BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.poslovni.hr/vijesti/badel-1862-znatno-smanjio-gubitak-179362.aspx

Nakon današnje trgovine na ZSE više ništa neće biti isto.

Već je nemali broj slićnih badelu dionica puknulo ko kokica.

Mislim da je ova kokica na redu da uskoro pukne .

Bili živi pa vidjeli…..

Mislim da država neće pogotovo u predizbornoj godini dozvoliti velika sra…

Marijan će i ovu bitku dobiti.

Pozdrav svim Badelovim manikenima

[thumbsup]

10. lipanj 2011.| Saša Vejnović

‘Uloženih 30 milijuna kuna pokazalo se kao odličan posao’

Badel predstavio vina s Korlata koja će se izvoziti i u Kinu

U ova 103 hektara vinograda na Korlatu pokraj Benkovca uložili smo oko 30 milijuna kuna, no sudeći prema nagradama koje je osvojila naša prva berba, bio je to odličan posao, rekla je Zvjezdana Blažić, predsjednica Uprave Badela 1862 za Poslovni dnevnik uoči svečanog predstavljanja tri svoja vrhunska vina – Merlot, Syrah i Cabernet Sauvignon berbe 2008. godine, koje je održano u Benkovcu u četvrtak.

http://www.poslovni.hr/vijesti/ulozenih-30-milijuna-kuna-pokazalo-se-kao-odlican-posao-181139.aspx

marcello


10. lipanj 2011.| Saša Vejnović

‘Uloženih 30 milijuna kuna pokazalo se kao odličan posao’

Badel predstavio vina s Korlata koja će se izvoziti i u Kinu

U ova 103 hektara vinograda na Korlatu pokraj Benkovca uložili smo oko 30 milijuna kuna, no sudeći prema nagradama koje je osvojila naša prva berba, bio je to odličan posao, rekla je Zvjezdana Blažić, predsjednica Uprave Badela 1862 za Poslovni dnevnik uoči svečanog predstavljanja tri svoja vrhunska vina – Merlot, Syrah i Cabernet Sauvignon berbe 2008. godine, koje je održano u Benkovcu u četvrtak.

http://www.poslovni.hr/vijesti/ulozenih-30-milijuna-kuna-pokazalo-se-kao-odlican-posao-181139.aspx

Predsjednica Uprave o investiciji:
1. "bio je to odličan posao"
2. "ne znam kad bi se mogla vratiti"

[lol] [lol] [lol]

To je izjava (ad 2) da se smiri eventualna navala na dionice. Ima onih koji itekako planiraju sa kupnjom na ovom nivou. Niti Upravi ne odgovara stampedo na dionice. Inače moje je mišljenje da Badel sa svih svojih i kooperantskih površina vinograda nemože isporučiti kvalitetnih vina niti da zadovolji prodajna mjesta u jednoj manjoj uličici Pekinga a kamoli nešto veče. Ali dobro…..treba prodavati što više.
I Boeing je počeo s jednim malim drvenim aviončićem…….

marcello

VINARSTVO Prodor na američko tržište
Hrvatska vina oduševila Amerikance

Službeno kušanje hrvatskih vina u jednome od ponajboljih njujorških restorana Hudson Terrace na Manhattanu, a predstavile su se 34 hrvatske vinarije……"

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=9AC46471-FFDB-473F-9393-E06042A0E0D9

marcello

gledao sam jučer prilog na htv u dnevnik i uskratko sam zaključio sljdeće.tolj iz eurokabela pere lovu preko ulaganja u vinarstvo i malo putuje svijetom i glumeći plejboja predstavlja svoja vina saint hills za koja nitko nije čuo ni pio pa vodi još par vinara preko hgk koji nešto glume kao imamo super vina i veliki biznis.
i onda dodje informacija da smo lani izvezli vina u ameriku za 685 tisuća dolara.da nije smiješno ,bilo bi tužno.mislim da jedan srednji podrum iz toskane ili čilea izveze toliko u jednom danu u usa.

naš vina su precijenjena i preskupa,tko god se imalo razumije u vina i probao je strana vina će isto zaključiti.
tako da je badelov ulog u korlat ,ista investicija kao u vodu i sokove.

badel treba biti servis-medij za prodaju naših vina po svijetu a ne proizvođač.vina ne mogu proizvoditi kombinati već obiteljski podrumi,mislim da to ni todorić ne shvaća,ali ima konzum gdje forsira svoja loša vina .

svi ovi koji trenutno ulažu u badel trebaju se zapitati zašto nema poziva za skupštinu koja je trebala biti već u ožujku.


VINARSTVO Prodor na američko tržište
Hrvatska vina oduševila Amerikance

Službeno kušanje hrvatskih vina u jednome od ponajboljih njujorških restorana Hudson Terrace na Manhattanu, a predstavile su se 34 hrvatske vinarije……"

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=9AC46471-FFDB-473F-9393-E06042A0E0D9

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Evo čitam vijest, vlada pomaže i ulazi u vlsničku strukturu, prva tvrtka po famoznom modelu C .
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Vlada-sa-200-mil.-kuna-dokapitalizira-i-preuzima-Badel-1862
Odobrava se dodjela državne potpore društvu Badel 1862 kroz unos prava potraživanja Republike Hrvatske – Ministarstva financija u temeljni kapital u iznosu od 206.551.000 kuna, stoji u priopćenju Vlade sa zatvorene sjednice.

