BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


"……Iako stoji na staklenim nogama, Badel 1862, jedina tvrtka u Hrvatskoj koja se u borbi protiv krize poslužila modelom C, digla se s dna, pa najavljuje pozitivne rezultate već u tekućoj godini. Od gubitka od 280 milijuna kuna zabilježenog u 2010. stvorit će dobit od 12 milijuna kuna. Ovo je za njih godina improvizacije, dok ambiciozan plan u 2012. vidi godinu pozicioniranja na tržištu….."

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=03276603-3437-4AB1-BC52-4D4B8B9E5952


Ako je tome tako sadašnja nominala od 300 KN postaje 75 Kn, ako istu umanjimo na trenutni okvirni srednjeklasni discont na ZSE, Badel cca vrijedi 30 KN…

Nemam ti ja pojma…..dogovori se s Vladom RH ona će biti vlasnik [lol] [lol] [lol]
Stavi na ask po toj cijeni!

marcello

badel ,tj. uprava je angažirala imc agenciju za pr ,i svi ovi potezi od zadnjih dana u kojima se hvale sa nekim velikim napretkom i rezultatima su u službi toga da država kad na skupštini postane 75 postotni vlasnik ne smijeni trenutnu upravu a o tome se priča.

s druge strane je fakat sljedeći ,gubitak 260 milja kuna,tj cijeli temeljni kapital,prodaja je dana na upravljanje orbicu,i on tu sebi nabija maržu.imaju na lageru vina koje ne mogu prodati nekoliko godina,prihodi i prodaja im konstantno padaju i trend se ne okreće,a s druge strane izvode knjigovodstvene akrobacije.Gubitak bi bio još i veći da nisu pripojili eurobev kojemu je badel bio dužan 70 m kuna.
realno je reći da država ulazi za 1 kn u kapital badela(zamjena za dug od 115 milijuna kuna sa kamatama) i da se iz poslovanja ne može namiriti gubitak,osim povećanjem kapitala .

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

realno je reći da država ulazi za 1 kn u kapital badela(zamjena za dug od 115 milijuna kuna sa kamatama) i da se iz poslovanja ne može namiriti gubitak,osim povećanjem kapitala .


@blackstone

mislim da je dug već blizu 200 mio kn. I raste sve brže.

Sa ostalim što si napisao se u potpunosti slažem.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

nije mi baš jasan optimizam kupaca koji trenutno ulaze na badel ,jer će se tek poslije skupštine znati stvarno stanje i šta bi se moglo ubuduće događati.

realnost badela je puno crnja nego što izgleda iz pr pripćenja uprave a stvarnost je da kapitala nema i da su mali dioničaru defakto razvlašćeni i da ostaju samo 25 postotni vlasnici.mislim da je bolja opcija bil da se primjenje model luke ploče i dopušta postojećim dioničarim dokap.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

ovdje će zaraditi samo oni poput lopine, a ostali koji od magle ne vide prave vijesti će plakati


ovdje će zaraditi samo oni poput lopine, a ostali koji od magle ne vide prave vijesti će plakati

Slažem se sa vama da ću zaraditi u ovoj dionici jer mi je prosječni ulaz oko 65.Neku koji su ulazili
na 800 i više vjerovatno neće,ali bi mogli kupovati i smanjivati prosječan ulaz.
Bitno je da Badel ne ide u stečaj i strpljivost će biti nagrađena.
Promjena smjera je počela.Od velikog gubitaša Badel počima pozitivno poslovati,a to je već
bilo vidljivo u zadnja dva kvartalna izvješća.Evo i treći kvartal zaredom ide bolje.A vi čekajte
kada bude sve jasno ,a tada će cijena biti puno veća.Ja igram na tu kartu.
A vi čekajte Godoa.

U Badelu će teći med i mlijeko!

Nastavak izvoza Badelovih vina u V. Britaniju.

http://www.poslovni.hr/vijesti/nastavak-izvoza-badelovih-vina-u-veliku-britaniju-179013.aspx

marcello


U Badelu će teći med i mlijeko!

Slažem se kolega Lopina, al svejedno mu slijedi po TA pad ispod 56kn.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

OVo po meni znači da su u MIN finu shvatili da Badel nema kapitala i da su se malo zeznuli sa pretvaranjem 200 milja u equity i da sad Dalićka pokušava rezervnu varijantu smisliti a zato odgađaju sazivanje skupštine.
Do sad je dionica vrijedila ispod 50 kn( prema omjeru koji je država odredila za 73-76 posto) a sad smo na razini Ingre i Hg spota.
Problem nastaje u slučaju da država odluči prodati Badel nazad privatnim investitorima ,i koliko bi oni bli spremni platiti za kontrolni paket:
Bitno je da Čhobanković ima 50 hektara vinograda i to na poduzetnim sinovima od 21 godine:Štede djeca od sendviča:
Vidi di je Rajić Luka dogurao sa štednjom.

Je li program spasa na čekanju?
Država oklijeva s provođenjem modela C u Badelu 1862
Ministrica financija Martina Dalić tvrdi da se neće odustati od Badela, ali da model C nije tehničko pitanje.
Iako je Badel 1862 u ovu godinu krenuo s ambicioznim planovima o dvoznamenkastom rastu prihoda, izvoza i domaće prodaje, čemu u prilog idu i rezultati iz prvog tromjesečja, razloga za optimizam bilo bi i više da država i godinu dana nakon prihvaćanja modela C još uvijek ne oklijeva s njegovim provođenjem.

