BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tu integraciju je trebalo napraviti odmah po preuzimanju od lure i to pripajanjem ,ali sad mi ovo zvuči kao odustajanje od prodaje divizije sokovi,što mi nije baš jasno.opet ć gubiti vrijeme sa segmentom u kome namaju šansu a propuštati prilike gdje su lideri.

eurobeva se treba riješiti odmah i ojačati prodaju jap-a i vina ,jer imaju konkurenciju sa svih strana i pokušati što više izvoziti.
idem na skupštinu.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


Lopina po koliko si prodao onu prvu turu?
nije te bilo, vidim da si opet kupio prije koji dan

Ja sam Brzi Gonzales.Izaša sam po 80 do 82/ulaz oko 70/i sada bi ulazio po bidu.ali nema se.
Kupio nešto po 78 do 80 na dan izlaska iz blokade u strahu da će mi uteći visoko i kasnije nešto
dokupio po mislim 72.Sadašnji prosjek 77.
Kako se uglavnom zadovoljavam sa 30% kratkoročno bio bih zadovoljan sa izlaskom na 100.Sada.
Za koji dan mi i 150 može biti malo.Kao trejder koji stalno skače od cvijeta do cvijeta i kojem
uvijek nedostaje keša pokoji put prodam nisko ono što najviše raste.Ali to je danak koji se mora platiti kao day trader.

@ lopina
E moj Brzi Gonzales, pa zar je tebi onda uopće važno što će biti sa firmom?
I na kojoj se razini cijena trejda?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


tu integraciju je trebalo napraviti odmah po preuzimanju od lure i to pripajanjem ,ali sad mi ovo zvuči kao odustajanje od prodaje divizije sokovi,što mi nije baš jasno.opet ć gubiti vrijeme sa segmentom u kome namaju šansu a propuštati prilike gdje su lideri.

eurobeva se treba riješiti odmah i ojačati prodaju jap-a i vina ,jer imaju konkurenciju sa svih strana i pokušati što više izvoziti.
idem na skupštinu.

Sa ovim se jako slažem.
To je ono što u svojim postovima pokušavam objasniti – uprava se jako trudi, ali u core businessu se ništa ne mijenja.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


ja vam kažem da je ovo zrelo za neprijateljsko preuzimanje.a i nešto se kuha.

Perković je htio prijateljsko preuzimanje ali jeftino i zato se i cijena ovoliko strmopizdila.
Ali ćini se da je izgorio,jedino po 300 može ući.Ali mislim da to nećemo dočekati.
U zasjedi čeka neprijatelj spreman za preuzimanje,ali i on bi htio jeftino.Tko?
Država sa svojim potraživanjima ulazi u vlasničku strukturu i odrađuje posao za potencijalnog kupca? Za koga?Ovo je idealno za Todu jer tržišna kapitalizacija iznosi jadnih
750.000 dinica po 80 kn je 60 mil kn.
Ukoliko bi država išla u dokapitalizaciju sa sadašnjih 750.000 broj dionica bi se povečao na 920.000

Država bi trebala dokapitalizirati do 25% /vjerovatno po 200/ i vjerovatno po toj cijeni prodati preuzimatelju
koji bi u slućaju preuzimanja po toj cijeni teško skupio 50% jer je jako mali broj nesretnih
"sretnika"ušao ispod 200.
Međutim,za upravljačku većinu i ne treba imati 50% dionica.Kako gosp.Perković i ekipa koji drže preko 25% dionica,ako ne uđu u prijateljsko preuzimanje po 300,nemaju pravo glasa i za potrebnu
večinu dostatno bi bilo i 35% glasova.
Ako Perković i ekipa pokleknu i prodaju vlasnik ima opet preko 50%,ali bi preuzimanje koštalo
i 100 mil kn.
Ako gosp.Perković zajuni
Dakle,35% glasova od budućih 920.000 dionica iznosi cca 320.000 dionica ili 64 mil.

Pitanje:Da li se isplati kupiti Badel za 64 mil kn do 100 mil.Koliko vrijedi samo samo brend.
Sigurno više od toga.

I zato bi ovdje mogao uslijediti prijateljsko_neprijateljski rat za vlasništvo u kome bi dioničari
trebali profitirati.Badel je jedna od rijetkih firmi sa jakim brendom kod kojeg vlasnička struktura
nije rješena.Rasplet se očekuje.

Znači šta očekujemo u najboljem slučaju’
Po 300 kn?


@ lopina
E moj Brzi Gonzales, pa zar je tebi onda uopće važno što će biti sa firmom?
I na kojoj se razini cijena trejda?


Rizik pušione u brzom izlasku uvijek prisutan.Kada sma bez keša cjelokupno blago je na bubnju
i uvije udara po onome što raste.Iz toga izlaziš i gubiš budući rasat,ali toliko sam informiran da pokoji put u kratkom vremenu slinem i 100%.Pobjegnem više.A naše tržište je toliko tromo da uvijek imam vremena pobjeći visoko.Pokoji put i previsoko.Ali treba biti aktivan.Špekulirati se mora.A što će
krenuti ranije ni sam bog ne zna.Izložen sam u minimalno pet dionica.
Ali Badel ulazi u top listu prva tri u kojem želim sudjelovati.
Nažalost samo kao burek investitor,koji ne može utjecati na cijenu dionice.


…..
Nažalost samo kao burek investitor,…..

Sad je sve jasno, hvala na iskrenosti.
S obzirom na volumene, na Badelu se i ne može biti drugo.
Zato ja čekam 100-150. Ako Badel preživi do tad, volumeni će sigurno biti veći.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Dobil danas papire i koliko god da citam i na koji god nacin da gledam izgleda da hanfa nece odobriti nista ispod 300 kn

Nije bolest sve što boli


Dobil danas papire i koliko god da citam i na koji god nacin da gledam izgleda da hanfa nece odobriti nista ispod 300 kn

bob1391,
što se čudite,pa to je barem jasno,a drugih par postola je,da li će Perković to ispoštovat.U svakom slučaju dobitna situacija za nas dioničare.

klodovik

izvrsno……ja ću prodati svoje papire nekom fondu za 250,00….oni i onako mogu čekati kada kupuju sve i sva….i fino meni … i fino njima……njih neće ubiti veliki prinosi ( da im ne pokvare bilancu) , a meni će cash dobro doći…… [wink]….bilo bi to krasno..!

John Maynard Keynes:dugoročno gledano ionako smo svi mrtvi....veni, vidi......uložih u dionice :) Aristotel kaže - ...pare nisu za budale... :)

Ako ne ispostuje gubi pravo glasa na skupstini a onda nema koristi od 40-tak % vlasnistva. Ako uzmemo u obzir cinjenicu da se drma vlast u drzavi, a za smirivanje potresa potrebno je da institucije rade svoj posao moglo bi se desiti da i da ponudu.
Trenutno je jos uvijek jeftino i dobitak bi mogao biti daleko veci od ulozenog. Ako se i kupi ispod 100 kn mislim da ni ako ne bude ponude gubitak ne moze biti preveliki.

Nije bolest sve što boli

New Report

Close