Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ma koji politički komesari ! Pa u USA su vam kompanije uzimale u uprave veterane časnike , jer su znali da ako su se znali nosit sa teškim ratnim situacijama , da će to isto znati primijeniti na kompaniju .Ko da će on sam rješavat sve probleme , za to postoje timovi , a on je isturen koji to sve vodi i koordinira prema vani .

Stvarni razlog tih generala je taj sto su zapravo to ti ljudi koji otvaraju nova trzista sklapaju prve poslove…. prvenstveno mislim na podrucja gdje ratuju … e sad me nemoj sam pitat kako znam iz prve ruke…
[/quote]

Daj reci , kako znaš ? 🙂

Nebute tako skoro vidli LEDO na 6000 kn, Belje na 20 kn ili Jamnicu na 100.000 kn. Malo realnosti nebi škodilo. Iracionalni optimizam je najopasniji neprijatelj. Ovdje nitko još ništa ne zna. Tko zna kakvih sve dubioza i nebuloza ovdje ima, zato pamet u glavu i čuvajte svoj novac.
Ima boljih prilika trenutno. ATPL npr… 😀
Dobro je jedan kolega napisao, prije će ATPL na 2.000 kn nego Belje na 20 kn. Možda se to mnogima sad čini smiješno, ali…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Ljudi ovdje scenarija loših i dobrih ima 100 verzija ako još i uključimo ove manevre sa državom još i više…

Ali znajte ovo:
Kad firme uđu u poteškoće prvo se namiruju banke, zatim držatelji obveznica pa dobavljači pa radnici pa država i tek na kraju mali dioničari.

I nemojte sad spike tipa ali nije jamnica bankrotirala,zvijezda ili ledo već agrokor. Nisu, Ali su debelo pokriveni jamstvima. Samo u sljedeih mj dana banke nude 700 miljuna eura za TEKUĆE obaveze poslovanja Agrokora. TO vam je preko 5 miljardi kuna, Dečki i cure to je market cap CIJELOG valamara po sadašnjoj cijeni. Čisto da malo dočaram…
A ovi manevri od naše vlade, ko mi ne kaže da neće sutra prekstura banke udariti neku tužbu. Pa otjerat ćemo i ovo malo investitora ako država se slučajno postavi među banke i vjerovnike na krivi način, nije pametno igrati se sa time…


Ioreskovic može link – izvor?
Ledo je danas bio ok na 4000 i tu izgleda erste ili netko drugi ne želi silit prodaju ispod
Blje je isto tako na 13 bilo ok… Ne trga se prodaja zasad. A ja se počastio s Blje.
Do kraja tjedna bih volio vidjet Ledo na 5500-6000, BLJE oko 16-17 Jmnc oko do 100.000 teško preko.

kolega
može li pojašnjenje na temelju čega?

Vaš link …[/url]

Hahah

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.


Vaš link …[/url]

To je za razumjeti čovjek je u pozicijama I štiti svoje ulaganje.
Koliko je to racionlano preostaje nam tek vidjeti.
Mislim da takvo iznošenje konstatacije može izreći samo neznalica(u što sam siguran da dotični nije) ili je klasična obmana.
No kao što sam rekao preostaje nam vidjeti ali sam siguran da dokaze nećemo čekati puno…

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!


Nebute tako skoro vidli LEDO na 6000 kn, Belje na 20 kn ili Jamnicu na 100.000 kn. Malo realnosti nebi škodilo. Iracionalni optimizam je najopasniji neprijatelj. Ovdje nitko još ništa ne zna. Tko zna kakvih sve dubioza i nebuloza ovdje ima, zato pamet u glavu i čuvajte svoj novac.
Ima boljih prilika trenutno. ATPL npr… 😀
Dobro je jedan kolega napisao, prije će ATPL na 2.000 kn nego Belje na 20 kn. Možda se to mnogima sad čini smiješno, ali…

