Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa dok kao i obično dobiješ obavijest od skdd o dionicama koje imaš i prvi put vidiš da Agrokorovih nemaš.

Trebamo izaći na ulicu .

Paulie, 20.11.2023. u 11:50

Nikad nisam dobio takvu obavijest. Kao ni većina drugih dioničara. Tko bi takvu vijest poslao ?

Ako ste bili dioničar neke Agrokor kompanije, dobili ste obavijest od Središnjeg klirinško depozitarno društva.

lojtra, 20.11.2023. u 11:57

Pa dok kao i obično dobiješ obavijest od skdd o dionicama koje imaš i prvi put vidiš da Agrokorovih nemaš.

Tako je. Bila je obavijest gdje je pisalo da se dionice brišu i da ih više nemaš:)

To je potpuno nebitno jer je nagodbom imovina prebačena na plus društva. Svatko je nakon nagodbe bio vlasnik ničeg osim dugova.

Nagodba je bitan datum koji se gleda.

Paulie, 20.11.2023. u 15:15

To je potpuno nebitno jer je nagodbom imovina prebačena na plus društva. Svatko je nakon nagodbe bio vlasnik ničeg osim dugova.

Nagodba je bitan datum koji se gleda.

Jeste stranka u postupku? Tužili državu ili se samo pravite pametni?

Ukoliko ste dobar štreber prečitavanjem foruma ćete doći do odgovora. Sve informacije o Agrokoru i postupcima su već date.

Paulie, 20.11.2023. u 16:39

Ukoliko ste dobar štreber prečitavanjem foruma ćete doći do odgovora. Sve informacije o Agrokoru i postupcima su već date.

Ne treba mi forum da bih u nešto bio “siguran”, za to postoje stručnjaci. Konkretno za ovaj slučaj, odvjetnici.

Ne prepisujem što sam čuo, niti pišem što sam čitao na forumu. Pokušavam pomoći ostalima svojim osobnim iskustvom.

Dakle da rezimiramo, niste u pravu. Znam to iz iskustva. A sad vi možete i dalje drviti po svome ili ne…

Upravo su odvjetnici naveli 3 godine od pravomoćnosti nagodbe kao krajnji datum za pokretanje tužbi. Očito nemamo iste odvjetnike.

Da rezimiramo, probajte te vaše riječi pretvoriti u pravne korake.

streber, 19.11.2023. u 20:37

 





Paulie, 07.11.2023. u 11:34



 

Naravno da ima malih dioničara koji su tužili državu. Rok za tužbu je bio 3 godine nakon pravomoćnosti nagodbe, dakle do 18. listopada 2021. Odvjetnik vam više ne treba, jer je zakonski rok za tužbu prošao.

 



 

Nije baš tako. Kažu da je rok teče od onoga dana kada ste dobili obavijest da su Vam dionice izbrisane. To je u biti prva i jedina oficijalna obavijest koju je mali dioničar dobio na kućnu adresu, službeno.

Samo koje su pravne posljedice ako se u postotku pred ICSIDom dokaže da je sve to ništetno? Meni prije vuče na ništetnost sve to što Toda priča, ako govori istinu, nego ono što su pričali iz Udruge franak i takvi.. Valutna klauzula je u zakonu, a ovo što se izvodilo s Agrokorom je protivno Ustavu RH, prislinim propisima i moralu društva. Ako Toda govori istinu, sve što je potpisivao je bilo pod prisilom najgore vrste. Meni to sve što on priča djeluje ludo, ali djeluje ludo i način odabira financijskih vještaka i svega. Čemu KPMG iz bilo koje druge države? Pa što nisu dali PWCu ili Deloitteu? Puno toga je tu jako čudno.

IT se pogubi u svojim itervjuima čim se izađe iz okvira pripremljenih pitanja, zapošljavao je političare i njihovu djecu, plaćao kampanje, bio dio klike. Sada bi htio u sabor, ne zaslužuje sekunde javnog prostora a ne sabor. Samo priča o sebi kako je pokraden, to je sve što zna JA JA JA kak se zove, razumjete… Uništio je indirektno 17 000 malih dioničara koje ne spominje, on se pobrinio za svoje kao i ostali veliki u ovoj priči iz udruge. Ovo je sramota za hanfu i zse i sve institucije koje su povezane. Samo u rvackoj koja je dio EU su dioničari svedeni na 0 to je ta vladavina prava. Hvala borgu i rami, sigurno je stručljak angažiran na nekom važnom projektu danas.

Baba Luj

Mito i zapošljavanje preko veza i nisu nešto kažnjiva u Hr a čistu krađu od grupe Borg uopće ne spominješ. Mora da si dio klike.

streber, 20.11.2023. u 12:48

 





lojtra, 20.11.2023. u 11:57



 

Pa dok kao i obično dobiješ obavijest od skdd o dionicama koje imaš i prvi put vidiš da Agrokorovih nemaš.

 



 

Tako je. Bila je obavijest gdje je pisalo da se dionice brišu i da ih više nemaš:)

Ja to nisam dobio. Samo u popisu dionica koje imam nije više bilo Agrokorovih.

Nitko ništa danas?🙄

Je li ovo peruško smislio najnovije? Njega se u ovom procesu pita koliko i mene🙃 Bitno  da je on sve potpisao, kada dođe vatrica do prstiju odreći će ga se preko noći. Vjerovatno je spreman na to gledajući njegov profil.

New Report

Close