Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znači gospoda mirovinci su nas bacili u nekoliko razreda ovisno koliko želimo da taj mirovinski fond riskira.

Ja sam, kao i većina Hrvata ostao u onom u kojem se ulaže bez rizika, konzervantivno.
Znači očekujem da moj fond uopće nema dionica, a kamoli da ima dionice od smeća agrokora.

Na ovom forumu se prije desetak godina moglo pročitati da sve to ide na 1 kunu.

zato nikad i nisam ulagao u gazdine dionice.

Samo jednom su me nagovorili na Belju na 70 kuna manju količinu, ali sam brzo zbrisao van.



Meni isto izgleda najjednostvnije agrokor dionice prenjeti na vjerovnike ili agrokor bankrotirati i prenjeti vlasnistvo na vjerovnike tj novu vjerovnicku firmu. Tako bi oni svako u svom omjeru postali umjesto todorica vlasnici ex agrokora. Zanima me kako ce se to raspetljati. Sto s mirovinskim fondovima ? Kako njih obestetiti ? Mene zanima sto ce bit s novcimq iz mog drugog stupa. Ne zelim da mi se govori " oni su to sprzili " . Onaj tko je sprzio i pomagao u tome barem moze ici u dugogodisnji zatvor. Kad tad. Pogledajte koliko placate mjesecno u 2. stup. Dakle, gdje su novci i tko je sprzio to ?

Za što ih obeštetiti?

Popušili su i gotovo, život ide dalje. A i to što su popušili je vjerojatno ispod 1% imovine svih mirovinskih fondova zajedno, tako da to nije toliko bitno za mirovine. Više su nedavno neki popušili na Tevi, nego na Agorkoru.

Uputi se u brojke i proporciju ulaganja mirovinaca u domaće dionice i onda vidi koliko je od toga bilo Agrokor izdanja, a ne napamet i bezveze lajati.
[/quote]
Gle to sto je nesto slucajno ne znaci da je dobro. Ujedno ako je 1% od milijardi s kojima raspolazu malo e pa tada se vidi da nemas pojma o cemu govoris.
Koliko su novaca izgubili u agrokoru u apsolutnim brojkama ?

Status Quo: Roll Over Lay Down


Znači gospoda mirovinci su nas bacili u nekoliko razreda ovisno koliko želimo da taj mirovinski fond riskira.

Ja sam, kao i većina Hrvata ostao u onom u kojem se ulaže bez rizika, konzervantivno.
Znači očekujem da moj fond uopće nema dionica, a kamoli da ima dionice od smeća agrokora.

Na ovom forumu se prije desetak godina moglo pročitati da sve to ide na 1 kunu.

zato nikad i nisam ulagao u gazdine dionice.

Samo jednom su me nagovorili na Belju na 70 kuna manju količinu, ali sam brzo zbrisao van.

Ako si ostao onda si ostao u B. Za potpuno konzervativno si se trebao prebaciti u potportfelj C. Al to ti ne ide po željama već po nastupu umirovljenja odnosno godinama staza i godinama potrebnim do umirovljenja.




Meni isto izgleda najjednostvnije agrokor dionice prenjeti na vjerovnike ili agrokor bankrotirati i prenjeti vlasnistvo na vjerovnike tj novu vjerovnicku firmu. Tako bi oni svako u svom omjeru postali umjesto todorica vlasnici ex agrokora. Zanima me kako ce se to raspetljati. Sto s mirovinskim fondovima ? Kako njih obestetiti ? Mene zanima sto ce bit s novcimq iz mog drugog stupa. Ne zelim da mi se govori " oni su to sprzili " . Onaj tko je sprzio i pomagao u tome barem moze ici u dugogodisnji zatvor. Kad tad. Pogledajte koliko placate mjesecno u 2. stup. Dakle, gdje su novci i tko je sprzio to ?

Za što ih obeštetiti?

Popušili su i gotovo, život ide dalje. A i to što su popušili je vjerojatno ispod 1% imovine svih mirovinskih fondova zajedno, tako da to nije toliko bitno za mirovine. Više su nedavno neki popušili na Tevi, nego na Agorkoru.

