Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ramljak nas sve vuce za nos: http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=1015036

Ameri ce dobro zaradit, a buduci umirovljenici izgubit sve. Lijepo…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Znači ovako: bio jednom jedan gazda l*pov ( prezime mu počinje sa T), taj gazda je podigao kredite i založio imovinu koja nije u 100% njegovom vlasništvu, kada gazda nije mogao vratit kredite “policajac” (prezime mu počinje sa R) je preuzeo vodstvo i umjesto da vrati krivo založenu imovinu ,on je založio svu preostalu imovinu koja nije u 100% vlasništvu gazde i malih, i sada “policajac” hoće ukrast i gazdi i ovima malima nedužnima!!!
I to sve po zakonu! I sad su si mali kao sami krivi što su ih prevarili i “gazda” i “policajac”!!



Zasto i postojeci dionicari ovisnih drustava ne bi dobili dionice novog Agrokora?

Posudiš nekom 100 000 kn. On kupi auto za te pare i voza svoju obitelj u njemu. Nakon nekog vremena prestane ti plaćati rate.

Ti uzmeš mu auto i prodaš ga za 40 000 kn jer su ga ovi vec dosta izraubali. Dode on sa svojom obitelji i kaze – uzeo si nam auto, daj i nam nesto od 40 000 kn.

Je li sad jasno zasto automobilist ni njegova šira i uža familija ne mogu dobiti ništa od 40 000 kn. Ili trebam opet objašnjvati.
[/quote]

Po pitanju auta ste upravu, ali ovdje je posudio Agrokor, a ne jamac, Belje kažimo .
Međutim niti ne pokušavaš naplatiti od Agrokora dokapaitalizacijom ili prodajom njegove imovine zasebno, gdje bi to Belje znatno više vrijedilo u prodaji nego opterečeno jamstvom ? Samo želiš Belje pa izmišljaš vratolomije od 2 Agrokora.
Cijela ova priča 2 Agrokora toliko otvoreno govori o krađi postojećih vlasnika da bi samo to na čelo trebali napisati onima koji ne vide.

Ne moze se Todoric tretirati kao i ostali mali dioničari, jer je Todorić kazneno prijavljen za gospodarski kriminal.
Na zalost mi ocito moramo svoju pravdu tražiti na sudu i nadam se da ce nas Agram grupa odnosno udruga znati voditi.

I još jedna stvar: svi koji pričaju kako je ovo “Kapitalizam” , trebaju znati kako ovo nema veze sa “kapitalizmom” , ovo je : prevara, krađa , muljanje , lopovruk i hrpa drugih ružnih riječi..

Čitam vas sve pomalo. Oni koji su ovdje pogubili sve naravno ne žele si to još priznati i kad im kolege poput investimira racionalno nešto pokušaju objasniti oni idu emocijama. Recite vi meni onog momenta kad je obznanjeno da je Agrokor u banani što ste vi tada radili? Izgleda da ste čekali. Pa ste dočekali da vam dionica sa još tada visokih 6-7-8 tisuća kn padne na 3500 kn i da vam blokiraju trgovanje. Zatim 6 mjeseci poslije dobijete od Ramljaka sve moguće informacije o firmi, koliki je dug koliko ovo koliko ono, imate prilike izaći na 700, 800, 900, 1000, 1100, 1200, 1300 kn i opet ne izađete, zatim vam cijena tjednima klizi do jučerašnjih 700 kn, ne izlazite. I sad vas opet zablokiraju.

Gubitak je jako teško prelomiti i prodati s minusom ali to je najbolji način spašavanja portfelja…da ste bili aktivniji možda bi vam portfelj doživio manji gubitak…ali znam, mnogima je trejd mrzak a trejderi su hijene i špekulanti no sad se pokazuje da su trejderi najpametiji investitori na ZSE baš iz razloga jer te ovdje u svakom času može opaliti po džepu…

Nego, zna li netko hoće li nove dionice agrokora biti izlistane na burzi? Bila bi prava šteta da ovakvi biseri od poduzeća nestanu sa gledalica, zauvijek.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ma koje se gluposti ovdje pišu, još samo čekam priču o zeki, maci, kuci, lisici, rodi, žabi i od Ivice babi?!

Svi ste vi lijepo ulagali ne razumijevajući rizike i sad kad su se rizici materijalizirali, sad su svi drugi krivi, samo vi niste. Agrokor je propao. S njime je propala i njegova imovina koju čine ovisna društva. Obzirom na redoslijed naplate vjerovnika, dioničari su na posljednjem mjestu. Obveze odnosno dugovi su veći od imovine i kapitala i ne mogu se svi naplatiti. Dioničari su svojim položajem u skupini vjerovnika prvi na listi za odstrel, a streljanih, ali preživjelih će biti i na ostalim isplatnim redovima. Al isti će da se slikovito izrazim, “preživjeti”. I to je to. Pojednostavljeno rečeno.

