.




Smo potonulii na zatvaranju ?
Zlocesti je pisao pred mjesec dana da je najbolji cash, a best buy dolar.
U srijedu odluka FEDA
Hoćemo li bacati papire kroz prozor ?
Kao na Black Monday ?

Vidim da neznate razliku od povećanja kamatnih stopa ( u razumnom omjeru što sam siguran da će i biti ) od visokih kamatnih stopa.
Pa tako ne znate da bi povećanje kamatnih stopa vjerojatno bila dobra vijest za tržiše, ako ništa drugo onda zbog povijesne korelacije takvih odluka i kretanja tržišta u narednom kratkoročnom periodu.

lp
[/quote]

Svaka cast plavi!!
Mjesecima svi plase rastom kamatnih stopa-jedini si ti napisao da ce to biti dobro za trziste.Fed je veceras stvarno podigao kamatu a trziste odreagisalo izuzetno pozitivno-Dow narastao 1,45 %!
[/quote]

I što to vama govori sve ?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



pala nafta ispod 35,92$. i nije bilo odbijanca. nikad više neću vjerovati TA. a polagao sam tolike nade u tu analizu. mislio sam napokon ću se obogatiti, a da se ništa ne moram potruditi.

bolje se ti drži fundamenata a ne TA, ako je išlo gore ne znači da potom mora dolje niti obratno. pogledaj fundamente i promisli o mogućnostima firme u nadolazećim vremenima. Pročitaj koju knjigu pa iščitavaj financijska izvješća firmi. Ako stvarno želiš biti ulagač nemoj biti naivan.
[/quote]

Pa mislim da je Alias ovdje bio ciničan.

Stvar je u tome što za naftu ni ne treba koristiti TA.

Ja sam Vam napisao da će nafta nakon stabilizacije oko 45$ po barelu paSti na 30 $. po barelu.

To se sada polako dešava.

Samo bi još napomenuo da iranska nafta još nije došla na tržište punim kapacitetom.
Trebati će im bar još 6. mjeseci da proizvodnju vrate na količine prije sankcija.

Također bi napomenuo da jači dolar daje još jeftiniju naftu.

Po meni će se cijena nafte stabilizirati oko 30 $ po barelu.

Zbog niske cijene nafte očekujem da će ipak se povećati potražnja za naftom, bar zbog punjenja državnih rezervi raznih država, kao i špekulanata.

Za razliku od njih mislim da će cijena nafte biti “niska” još bar 3-4 godine.
Zbog više razloga, koje neću tu sad navoditi.

Uglavnom rezerve nafte su puno veće nego što se mislilo, i stalno se povećavaju.

Naravno, neki novi rat na bliskom istoku ili drugdje u svijetu može promijeniti situaciju.

30 $, a onda ćemo vidjeti.

Da li će još padati ili će se zaustaviti.

Dok OPEC ne ograniči proizvodnju, nema rasta nafte do daljnjega.

Lopi.

Pa ti ne moraš plaćati porez.

Kaj se toliko brineš?

Izgleda da mi je portfelj u ponedjeljak konacno dotakao jesenjo-zimsko dno (12% zarade prema pocetku godine, izgubio nekih 5-6% od jesenjeg vrha) i lagano se odljepio. Sada je olovo blizu dna ali vise ne zadiva. Nije u tome sve ni dobro, dok sam se postavio na kupnji mais utekla s 200 i sitno, viska sam se rjesio na oko 250, pa sam mislio opet uzeti na rasprodaji, nikad od mene trader. Nadam se da moje druge kupnje koje bi stavio drugi tjedan nece prestici neka jurnjava. Ali nikad ne znas, uz dobre vijesti (ako postane vjerojatna uspostava vlade koja izgleda ekonomski suvislo, pa rjesili normalni mehanizam naplate za porez na kapitalnu dobit, itd.) mogli bi prema gore prije nove godine.


ova strategija zarade od 60% je lako ostvariva na portfelj od 10 do 200 milijuna kn.ja sam bliže gornjoj cifri.

– gospon Lopina, sada imamo dosta mladih, novih investitora.
– njima bi bilo puno zanimljivije tu na ovoj temi pročitati kako ste došli do onog prvog milijuna ???

– I love this game.
Pozdrav !




Smo potonulii na zatvaranju ?
Zlocesti je pisao pred mjesec dana da je najbolji cash, a best buy dolar.
U srijedu odluka FEDA
Hoćemo li bacati papire kroz prozor ?
Kao na Black Monday ?

