Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nastavak:KSST
Bumo ih tužili da su jeftino prodali zemljište ZLS i na taj način bi mogli napucati stečajnu masu.Mislim da će u stećajnom planu država podmiritio sve
prioritetne tražbine,a djelomično,a možda u potpunosti i vjerovnike.Ne isplati im se suditi i možda ne ostvariti zacrtan scenarij.A da li im se isplati kaćiti
sa malim dioničarima.Neki su kupili i po 4.xxx.A imamo samo 19.000 koje je
u javnoj ponudi procijenjeno na 133 mil.Pa valjda bi se mogli i smilovati pa da nam daju barem sedminu od toga tj.1.000 kn.A ako dođemo do toga jasno je da ćemo prvu znamenku nastojati povečati.Proradit će pohlepa!
Dakle,ako KSST bude tonio tonim i ja sa 10% imovine,ali sa novim dokupom to bi se moglo i povečati.Ali ako klizne na 1 lipu spreman sam za cijeli paket ovih
19000 dionica dati 190 kn,ma dao bih i 19.000,sve po 1 kn.

I recimo da imam i HEFA kupljenih po 1 kn,Puljanku na minimalnoj cijeni po 5,
KSST uz dokup na oko 150 kn po dionici.

Dakle,kao što vidite Lopinex rizični fond radi po pravilima struke.Recimo da sam
u ove tri dionice,i da imam još jednu,i nešto minimalno od delistiranih stečajuša,Ali tih delistiranih je jako malo jer uglavnom uspijem pobjeći,ako krene po zlu.
Naše tržište je potpuno neefikasno i u malo likvidnijem dionicama,a u ovim koje navodim,osim KSST,trži jednom godišnje dok ja ne uđem.

Uz trenutno ispijanja vrča pelina zbog razvoja situacij u KSST.
Sutra je novi dan i nova nada.A kada nada postane zbilja tada jedna dionica pokrije sav ulog uz veliku dobit.

HEFA_nastavak
Pojavio se 6.dioničar,individualni ilagač,hvarsko prezime,što on zna a mi ne znamo?
Iskreno mislim da ne zna ništa!!!!!
Tko je prodavao po 1 kn ne vidimo iz prvih 10,svi čekaju egzekuciju.
Da li je netko bacio oko na preko 75% dionica koje imaju dva vlasnika Validus i Nikomat,oba u stečaju.Da li je netko rušio cijenu da bi kupio ovaj udio njih
u stečaju.Da li je neki stečajni vjerovnik,bacio oko na Hefu i želi kupiti
većinski paket za 1 kn po dionici ili možda niže???Ipak bi se nabidavali na kupnji da se radi o rušenju cijene.Izlazio je netko,čistio porfelj od smeća vjerovatno.
Ali nada u uspješan rasplet tinja.
Da li nas čeka sličan scenarij kao u HZVG.Tamo je država otpisala preko 100
mil kn potraživanja,negativan kapital preko noći pretvorila u pozitivu,prepustila dokapitalizaciju /Agrokor,Karizma,TUI/pa se Bvps iz minusa
pretvotio u BVPS od cca 72 kn po dionici.
Država može sve:minus pretvoriti u plus kao u HZVG,HPDG,sada izgleda i u Badelu.
Ali isto potezom pera pretvoriti u minus kao u DKVS,sada isto prijeti za KSST.
Kako nisam blizu oltara jasno je da kockam,ali ne sve na jednu kartu!!!!!

kakva mrtvana, prosao skoro jedna kvartal, crobex se vratio gdje je bio na pocetku godine, ja sam ga potukao s par postotaka plusa u portfelju, nista za pohvaliti se. kroz kvartal preslagivao portfelj (nesto izasao, nesto usao, smanjio tuho uzeo ilra, smanjio plag uzeo mais itd.), nadam se da ce biti neka korist od toga, a da nije bilo samo djelovanje radi djelovanja. pitala je ivana za ideje. ja cu ako buduci kvartalni fi nastave sadasnje trendove a cijene ne odlete dokupljivati mais, mdka i ilra, drugog imam dovoljno u %.

Zanimljivosti.

– kupnja na SM86 .
– kupuje se više dionice nego što ih je izdano.

– I love this game.
Pozdrav !


– kupnja na SM86 .
– kupuje se više dionice nego što ih je izdano.

