Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dakle: p/e X P/BV u razdoblju od 1.7.2010 do 1.07.2011.

1.SLPF 1,42
2.BRIN 3,99

Sa riječi krenite na dijela.Izbacite iste koeficijente za svoje favorite..Možete navasti i razlog zašto će to dogodine u isto
vrijeme biti bolje od gore navedenih firmi,a tenutno puše ili imaju lošije pokazatelje.

Na zse će teći med i mlijeko!

Ne radi se samo o BRINU već o svim zatvorenim fondovima i tu će netko skinuti kesu.Ja bi htio da to budu Hrvati ,a ne neki strani fondić rizičnog kapitala.

Vidite vi što je pravi Hrvat i domoljub.
Uvijek želi pomoći svojim kolegama, bez obzira na osobne interese…

G. Lopina ako vas burza ne nagradi za ovakvu dobrotu, ja sam siguran da će to bog platiti…
[thumbsup]


Čak i bitričeva tablica za debile bi SLPF rangirala na prvo mjesto.

gospon Lopina.

– stvarno nije lijepo na ovoj temi nekoga ovako vrijeđati.
– a da ste knjigu pročitali, znali bi kako u tu formulu ne idu banke, osiguranja, pogotovo neki fondovi i firme koje imaju manji p/e od 5.

– znam, živci su vam pri kraju, ulupali ste svu lovu u taj BRIN a on ne mrda.
– sada vam je cijena ulaza ista kao i cijena na burzi koju ste vi dizali s onim nalozima od po tisuću kuna.
– a nema ni izlaza jer nema ni kupnje.
– a tokiko se truda uložilo u drukanje pa ništa, još kad bi se tu moglo izići bilo bi o.k., ali znate i sami, izlaza nema.

– svojim drukanjem ste postigli suprotan efekt, nitko ne želi tu dionicu.
– malo se strpite, naučite se investirati dugoročno.
– taj BRIN vam sigurno neće ispod 15kn ako ga vi ne srušite na 13kn, a mogli bi, tanki na živcima, puno toga raste, a vi tu zarobljeni.

– I love this game.
Pozdrav !



Čak i bitričeva tablica za debile bi SLPF rangirala na prvo mjesto.

gospon Lopina.

– stvarno nije lijepo na ovoj temi nekoga ovako vrijeđati.
– a da ste knjigu pročitali, znali bi kako u tu formulu ne idu banke, osiguranja, pogotovo neki fondovi i firme koje imaju manji p/e od 5.

– znam, živci su vam pri kraju, ulupali ste svu lovu u taj BRIN a on ne mrda.
– sada vam je cijena ulaza ista kao i cijena na burzi koju ste vi dizali s onim nalozima od po tisuću kuna.
– a nema ni izlaza jer nema ni kupnje.
– a tokiko se truda uložilo u drukanje pa ništa, još kad bi se tu moglo izići bilo bi o.k., ali znate i sami, izlaza nema.

– svojim drukanjem ste postigli suprotan efekt, nitko ne želi tu dionicu.
– malo se strpite, naučite se investirati dugoročno.
– taj BRIN vam sigurno neće ispod 15kn ako ga vi ne srušite na 13kn, a mogli bi, tanki na živcima, puno toga raste, a vi tu zarobljeni.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
A ja mislio da ti poznaješ ZSE.Pa od nove godine većina dionica je potonula,a naročito
oni iz top 10,tj.crobex 10 bez ine je pao,a INU uglavnom nisu imali mali investitori .iz prvih deset
samo ERNT pozitivan,svi ostali šoto.

INGRA s obzirom na mali MCAP , mali gubici u ovoj godini
Ali DLKV,HT,ATPL tu su gubici apsolutno veliki, naročito u HT s obzirom na veliku MCAP i veliki broj dionica u rukama malih investitora

BRIN je sa 17 došao do 20,50
Tromjesečni prosjek je 18,50

Meni je to rast i to vrlo dobar s obzirom pad ostalog tržišta.
za sada sam jako zadovoljan sa razvojem situacije

A koliki umnožak P/E XP/BV imaju HT,KODT,ADPL,JANAF,ERNT
To su dobre firme,ali su višestruko precijenjene u odnosu na BRIN i SLPF.

