Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E vidiš, ja se pak ne slažem s tom konstatacijom.
Nakon ere investicijskih fondova i općeg procvata ZSE, kao i sveg ovog pada kojeg smo i sami bili svjedoci, ja se prvi pitam zašto bih ulagao u OIF-ove, a posljedično s tim (ili čak: pogotovo zato) i u ZIF-ove. S obzirom da uglavnom većinu njihovih portfelja NE znamo – za razliku od OIF-ova koji više ili manje ažurno osvježavaju TOP10 pozicija – to je svakako kupovanje mačka u vreći.

A čak i da zanemarimo tog "mačka u vreći", sama činjenica da smo tu već godinama, i da (više ili manje uspješno, sad nebitno) ulažemo u dionice govori protiv ulaganja u bilo kakve investicije gdje će netko drugi ulagati za nas: tj. zašto bih dao nekom drugom novce da ulaže u nešto što ne znam, ako sam mogu uložiti u dionicu X, Y i Z iz meni poznatih i logičnih razloga – od toga jer ju ima XY, pa do fundamentalnih, logičnih, špekulativnih i inih razloga.

Ili, da još pojednostavnim: nijedan ZIF ne može toliko porasti koliko može jedna, dvije, tri dionice koje sami odaberemo racionalno. [smiley]


Navedite svoja četiri favorita koja će postići veći prinos u slijedeće dvije godine od
BRIN,JAKT,FMPS i TRFM,SPLF je trži na o,47 P/BV.

U zatvorenim fondovima će poteći med i mlijeko u potocima!

– zašto samo 4 favorita, evo vam 8 favorita u kojima će puno bolje mediti nego što će te vaše dati mlijeka da ih ne znam kako stručno muzete.
– a da vi i magarca pomuzete sigurno bi poteklo mlijeko u potocima.

– nego skoro sam zaboravila napisati te medene favorite:
– MGMA ta vam ide na 54kn, DKVS na 400kn, VART, VLDS, PRFC, PUNT, SLDM, ZDNK.

– I love this game.
Pozdrav !

– čini mi se ARNT… molim komentare…
– naravno da posjedujem zanemarivu količinu…

Život je isto tako kako i plovit na jidra. Možeš vazest koji gol vitar hoćeš i poć di ti je gol drogo

– nego skoro sam zaboravila napisati te medene favorite:
– MGMA ta vam ide na 54kn, DKVS na 400kn, VART, VLDS, PRFC, PUNT, SLDM, ZDNK.

Ako može pojašnjenje, zašto je SLDM svrstana u istu skupinu s ostalim stečajušama?
Tamo je neka sasvim drukčija priča u igri koja nema ama baš nikakve veze s ostalim navedenima, a k tome je prošli tjedan podijeljena i dividenda od 2,85 kn po dionici, što nijedna od navedenih nije nikad imala ni pod razno na dnevnom redu.

Zahvaljujem unaprijed! 🙂


Ako može pojašnjenje, zašto je SLDM svrstana u istu skupinu s ostalim stečajušama?

– nisu to stečajuše, sve su to potencijalni medenjaci, tako o njima piše gospon Lopina.
– a ta SLDM mi je ostala u sijećanju po kolektivnom druku s jednog foruma na kojemu i vi pišete.
– lijepo li klizi s 200kn na sadašnjih 20kn, i sada tu imate većinskog koji može izbaciti sve male.
– a možete se i radovati toj dividendi od cca 2kn, stvarno će vam to puno pomoći ako ste tu ulazili na 150kn.

– ali ipak niste shvatili bit, to su dionice koje će pobjediti ona 4 Lopinova fonda.

– I love this game.
Pozdrav !

Zanimljiva ova priča oko INGR, MGMA, KORF, DDJH i kažimo VLDS iako igra odvojeno.

Na ove prve 4 dionice trejder neda dolje prije nego istrejda, na VLDS imamo emotivan razlog obrane cijene.