Mlada damo, fakat imate višak kaša na brokerskom [emo_smijeh]
P.S. I ja imam nešto tih sadomazo86 papirića, i nadam se solidonoj divkuši


Kako nisam blizu oltara jasno je da kockam,ali ne sve na jednu kartu!!!!!

– gospon Lopina sasvim svejedno vam je stavili vi sve na jednu ili na 3 karte.
– na koncu će te pogubiti sve novce.

– I love this game.
Pozdrav !


…Kako nisam blizu oltara jasno je da kockam,ali ne sve na jednu kartu!!!!!

Ovako i ja kad igram rulet stavljam na 5-6 brojeva. Smanjim rizik,ali u konacnici uvijek sve ispusim.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

HEFA.

– +900% .

– stvarno se na ovoj burzi mogu zaraditi veliki nofci.

– I love this game.
Pozdrav !

KOTR.

– to je Best Buy koji sam vam savjetovala.

– evo kako su poslovali:
– prodaja +13% .
– dobit +25% .
– neto dobit +16% .
– neto dobit po dionici 222,01 kn.
– dividenda 84.03 kn .
– ugovoreni poslovi +2.6% .

– ovo su stvarno fenomenalno dobri rezultati.
– dionicom se i danas trgovalo 53.650 kn na cijeni 1.450 kn.
– ja tu očekujem cijenu cca 1.500 kn.
– iako firma fenomenalno dobro posluje, redovno isplaćuje dividendu nije zanimljiva investitorima.
– kod nas su investitorima zanimljive dionice na kojima mogu popušiti veću lovu.

– I love this game.
Pozdrav !



Zbog čega se s dionicom koja je u stečaju ili predstečaju ne prestane odmah trgovati?
Što se dešava?

– evo što se dešava:
– tu vam je zakonodavac predvidio da oni što imaju nešto u glavi mogu izići iz takve dionice.
– odnosno da oni koji nemaju ništa u glavi mogu ući u tu dionicu.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Gledajte, u normalnoj državi stečaj nije i kraj firme.
Mene zanima ako se proglasi stečaj firme, a Vi zbog viška novca (zbog pogleda) odlučite preuzeti firmu…

Da li kao novi vlasnik možete odmah izaći iz stečaja i nastaviti rad firme?

Zbog čega bi netko drugi upravljao Vašim vlasništvom.

Recimo FINA je blokirala neki hotel jer nije isplatio tri mjeseca plaću svojim radnicima?

zbog čega se trgovina dionicama ne bi zaustavila do plana stečajnog upravitelja?

Pa onda neka ulagači vide da li im se isplati ulagati dalje u tu dionicu, ili će stečajni proglasiti bankrot?

Evo Lopina može oko sebe okupiti prvih 20 dioničara i preuzeti KSST.

Ako se pojavi novi vlasnik tada je stečaj po meni ništavan, i postupak treba krenuti od početka.


HEFA.

– +900% .

– stvarno se na ovoj burzi mogu zaraditi veliki nofci.

– I love this game.
Pozdrav !


Ako se vrati na razine sa koje je pala slijedi još dva puta po 900%.To nije rast
od 18 puta nego od gotovo 100 puta.
Ali još 100% na ovih 5,ali po većim prometima da oni koji su ušli po 1 zarade
deset puta, moguće!!!!!!

KSST sa 80 na xxxx moguće,u roku od nekoliko mjeseci,malo vjerovatno
KSST sa 80 na 200 do 999,lako moguće u mjesec dva
KSST sa 80 na 200,moguće u jedan dan

Puljanka,ako prođe PSN sa BV od blizu 100,sa dokapitalizacijom po 100 lako moguće na 50.Onaj tko je ušao na 5 zaradio desetorostruko.

BRNK-R-A PSN prošla,BVPS preko 300 kn,kupljen malo veći paket,cijena vrlo lako
može na 100,onaj koji je kupio na 13 će zaraditi 8 puta.

KTKS Bv na cca 28 KN,Dobit po dionici preko jedne kn,sadašnja cijena sa 8 napucao netko sličan Lopini,ali kako je CERP prodavao po 2 možda je netko skinuo dobar postotak.
Dakle,rizični porfelj se sastoji i više od pet dionica.Samo da jedna povuče,ali ne virtualno nego stvarno.
Moj rizični porfelj može ići maksimalno do 20% cjelokupne imovine.