Badel bez komentara

Dapače, Badel je zasad jedini kandidat kojemu je Vlada i odobrila sanaciju po modelu C za pomoć tvrtkama u teškoćama, no špekulira se da nova ministrica financija Martina Dalić nije u potpunosti zadovoljna s modelom C svoga prethodnika, kao uostalom ni s modelima A ili B, koji su promijenjeni.

U Badelu jučer nisu htjeli ništa komentirati. No, M. Dalić demantira da će biti izmjena na modelu C. Tvrdi da se na Badelu radi, ali da provedba odluke u ovom slučaju nije samo tehničko pitanje.

– Postojeći model C daje mogućnost davanja državne potpore poduzetnicima u poteškoćama na način koji je u skladu sa Zakonom o državnim potporama, odnosno EU praksom. Mi drugih način pomaganja poduzetnicima u poteškoćama nemamo, da istodobno ne dođemo u situaciju kršenja vlastitih zakona. Dakle, ne očekujem novi model C – rekla je ministrica Dalić.

Potvrđuje da malo poduzetnika uspije proći kroz model C zato što su im planovi restrukturiranja tanki i da je tu najveći problem.

S obzirom da se s vlasničkim restrukturiranjem, odnosno državnim preuzimanjem većinskog udjela od 73 do 76 % u Badelu još čeka, usporeni su i neki planirani poslovi Badela, poput joint venture poduzeća s kineskim partnerom, za koje imaju veliku potporu kineskog veleposlanstva, a najavljene su i subvencije kineske vlade kroz povrat potrošena iznosa za carine i PDV.

402 mil. prihoda u 2011.

I unatoč tome što je tvrtka lani tri mjeseca bila u blokadi, Badel je, neslužbeno doznajemo, uspješno proveo sve mjere organizacijskog i financijskog restrukturiranja. I banke vjerovnici uključile su se u program restrukturiranja i prihvatile reprogram društva, time je olakšano poslovanje tvrtke u ovoj godini. U okviru poslovnog restrukturiranja i okretanja "core" biznisu nedavno pripojen i Eurobev s kojim u 2011. očekuje 402 milijuna kuna prihoda.

U Badelu su svjesni da država kao vlasnik nije dugoročno rješenje. U prvom tromjesečju ove godine tvrtka je ostvarila dobit od 1,62 milijuna kuna. Izvoz vina u tom je razdoblju povećan čak 214 %.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

http://hr.seebiz.eu/industrija/badel-1862-odlican-prvi-kvartal-visestruko-smanjen-gubitak/ar-3130/

Kreativno pisanje članaka, a posebice naslova, mislim da je ovim dovedeno do savršenstva.
Najbolje je sam baciti uvid u izvješće:
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/BD62-fin2011-1Q-NotREV-N-HR.xls

Zadnja cijena: 64,21kn
—————————
Kapital i rezerve: -74,4 mil. kn
BVPS: -98,95kn
Kratkoročne obveze: 651,79 mil.
Dugoročne obveze: 125,92 mil.
Kratkotrajna imovina: 286,37 mil.

Koef. tekuće likvidnosti: 0,44
Neto obrtni kapital po dionici: -365,42kn (-486%/dionici)
Neto gubitak 1Q2011: -9,25kn/dionici

NCAVPS: -653,29kn/dionici (-1017%/dionici)
Preneseni gubitak: -540kn/dionici
Revalorizacijske rezerve: 149,78kn/dionici
—————————————————-

Sve ovo nažalost samo potvrđuje što je blackstone napisao pred par dana u početku svog posta.

PS: Ako zbrojimo NCAVPS, preneseni gubitak, rezerve iz dobiti (kojih BD62 nema) i revalorizacijske rezerve – dakle nekakvo zbirno stanje bilance – i usporedimo s Ingrom, ispada:

INGR: -49,31kn/dionici – prema 11,58kn zadnje cijene (minus 4,25 puta preko vrijednosti dionice)
BD62: -1.043,59kn/dionici – prema 64,21kn zadnje cijene (minus 16,25 puta preko vrijednosti dionice).

Nema BD62 spasa dok se ne izvrši deratizacija i polove štakorčine koje su ga dovele u takvo stanje . Naravno i Perković mora odgovarati za uništenje takve tvrtke !

Uništiti takvu tvrtku koja je imala prvoklasne proizvode : vina , vinjake , mirogojček , vlahov , likere , sokove, naru , inku ,pepsi , vodu , kapljicu …..i da nitko za to ne završi barem u Remetincu ?

Samo treba sljediti trag novca ! Nesrazmjer između imovine i zarada lopina sadašnjih i bivših !

Pa te lopine bi uništile tvrtku i da dilaju drogu !

Pij malo , pij dobro !

Živjeli !

.

http://www.poslovni.hr/vijesti/badel-1862-snazno-smanjio-gubitak-u-prvom-kvartalu-179320.aspx

marcello

Kad su meni uvalili dionice BADELa 1862 onda su se reklamirali s ovim markama :

Cezar
Šljivovica
Vigor
Patria
Johnnie Walker
vinarija Dingač
vinarija Daruvar
Križevački vinogradi
Glembaj
vinarija Svirče
vinarija Smokvica
Stock
Vrbnička Žlahtina
Zrinski
i t d .

Ovo nije reklama , već samo da se potsjetite šta su sve imali i šta su uništili .

New Report

Close