Da ove 4 dionice roknu dolje je neminovno, ali situacija je zanimljiva, tim više što program sve sam radi [sealed]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Hm, moj ulaz u SLDM je 28,04 (ako ćemo baš), pa je dividenda od 2,85kn na ulaznu cijenu 10,16% bolja od većine ovogodišnjih podijeljenih dividendi…

Slažem se, moguća zarada na nekima od tih dionica mogla bi biti veća od zarade na ZIF-ovima, sve je samo pitanje ulazne i prodajne cijene. I neodlaženja u stečaj.

SLDM ovisi o većinskom vlasniku, i sve bi bilo davno riješeno da nije bilo znamo-svi-čega, no ovako ispada još zanimljivije.

Dobar ovaj Crobex. Imamo par skupina udruženih igrača i nema mrdanja.

Jedna skupina kontrolira DDJH, ADPL, KORF, INGR i PTKM
Druga skupina HT, ADRS
Dalje ATGR i ULPL

Najbolje je što se svi poznaju i redovno časte !

Što je nama parazitima izvan skupine ostalo da radimo ? Pušimo naravno između njihovih oscilacija [lol]

IGH, DLKV, DIOK, ATPL za sada slobodno dišu [tongue]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Nakon ere investicijskih fondova i općeg procvata ZSE, kao i sveg ovog pada kojeg smo i sami bili svjedoci, ja se prvi pitam zašto bih ulagao u OIF-ove,

Fondovi ili OIF, ZSIF.

– osobno imam u tim fondovima cca 5% portfelja.
– svi sada gledate kako su ti fondovi loše radili, ali dogodila se je jedna velika euforija, fondovi su bili puni love i s tom lovom kupovali skupe dionice, radili su prema svojim statutima investiranja, ako je tamo pisalo 95% u dionicama onda bi to bilo to.
– padom crobexa i dionica investitori su počeli unovčavati udjele, ovi prodavati dionice i imali smo to što je bilo.
– svi oni koji su znali koristiti kod tih fondova stop loss 5% su lijepo zaradili.
– sada više nema tih navala za isplatu, uplate su sramežljive i polako im raste imovina, što će sigurno biti jedan dugoročni trend.

– I love this game.
Pozdrav !

,

Fondovi.

– koje su to 3 dionice koje ćemo mi sami odabrati racionalno ????
– ulažući u indeksni fond imamo veliku disperziju i pratimo crobex.
– ako je fond specijaliziran možemo ući na neko drugo tržište s sitnom lovom np. BRIC,
– ako želimo imati sve nelikviduše gospon Lopine na jednom mjestu tada kupimo diskontirani BRIN.

– ako nam treba keš, ako tržište padne, puno dionica se ne može prodati bez velikog diskonta, a kada prodajemo te fondove znamo točnu prodajnu cijenu i lovu dobivamo za cca 3 dana.

– ja sam u fondovskoj indistriji cca 7 mjeseci, u tom vremenu sam jednom i trejdala dio tih fondova, indeksni jer ima najmanje provizije.
– trenutni prinos mi je 13.11%, puno bolje nego da je novac bio na banci.

– I love this game.
Pozdrav !



Ako može pojašnjenje, zašto je SLDM svrstana u istu skupinu s ostalim stečajušama?

– nisu to stečajuše, sve su to potencijalni medenjaci, tako o njima piše gospon Lopina.
– a ta SLDM mi je ostala u sijećanju po kolektivnom druku s jednog foruma na kojemu i vi pišete.
– lijepo li klizi s 200kn na sadašnjih 20kn, i sada tu imate većinskog koji može izbaciti sve male.
– a možete se i radovati toj dividendi od cca 2kn, stvarno će vam to puno pomoći ako ste tu ulazili na 150kn.

– ali ipak niste shvatili bit, to su dionice koje će pobjediti ona 4 Lopinova fonda.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
[lol]

Fondovi.

