Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@drevil

Sto se ROstelekoma tice, on idalje ima utjecaj na poslovanje ERNT

HaoRen, 29.04.2013. u 15:30

Ericsson Nikola Tesla (ENT) posted sales growth by 35% YoY to HRK 330.2m (1Q12 HRK 245.4m). We belive sales growth in 1Q13 was due to postponed realization of contract with Rostelekom. It is the largest contract the company has signed in recent years, which has been almost completely realized in 2012 (additional HRK 100m revenues can be expected in 2013).
/cut

1Q13 earnings are in line with our expectations and therefore we maintain our target price for Ericsson Nikola Tesla shares from our last update.

Moj dodatak..Ta ciljana cijena bila je 1.243,10 HRK.

P.S
Nemam dionice ERNT nije nagovor na kupnju/prodaju istih

...



@drevil

Sto se ROstelekoma tice, on idalje ima utjecaj na poslovanje ERNT

ok, steta sto se i dobit ne vidi po trzistima, jer me u tom slucaju zanima cak i da svih 60 milijuna kuna ZND prihoda dolazi od Rostelekoma, koliko je preostalih 270 milijuna kuna prihoda donijelo dobiti.


domach,
lani si, koliko se sjecam, pratio i zagovarao ernt u pravo vrijeme na 1000 kn, poslije mislim bio skeptican s 2013-tom. imas li kakav komentar na kvartalno, mene ugodno iznenadilo, ostvarili trecinu lanjske neto dobiti u prvom kvartalu bez Rostelekom posla (manje od 20% prihoda doslo s ZND trzista). Mozda je razina lanjske dobiti odrziva?

Ej Drevil,jesam da.

Gle, ja ti takav big deal poput Rostelekom ne očekujem skoro. Ovo jesu zaostaci tj utjecaj Rostelekoma i dalje.

CEO je rekao da je Rostelekom rijedak event i da se neće skoro ponoviti u što vjerujem. ERNT Je super firma, jako ime(pogotovo za naše uvjete) ali mislim da je na vrhuncu krivulje i sada imamo daljnji tijek po krivulji prema dolje.

Ja govorim o lokalnoj, dakle nekih 3 godine vremenski slici poslovanja.

Tako ja vidim, ako pitaš.

Da li to znaci da prodaš? Mislim da bi prodaja sada mogla biti vrlo slatka odluka retrospektivno kroz 6 mjeseci.

Ali pusti mene;)

Nego protupitanje, Dr. Zlo, što msiliš i znas li stogod o Jadran Galenski Laboratorij? JDGL?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Tako ja vidim, ako pitaš.

Da li to znaci da prodaš? Mislim da bi prodaja sada mogla biti vrlo slatka odluka retrospektivno kroz 6 mjeseci.
Ali pusti mene;)
Nego protupitanje, Dr. Zlo, što msiliš i znas li stogod o Jadran Galenski Laboratorij? JDGL?

Hvala za ernt, ja cu drzati, necu podebljavat,

JDGL – prvo, nisam u stanju bas nesto analizirati poduzece, malo petljam po tablicama, drugo ne sjecam se da sam im otvorio neki fi, mozda jesam, znam da sam trazio podatke o njima po internetu, ali da znam gdje se ovi mogu kupiti kupio bih (dobro, prije bih ipak potrazio brojke) i tako mislim vec 2-3 godine, izgledaju kao zdrava rastuca firma sposobne uprave i zadovoljnih visokokvalificiranih radnika, cujem iz druge ruke misljenja radnika i prodjem gdje im nice novi veliki pogon, izgleda da ce prodati jos puno morske vode:)

Kolektivni godišnji ZSE, poslovni, i dobit HT-a.

Moglo bi ovo biti dosta nezgodno za index i za neke mirovinske fondove, sigurno je vijećanje staraca u tijeku.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


James, što kažeš na slijedećih 5 godina za equitye

kod nas i vani?


šta možeš predvidjeti na pet godina, ne znam koliko ću kila imat a ne di će dionice bit. cijene će fluktuirati, al nisam ja tu da mislim.

Uzeo sam long Brent/WTI spread na 8,30 USD i CADMXN long na 11,95.

I ova prava Barcelona je potopljena, skoro ko ddjh, adpl, ptkm i vupik!
Jel ima neko m.da da pita kod Superhika komentar o financijskom izvjescu “barcelone”?