Vidim da neznate razliku od povećanja kamatnih stopa ( u razumnom omjeru što sam siguran da će i biti ) od visokih kamatnih stopa.
Pa tako ne znate da bi povećanje kamatnih stopa vjerojatno bila dobra vijest za tržiše, ako ništa drugo onda zbog povijesne korelacije takvih odluka i kretanja tržišta u narednom kratkoročnom periodu.

lp
[/quote]

Svaka cast plavi!!
Mjesecima svi plase rastom kamatnih stopa-jedini si ti napisao da ce to biti dobro za trziste.Fed je veceras stvarno podigao kamatu a trziste odreagisalo izuzetno pozitivno-Dow narastao 1,45 %!
[/quote]

dugo vam je trebalo da vas market demantira,jedan puni dan, fedovo dizanje kamata je katastrofa za realnu ekonomiju usa koja je vec na pragu recesije, a da ne govorim kakve ce posljedice imati za junk credit.





Smo potonulii na zatvaranju ?
Zlocesti je pisao pred mjesec dana da je najbolji cash, a best buy dolar.
U srijedu odluka FEDA
Hoćemo li bacati papire kroz prozor ?
Kao na Black Monday ?

Vidim da neznate razliku od povećanja kamatnih stopa ( u razumnom omjeru što sam siguran da će i biti ) od visokih kamatnih stopa.
Pa tako ne znate da bi povećanje kamatnih stopa vjerojatno bila dobra vijest za tržiše, ako ništa drugo onda zbog povijesne korelacije takvih odluka i kretanja tržišta u narednom kratkoročnom periodu.

lp
[/quote]

Svaka cast plavi!!
Mjesecima svi plase rastom kamatnih stopa-jedini si ti napisao da ce to biti dobro za trziste.Fed je veceras stvarno podigao kamatu a trziste odreagisalo izuzetno pozitivno-Dow narastao 1,45 %!
[/quote]

dugo vam je trebalo da vas market demantira,jedan puni dan, fedovo dizanje kamata je katastrofa za realnu ekonomiju usa koja je vec na pragu recesije, a da ne govorim kakve ce posljedice imati za junk credit.
[/quote]

Znam da će mi opet neki reči, plavi što ti to treba, ali što mogu jače je to od mene.
Recite nam kolega Wiseguy gdje me je to tržište demantiralo?
Jesu li vani tržišta porasla ili pala od trenutka kada je porasla kta?

Da li vi uopće znate što je povećanje kta sa 0 na 0,25, znate li što to realno predstavlja?
Znate li razliku između visokih kamatnih stopa i povećanja kamatne stope?
Čak i da niste financijske struke trebali bi znati ovakve stvari piše da ste na forumu od 2008. godine trebali ste naučiti te stvari,što ste radili? Nste se valjda bavili tehničkom ( BRA ) analizom, jer ovo spominjanje recesije i junk credita meni govori da bi moglo biti riječ o tome.

Ako vam treba crtati probati ću vam i nacrtati, pa da vam pojasnim razliku između povećanja kta sa nule na 0,25 % te visokih kamatnih stopa,kao i korelaciju tržišta u ovoj situaciji koju sada imamo kroz povijest ( što naravno ne znači da će biti tako i sada, ali je indikativno ), ali vam preporučam da sami ipak ustanovite kako stvari stoje kako se ne bi doveli u neugodnu situaciju pred svima.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@plavi

odlicno,glavu u pijesak i pravi se pametan, na ignore od ove poruke, ti ces meni objasnjavati financije, odluke fed-a i utjecaj na realnu ekonomiju? lol, samo jos cekam ivanu da nesto pametno kaze po toj temi.
pogledaj sta su goldman, jp i morgan izbacili kao report kakav ce utjecaj biti dizanja kamatnih stopa i za 0.25 na rast GDP-a, pa onda drzi predavanje, slijedeci put prvo reci hop, pa skoci.

fed je dva puta digao kamatnu stopu u trenutku kada je ekonomija usporavala , prvi put 1930 sto je dovelo do velike depresije, drugi put 1970-ih, sto je isto slavno zavrsilo za realnu ekonomiju i burzu, i da demantralo te trziste prije objave spx je bio 2060, sada su futuresi na 2020.

ne znam sta meni treba da na ovom topicu vodim diskusiju, poz i uzivajte svi skupa.


