BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo teme za daljnju raspravu….

"Exportdrvo, Podravka, Cedar, Kutjevo, Badel. Interes na kineskom tržištu značajan je za Podravkinom dječjom hranom, a zanimaju ih sve više i hrvatska vina. Predstavnici HGK kažu da je već organizirano slanje uzoraka i cjenika pojedinim kineskim uvoznicima na razmatranje, a riječ je o hrvatskim proizvodima iz segmenta hrane, pića i drva. U Kini je godišnja potrošnja vina 20 puta veća od hrvatske proizvodnje. U Komori smatraju da bi se prodajom samo pet posto hrvatske godišnje proizvodnje vina na tamošnjem tržištu ostvario veliki financijski rezultat………."

http://www.vjesnik.hr/html/2010/09/25/Clanak.asp?r=gos&c=4

nema šta, sjajna perspektiva je pred nama [lol]

ovo je samo još jedan dokaz koliko smo svi skupa glupi i bahati,dok drugi rade i zarađuju mi filozofiramo.

ne znam jel znate ,ali rusija je veliki potrošač vina,a glavni izvoznici su moldavija i do nedavno gruzija(do rata),a mi fantaziramo kako će se naša vina probiti na zapad koji je prezasićen vinima iz italije,francuske,kalifornije,čilea,australije.
ove godine smo ukinuli vize rusima i ukrajincima,bilo ih je 50 posto više,tako isto se treba fokusirati se na ovih 5 tržišta i ništa nam ne treba više, a okaniti se mita o izvozu na zapad,jer svi plaćaju u u ereuma i dolarima,nema više bartera
5 ključnik tržišta za rh izvoz:poljska,ukrajina,rusija,turska,rumunjska plus bivša juga.

a davno sam napisao da je badel bio pametan kao što nije,mogao je danas dominirati vinima i žestokim pićima u bivšoj jugi.
recimo:
kupiti u srbiji :vršačke vinograde,vino župa,navip,rubin,u makedoniji tikveš i ezmit,u bih,hepok,u cg plantaže,plus u hr. marasku i zvečevo,sa ovim bi bili neprikrosnoveni lider preko 50 posto market share-a u jap i vinima.i sve bi to zajedno platili koliko su uložili u kalničke i eurobev.

a podatak da tikveš količinsko proizvede 20 milijuna litara vina sve vam govori.agrokor vina kao najači igrač kod nas,trenutno su na oko 10 milijuna litara

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

blekstoun, ovo sve je plač nad prolivenim mlijekom i generaliziranje poslije bitke. šta bi bilo kad bi bilo… [thumbsup]
iako si u pravu, badel se treba držati svog biznisa JAPa i eventualno vina.ali sad šta je tu je.onaj mudrijaš ga je gurnuo u vode i ostale pizdarije i upropastio.sad idemo sve ispočetka.zato je ova ponuda dobra, ako da lovu, super, 300kn u žep, ako ne da, više neće moći opstruirati i gerilski iz sjenke vuć konce.[thumbsup]

za dalje ćemo vidjet, model C je slijedeća stvar na meniju [smiley]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

Ali upravo je u tome problem što se NIŠTA nije promijenilo. Perković se maknuo sa mjesta predsjenika Uprave, ali je to mjesto zauzela gđa. Blažić koja je s njima od početka. U stvari, malo me podjećaju na Sanadera i Kosoricu.

Što se tiče plana C, koliko znam, još niti jedna firma nije ušla u takav debt-to-equity. Pitanje je da li će se to za Badel realizirati i, ako da, po kojoj ulaznoj cijeni i koji će biti efekti u Nadzornom odboru i Upravi.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/ILWdo6vOGc1JxVl4jxmUMA==.pdf

@Frčkavi

pa ako te podsjeća na Snadera i Kosoricu, kako se onda nije promijenilo?i Snader i Perković su na vratima RB Academy, zar ne?to je značajna promjena…
na stranu to što su njih obje "nekad držale ljestve" [lol]
bitno je da Perković više ne može opstruirati rad ni skupštine ni uprave (nema gore uprave od njegove).on je jedini od dioničara glasao protiv C modela, koliko moraš bit dlu za tako nešto[lol]

za plan C ćemo vidjet, bile su nekakve najave da su pregovori pri kraju, niti jedna firma i nije ušla u to, a C model i jest i rađen baš za Badel, tako da će Badel biti i prva firma na koju će se primjenit, ako ga bude. slažem se da je cijena ulaza glavna stvar, puno važnija i od ove ponude, ako bude preko 100-150kn, to je pjesma.moj mokri san je da će biti po BV-dakle po 200 i kusur kuna. [proud]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

