Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ljudi koji su nam sljedeci koraci?Zajedno smo jaci ,kome se javiti i kad!?

Javi se Udrugi dioničara. Mislim da tek ako Ts potvrdi nagodbu, da ćemo se organizirat preko Udruge..ali to uvijek mozemo i sami..

29.9 Obeštećenje
Dužnik i Aisle HoldCo pristaju dati obeštećenje:
(i) Anti Ramljaku i Fabrisu Perušku (svaki u njegovom svojstvu Izvanrednog povjerenika)
i Ireni Weber (u njezinom svojstvu zamjenice Izvanrednog povjerenika); i
(ii) članovima Vjerovničkog vijeća (isključivo u njihovom svojstvu članova Vjerovničkog
vijeća),
nacrt kojeg je priložen kao Prilog 37

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


Alabama, kojeg odvjetnika preporučuješ? S jednim sam već uspostavila kontakt za eventualnu buduću suradnju s obzirom na to koliko love sam utukla u "perjanice hrvatskog tržišta kapitala" tako da moram reagirati na vrijeme i surađivati s najboljima
http://www.zuric-i-partneri.hr/

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Drastočno se promjenila TERMINOLOGIJA koja se koristi u Nagodbi!
Održivo . neodrživo, nema više eksplicite stečajnih uvjeta prema stečajnom zakonu operativnih kompanija?

Ali nešto drugo je tu simptomatično – ZAŠTO javnost odnosno svjesni ljudi obmanjuju da je ovo rješenje za Agrokor?
Pa mi 1,5 godina drobimo o JAMSTVIMA a jamstva su manja od minimalno procjenjene vrijednosti Agrokora?
I zašto se međukompanijski dug isplaćivao s 5-6% dok se drugim dobavljačima isplaćivalo kapom i šakom?
Namjerno i ciljano se najuspješnije kompanije u Hrvatskoj žele financijski uništiti kako bi ih se po 0kuna cijeni preuzelo. Ovo je definitivno neviđeno u povijesti tržišta kapitala.

Godine 2012. Ramljak postaje posebni savjetnik potpredsjednika Vlade i ministra gospodarstva, Radimira Čačića, te član Uprave Centra za praćenje investicija u energetskom sektoru. Dvije godine kasnije, 2014. pridružuje se Tomislavu Matiću u tvrtki Texo Managment, koja je registrirana za pružanje usluga financijskog savjetovanja prilikom prodaja, spajanja ili preuzimanja kompanija te usluge financijskog i investicijskog konzaltinga.

Tvrtka Texo Managment sve do angažmana u Agrokoru bilježila je samo simboličnu zaradu. Tek nakon što je povjerenik za Agrokor postao Ante Ramljak – koji je za glavnog savjetnika izabrao tvrtku Alix Partners, a onda za jednog od glavnih podizvođača uzeo upravo tvrtku Texo Managmet, bilježi milijunske zarade.

Borislav Škegro, bivši ministar financija, ali i (bivši) suradnik Tomislava Matića i Ante Ramljaka, u veljači 2018., neposredno uoči Ramljakove ostavke, u intervjuu za N1 televiziju nadahnuto je branio angažman Texo Managmenta.

Samo neka se osiguravaju.
Meni je totalno nebitno tko ce brojati cash.
Znam samo da ce zahtjev za odstetom biti puno veci nego da su nas isplatili na vrijeme

Neizvjesnost za regresne jamce, Kraš 95% sretan

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Kakav smo mi jadan narod najbolje pokazuje Prilog 4 u kojemu su prikazane tzv TRAŽBINE.
Samo usporediti s Tablicama kako su se prikazivale tražbine u Predstečajnim nagodbama.
I sve to bez imalo srama odnijeti na Trgovački sud – to je bezobrazno i podmuklo do krajnje granice.

A sve se masno platilo – za sada nije iz državnog proračuna ali je iz mnogih džepova poreznih obveznika u Hrvatskoj.

Hoce li sud to potvrditi?
Sjetimo se zahtjeva suda na koje se Perusko oglusio….


