BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Upisat će znači preko 220 milijuna novog kapitala po 10 za dionicu. Dobit ćemo cca 25 milijuna novih dionica , a ebitda je 30 milijuna. Znači po dionici 1,2 kn ebitda x recimo 7 daje neki target 8,4 kn, a sad se trguje za 20kn. S tim da će mali dioničari ukupno biti do 12% vlasništva, a Meteor i carina 88%. Jesam li to dobro shvatio?

Nakon dokapitalizacije struktura vlasništva će biti:
Merteor 84%,
država 13% /država + kap.fond +carina/
mali dioničari cca 3%
Meteor koji je ušao po 10,a vjerovatno i jeftinije jer je otkupio potraživanja uz diskont je napravio
briljantan posao.
Država i kapitalni fond su pušiona.
Carina sa dokapitalizacijom po 10 je dobitnik.
Ostali mali dioničari kao i država su gubitnici.
Ipak kako će nakon dokapitalizacije iotpisa potraživanja u PSN imovina po dionici biti veći od 18 kn
ne mora značiti da će cijena ispod ovih razina.
Što država može sa svojih 13%.Prodati u paketu Meteoru,koji na taj način dobije više od 95% pa nas
može skvizati.Ili će država dijeliti braniteljima pa će oni prodavati po uobičajenoj shemi- daj što daš.
Dakle,bez obzira na dokapitalizaciju po 10,te dionice neće na prodaju osim možda onih od carine.
U DLKV je 6 mil dionica dokapitalizirano po 10 pa je dionica skliznula na 10,mislim,u dva navrata,

Med i mlijeko teško,ali ni pelim ne mora biti pregorak!Već je ispijen!!!Ili možda nije?



@accountant

Malo sam zaglavio s drustvom… Sutra cu Vam pokusati iznijeti svoju procjenu vrijednosti Badela. Inace ovdje gore sam jos ukljucio lijep skonto od cca. 35℅, zbog krajnjih rokova. Da li nekoga interesira kojom metodom je uprava dosla do ove vrijednosti Badela? Nije se valjda samo povodila po onom najmanja vrijednost dokapa 10 kn po dionici i vjerovnike u isti kos -60do 70℅. Kesa bas i ne bude jel tako??? Ostale brojeve po tablicama nastimali a prognoze sirenja i ostaloga su samo njihove zelje…

što se tiče uprave i njihovih brojki, dali su plan poslovanja od 2017. nadalje, otuda sam čupao neke stvari kad sam ja računao; pustite upravu, naravno da je to ‘prospekt’ napravljena samo za nastavak PSN-a, stvarno stanje oni dobro znaju i brzo će Badel stati na noge
no sad vidim da ste vi u svojoj (pro)cjeni od 33 kn za dionicu još, kako kažete, uključili i lijep skonto od 35%!
pa kako ste došli do toga?

I tako je nestala kupnja..


…no sad vidim da ste vi u svojoj (pro)cjeni od 33 kn za dionicu još, kako kažete, uključili i lijep skonto od 35%! pa kako ste došli do toga?

Kolega je ukljucio i litru pelinkovca prilikom izrade procjene.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ne kuzim ove stose guraju kupovat na 17,5,ali neka im.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ja isto ne kuzim guraju se a uskoro 10kn. Valjda imaju viska novaca za razbacivanje

Ima li jos jedan val? Jos 10 minuta!!!

Odlazi Badel za sve je bolje tako.

Sad će ti parchy objasniti.
Samo što je nestao s teme.

U postupku predstečajne nagodbe nad dužnikom BADEL 1862 d.d., Zagreb, Vlaška 116, OIB
36749512860, zakazuje se ročište za glasovanje na dan 23. veljače 2017. godine, u 10,00 sati, na 7.
katu Financijske agencije, Zagreb, Koturaška 43.

who dares, wins

St. Nicolaus u konzorciju s Dalmacijavinom i društvom Oštrc predao novu revidiranu ponudu za Badel 1862

St. Nicolaus u konzorciju s Dalmacijavinom i društvom Oštrc predao novu revidiranu ponudu za Badel 1862

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

neki komentar strucnjaka i analiticara kako ce se ovo odnositi na cijenu dionice?

Kratkorocno ( sat ..dva..dan..tri ) ..moze i pozitivno..ako prodje predstecajna 23.02 vise ne igra nikakvu ulogu..ako se predstecajna odbije..opet u boj .

Pozdrav

svi smo mi Crobex

gužva u šesnaestercu rezultat aktivan, tko da gol (bolju pondu), a ova iznesena u polovnom je baš dobra, taj pobjeđuje.
dionica bi trebala odražavti optimizam jer ima više zainteresanih, ali kod nas to može i suprotno da djeluje na cijenu dionice. iako mislim da je ovo dobro, sutra ćemo iza devet sati vidjeti raspoloženje.

dan je pametniji od noći!

New Report

Close