U ZIFovimaće teći ned i mlijeko!I to sigurno.



BRIN je sa 17 došao do 20,50
Tromjesečni prosjek je 18,50

Meni je to rast i to vrlo dobar s obzirom pad ostalog tržišta.

gospon Lopina.

– znate i sami kako to nije rast, to je manipulacija.
– rast bi bio na velikom prometu.
– ali prometa nema.
– iz aviona se vide one vaše sitne kupnje 1-3 tisuće kuna.
– i sa tim kupnjama ste podigli prosjek na preko 20kn.
– sada podignite margin, ali na tu dionicu vam neće dati margin, ali se možete zadužiti.
– pa skinite onaj jedan moj veći nalog i to bi vam bio rast, a on je sam 2kn poviše vaših uobičajenih kupnji.
– samo zbog vas mi je BRIN neprocjenjiv, a zbog vas sam ga i kupila.

– I love this game.
Pozdrav !



Navedite svoja četiri favorita koja će postići veći prinos u slijedeće dvije godine od
BRIN,JAKT,FMPS i TRFM,SPLF je trži na o,47 P/BV.

U zatvorenim fondovima će poteći med i mlijeko u potocima!

– zašto samo 4 favorita, evo vam 8 favorita u kojima će puno bolje mediti nego što će te vaše dati mlijeka da ih ne znam kako stručno muzete.
– a da vi i magarca pomuzete sigurno bi poteklo mlijeko u potocima.

– nego skoro sam zaboravila napisati te medene favorite:
– MGMA ta vam ide na 54kn, DKVS na 400kn, VART, VLDS, PRFC, PUNT, SLDM, ZDNK.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
MGMA na 54kn ili 5,4kn?
stvarno hrabra prognoza 🙂


MGMA na 54kn ili 5,4kn?
stvarno hrabra prognoza 🙂

gospon Mladen.

– to svakako nije moja prognoza.
– ali je imate na temi MAGMA, a dao ju je naš nepogriješivi stručnjak od meda i pokvarenog mlijeka zvani Lopna.
– ali tamo imate i zgodnih targeta gospon Spliće.
– sve vam je zapisano, ja samo citiram.

– I love this game.
Pozdrav !

A ja mislio da ti poznaješ ZSE.Pa od nove godine većina dionica je potonula,a naročito
oni iz top 10,tj.crobex 10 bez ine je pao,a INU uglavnom nisu imali mali investitori .iz prvih deset
samo ERNT pozitivan,svi ostali šoto.

INGRA s obzirom na mali MCAP , mali gubici u ovoj godini
Ali DLKV,HT,ATPL tu su gubici apsolutno veliki, naročito u HT s obzirom na veliku MCAP i veliki broj dionica u rukama malih investitora

BRIN je sa 17 došao do 20,50
Tromjesečni prosjek je 18,50

Meni je to rast i to vrlo dobar s obzirom pad ostalog tržišta.
za sada sam jako zadovoljan sa razvojem situacije

A koliki umnožak P/E XP/BV imaju HT,KODT,ADPL,JANAF,ERNT
To su dobre firme,ali su višestruko precijenjene u odnosu na BRIN i SLPF.

U ZIFovimaće teći ned i mlijeko!I to sigurno.

