BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bili mi netko znao objasniti zasto u bilanci imaju kratkorocna potrazivanja prema kupcima 103 miliona kuna a samo 14 mil kuna kratkorocnih obveza prema dobavljacima?

Takoder, u 1Q su imali kratkorocna potrazivanja prema kupcima 68 mil kuna da bi se naglo povecalo to na 103 mil za 2Q.

Jel problem naplata ili?


A kako je to nekada bilo!
Samo jedna od stotine lijepih stvari…, dobro da Badel jos postoji!

“Gdje je Badelovih 155 milijuna kuna?

Kako su nam ispričali nezadovoljni dioničari, sadašnji predsjednik Uprave Ivo Markotić i savjetnik Siniša Petrović, znaju da su odlukom HANFA-e dioničari Kalničkih voda d.d., tvrtke koja je bila u sastavu Badela prije nego je prodana Atlantic grupi, dobili 100 kuna za jednu dionicu i to nakon pravomoćne presude Upravnog suda. Badel 1862 d.d. do danas nije dobio ništa (niti je to tražio!). Dioničari u čudu kažu kako nije moguće da Markotić i Petrović ne znaju da u tom slučaju Badel mora dobiti 155 milijuna kuna od Atlantic grupe, kojoj je tvornica prodana 2010.”

Zanimljiva dionica ali je free float pre pre pre mal.
Mozda pocmu za godinu dvi isplacivati divku, tada bi mogla biti dosta zanimljivija i lijepo ulaganje sa sjajnom divkom.

Mogli bi i ranije sa divkom.

Izgleda jos nema FI za Q3, nitko nista ne pise!

Bit će na dulji rok… treba imati na umu da izračuni na moje dionice nisu točni. Naime, tamo ttm Ebitda uključuje i 250 milijuna kuna otpisa obveza koje su prošle kroz RDiG u 2017. pa Ebitda izgleda puno veća nego sto jest. Normalizirana Ebitda je na razini od otprilike 30-40 milijuna kuna godišnje, a ne 250 koliko stoji na mojedionice. To se preslikava i na neto dobit pa su sve multiple zapravo netočne odnosno nisu normalizirane. Al odredjeni pomak u rezultatima se vidi isko se društvo trguje na 1,5xsales sto i nije bas jeftilen, al nije ni skupo.

Kakvi izracuni na “moje dionice”? Nisu mi trebali ni kada se “padalo”, a ne trebaju mi ni sada… ako FI nije laziran a vjerujem da nije onda je ovo vrlo, vrlo dobro!

Ma da…. ti liznes prst pa ga digneš visoko u zrak…

Ha čuj nakon otpisa 300 milijuna kuna duga ipak je lakše i novih 22,3 milijuna dionica. Al ako Badel svrstamo u grupu prehrambene branše… u odnosu na Kraš i Podravku, relativno gledano, Badel je puno skuplji. Iako i Kraš je konditor i multiple u tom sektoru su dosta vise nego na klasičnu prehranu, ala Podravka (barem na razvijenim marketima). No, ja bih ga ipak vrednovao kao proizvodjaca alkoholnih pića pa pogledao sto ima slično u široj regiji i koliko se trzi na burzi. I onda radio neku suvislu usporedbu.

juče pade ko kamen a gle sad ovo Vaš link …

who dares, wins


juče pade ko kamen a gle sad ovo Vaš link …

naslov i članak veze s vezom, tu se šamara s tim milijunima, kao da su lipe, dobro je što otplaćuju, ali toliko zbrkanih iznosa kroz članak je još jedna potvrda da nije dobro pisati pijan za blagdane, osim naravno, ako se ne radi o namjernom zbunjivanju

purCo
-125 mil.kn prijevremeno otplaćenog kredita,a ugovorene kamate po PSN su bile 4,5% godišnje
_zadužili su se cca 6,2 milEUR cca 46 mil kn vjerovatno uz nižu kamatu od 4,5%
-smanjili kredite za cca 80 mil kn tj smanjili troškove kamata za 3,6 mil kn što bi se u 2019 trebalo pokazati
kao povećanje dobiti,ukupno smanjenje preko 4 mil kn po osnovi financijskih troškova
-fundamentalno jako podcijenjena dionica,a u ovisnosti od volje većinskog Meteora Badel može postati i hit 2019.

vidim neki dan se kapitalni fond raspištoljio i prodao cijele 2 (dvije) dionice pa sad ima još samo 319.967. taman kad pomislim da zse ne može gore i niže opet me uspiju iznenaditi.

who dares, wins


purCo
-125 mil.kn prijevremeno otplaćenog kredita,a ugovorene kamate po PSN su bile 4,5% godišnje
_zadužili su se cca 6,2 milEUR cca 46 mil kn vjerovatno uz nižu kamatu od 4,5%
-smanjili kredite za cca 80 mil kn tj smanjili troškove kamata za 3,6 mil kn što bi se u 2019 trebalo pokazati
kao povećanje dobiti,ukupno smanjenje preko 4 mil kn po osnovi financijskih troškova
-fundamentalno jako podcijenjena dionica,a u ovisnosti od volje većinskog Meteora Badel može postati i hit 2019.

pravi HIT, za hititi iz portfelja

evo nam poništenja odluke i ponovnog postupka, baš je i Kolakušić govorio o ovakvim stvarima,
ovo pravosuđe je bolesnije od naručivanja pacijenata u zdravstvu,
http://zse.hr/default.aspx?id=92625

koliko god je odluka zakašnjela i van pameti, pa i bez ikakvog utjecaja na današnje stanje ona je i razumljiva. šta bi bilo da je ostala na snazi? ispada da bi svi onda mogli tužiti perkovića i ekipu kao fizička lica. npr. badel bankrotirao ,a oni moraju otkupljivati dionice po 200 ili ne znam koliko kn.

who dares, wins

Na MojeDionice.com nema pokazatelja za 1.Q, valjda nisu ni predali izvješća iz Badela? ILI … ??? Skoro sam se zaletio danas kupiti kad vidim nesto nije kako treba!

New Report

Close