Ledo na 6.000 je prejeftino.Ako Ledo ide na prodaju,a trebao bi interes svih sudionika je da se proda po što većoj cijeni.Sve ispod 12.000 kn po dionici je loš posao za vjerovnike.Naravno da uz ovakve cijene dionica i utvrđivanje vrijednosti Agrokora po ovim cijenama bi donio ogromni gubitak za vjerovnike.Zašt smatrate da će vjerovnici nastojati dobiti što manje.
Zašto smatrate da će državni povjerenik dozvoliti da se mirovince oderu.Zar nije pametnije od mirovinaca napraviti partnera.Pa oni su puni keša,trebaju ga usmjeriti,ne u Agrokor,ali svakako
u neke pespektivne firme kao što su LEDO i JAMNICA,a naročito Konzum.
Ako svi sudionici budemo puhali u isti rog ovo bi mogla biti velika pobjeda hrvatske pameti.Mislite
da je mudro prepustiti jugoistočnu Europu kroz jeftinu prodaju Konzuma.Konzuim je suho zlato.To je lanac koji je osvojio tržište u četiri pet zemalja i kao takav vrijedi jako puno.Da li će biti vlasnik
Ivica Todorić to i nije bitno,ali je bitno da ostane u hrvatskim rukama.Para ima,samo treba pameti,
hrabrosti i drskosti.

Nisam optimista,mislim da sam realista sa pozitivnim pristupom za rješenje problema.

lopina@
Kolega lopina kako to Vi mislite prodati nešto što je zaduženo više nego što vrijedi. Pa zar mislite da će netko kupiti Ledo sa njegovim jamstvima iznad vrijednosti tvrtke. Nevjerovatno je kako vi kao stari forumaš izjavljujete takve bedastoće. Ovdje se svi ponašaju kao da je sav dug maca popapala. Ledo je već prodan vlasnicima potraživanja za koje jamči. Samo je pitanje vremena kada će oni ući u vlasništvo bez para jer su pare već dali Agrokoru a on nije vratio.

@bosančeros

Moram priznati da je I mene gospodin Lopina s obzirom na svoj staž malo zaprepastio sa izjavama.
Bit će da od meda I mlijeka ili možda pelina ne vidi šumu od drveta…

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!


Nebute tako skoro vidli LEDO na 6000 kn, Belje na 20 kn ili Jamnicu na 100.000 kn. Malo realnosti nebi škodilo. Iracionalni optimizam je najopasniji neprijatelj.

Možda u nekom scenariju i budu a kakvom se scenariju radi možda da pitaš Vučića na što je mislio kad je izjavio

Objašnjavajući da će Vlada i NBS pripremiti plan kako bi se onemogućilo da novac tvrtki iz sustava Agrokora ne odlazi iz Srbije, Vučić je rekao da će to biti dio potpore Vlade.

Malo je nezapaženo prošla ta izjava ali se može dosta toga iz čitati

Agrokor prodao Karisma Hotels Adriatic partnerima?

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Zna li netko, mozda je negdje pisalo a nisam procitao tko jamci za ovih 150 milijuna €


Ljudi ovdje scenarija loših i dobrih ima 100 verzija ako još i uključimo ove manevre sa državom još i više…

Ali znajte ovo:
Kad firme uđu u poteškoće prvo se namiruju banke, zatim držatelji obveznica pa dobavljači pa radnici pa država i tek na kraju mali dioničari.

I nemojte sad spike tipa ali nije jamnica bankrotirala,zvijezda ili ledo već agrokor. Nisu, Ali su debelo pokriveni jamstvima. Samo u sljedeih mj dana banke nude 700 miljuna eura za TEKUĆE obaveze poslovanja Agrokora. TO vam je preko 5 miljardi kuna, Dečki i cure to je market cap CIJELOG valamara po sadašnjoj cijeni. Čisto da malo dočaram…
A ovi manevri od naše vlade, ko mi ne kaže da neće sutra prekstura banke udariti neku tužbu. Pa otjerat ćemo i ovo malo investitora ako država se slučajno postavi među banke i vjerovnike na krivi način, nije pametno igrati se sa time…


http://www.telegram.hr/politika-kriminal/fizulic-detaljno-objasnjava-sto-ce-se-od-danas-dogadati-s-agrokorom-i-zasto-su-nazalost-obecanja-ministrice-dalic-nerealna/

i još tužbe …

Bit će vam , uglavnom kako je g. Bakić izložio . Volio ga neko ili ne , čovjek je puno puta bio u pravu , dok su drugi histerizirali, pa možda i namjerno obmanjivali .

New Report

Close