g.Lopina, stvarno nema smisla toliko se razbacivati sa nekim formulama po forumu….
to su više govori političara i uvjeravanja samog sebe (i što je još gore navlačenje drugih) da niste krivo kupili.
govoriti koliko je to dobra kupnja stvarno nema smisla. a i podaci kojima se razbacujete su samo za zavaravanje onih koji čitaju Vaše postove.
na burzi je bitno samo da li ste u dobitku ili gubitku, s tim da je dobitak upitan ako još niste prodali.
a ostalo sve je samo celofan.
a sad kad već govorite o tome kako je netko prošao i koliko je izgubio investirajući u npr ht, činjenice su slijedeće:
-većina malih investitora koji Vas tako zabrinjavaju su kupila ht po 265kn i u međuvremenu dobila 4 dividende po 30kn, i 10% premije od države
-trenutna cijena ht-a je cca 257kn i mali investitor možu prodati svoje dionice i ne srušiti cijenu jer je likvidnost relativno velika ( u usporedbi sa drugim dionicama)

pitanje za Vas je jednostavno koliki je tu gubitak?
i koliko Vi mislite da možete dobiti prosječno za BRIN kad bi sad izašli- koliko bi ga srušili?
da li bi dobili više ili manje novaca nego što ste ga platili?



MGMA na 54kn ili 5,4kn?
stvarno hrabra prognoza 🙂

gospon Mladen.

– to svakako nije moja prognoza.
– ali je imate na temi MAGMA, a dao ju je naš nepogriješivi stručnjak od meda i pokvarenog mlijeka zvani Lopna.
– ali tamo imate i zgodnih targeta gospon Spliće.
– sve vam je zapisano, ja samo citiram.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

ispričavam se – nisam pratio magmin forum, pa nisam skužio…




BRIN je sa 17 došao do 20,50
Tromjesečni prosjek je 18,50

Meni je to rast i to vrlo dobar s obzirom pad ostalog tržišta.

gospon Lopina.

– znate i sami kako to nije rast, to je manipulacija.
– rast bi bio na velikom prometu.
– ali prometa nema.
– iz aviona se vide one vaše sitne kupnje 1-3 tisuće kuna.
– i sa tim kupnjama ste podigli prosjek na preko 20kn.
– sada podignite margin, ali na tu dionicu vam neće dati margin, ali se možete zadužiti.
– pa skinite onaj jedan moj veći nalog i to bi vam bio rast, a on je sam 2kn poviše vaših uobičajenih kupnji.
– samo zbog vas mi je BRIN neprocjenjiv, a zbog vas sam ga i kupila.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]BRIN

Provociraš ili pojma nemaš.

tronjesečni prosjek cca
18,50
protrgovano oko 18.000 dionica,ovo sigurno nije manipulacija

M/medijan/ iznad 19

Mo /mod/ 20

Na aritmetičku sredinu mali investitor ne može bitno utjecati,ćak ni na nekikvidnom BRINU.

Na M još i manje,za to treba imati značajna sredstva.

A najmanje može utjecati na modalnu cijenu jer nju ipak određuje tržište ili u slučaju Brina investitor
koji ima nekoliko tisuća dionica i barem stotinjak tisuća kn da bi je navodio gdje želi,tj.manipulirao.
Mod je cijena po kojoj je protgovana največa količina dionica.
Praktično to bi bila podrška ako smo je probili,odnosno brana ako padnemo ispod nje.

Mali investitori mogu jedino sa nekolko tisuća kuna manipulirati i to na kraju dana pumpati cijenu.
BRIN nije porastao zbog manipulacija več zbog vrijedne imovine i zaokreta u poslovanju.

Napomena:Koja od vaših dionica ima P/E x P/BV 4 kao BRIN ili 1,42 kao SLPF.

Javni poziv:Svi imate pravo da predstavite svoga favorita.
prvo:Kratko sa ovim izračunom .
Naknadno može i sa lancunima!

Ivana da li si napuvcala KODT na kraju dana da bi ti portfelj izgledao bolje?

Na BRINU i SLPF ,kao i na dionicama koje imaju slične ili bolje fundamentalne pokazatelje će teći med i mlijeko!


A ja mislio da ti poznaješ ZSE.Pa od nove godine većina dionica je potonula,a naročito
oni iz top 10,tj.crobex 10 bez ine je pao,a INU uglavnom nisu imali mali investitori .iz prvih deset
samo ERNT pozitivan,svi ostali šoto.