Navedeno potraživanje povećat će za temeljni kapital, a Vlada će postati vlasnica 2.065.510 dionica Badela 1862, koji je do sada na burzi imao izlistanih 752.106 dionica.
….

1. nemam dionice badela i ovo nije poziv na kupnju ili prodaju.
2. pošto je nominala 300 kn a država dokapitalizira po 100 kn(vidljivo iz vijesti), da li to znači da prvo skupština treba odobriti smanjenje nominale i koliko je glasova potrebno za to(50% ili 75%)?
3.nisam u toku(možda je skupština izglasala dokapitalizaciju od države premda i nemaju alternativu-uprava i postojeći dioničari badela) ali vidljivo je da država na ovaj način stječe preko 75% vlasništva?
4. da li bi bvps nakon dokapitalizacije bio oko 150 kn po dionici?
5. nakon dokapitalizacije(zamjena potraživanja za dionice) badelu treba novac a na ovaj način ga neće dobiti, pa me zanima da li postoji proces razvoja društva te na koji način će doći do novca(hbor, država i/ili poslovne banke) od strane kreditora?
6.unatoč dokapitalizaciji opet će badel biti visoko rizična tvrtka i zadužena pa me zanima koliko je planiraju dodatno zadužiti(država je dosad bila loš vlasnik i samo gomila dugove u tvrtkama)?

Štednja je mudrost trošenja.

4. da li bi bvps nakon dokapitalizacije bio oko 150 kn po dionici?

6.unatoč dokapitalizaciji opet će badel biti visoko rizična tvrtka i zadužena pa me zanima koliko je planiraju dodatno zadužiti(država je dosad bila loš vlasnik i samo gomila dugove u tvrtkama)?

Da se ispravim, bvps će biti oko 60 kn po dionici, dakle badel i nakon dokapitalizacije je skup s obzirom na diskont od nekih 50-60% na knjigovodstvenu vrijednost(bvps) kojim se vrednuju dionice na ZSE. Dakle, dosta tvrtki(nelikvidnih dionica) se trguje na o,3 BVPS i puno manje zaduženih uz optimalnu bilancu u odnosu na badel.

Štednja je mudrost trošenja.

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Vlada-sa-200-mil.-kuna-dokapitalizira-i-preuzima-Badel-1862?homesrclink=carousel

u svako slucaju bit ce zanimljivo vidit u ponedeljak kaj ce bit

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Sigurno ide smanjenje tk na 100 kn, ali mislim da ovo nije tipicni swap. Koja bi bila logika u tome? Moglo bi se tu desit da se dugovi otpisu a pare uplate. Iskreno sumnjam u vjerodostojnost i kvalitetu prenosenja vijesti dok se radi o business hr kao kao i znanje njihovih novinara. Zato to tvrdim. Neam blage o tim modelima ali to ne znaci da ne bumo pogledali [proud]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Cjeli sustav je srušen samo da bi se nekimapogodovalo!

napisao sam vam prije dva mjeseca da je badel u razini magme i hg spota.nema kapital uopće.ovo što sad pokušavaju je samo zamjena za dugove prema državi a kapitala nema niti ga država može novog upumpati u badel.dalje ostaju dugovi prema privatnim bankama koji su enormni i kroz današnje poslovanje teško da ga mogu servisirati,tako da će sigurno biti još jedan swap debt-equity i ulazak par banaka,zabe i hpb u dioničku strukturu.
samo mi nije jasno tko je bio optimist i kupovao po 70 kn,svaka mu čast na špekulaciji

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Blackstone, sretan si ti čovjek, nemaš dionice Badela………Magma je daleko sigurnija. [lol] [lol] [lol]

marcello


napisao sam vam prije dva mjeseca da je badel u razini magme i hg spota.nema kapital uopće.ovo što sad pokušavaju je samo zamjena za dugove prema državi a kapitala nema niti ga država može novog upumpati u badel.dalje ostaju dugovi prema privatnim bankama koji su enormni i kroz današnje poslovanje teško da ga mogu servisirati,tako da će sigurno biti još jedan swap debt-equity i ulazak par banaka,zabe i hpb u dioničku strukturu.
samo mi nije jasno tko je bio optimist i kupovao po 70 kn,svaka mu čast na špekulaciji

100% ispravno mišljenje, ali na svakom je da samostalno odlučuje što će napraviti sa svojim novcem, ali sugeriram: osobno ne bih na ovoj razini kupovao s obzirom na trenutnu situaciju o kojoj sam dobro obavješten ali je ovo javni forum pa ne bih u detalje. Preporučam oprez.

New Report

Close