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

od svih firmi koje su dale izvijestaje jadino fondovski i mirovinski fondovi koji imaju ERNT mogu biti zadovoljni a firme poput CROS-a ili Janafa koje su ok ili nisu interesantne jer su u zadnjoj fazi prodaje ili su nelikvidne kao da je neko namjerno inscenirao ovakav izvijestaj

Usporedba HT i OPTE.
Kako dečki gledate na ideju da prodam onaj paket HTa još od Ive Sanadera i novac uložim u OPTE?
Prvima dobit 35% doli drugima 25% gori,ujedno HT ima cijenu od 50%ALL TIME HIGH a OPTE od 2%ALL TIME HIGH.
Da li je dobar trenutak za dokup na 7 Kn.


od svih firmi koje su dale izvijestaje jadino fondovski i mirovinski fondovi koji imaju ERNT mogu biti zadovoljni a firme poput CROS-a ili Janafa koje su ok ili nisu interesantne jer su u zadnjoj fazi prodaje ili su nelikvidne kao da je neko namjerno inscenirao ovakav izvijestaj

I KODT je imao solidan izvjestaj. Mada su im marze nesto pale. Mala Ivka jos jednom demostrira svoju superiornost na burzi. 🙂

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Usporedba HT i OPTE.
Kako dečki gledate na ideju da prodam onaj paket HTa još od Ive Sanadera i novac uložim u OPTE?
Prvima dobit 35% doli drugima 25% gori,ujedno HT ima cijenu od 50%ALL TIME HIGH a OPTE od 2%ALL TIME HIGH.
Da li je dobar trenutak za dokup na 7 Kn.

Optima Telekom je potpuno promasen poslovni model. Sto ne znaci da na ovakvoj nelokvidnoj burzi netko to nece napumpati. Oni nebi imali sanse i na puno zdravijem trzistu.

HT je proxy za hrvatskog potrosaca. A taj je u losoj formi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Kvartalni fi iz mog portfelja: par njih bolje, svi ostali losije nego li lani. U svijetlu izvjestaja ostalih poduzeca dobro sam i prosao. 5.-6. mjesec lagani dokup po postojecim pozicijama, nista jos ne smanjujem.

Dvije masne lanjske dobiti nece dati dividendu, viro i tuho. Zato ostajem na dividendnom prinosu slicnom lanjskom. Tu je najvaznije izostanak psiholoskog efekta – prekid porasta nepovratne kapitalne dobiti (dividende) kroz godine, moj stairway to fym.

Ponderirani prosjek P/E portfelja, kombinacijom pada dobiti i rasta cijene dionica, dosao na skoro 12. Buduci rast portfelja vise nece rasti kroz hvatanja fer vrijednosti efikasnog trzista, preostaje 1) nada u rast dionica temeljena na nadi u rast dobiti poduzeca, 2) reinvestiranje dividende i 3) ubacivanje viska zive love u dionice. Da i 4) neki buduci mjehur[emo_smijesak].

S druge strane sveukupni plus na portfelju se nesto istopio, ali kad izracunam ukupnu kamatu koju sam mogao dobiti kroz godine na iznos koji je svake godine bio ukupno ulozen + reinvestirana kamata, zacudo je prinos na dionicama na rubu, ali za sada veci!?

Isto tako vec godinu dana nisam imao slucaj kakvi su me tlacili sve ove godine i zbog ceka mi je trebalo 5 godina da dodjem u plus, gnjila poduzeca u portfelju. Dok shvatim da nemaju kratkorocnu krizu, vec im je poslovanje dugorocno u banani prodam ih za 1/2 ili 2/3 vrijednosti kupnje. Prosle su godine dok su dividende, porast vrijednosti dionica u portfelju i prodaje s zaradom to uspjele kompenzirati.

Da, i smanjio sam ovisnost o moje dionice, preslozio excel plahte, u jednoj unesem sirove podatke poduzeca, varijable koje trebam i razumijem se za 50-tak poduzeca racunaju se svaka na svom sheetu, nadovezujuci se na prethodne godine. To bi trebalo trajno rjesiti s pravom bazom podataka. U svakom slucaju ovako obradim odjednom jedno poduzece i ide brze nego li prije.


Kvartalni fi iz mog portfelja: par njih bolje, svi ostali losije nego li lani. U svijetlu izvjestaja ostalih poduzeca dobro sam i prosao. 5.-6. mjesec lagani dokup po postojecim pozicijama, nista jos ne smanjujem.

Prilicno losi izvjestaji kod vecine. Najvise zabrinjava pad prihoda.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Prilicno losi izvjestaji kod vecine. Najvise zabrinjava pad prihoda.

mislis prihoda ili dobiti? sa prihodima nije tako crno gledano ttm, barem na 50-tak dionica za koje imam podatke (od 2004. ili kasnije ako su kasnije izasle na burzu). ide ovako: najveci godisnji prihod ostvaren prije 2008. 2 poduzeca, 2008. 18 poduzeca, 2009.-2011. 6 poduzeca, 2012. 7 poduzeca, a ttm s prvim kvartalom najvise prihoda ikad od 2004. 14 poduzeca, da zbrojim 2012. po prihodima najaca godina za 21 poduzece, a od toga za njih 14 na to 1. kvartal 2013. jaci od 1. kvartala 2012.

Evo vratio se Pofuk.

Napokon nesto pozitivno.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close