INGRA s obzirom na mali MCAP , mali gubici u ovoj godini
Ali DLKV,HT,ATPL tu su gubici apsolutno veliki, naročito u HT s obzirom na veliku MCAP i veliki broj dionica u rukama malih investitora

BRIN je sa 17 došao do 20,50
Tromjesečni prosjek je 18,50

Meni je to rast i to vrlo dobar s obzirom pad ostalog tržišta.
za sada sam jako zadovoljan sa razvojem situacije

A koliki umnožak P/E XP/BV imaju HT,KODT,ADPL,JANAF,ERNT
To su dobre firme,ali su višestruko precijenjene u odnosu na BRIN i SLPF.

U ZIFovimaće teći ned i mlijeko!I to sigurno.

g.Lopina, stvarno nema smisla toliko se razbacivati sa nekim formulama po forumu….

[/quote]

Ovo je formula za burek investitore

p/E xP/BV ovo je šesti osnovne ,a ne viša matematika

i preporuča se da ispod 22,50

Nadam se da to znaš ali ti ne odgovara da tvoje dionice imaju višestruko lošije pokazatelje od BRINA i SLPH.

U BRINU će teći med i mlijeko!



A ja mislio da ti poznaješ ZSE.Pa od nove godine većina dionica je potonula,a naročito
oni iz top 10,tj.crobex 10 bez ine je pao,a INU uglavnom nisu imali mali investitori .iz prvih deset
samo ERNT pozitivan,svi ostali šoto.

INGRA s obzirom na mali MCAP , mali gubici u ovoj godini
Ali DLKV,HT,ATPL tu su gubici apsolutno veliki, naročito u HT s obzirom na veliku MCAP i veliki broj dionica u rukama malih investitora

BRIN je sa 17 došao do 20,50
Tromjesečni prosjek je 18,50

Meni je to rast i to vrlo dobar s obzirom pad ostalog tržišta.
za sada sam jako zadovoljan sa razvojem situacije

A koliki umnožak P/E XP/BV imaju HT,KODT,ADPL,JANAF,ERNT
To su dobre firme,ali su višestruko precijenjene u odnosu na BRIN i SLPF.

U ZIFovimaće teći ned i mlijeko!I to sigurno.

g.Lopina, stvarno nema smisla toliko se razbacivati sa nekim formulama po forumu….

[/quote]

Ovo je formula za burek investitore

p/E xP/BV ovo je šesti osnovne ,a ne viša matematika

i preporuča se da ispod 22,50

Nadam se da to znaš ali ti ne odgovara da tvoje dionice imaju višestruko lošije pokazatelje od BRINA i SLPH.

U BRINU će teći med i mlijeko!
[/quote]

čuj o invenstiranju znam toliko da je to malo više od pukih formula- pogotovo na zse, a višu matematiku sam davno na faksu položio tako da se ne bi vraćao o to doba 🙂
ti sa svojim formulama još malo nećeš imati niti za burek, a kamoli za med i mlijeko 🙂
druga stvar je da nisu bitne moje dionice jer ja ne nagovaram nikog na njihovu kupnju- inače sam u debelom plusu- ali uglavnom jer se nisam dao navući na postove poput tvojih….
tvoji pokazatelji ne znače ama baš ništa- to znaš i sam. bitno je samo po koliko ćeš uspijeti prodati.


pitanje za Vas je jednostavno koliki je tu gubitak?
i koliko Vi mislite da možete dobiti prosječno za BRIN kad bi sad izašli- koliko bi ga srušili?
da li bi dobili više ili manje novaca nego što ste ga platili?

Pa zašto bi prodava BRIN sa

p/e X p/bv 4 ,a s obzirom na slijedeče razdoblje od 5 mjeseci bi trebalo biti kao i SLPF tj oko 2.

Ovakvih dugoročnih prilika ima jako malo i ovdje se ne uzima mala zarada.Za 100 posto u godinu dvije.To je jako dobar prinos.To je pet puta više nego u HT sa 8 posto godišnje.

U BRINU će teći med i mlijeko!




