Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dajte molim vas je li netko moze ukratko reci sto se desava sa hefom? pad od 150% pa zatim rast od 900% na jednoj dionici.. totalna komedija, da li ima neka prica iza toga ili jos jedan zse biser?

Puno sreće s tim ” ako si podoban” !


dajte molim vas je li netko moze ukratko reci sto se desava sa hefom? pad od 150% pa zatim rast od 900% na jednoj dionici.. totalna komedija, da li ima neka prica iza toga ili jos jedan zse biser?

Držati HEFU long. Ovaj što je kupio 1 dionicu danas sigurno ima više informacija od nas i dobro zna zašto kupuje



dajte molim vas je li netko moze ukratko reci sto se desava sa hefom? pad od 150% pa zatim rast od 900% na jednoj dionici.. totalna komedija, da li ima neka prica iza toga ili jos jedan zse biser?

Držati HEFU long. Ovaj što je kupio 1 dionicu danas sigurno ima više informacija od nas i dobro zna zašto kupuje
[/quote]

ne cini mi se bas samouvjeren sa jednom dionicom?

njemu je jedna ,ali vrijedna

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Da, ali tu treba uračunati i brokerske troškove. Tako da to nije baš sitna lova

KODT.

– točno kako sam vam i pisala.
– div. 42.66 kn, ali kada oduzmem poreze 36.94 kn.

– koliko je KOTR uspješnije poslovala KODT je podbacila.

– na žalost firma je i dalje zadžala omjer isplate 60:40 .
– zaradili su neto dobit 27.3 M, i od toga uzeli za sebe 16.4 M, a dioničarima 10.9 M što daje prinos na seriju P cca 3.6% .
– a taj prinos od 3.6% je stvarno mali.
– i dalje je ovo o.k. dionica, samo ne znam zašto se i dalje šire, zapošljavaju kada iza toga stoje sve gori rezultati.
– zašto tu dobit ne podjele dioničarima, ta dividenda bi bila i više nego o.k.
– svake godine uzimaju 60% love od dobiti, ne znam zašto.

– ne vjerujem da će cijena dionice ići dolje.
– sada sve ovisi o narednim kvartalima kako će poslovati, a cijena dionice će se prilagoditi tom poslovanju.

– I love this game.
Pozdrav !


Badel, HDEL, KSST .Pokušavam upozoriti naivne kupce da ne ulijeću kao guske u magli.Ali…brišu li me brišu,kao da sam državni neprijatelj.

Guske u magli.

– BD62 -10.58% .
– HDEL -3.19% .
– KSST -4.74% .

– vjerujte gospon Lopini kad vam piše.
– nemojte i vi biti guske u magli.

– I love this game.
Pozdrav !

Anonimno, 19.03.2015. u 16:04
Lopina

Anonimno, 19.03.2015. u 16:04
Ne.kada firma ide u stečaj vlasnici koji imaju dionice nemaju upravljačka prava.

Odlično. Onda mi navedite jedan razlog zbog čega bi kupovao i jednu dionicu dionice u stečaju.

Pa onda mi je jednostavnije kupiti firmu u stečaju i jeftinije.

Dogovorite se,Ivana
ima turistički biznis,kupite dionice HEFA od Validusa i Nikomata u stećaju ,i u pregovore sa vjerovnicima za otpis.Ako imate političku podobnost možda vam država oprosti sve,a privatnicima platite 1% potraživanja.Bolje im je zaraditi jedan posto nego ništa.
Država sretna jer se poslovanje nastavlja i nema gubitka radnih mjesta,vjerovnici zadovoljni jer bar mogu marendati od diskontiranih uplata,stečajni upravitelj bi mogao proplakati jer ste mu izbili dugogodišnje
prihode,a vi postajete tajkuni.

Gospon Lopina Ivana je puno pametnija i sposobnija od mene. To se vidi po tome što je izabrala turizam, a ne nekakvu proizvodnju.

Ja sam se istina na Diokiju bio malo zaigrao pa sam mislio sam dati ponudu za preuzimanje tvrtke vjerovnicima.

Čak sam išao i u banku da mi izračunaju koliki bi dali kredit u slučaju da založim većinu svojih nekretnina.

Sad mi je drago što sam odustao, jer vidim da u ovoj državi nikome nije u interesu da se nešto proizvodi.
Od političara, pa sve do radnika.

Ne talasati.

Koliko god bi mi bio izazov voditi veliku firmu, toliko vjerojatno ne bi dobro spavao dok ne počnem poslovati u plusu.