Nije nikakva odlična vijest. Volio bi da ljudi ovdje pocnu pratiti malo valjske medije kao cnbc i bloomberg jer bi mogli dosta toga naučiti. i o tržištu i o dionicama i o svemu. Nemojte se vezati samo za par naših portala. To što su kamatne stope porasle nista ne mjenja. Osim što poskupljuje dugove. Kad nešto raste bez razloga, 2% gore dole svaki dan, tad je mene najviše strah. FED je morao dignuti kamatnu stopu jer da nije ispalo bi puno gore. Nakon, mislim svakog, dizanja kamatne stope do sad je tržište poraslo. Razlog je vrlo jednostavan; ljudi imaju osjećaj da je ekonomija dobro, da se sve dobro razvija, i da su zato podignute kamatne stope. Mislite da je zbog toga sad podignuto? Amerika je koliko toliko OK, ali šta s ostatkom svijeta? Kina kažu raste 7% a željezna ruda najjeftinija skoro u povijesti. Kao i bakar, BDI i ostalo. Prije nekoliko godina se govorilo da je BDI najbolji pokazatelj stanja svjetske ekonomije. Pogledajte gdje je sad. Kao i bakar. I bakar mnogo govori o snazi svjetske ekonomije. Inflacije nigdje ni za lijek. Potražnja je nikakva. Brazil u recesiji itd. Nisam zagovornik neke globalne kataklizme. Samo kažem da to što su kamatne stope podignute ništa ne mjenja ili mjenja na gore. A to se moralo napraviti ne zbog smirivanja ekonomije da se ne pregrije nego zbog pritiska tržišta. Ajde barem su kod nas ukinuli plaćanje poreza svaki dan. To je važnije za našu burzu nego svjetski problemi

USA nije ok, pogledaj odgovor yellen kada je upitana kako ce utjecati na junk bond market, tri fonda su u ovom tjednu likvidirana, na bond marketu prvo dolazi do izrazaja utjecaj prenategnutih bilanaca, ogronnog duga i nemogucnost placanja isti, pogledaj oil i natgas sector, val bankrota ce krenuti vrlo brzo, giganti kao CHK vise nisu u stanju reprogramirati dug, commodites sector, glencore, black swanova kao u prici, ali dobro da i ti mislis da je USA ok, jos detaljnjije allias gledaj, nemoj samo grebati po povrsini.

ja sam napisao koliko toliko OK. Prema drugima. Pa pogledaj dvije stranice prije ove da sam stavio da je amerika u banani. Prati malo šta pišem: ” 10 stvari da USA tržište i svijet nisu toliko dobro koliko neki misle”

http://www.cnbc.com/2015/12/07/10-warning-signs-for-investors-in-2016-commentary.html [cnbc.com]

sve ja pratim. plin nema veze s ekonomijom trenutno. glencore je već prije nekoliko mjeseci bio u banani. ima toga još sta nisi stavio. sve ja to znam. Amerika je sama sebi dostatna. Zato se još i drži. To sam ja rekao. Ne da im cvjetaju ruže. Možeš pogledati da je zapošljavanje koliko toliko dobro, ali neki kažu da nije jer nema inflacije placa. S druge strane zaposlenici na nisko plaćenim poslovima daju otkaze. Još jedan dokaz da je ekonomiji bolje jer ti radnici misle da mogu naći bolji posao. Inače ne bi davali otkaz, jel tako? Ma ima milijun parametara što ja pratim.

kazes nafta i plin nemaju utjecaja na realnu ekonomiju? forecast da u 2016 u istim sectorima ide 3 mil otkaza, kad krene val defaulta, stradaju i banke, pogledaj koliko je duga samo u tim sektorima , junk bond market, stalno ponavljam, prvi anticipira, imas jos dva izrazito losa faktora na koje ce utjecati povecanje kamate, earnings i buyback.
jaki dolar , kao posljedica dizanja kamate ce unistiti earnigs.

job market je solidan, medutim samo po brojevima zaposlenim, place se nisu pomakle, kupovna moc je gore nego proslih godina, consumer u usa je ozbiljno nacet, sto ne bi ocekivao ako gledas samo brojeve iz job marketa, predbozicno doba i prodaja, slabija 10% i više od prosle godine, a job market jaci.

sve u svemu, bear market je poceo.

@ Wiseguy

Iako si na forumu od 2008. još si moderiran, pa tako odgovorim na post kada se vratim sa puta idući tjedan ( ako imam što odgovoriti ).

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close