Uputi se u brojke i proporciju ulaganja mirovinaca u domaće dionice i onda vidi koliko je od toga bilo Agrokor izdanja, a ne napamet i bezveze lajati.
[/quote]
Gle to sto je nesto slucajno ne znaci da je dobro. Ujedno ako je 1% od milijardi s kojima raspolazu malo e pa tada se vidi da nemas pojma o cemu govoris.
Koliko su novaca izgubili u agrokoru u apsolutnim brojkama ?
[/quote]

Pa da, naravno ti inače na svom životnom portfelju imaš gubitke do 1% i zarade do 300%, kao i većina ulagača ovdje….

http://hr.n1info.com/a215909/Vijesti/Evo-koliko-su-vaseg-novca-mirovinski-fondovi-ulozili-u-Agrokor.html
To sto si rekao nije istina. Kao sto i sam znas da lazes.
Gdje je zarada od 300 % ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Pa ja govorim o tebi ne o njima.

Ja mislim da su oni riskirali u granicama dozvoljenog i mogućeg. Sudjleovali su u dokapu Leda prije 5 godina. Nakon toga je došao Mercator i sve je krenulo pogrešnim smjerom. Obveznice Agrokora koliko znam nisu kupovali osim ovih iz RBA koji i inače imaju neku drugačiju startegiju glede kreiranje portfelja, njegove rizičnosti i očito imunizacije i zapravo su se izlozili i manje nego je to bila proporcija Agrokora za tržište kapitala i njegov značaj za HR gospodarstvo i šire. Pomogli su i oko Mercatora no to nije predmet komadanja i dugova samog Agrokora. Sve u svemu bili su svjesni rizika i nisu se previše izlagali prema mojem osobnom mišljenju.

Ukupni gibitak mirovinskih fondova 2. stupa je izgleda oko 1 milijarda kuna. Biti ce i vise zato sto ne racunaju da im je equity 0.
Ok neka bude 1,5 do 2 milijarde kuna. U nekoliko mjeseci. To je njima malo. Za to ne treba nikakve sankcije ili ako su ulagali temeljem falsificiranih izvjesca sankcije ?
A zar nisu oni sjedili u upravama tih poduzeca ? Kako to da je erste plavi izasao iz agrokora i spasio svoje novce, a ostali sprzili u par mjeseci 1,5 do 2 milijarde kuna ? I jos kazu kako je to malo. Za nevjerovat u kakvoj uhljebnicko budalastoj zemlji zivimo. A benchmark i usporedbe s drugim fondovima ? Ovo treba u k i n u t i. Kakav obavezni drugi stup ? Isplatiti uplacene udjele i zatvoriti.

Status Quo: Roll Over Lay Down

@VAU

Tu je cijelo vrijeme bilo od Vlade rečeno da treba spriječiti da Agrokor propadne jer su u njemu i naše mirovine.

Hoćeš reći da je Vlada lagala i da mirovinski fondovi uopće nisu izloženi u Agrokoru i da je Agrokor mogao propasti prema zakonima tržišta.

A da li su FONDOVI ulagali u dobavljače Agrokora (na neviđeno jer su ovi isporučivali robu gratis) i banke koje su davale lovu Agrokoru i njegovim dobavljačima u NEOGRANIČENIM KOLIČINAMA?

Erste plavi je prodao dionice na trzistu ovdašnjim “vjernicima”. U tom trenutku je to “vjernicima” bila prilika života, kasnije se pokazalo da to očito bas i nije tako. Oni su inicijalno bili najmanje izloženi i izbacili su Ledo u potpunosti van. I ostali bi vjerojatno izbacili da su mogli i da je tržište bilo podržano likvidnošću za to.

Gle, znaš kako mirovinski fondovi funkcioniraju i kako (ne)možes do udjela i svakako im navedi razloge zašto ne podržavaš njihovu ulagačku politiku. I onda lijepo podnesi zahtjev da ti isplate tvoje udjele i zatvori svoj račun. Pis of kejk!