Postojeći dioničari / članovi društva Dužnika i Neodrživih društava pod izvanrednom upravom – bilo da su ti dioničari / članovi društva druga Društva pod izvanrednom upravom ili treće osobe – ostat će dioničari / članovi društava koja su uglavnom bez imovine. Budući da je povrat dioničara / članova društva Dužnika i Neodrživih društava pod izvanrednom upravom za jednaka nuli, Nagodba nema negativan učinak na postojeće dioničare / članove društva; nisu stavljeni u gospodarski lošiji položaj od onog u kojem bi bili da Nagodbe nema.

na žalost je tako


Pa mi 1,5 godina drobimo o JAMSTVIMA a jamstva su manja od minimalno procjenjene vrijednosti Agrokora?

nisu jamstva jedini problem (dug) jer postoji i masa drugih dugovanja koja nisu bila osigurana jamstvima, ali svejedno postoje!
pravi problem za jamce -tvrtke kćeri je što su jamstva par puta veća od vrijednosti njihove imovine i to ih je uništilo!

https://m.24sata.hr/news/uzmi-lovu-i-bjezi-todoriceva-posljednja-prevara-prije-pada-578988


https://m.24sata.hr/news/uzmi-lovu-i-bjezi-todoriceva-posljednja-prevara-prije-pada-578988

Novac koji je Todorić trebao proslijediti dobavljačima,a po uvjetu Spera im je i uredno dostavljen,ali
su neki dobavljači taj novac vratili,ali ne Todoriću osobno nego Agrokoru.U toj fazi velike nelikvidnosti
Todorić je očito imao neke druge prioritete i ne radi se o kriminalu jer je povrat novca izvršen uplatiocu
tj.Agrokoru.Naravno da se Rusi namagarćeni jer su mu vjerovali i taj kredit nije namjenski iskorišten.

Ali to sada nije ni bitno.Todorić sigurno ostaje bez vlasništva i sa LExom,i bez Lexa,u stečaju i bez stečaja. Za udjele manjinaca ćemo vidjeti.
Očito bi netko želio da svoj bijes iskalimo na Todoriću.Pamet u glavu.Naši cilkjani neprijatelji su
svi vjerovnici Agrokora,naravno i IU,jer su se dogovorili da će nam odnijeti sve.Malo morgen.
Mi manjinci ćemo se pokušati naplatiti od onoga tko ima,a to su država i novi Agrokor,a ne od Todorića
jer on dostupne imovine nema.

Konkretno, ja se dvoumim između tužbe prema IU i PVV, i države, s tim da mislim da će biti puno lakše protiv IU i PVV…

Nego, jedna stvar mi nikako ne ide u glavu, pa molim nekoga da mi objasni, dakle, oni misle sva društva koja su insolventna zrcaliti, iako nisam konkretno našao koliko se spušta dugova na koje društvo, nije jasan taj njihov pristup, jer gospodarska cijelina uključuje i dugove društva… Kako onda izdvojiti gospodarsku cijelinu bez dugova?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



Postojeći dioničari / članovi društva Dužnika i Neodrživih društava pod izvanrednom upravom – bilo da su ti dioničari / članovi društva druga Društva pod izvanrednom upravom ili treće osobe – ostat će dioničari / članovi društava koja su uglavnom bez imovine. Budući da je povrat dioničara / članova društva Dužnika i Neodrživih društava pod izvanrednom upravom za jednaka nuli, Nagodba nema negativan učinak na postojeće dioničare / članove društva; nisu stavljeni u gospodarski lošiji položaj od onog u kojem bi bili da Nagodbe nema.

na žalost je tako
[/quote]Tko je to utvrdio i dokazao? Radi se samo o nečijoj pretpostavci. Ja mislim da bi u stečajevima otvorenim po pojedinim društvima dioničari puno bolje prošli jer bi stečajni upravitelj trebao ,opreza radi, osporavati sva potraživanja i jamstva vjerovnika uključujući i roll- app Ishod bi bio neizvjestan , ali za sada je izvjestan. Dioničari gube sve.

New Report

Close