Zbog čega je dionica u 2014. godini toliko naglo porasla?

– jer joj je netko dobro dizao cijenu.
– neću napisati tko je taj.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Nisam zadovoljan s odgovorom.

Po tome ulaganje na ovoj burzi ne ovisi o firmama i njezinim rezultatima već o prometu na ASKU na nekoj dionici.

Po toj logici PTKM i DDJH su padali zbog nečije prodaje.

A što se tiče KOTR. Možda je to tak dobra dionica da ju nitko neće prodavati, odnosno na sniženju.

Pa pravi investitori nemaju kaj kupovati.[emo_smijesak]

lopina

Jeste li vi pogledali meni dvije najvažnije stavke, a to su :
BVPS- od HEFA
EPS -od HEFA
O kakvom povratku na prijašnje razine pričate?




Zbog čega se s dionicom koja je u stečaju ili predstečaju ne prestane odmah trgovati?
Što se dešava?

– evo što se dešava:
– tu vam je zakonodavac predvidio da oni što imaju nešto u glavi mogu izići iz takve dionice.
– odnosno da oni koji nemaju ništa u glavi mogu ući u tu dionicu.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Gledajte, u normalnoj državi stečaj nije i kraj firme.
Mene zanima ako se proglasi stečaj firme, a Vi zbog viška novca (zbog pogleda) odlučite preuzeti firmu…

Da li kao novi vlasnik možete odmah izaći iz stečaja i nastaviti rad firme?

Zbog čega bi netko drugi upravljao Vašim vlasništvom.

Recimo FINA je blokirala neki hotel jer nije isplatio tri mjeseca plaću svojim radnicima?

zbog čega se trgovina dionicama ne bi zaustavila do plana stečajnog upravitelja?

Pa onda neka ulagači vide da li im se isplati ulagati dalje u tu dionicu, ili će stečajni proglasiti bankrot?

Evo Lopina može oko sebe okupiti prvih 20 dioničara i preuzeti KSST.

Ako se pojavi novi vlasnik tada je stečaj po meni ništavan, i postupak treba krenuti od početka.
[/quote]
Ne.kada firma ide u stečaj vlasnici koji imaju dionice nemaju upravljačka prava.
Ako netko kupi većinski paket dioničkog društva u stećaju on da bi preuzeo firmu
mora podmiriti vjerovnike u stećaju i tek kada se oni odreknu potraživanja,bez
obzira da li će biti podmireni u punom iznosu,bitno je da se odreknu potraživanja.U tom trenu dioničko društvo izlazi iz stečaja i d.d.nastavlja sa poslovanjem i pod istim nazivom,sa svim preuzetim obvezama.Dogovorite se,Ivana
ima turistički biznis,kupite dionice HEFA od Validusa i Nikomata u stećaju ,i u pregovore sa vjerovnicima za otpis.Ako imate političku podobnost možda vam država oprosti sve,a privatnicima platite 1% potraživanja.Bolje im je zaraditi jedan posto nego ništa.
Država sretna jer se poslovanje nastavlja i nema gubitka radnih mjesta,vjerovnici zadovoljni jer bar mogu marendati od diskontiranih uplata,stečajni upravitelj bi mogao proplakati jer ste mu izbili dugogodišnje
prihode,a vi postajete tajkuni.A ja ću vam prodato za 10 ovo što sam kupio po
1 ako ne proradi pohlepa!

Med i mlijeko ne teče,ali probite branu pa će biti obilato za sve!!!!!


lopina

Jeste li vi pogledali meni dvije najvažnije stavke, a to su :
BVPS- od HEFA
EPS -od HEFA
O kakvom povratku na prijašnje razine pričate?


S obizirom na cijenu dionice od jedne kune valjda je jasno da je BVPS negativan,jasno je
da svake godine duguju sve više jer država za svoja potraživanja svake godine
tuće kamatu na glavnicu i kamatu na kamatu.I kao posljedica,logično.stečaj.
Ali država može otpisati dug pa BV više nije ispod nule,pa firma može postati i rentabilna jer na dug nema više kamata,prije 20%,sada mislim 14% godišnje!!!!
A ako ste podobni postajete tajkun!!!!!!

New Report

Close