Ako je negtko ovdje kriv, to je nadzorni odbor leda i jamnice i ostalih, a i hanfa koji su šutke odobrili jamstva.

ŠTO JE NAJBOKJE OD SVEGA – U SRBIJI JE CINI MI SE PBZ NEKI NJIHOV FOND PRILIKOM JAMSTAVA DOBIO OBEŠTEĆENJE TJ. NIJE HTIO GASATI Z AJAMSTVA, PA JE OBESTECEN PO FER VRIJEDNSOTI DIONICA FRIKOMA ILI DIJAMANTA VRIJEDILO BI PROVJERITI.

U SRBIJI N ABRDOVITOM BALKANU MALI DIONICARI UZIVAJU VECU ZASTITI NEGO U EU RVACKOJ. ŠTO JE NAKMAN NASA BORBA DALA.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

darac11, znaju li oni u kakvoj državi žive ? očito ne.

Po asku bidu
Nismo prodali jer nismo vjerovali Ramljaku, niti mu vjerujemo sada.

GUBITAK ILI KRAĐA NIJE ISTO. Koliko god vi pričali da je.
NPR ja sam vlasnik 51% firme i odem u bankrot (ja odem u bankrot , ne firma ona i dalje radi s plusom) i propadnem , zašto bi drugi vlasnik od 49% izgubio sve? On nije ništa kriv on je samo suvlasnik.
Bolje rečeno: dali je moguće da MOJ vjerovnik uzme 100% firme , ako sam ja vlasnik samo 51%. I vama je to OK?

Lojtra ja vjerujem samo sebi i vlastitim procjenama, pokušavam da mi što manje kroje sudbinu drugi iako je to ponekad neizbježno… i sam sam nastradao na GRNL ove godine i to na špekulaciji… ušao u istu a nisam znao da imaju veze s agrokorom a na kraju je ispalo da su imali itekako veze s agrokorom. Budući je nelikvidna bilo je kasno za izlazak… ali LEDO, belje…. druga priča, veoma likvidno i da sam kojim slučajem imao te dionice ne bi dvojio ni sekunde nego sve po bidu, režibježi.

I sam sam si kriv, nikog ne krivim nego sebe.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

GUBITAK ILI KRAĐA NIJE ISTO. Koliko god vi pričali da je.
NPR ja sam vlasnik 51% firme i odem u bankrot (ja odem u bankrot , ne firma ona i dalje radi s plusom) i propadnem , zašto bi drugi vlasnik od 49% izgubio sve? On nije ništa kriv on je samo suvlasnik.
Bolje rečeno: dali je moguće da MOJ vjerovnik uzme 100% firme , ako sam ja vlasnik samo 51%. I vama je to OK?

aKO STE VI KAO VLASNIK 51 POSTO I ODGOVORN AOSOBA POTPISALI DA TVRTKA JAMČI, ONDA DA – CIJELA TVRTKA JAMČI.

aKO niste potpisali, onda tvrtka ne jamči.

Ovdje su dupeglavci i mirovinci i ostali klimoglavci sve lijepo uredno potpisivali, primali plate i crne audije, a sad tvrde da oni ne znaju čitati bilance i da su za njih saznali iz medija.

S druge strane – NAJMANJE UNATRAG 6 MJESECI JE SVE OVO BILO POZNATO. Velika je laž da su izvesca lazirana i da su jamstva laziranaq – sve je to 100 psoto poznato svakom pismenom gradaninu rh.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

munjiza je od samog početka govorio umjereno i bez pljuvanja po bilo kome. evo i on kaze doslovno – čim je bilo objavljeno da dug ej 10 ili 20 miljardi veći od imovine, trebalo je biti jasno da te dionice ništa ne vrijede

https://www.youtube.com/watch?v=j7VSggS2Jho

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Cijela ova konstrukcija otimačine počiva samo na AKTIVIRANIM JAMSTVIMA
Jamstva su aktivirana točno na vrijeme i po dogovoru
Dogovor je ulazio u finale još dok je Todorić sjedio u Tornju, a Ramljak ( HDZ) pregovarao s ovim lešinarskim fondom po EU lokacijama pa i Londonu
London je Expresso, a što je iznimka sa GB, priznao Lex Agrokor, znajući dobit lešinara u post prodaji jamaca.
Jamci su izdali nezakonito jamstvo, to i sami priznaju, ali DORH je na skijanju . Služba sigurnosti ove zemlje mirno promatra otimačinu privrede zemlje u strane ruke .
Strane ruke vjerojatno u planu imaju uzeti i Konzum i Tisak, a onda će DOBAVLJAČI Makedoniji prodavati Ledo, Jamnica i Belje proizvode.

Mislim da je jedina nada Udruga dioničara Agrokor na čelu s Agramom. Ako sruše jamstva , sve dolazi na svoje. Nisam siguran kako Agram igra, nisam siguran hoće li im HDZ ponuditi obeštećenja da mirno promatraju i ostele nategnu ? Nadam se da će ipak rušiti jamstva, a time i HDZ.

New Report

Close