– koje su to 3 dionice koje ćemo mi sami odabrati racionalno ????
– ulažući u indeksni fond imamo veliku disperziju i pratimo crobex.
– ako je fond specijaliziran možemo ući na neko drugo tržište s sitnom lovom np. BRIC,
– ako želimo imati sve nelikviduše gospon Lopine na jednom mjestu tada kupimo diskontirani BRIN.

Molim lijepo, ja sam rekao (ono što ste i sami citirali) – "nijedan ZIF…", a ne fondovi. Naravno da su OIF-ovi druga priča, tamo znamo gdje se ulaže i to je u svakom slučaju (u pojedinim trenucima) više no isplativa investicija. Kod ZIFova pak imamo "mačke u vreći". [wink]

Pregrizo jezik, i DLKV je dobio automatski program.
ERST ili XY neznam, ali nevalja više ova burza, to bi trebalo maknuti s burze .

Sve manje do izražaja su fundmanti kompanije odnosno dionice, oscilatori i poslovne okolnosti, sve se počelo svoditi na algoritamske vrijednosti automatskih programa za trgovanje nekog fonda.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Navedite svoja četiri favorita koja će postići veći prinos u slijedeće dvije godine od
BRIN,JAKT,FMPS i TRFM,SPLF je trži na o,47 P/BV.

U zatvorenim fondovima će poteći med i mlijeko u potocima!

– zašto samo 4 favorita, evo vam 8 favorita u kojima će puno bolje mediti nego što će te vaše dati mlijeka da ih ne znam kako stručno muzete.
– a da vi i magarca pomuzete sigurno bi poteklo mlijeko u potocima.

– nego skoro sam zaboravila napisati te medene favorite:
– MGMA ta vam ide na 54kn, DKVS na 400kn, VART, VLDS, PRFC, PUNT, SLDM, ZDNK.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
dali su ovo izbacile birtićeve tablice za debile

evo vam još jedan biser

SLPF u zadnjih 12 mjeseci
dobit po dionici 8,33 kn/sa 45,31 na53,64/povukli MIV i ZLTO
zadnja cijena 25,17

P/E= 3,02
P/BV=o,47 p/e X p/BV=1,42

Ipak bez obzira na ove pokazatelje mislim da je jako jeftin,ali i skup u odnosu na BRIN.
Za nekoliko mjeseci će BRIN biti na ovim koeficijentima,naravno ako cijena dionice ne naraste.
Tečko se može očekivati ponovni ovoliki rast SLPF,ali promjenom večinskih dioničara čuda su moguća.

Čak i bitričeva tablica za debile bi SLPF rangirala na prvo mjesto.

U ZIFovima će teći med i mlijeko u potocima!


Fondovi.

– koje su to 3 dionice koje ćemo mi sami odabrati racionalno ????
– ulažući u indeksni fond imamo veliku disperziju i pratimo crobex.
– ako je fond specijaliziran možemo ući na neko drugo tržište s sitnom lovom np. BRIC,
– ako želimo imati sve nelikviduše gospon Lopine na jednom mjestu tada kupimo diskontirani BRIN.

Molim lijepo, ja sam rekao (ono što ste i sami citirali) – "nijedan ZIF…", a ne fondovi. Naravno da su OIF-ovi druga priča, tamo znamo gdje se ulaže i to je u svakom slučaju (u pojedinim trenucima) više no isplativa investicija. Kod ZIFova pak imamo "mačke u vreći". [wink]
[/quote]
Da li je ADPL kojeg BRIN u portfelju mačak u vreći.
Imaju i ADRS i HT i nažalost ATPL i DLKV,imaju i AGMM po 800,ćini mi se da se otvara 1.500.
Imaju i dosta Đurke,a Đurka je velika furka i raste.
Da li je to mačak u vreći.
Ne gospodine vi osobno ste mačak iz vreče,zarobljeni u mraku i ne vidite prst ispred nosa!

U ZIFovima će teći med i mlijeko!

New Report

Close