Ovako radim što volim, bez stresa, a nekakve poslovne izazove ići ću tražiti vani.

A novce mogu i pametnije iskoristiti za zabavu.
Odoh za vikend na ribičiju.

Lp



Badel, HDEL, KSST .Pokušavam upozoriti naivne kupce da ne ulijeću kao guske u magli.Ali…brišu li me brišu,kao da sam državni neprijatelj.

Guske u magli.

– BD62 -10.58% .
– HDEL -3.19% .
– KSST -4.74% .

– vjerujte gospon Lopini kad vam piše.
– nemojte i vi biti guske u magli.
[/quote]

Guske u magli.

– BD62 -15.58% .
– HDEL -14.81% .
– KSST -3.73% .

– pohvale gospon Lopini za više nego preciznu jučerašnju prognozu.
– ujedno su ove dionice današnje pobjednice dana.

– I love this game.
Pozdrav !


lopina, 19.03.2015. u 16:43
Lopina

lopina, 19.03.2015. u 16:43
Ne.kada firma ide u stečaj vlasnici koji imaju dionice nemaju upravljačka prava.

Odlično. Onda mi navedite jedan razlog zbog čega bi kupovao i jednu dionicu dionice u stečaju.

Pa onda mi je jednostavnije kupiti firmu u stečaju i jeftinije.
[/quote]
Za kupiti firmu u stečaju morate imati kapitala za kupiti stečajnu imovinu,za podmiriti stečajne vjerovnike i kupnju dionica isto treba veći kapital,treba
dodatni kapital za pokrenuti posao.
Ako kupujem dionice za jednu kn npr.HEFA treba mi jedna kuna,za 100 dionica 100 kuna.Očekujem da će netko razmišljati kao vi i da će mu biti isplativije doći
do imovine kroz kupnju kontrolnog upravljačkog paketa,i da će ga kupiti barem po
dvije kn i ja sam zaradio 100%.Ako plati 10 zaraditi ću deset puta.


dajte molim vas je li netko moze ukratko reci sto se desava sa hefom? pad od 150% pa zatim rast od 900% na jednoj dionici.. totalna komedija, da li ima neka prica iza toga ili jos jedan zse biser?
Jako jednostavna priča.Netko kupio po 1 kn recimo 500 kom.I napucao sa jednom dionicom .Uložio 505 kn,provizija provizija o,3% tj 1.5 kn.
Ukupana uloženo 506,50 kn.sadašnja vrijednost 2.505

2.505:506,50=4,9457 Dobit nije 400% nego samo 394,57%.Istina samo virtualno,ali ako žena kontrolira portfelj lijepo je za pokazati!!!!!!!



RIVP.

– p/e 46 .

– taj p/e vam govori kako je to skupa dionica.

– I love this game.
Pozdrav !


Što ste se okomili na skupu RIVP.
A što reći za badel gdje će dokapitalizaciju proći vjerovatno po 10 kn kao što je bilo predloženo u PSN.Slaba memorija.
Neki su danas prodavali ZABA koji je skliznuo na 38 da bi se kupovao badel na 25
Kako Badel ide prema fair vrijednosti a to nij više od 1X,sada će trejderi bježati i uletiti u HDEL makar po 30 ili možda već po 35,a vrijednost HDEL
nakon ruske dokapitalizacije bi trebala biti ispod 20.
Očito,sindikat je u jakoj ofenzivi .Pokušavam upozoriti naivne kupce da ne ulijeću kao guske u magli.Ali…brišu li me brišu,kao da sam državni neprijatelj.
Da li su svi umreženi??Hanfa,Poslovni,ZSE_zašto Badel nije blokiran.
Da li je otpis 300 mil kn za firmu koja ima BVPD ispod nule/prema kvartalnom izvješću
minus 55 mil kn iznad temeljnog kapitala,cjenovno osjetljiva informacija?????
Kuda ide naše tržište kapitala???????
[/quote]

Ivana7 ovo sam napisao jučer,Valjda je jasno da sam predvidio razvoj situacije na Badelu i HDEL.Točno u srijedu,ali nisam bio puno od koristi današnjim i jučerašnjim kupcima,jer me moderator brisao.
KSST ,sve ispod dnevnog pada ili rasta od 15% je beznačajno.Čak je zadnja cijena veća nego jučer.Ali recimo da smo se stabilizirali na 80.

Mnogi su čini se, pa i sam lopina, zaboravili još jedan propušteni biser koji je on do nedavno zagovarao na cijeni od 120kn s P/B-om od 0,2. Radi se o Jadroplovu. Što se dogodilo lopina?

New Report

Close