@VAU

Tu je cijelo vrijeme bilo od Vlade rečeno da treba spriječiti da Agrokor propadne jer su u njemu i naše mirovine.

Hoćeš reći da je Vlada lagala i da mirovinski fondovi uopće nisu izloženi u Agrokoru i da je Agrokor mogao propasti prema zakonima tržišta.

A da li su FONDOVI ulagali u dobavljače Agrokora (na neviđeno jer su ovi isporučivali robu gratis) i banke koje su davale lovu Agrokoru i njegovim dobavljačima u NEOGRANIČENIM KOLIČINAMA?

A sto ti mene pitas te stvari?

Zna se da su bili izloženi, al nisu bili jako izloženi.

Možda da se za detalje i neodgovorena pitanja obratiš direktno vladi i mirovinskim fondovima?

Vjerujem da će oni odgovoriti na sva tvoja pitanja u kratkome roku.

A zasto mirovinci nisu prije onih famoznih sberbank upisa i jamstava preuzeli od agrokora neku od perjanica npr ledo ili jamnicu i prodali to nekome.
Samo mi nemojte reci da zbog zakona nisu mogli. Kako su mogli napisati lex agrokor tako se moglo i to.
To drustvo treba potjerati.

Status Quo: Roll Over Lay Down


A zasto mirovinci nisu prije onih famoznih sberbank upisa i jamstava preuzeli od agrokora neku od perjanica npr ledo ili jamnicu i prodali to nekome.
Samo mi nemojte reci da zbog zakona nisu mogli. Kako su mogli napisati lex agrokor tako se moglo i to.
To drustvo treba potjerati.

Pa podnesi prijedlog Vladi ili barem pokreni faceback revoluciju. Kladim se da će ti Pernar i njegovi ‘domaći’ pomoći i dati potporu. Možda ne bi bilo loše da se vežeš lancem oko rasvjetnog stupa u blizini nekog od naših mirovinaca. Čisto da osjetiš kako izgleda milicijska intervencija i prisilno odvajanje od (bes)predmetne stative.

Mislim da bi se uhljebici trebali vise brinuti. 🙂
Mene ovo vise zanima kao predmet proucavanja jer ne ovisim o tome 🙂
Npr ako imas veze sa mirovinskim fondovima ili si uhljebic koji radi s njima mislim da je za tebe pernar buducnost.
Mi neupitno propadamo. Jos samo struja i vode. Oko 20 godina ? A onda :).
Postoje struke u kojoma sto je stuacija gora njima bolje. 🙂 ako si uhljebic tvoja nije takva. Nekima cvjeta cvijece u njihovo preduzeće 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

Kaže g. Pucar, da bi Podravka mogla voditi preuzimanje djelova ili kompanija Agrokora, a ja osobno mislim, da je na Prvom mijestu g. Vlahovič – Adris, to je g. Pucar zaboravio, a sigurno su tu i mirovnici koji neče dozvoliti da ide cijena dolje nego če je braniti,…..možda sam u krivu, vidjet čemo uskoro, a trženje na vanskoj burzi, pogledajte dečki, lp

[/quote]
Bisakovi kaže: “Pretvaranje potrazivanja u udjele u Agrokoru ,je po meni realno nepostojeca varijanta jer na nju,po meni,nitko od vjerovnika ne bi pristao!…”
[/quote]

Znači, ta opcija je, kako kažete “realno nepostojeća”. Meni izgleda logično da je to jedina moguća varijanta pretvaranja duga u vlasništvo. Objasnite mi na koju foru vjerovnik pravne osobe Agrokor može pretvoriti taj dug u vlasništvo pravne osobe nazovimo je “XYZ”? Naime, ako taj “XYZ” nema vjerovnika (osim u slučaju aktivacije jamstva koja je dao za dug Agrokora) onda mi tzv. “debt to equity” u “XYZ” nema logičan temelj (ponavljam, osim naravno u slučaju aktivacije jamstva, što mi opet nema smisla jer bi pretvorbom Agrokorova duga u kapital nestao dug, a time i jamstvo). Molim vas pojašnjenje jer vidim da ste upućeni.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

New Report

Close