BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Glasas protiv i onda imas izbor da im prodas ili ne.
Ako si glasao proyiv jos naknadno moras podnijeyi zahtjev da te isplate. Ako ne zahtjevas nece te isplatiyi bez obzira na glasanje.
Ako glasas za nema prodaje.

Sve je to sramota.
Pogotovo ” fer cijena “

Nemam Badel,,, ali ovo je klasicni kapitalizam i dionicarstvo na HR nacin, izađes na burzu kad si napucao cijenu dionice, da mozes isprodavati drugima… pa kad je ubijes, lagano preuzimas i kad dovoljno skupis, povuces se sa ZSE da nebi za 5-10-20….. dijelio finu dobit sa brojnim dionicarima, i onda se pitamo sta je trziste kapitala ubijeno u HR

Inače ovakve stvari su jako negativne za trziste kapitala, ali i za kompanije opcenito…. Ono šta sam napisao na … KOMENTARI TRGOVANJA NA HRVATSKOM TRŽIŠTU KAPITALA kako su političari jedna takva nesposobna ekipa

Umjesto da se radi na obrazovanju građana da sudjeluju na trzistu, direktno ili preko FONDOVA i pri tome kupuju proizvode kompanija koje imaju, bas se radi kontra.. recimo zasto bi uopće sada kupovao proizvode BADELA nakon ovakvih negativnih stvari, pa kupit ću njemačke, austrijske… ili druge proizvode od recimo indexnih ETFova Food & Beverqage, koji imaju u svojem portfelju indexno, ne koliko odluči neki tamo iz fonda, nego točno kolika je jačina kompanije u tom indexu

Zasto bi građani kupovali proizvode, saponije, kandita…. ako ne osjecaju da su djelomicno suvlasnici i zasticeni, da ih neće lopine danas, sutra.. preveslati i delistirati, istisnuti..

Ni ja nemam Badel, ali danas Badel, sutra netko drugi.
Na nemilosti smo.

ovdje zadnji vlakovi odlaze sa perona. šteta jer tu ima kapaciteta no desila se ozakonjena prevara.
radi ovakvih stvari sam već presao kupovati franck proizvode. od badela dok sam živ više ništa kupiti neću.

who dares, wins

Kada se ne bih bojala istiskivanja…a mislim da je to cilj manevra,…ovo bi bilo isplatno kupiti.
Sada delist po ” fer” cijeni, istiskivanje po elaboratu…sve vec vidjeno.
A firma kao bomboncic.

Opet ista priča, “Gazde” ne žele sa nikim ništa dijeliti pa će kao cijenu rađe plaćati skupe kredite po 6, 7 ili 8% nego koristiti burzu za dobivanje besplatnog novca, ali pod cijenu da moraju trpiti neku tamo neopranu raju i podnositi im račune svaka 3 mj. Već viđeno na Agrokoru, a svi znamo kako je to tamo završilo, završit će i drugdje, bez brige.
Ajmo sad realno: U Hrvatskoj se firme uglavnom koriste kao bankomat, lova se izvlači na mali milijun načina, a prisustvo na burzi ipak dovlači malo zeznutiju kontrolu u firmu, pa ekipa procjenjuje da ušteda u financiranju nije vrijedna muke. Ovako mogu u tišini raditi što ih volja, izvući lovu kako ih volja, a kad priča na kraju neizbježno pukne, uvijek im ostaje predstečajna ili neki dogovor, ako i to ne upali, znaju da su izvukli dovoljno za sljedećih 5 generacija pa se ne nerviraju previše. Nitko ionako nije zbog toga završio u zatvoru, sve je OK bejbi.

Ako je za delistiranje fer cijena 13kn, vjerojatno ce za otkup preostalih dionica biti oko 5kn. Sad kako ce to NO i uprava izvesti to budemo vidjeli, ali mogucnosti je na pretek.

kolega @rambo nije ovo ista priča jer je bio i drugi renomirani proizvođač u ponudi. da jedan badel, jednu legendu, jedan brend star preko 100 godina preuzme neka smrdljiva kemijska industrija za koju niko nikada nije čuo van hr granica. sad će oni to fino konsolidirati i prodati nekoj drugom ako ne i istom proizvođaču alkohola i uzeti vrhnje. ne misliš valjda da oni s time znaju vladati? po logici stvari alkohol ide alkoholu a kemija kemiji. samo kod nas su moguća neka sumnjiva preuzimanja u kriš kraš maniri.

who dares, wins

Badel je brand.
Zivo me zanima kako to misle izvesti i po koliko ce na koncu isplatiti dionicare koji nisu glasali – protiv.
Ovo nam nije skola na Burzi, nego dodatna nastava
Vaba, Slobodna dalmacija..

Danas lijep promet, izgleda da su prodavaci nesto skuzili. Kupci ko kupci neka ih daj Boze i vise🖐👌

Pongo si bio na skupštini?


Pongo si bio na skupštini?

Jesam bio sam…

Pretpostavljam da veliki iz top 10 nisu glasovali protiv.

New Report

Close