SPAJANJA I PREUZIMANJA
Atlantic Grupa preuzima Kalničke vode za 82 milijuna kuna
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Atlantic Grupa je s Badelom 1862 potpisala ugovor kojim preuzima tvrtku Kalničke vode Bio Natura. Atlantic preuzima Kalničke vode za iznos ukupne vrijednosti kompanije (enterprise value) od 82 milijuna kuna, a po preuzimanju će Kalničke vode Bio Natura biti integrirane u okviru Atlanticove divizije Zdravlje i njega.

„Akvizicija Kalničkih još je jedan strateški važan korak u razvoju Atlantic Grupe (ZSE:ATGR-R-A). Preuzimanjem punionice u Kalniku osiguravamo budućnost našeg proizvoda Cedevita GO!, stvaramo pretpostavke za stabilnu proizvodnju i širenje poslovanja s bezalkoholnim napicima, te s galonskim pakiranjem izvorske vode ulazimo u novi distribucijski kanal koji ima puno potencijala“, izjavio je Emil Tedeschi.

Poslovanje tvrtke Kalničke vode Bio Natura čine tri osnovna stupa – proizvodnja izvorske vode, proizvodnja mineralne gazirane vode i proizvodnja i distribucija galonskih pakiranja izvorske vode. Tvrtka je u 2009. godini ostvarila prodaju u vrijednosti od 50,6 milijuna kuna. Nakon preuzimanja, Kalničke vode će u sustavu Atlantic Grupe poslovati u okviru divizije Zdravlje i njega (kojoj, među ostalima, pripada i Cedevita). Cedevita GO!, koja se do sada u Kalničkim vodama punila uslužno, dobiva novi zamah objedinjavanjem cjelokupnog procesa proizvodnje unutar kompanije, te novim mogućnostima rasta koje proizlaze iz sinergija dviju kompanija.

Dodatne nezanemarive mogućnosti rasta otvaraju se ulaskom u proizvodnju i distribuciju galonskih pakiranja izvorske vode, kao rastućeg segmenta u poslovanju s vodom. Prostor za sinergije s ostalim segmentima poslovanja Atlantic Grupe to su veće, ako se u obzir uzme mogućnost razvoja direktnog kanala distribucije prema krajnjem potrošaču.

sad je samo pitanje kome ide lova :badelu ili kapitalnom fondu

još da riješe eurobev-a pa da se konačno krene u pozitivnom smjeru

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

http://www.zse.hr/default.aspx?id=32347

who dares, wins

račun deblokiran [thumbsup]

Mean people suck and nice people swallow!

danas konačno neki promet sa badelom,spread je dobar ,moglo bi se i zaraditi.

izgleda mi ko da je neko malo stavio otpora i lupa po bidu da mu cijena ne ode prema gore.
ipak je ova prodaja kalnički velika stvar za badel trenutno,jer im je skinut tovar banaka i zaloga sa klvd,
plus mogu se koncentrirati na core business.
mislim da je i jedno 100 zaposlenika manje.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

bilo je najavljeno 300 zaposlenika da ce dobiti otpremnine, jel to znaci da ce s platen liste odnosno iz bilance badel nestati 100+300+ radnici eurobeva ili je to sve skupa tih 300 o kojima se pricalo? jer 100, 300 ili 400 nije isto, jer je to 1200, 3600 ili 4800 placa a to s doprinosima moze biti i do 40 mil kn na godisnjoj razini, tj badelu ostaje taj novac u plusu.

kalničke 100 manje,plus dio distribucije jer su bili centralizirali distribuciju,a mislim da će tu još rezati jer su sa roglićem napravili deal za distribuciju.

eurobev,još nema novosti,mislim da je tamo problem nekretnina,jer čini mi se zaba ima hipoteku.
mislim da će se i to do kraj godine riješiti.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Zanči od sutra teku pare! [thumbsup]


Zanči od sutra teku pare! [thumbsup]

super teku -8,19

New Report

Close