A ja mislio da ti poznaješ ZSE.Pa od nove godine većina dionica je potonula,a naročito
oni iz top 10,tj.crobex 10 bez ine je pao,a INU uglavnom nisu imali mali investitori .iz prvih deset
samo ERNT pozitivan,svi ostali šoto.

INGRA s obzirom na mali MCAP , mali gubici u ovoj godini
Ali DLKV,HT,ATPL tu su gubici apsolutno veliki, naročito u HT s obzirom na veliku MCAP i veliki broj dionica u rukama malih investitora

BRIN je sa 17 došao do 20,50
Tromjesečni prosjek je 18,50

Meni je to rast i to vrlo dobar s obzirom pad ostalog tržišta.
za sada sam jako zadovoljan sa razvojem situacije

A koliki umnožak P/E XP/BV imaju HT,KODT,ADPL,JANAF,ERNT
To su dobre firme,ali su višestruko precijenjene u odnosu na BRIN i SLPF.

U ZIFovimaće teći ned i mlijeko!I to sigurno.

g.Lopina, stvarno nema smisla toliko se razbacivati sa nekim formulama po forumu….

[/quote]

Ovo je formula za burek investitore

p/E xP/BV ovo je šesti osnovne ,a ne viša matematika

i preporuča se da ispod 22,50

Nadam se da to znaš ali ti ne odgovara da tvoje dionice imaju višestruko lošije pokazatelje od BRINA i SLPH.

U BRINU će teći med i mlijeko!
[/quote]

čuj o invenstiranju znam toliko da je to malo više od pukih formula- pogotovo na zse, a višu matematiku sam davno na faksu položio tako da se ne bi vraćao o to doba 🙂
ti sa svojim formulama još malo nećeš imati niti za burek, a kamoli za med i mlijeko 🙂
druga stvar je da nisu bitne moje dionice jer ja ne nagovaram nikog na njihovu kupnju- inače sam u debelom plusu- ali uglavnom jer se nisam dao navući na postove poput tvojih….
tvoji pokazatelji ne znače ama baš ništa- to znaš i sam. bitno je samo po koliko ćeš uspijeti prodati.

[/quote]
Ma to nisu moje formule.
To piše struka.
Pa kako si školovan izračunaj z sqore za BRIN i SLPF.Nemoj ,moglo bi te kolpati jer je preko 10.
A granica je 1,62.
Ovi koeficijenti se koriste radi usporedbi dionica iz različitih sektora .Kao što se vidi u brojnicima i
nazivnicima se nalazi KN/kuna/ u Americi dolar ,a u Europi EUR pa se to krati i ostaje goli broj,
usporediv za cijelu zemaljsku kugllu.
A sada lipo priznajte koliko ste spušili jer onaj tko ne koristi osnovnu matematiku i minimum knjigovodstvo u ovom poslu nema dugoročne šanse.

Na ZSE že tećš med i mlijeko samo onima koji uće ,množe,djele i koriste tuđe znanje i uhodane
metode.Samo veliki rad donosi zaradu,kao i u svakom drugom poslu.

SLPF je ozbiljno društno sa preko 100 mil kn u portfelju.

BRIN je u povojima sa kapitalom od 27 mil kn.

Kapitalni fond je zatvoreni fond sa kapitalom od 1,43 mlrd kn,a lani je imao 1.212-I on je nabubrio za
17%.Smjer se promjenio fondovi rastu dvocifeno,a ako ih mozemo kupiti uz diskon od 60 ili 70%
otvramo prostor za veliku zaradu u budućnosti,bilo kroz likvidaciju i višestruko većoj isplati od
uloženog ili dugoročno kroz isplatu ogromnih dividendi.

Tko to prepozna od malo većih investitora sa nekoliko mil kn može zatvoriti butigu i doživotno
dobijati velike dividende.Ali za to vidjeti trebate nabaviti dalekozor i imati viziju.

U ZIFovima že teći med i mlijeko.
Još nije gotovo:čekam NAV za JAKT i FMPS

New Report

Close