Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za one koji prate RIM sada BBRY

Danas je pocela prodaja u Kanadi. Otvorili su prodajna mjesta jedan sat ranije nego obicno. Ne samo da nema redova, nema nikog zivog.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Pa u petak ili četvrtak su promjenili ime i pokazali novi mobitel i dionica padne 20%, a sad već par dana raste kao luda. Burza je stvarno smješan sport.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane




Najbolji je Goldman Sachs. Država mu je platila da se izvuče i onda je još pokupio pare od AIG-a jer je osiguravao CDO-e. Jer je znao da će propasti. I onda nama pričaju o korupciji. To je preko 200 milijardi dolara što su pokupili. Još je i AIG morao platiti cjelokupni iznos osiguranine GS-u. Trebate pogledati dokumetarac Inside job. Sanader je za njih mala ribica

naravno da je najbolji.
šta su trebali bit maloumni ko Lehmann, Bear Stearns ili Merill Lynch?
država je dala novac AIG-u da isplati potraživanja i on ih je ispaltio, dobile su francuske i druge europske banke još puno više nego Goldmana, u čemu je problem?
[/quote]

Pa recimo; u onome poslije 2008 što se dogodilo na Zapadu.
Pola Europe je zivjelo od stanogradnje(time unistilo mlade tj nemaju nikakvu izobrazbu)koja je propala, populaciju koja stari i naravno, ogromne poreze bash zbog stare populacije i t.plaćanja za mlade koji ne rade.

USA; nevjericu u bankarski sustav, nevjericu u porezni sustav i doba najnižih kamatnih stopa dok ekonomija ne raste punim potencijalom.

U Kini imas pak obrnutu stvar ali sa vjerojatnom istom posljedicom, centralna vlast diktira rast GDP-a kako nego – stanogradnjom.

No dobro, svi su krivi piomalo, ljudi željni novca, banke željne novca i svako treba imati svoj dio odgovornosti i ne busati se u prsa – mi smo to sami napravili.

Da nisu imali lax-restriction implementaciju od strane države a sada i ove politike FED-a koje je bolesna, imali bi squat.

Zašto je kraj 2010 i početak 2011 bila super za banke? FED snižava FFR sa jedne a puno duži rok za usklađivanje kamate na lending sa druge – i vidi opa – rast profita. Sada kad su se ti prostori izmedju krivulja smanjili imamo problem.
[/quote]

mozse objasnit ovo sa ffr-sto su ..i kasnijim uskladjivanjem lending kamata?kakav problem,ciji profiti bili?

@Elijah

FFR ti je fed funds rate – stopa koju FED determinira kao najvišu za posudbe medju bankama.

E sada, banke ti lendaju po jednoj, posuđuju po drugoj(FFR).

Kad FED naglo spusti FFR onda ti banke imaju vremenski prozor unutar kojeg mogu uživati veliku razliku izmedju krivulja ili ti njihov profit. Kako se lending rate sužava sa FFR to je profit manji.

To sam letimično i nisam tu doma ali tako bi trebalo biti sa boljim definicijama.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

http://www.tportal.hr/biznis/novaciulaganje/241797/Euro-precijenjen-a-kuna-podcijenjena-prema-dolaru.html#.URJzgfJtycw

šta ćemo sad kad nam je još jedan fetiš/iluzija o precjenjenoj kuni razbijena?
big mac indeks neznatno odstupa od PPP mjerila.

Domach
Dodd-Frank je inicijativa Obame da se ponovno uvede zabrana iz Glass-Steagala (The rule, which prohibits depository banks from proprietary trading). Totalna zabrana nije prošla već je ozakonjeno maksimalno ograničanje investiranja u private Equity i hedge fondove kao i trade za hedging do 3% Tier 1 kapitala(nešto kao adekvatnost kapitala koje odredi Centralna banka, primarno je to dionički kapital+ rezerve iz dobiti)

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatske-ceste-dizu-kredit-od-53-milijuna-eura/661138.aspx

ako nemaš hidru, nisu cool. [emo_novac]

danas moje lete, kao i ukupno gledano cijelu ovu godinu. ako tako ostane ne znam da li da budem sretan zbog neunovcene zarade koju ostvarujem ove godine ili zalostan jer bi ih ove godine mogao dokupljivati dosta skuplje, s dividend yieldom bitno manjim nego li lani na istima. da imam fuck you money bio bih zabavljeno zadovoljan uspjesnom igrom. kao b&h koga ceka duza igra do fym, najsretniji bih bio da se rast opravda u vecoj dobiti i nagradi u vecoj dividendi, a da moje dionice time i dalje ostanu kako-tako podcjenjene.


danas moje lete, kao i ukupno gledano cijelu ovu godinu. ako tako ostane ne znam da li da budem sretan zbog neunovcene zarade koju ostvarujem ove godine ili zalostan jer bi ih ove godine mogao dokupljivati dosta skuplje, s dividend yieldom bitno manjim nego li lani na istima. da imam fuck you money bio bih zabavljeno zadovoljan uspjesnom igrom. kao b&h koga ceka duza igra do fym, najsretniji bih bio da se rast opravda u vecoj dobiti i nagradi u vecoj dividendi, a da moje dionice time i dalje ostanu kako-tako podcjenjene.

pravilo broj 1:
Bull market je zabavniji od bear marketa. [emo_palacg]


http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatske-ceste-dizu-kredit-od-53-milijuna-eura/661138.aspx

ako nemaš hidru, nisu cool. [emo_novac]

[emo_smijesak]


danas moje lete, kao i ukupno gledano cijelu ovu godinu. ako tako ostane ne znam da li da budem sretan zbog neunovcene zarade koju ostvarujem ove godine ili zalostan jer bi ih ove godine mogao dokupljivati dosta skuplje, s dividend yieldom bitno manjim nego li lani na istima. da imam fuck you money bio bih zabavljeno zadovoljan uspjesnom igrom. kao b&h koga ceka duza igra do fym, najsretniji bih bio da se rast opravda u vecoj dobiti i nagradi u vecoj dividendi, a da moje dionice time i dalje ostanu kako-tako podcjenjene.

Meni je iskreno više dosta jeftinog dokupa, neka lijepo raste, mislim da je dovoljno trajao period jeftinog dokupa, zar ne?[emo_palacg]

Meni je iskreno više dosta jeftinog dokupa, neka lijepo raste, mislim da je dovoljno trajao period jeftinog dokupa, zar ne?[emo_palacg]

pitanje je onda kada skupo prodati? [emo_namigusa]

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''


pravilo broj 1:
Bull market je zabavniji od bear marketa. [emo_palacg]

konacno da vidim kako i to izgleda[emo_palacg], kao dionicar born and raised u bearu, ne znam za bolje[emo_smijeh]

Bull market je zabavniji od bear marketa. [emo_palacg]

samo na crobexu jer nema shorta..[emo_plazi] osim onih certifikata sa hendikepom (to ne racunam )

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Logika kaže da je na ZSE ( pardon ako smetam, jel to ovdje tema? ), sve u što će se pretakati dobit s KORFa.
Da li je to ADPL, Đuro, Petrokemija, Vupik ili sve pomalo budemo vidjeli.
Čovjek ima znanje i povjerenje ulagača i to će i dalje kapitalizirati ma što god tko rekao.

New Report

Close