ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.06.2024. u 02:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
55,00
440
8
54,50
56,00
-0,90%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Možda je bolje imati čep nego hotel. 😉

Ljudi dragi svi alati za lijevanje plastike su basnoslovno skupi. Kad sam ja nekad davno radio tiple samo kalup je koštao 10 000 DM a nemaš tu kaj vidjeti. Komad željeza koji se zatvori, ubrizga se vruća plastika on se rastavi i ispadne 12 tipli. To pričam o kalupu, a o stroju bolje da ne razmišljate. Ako je u ovoj cijeni Emilovoj uključena i linija za punjenje to ni je ništa stravično skupo. Probaj te si zamisliti koji je to kapacitet bočica na dan.

who dares, wins

Bitno je kolika će biti prodaja novog proizvoda i kroz koje vrijeme će se isplatiti ta skupa investicija.


Bitno je kolika će biti prodaja novog proizvoda i kroz koje vrijeme će se isplatiti ta skupa investicija.

i bitno je koliko će se ta inovacija koristiti i za druge proizvode


Ljudi dragi svi alati za lijevanje plastike su basnoslovno skupi. Kad sam ja nekad davno radio tiple samo kalup je koštao 10 000 DM a nemaš tu kaj vidjeti. Komad željeza koji se zatvori, ubrizga se vruća plastika on se rastavi i ispadne 12 tipli. To pričam o kalupu, a o stroju bolje da ne razmišljate. Ako je u ovoj cijeni Emilovoj uključena i linija za punjenje to ni je ništa stravično skupo. Probaj te si zamisliti koji je to kapacitet bočica na dan.

Ljudi moji, jel’ vam sve jasno nakon toga?
Tih 75 milja nije puno , pa oni će se povratiti brže nego što mislite.
Obratite pozornost na patentiranost. Tamo gdje je patentiran (negdje sam pročitao, ne znam u koliko zemalja) nitko ne smije to rabiti bez privole vlasnika, naravno ništa na lijepe oči…
A mogućnosti su silne, od prehrambene do farmaceutske ind.
Ako su pametni, a vjerujem da jesu, po meni bi trebali uskoro početi raditi na ambalaži ili su već jesu na tome. Nije o estetici riječ, znam o čem pričam. Valjda. [rolleyes]
Živi bili pa vidjeli!

Ponosni vlasnik dionice ATGR-R-A



Bitno je kolika će biti prodaja novog proizvoda i kroz koje vrijeme će se isplatiti ta skupa investicija.

i bitno je koliko će se ta inovacija koristiti i za druge proizvode
[/quote]

Na koje druge proizvode si mislio ?




Bitno je kolika će biti prodaja novog proizvoda i kroz koje vrijeme će se isplatiti ta skupa investicija.

i bitno je koliko će se ta inovacija koristiti i za druge proizvode
[/quote]

Na koje druge proizvode si mislio ?
[/quote]

ne nužno na proizvode Atlantic grupe (ne znam imaju li još koji proizvod koji bi se tako mogao proizvoditi). Sigurno se može nešto ušićariti i na pravima korištenja patenta.

84,00

who dares, wins

Nakon duzeg vremena dokupio ATGR
I cedevitu go na pumpi, strasan izum, jako mi se svidja….

Povrat je dosta dobar (visi od troska kapitala).
Meni ispada ovako iz glave nekih 14-18% sto je dosta dobro…

Sve vise i vise se odusevljavam profesionalnoscu ove kompanije.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 75 milijuna kuna, od čega je u periodu od 2002. do 2009. godine investirano oko 45 milijuna kuna u: (i) istraživanje i razvoj specijalnog čepa koji sadrži granule, (ii) razvoj nove tehnologije s pripadajućom proizvodnom i ambalažnom opremom, (iii) brandirane rashladne uređaje na prodajnim mjestima te (iv) manje iznose u punionicu vode kod strateškog partnera. Kompanija planira investirati ostatak iznosa u srednjem roku u proizvodne, distribucijske i ambalažne kapacitete s najvećim investicijskim izdatkom u 2011. godini. Uzevši u obzir dosadašnje investicije te planirane investicije u srednjem roku, razvojni projekt će povratiti investicije u periodu od sljedećih 5 do 6 godina s internom stopom profitabilnosti (IRR) koja kreira vrijednost za kompaniju i dioničare.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Cedevita Go ce biti veliki hit, ima brand i to je ono sto ce je gurati.
Moze Jana pokusavati sa onim svojim sarenilom (koje su kvalitetnije, barem meni) ali koliko sam malo pitao ljude ideja im je super i prva prodaja ide ko luda s tim da tu ima jako puno dodane vrijednosti, ovako na prvi pogled.

Trosak je samo prah i plastika+voda..
Marza je stravicna, pretpostavljam (sto mora i biti s obzirom na ulozeno da sada)…

Uglavnom mislim da ce 2009, uprkos krizi biti strasna za ATGR.

Ljekarne nisu neki veliki cash generator sa prosjecno 5-10% NPM-om i nije nemi povrat na ulozeni kapital, pogotovo s obzirom na preplacenost (ne samo ATGR vec svih koji su isli na ljekarne -Medika i ekipa), te zasad daju mali povrat ali tu se nije islo na kupovinu sadasnjih ljekarni vec onoga sto ce sa lnjima biti za 2-3 godine…

Uglavnom, da ne duljim, po meni je ovo jedna od najbolje sredjenih i najuspjesnijih firmi u RH sa dobrom vizijom budnosti…

Koja ispunjava sve iz prospekta (osim 1 godisnjeg time-laga zbog odgode cedevite go)…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Raspisali se svi o Cedeviti i to je dobro, ali htio bi vam skrenuti pozornost na jednu bitnu stvar koju ipak većina dioničara zna ali zbog onih koji ne znaju evo ja ću je napisati. Cedevita je u vlasništvu Atlantic Grupe, ali samo 51%. Osatalo drži ili DEG ili EBRD. Nisam siguran koji od njih dvoje drži ostatak. Evo samo da navedem za one koji taj podatak možda ne znaju.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Tocno, vazno je za reci, isto tako vazno je za reci da 75 mil kn na investiciju u cedevit go su platili dionicari ATGR 51% a 49% DEG ili EBRD.
Tako bi barem trebalo biti

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close