Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ledo najavio restrukturiranje i otkaze, sindikati zatražili hitan sastanak[/url]

amarananab, 01.01.2020. u 11:32
Uprava trgovačkog društva Ledo d.o.o. obratila se nekoliko dana prije Božića radničkom vijeću, a dan prije Badnjaka i svim radnicima putem e-maila s informacijom da se u Ledu planira restrukturiranje unutar kojega se očekuje da će biti viška radnika.

Kako ono bijaše za vrijeme Lexa, bitno je sačuvati radna mjesta. A sada dijele otkaze jer je solventnost Fortenove jako upitna.

Uspješnost nagodbe već se sada vidi, a ovo je vrh ledene sante.
[/quote]
Pa političari su pri tome mislili da trebaju sačuvati svoja radna mjesta. Dakako u tome su i uspjeli, i dalje rade i obavljaju svoje funkcije čak i oni koji su izravno sudjelovali u ovoj pljački.

Ulaganje u visoko rizicne kompanije sastavnice Agrokora se mnogima obilo o glavu. Mislim da sada traziti krivca drugdje a ne kod sebe bas i nema smisla!
Kao dobavljac sam godinu i vise prije ovog kraha vidio sto ce se dogoditi… ali nije vise bilo mogucnosti naplatiti i izvukao sam koliko se dalo. Ostali ne mali iznos je potopljen s Lexom, i sada mogu kriviti jedino sebe jer je reakcija ipak bila zakasnjela.
Iskup mjenice kreditom jos otplacujem!

Pongo,
Samo ti krivi sebe.
Mi cemo kriviti prave krivce.
A sto se rizicnosti tice….Rusima se ocito rizik jako isplatio….

noviulagac,
znam da na Novu godinu drugo osim juhe ne valja zakuhavati🤭🤭

U Ledu traju pregovori o novom kolektivnom ugovoru, radnike čekaju otkazi?

Paulie, 01.01.2020. u 15:37
Prema navodima sindikata objavljenim jučer, postoji bojazan radnika i sindikata da se većem broju radnika planira otkazati ugovor o radu, a u pripremi je, navodno, nekoliko valova otkaza.

“Uprava trgovačkog društva Ledo d.o.o. obratila se nekoliko dana prije Božića radničkom vijeću, a dan prije Badnjaka i svim radnicima putem e-maila s informacijom da se u Ledu planira restrukturiranje unutar kojega se očekuje da će biti viška radnika. Radničko vijeće i sindikati unutar kompanije izrazili su svoje protivljenje što je ta informacija dostavljena radnicima uoči Božića. Protive se i najavi gašenja pojedinih radnih mjesta, kao i donošenju takve odluke bez predstavnika radnika i sindikata”, navedeno je u priopćenju Nezavisnog sindikata poduzeća Ledo.

Svaka glupost, neznanje i nezainteresiranost u životu su jako skupi. Trebali su i ovi radnici tada stati na stranu postojećih većinskih vlasnika, a ne šutjeti i praviti se da ih se to ne tiče.

Ledo nikada nije smio biti dio Lexa, Agrokor je imao 48% vlasništva.


Ulaganje u visoko rizicne kompanije sastavnice Agrokora se mnogima obilo o glavu. Mislim da sada traziti krivca drugdje a ne kod sebe bas i nema smisla!
Kao dobavljac sam godinu i vise prije ovog kraha vidio sto ce se dogoditi… ali nije vise bilo mogucnosti naplatiti i izvukao sam koliko se dalo. Ostali ne mali iznos je potopljen s Lexom, i sada mogu kriviti jedino sebe jer je reakcija ipak bila zakasnjela.
Iskup mjenice kreditom jos otplacujem!

Kolega Pongo , kada je ulaganje u društva ,
perjanice hrvatskog tržišta kapitala Ledo ,Jamnica ,Zvijezda….. postalo visoko rizično ulaganje ?
Zašto svi mislite da smo agrokorke kupovali 2017 g. ?
Pa od kada su izlistane na burzi ?
Prodati ih u trenutku kad je Agrokor došao u probleme za 5 ili 10 posto vrijednosti bila bi vrlo loša odluka.
Bez obzira što su društva bila jamci za agrokorove kredite ne trebaš biti pravni ekspert da bi ti bilo poznato da se po našem Zakonu o trgovačkim društvima novac iz dioničkih društava može legalno izvući samo i jedino temeljem odluke skupštine o raspodjeli dobiti i isplati dividende dioničarima pa tako i Agrokoru.
Zašto su banke prihvatile bezvrijedna jamstva društava za agrokorove kredite najbolje ti je objasnio Ramljak onom čuvenom izjavom……” jamstva su nelegalna ,ali Bože moj , banke su ih prihvatile “…
I to je izjavio nakon što nije osporio potraživanja po tim nelegalnim jamstvima i rekao bankarima i obvezničarima ” sorry dečki ,znali ste da uzimate mačka u vreći ” , ali ste za taj rizik imali kamatu od 10% .
Naravno ,to se nije dogodilo jer su se strani kriminalci dosjetili kako uz pomoć još većih domaćih kriminalaca iskoristiti situaciju i napuniti svoje i njihove džepove.


U Ledu traju pregovori o novom kolektivnom ugovoru, radnike čekaju otkazi?

Pongo, 01.01.2020. u 16:31
Prema navodima sindikata objavljenim jučer, postoji bojazan radnika i sindikata da se većem broju radnika planira otkazati ugovor o radu, a u pripremi je, navodno, nekoliko valova otkaza.

"Uprava trgovačkog društva Ledo d.o.o. obratila se nekoliko dana prije Božića radničkom vijeću, a dan prije Badnjaka i svim radnicima putem e-maila s informacijom da se u Ledu planira restrukturiranje unutar kojega se očekuje da će biti viška radnika. Radničko vijeće i sindikati unutar kompanije izrazili su svoje protivljenje što je ta informacija dostavljena radnicima uoči Božića. Protive se i najavi gašenja pojedinih radnih mjesta, kao i donošenju takve odluke bez predstavnika radnika i sindikata", navedeno je u priopćenju Nezavisnog sindikata poduzeća Ledo.

Svaka glupost, neznanje i nezainteresiranost u životu su jako skupi. Trebali su i ovi radnici tada stati na stranu postojećih većinskih vlasnika, a ne šutjeti i praviti se da ih se to ne tiče.

Ledo nikada nije smio biti dio Lexa, Agrokor je imao 48% vlasništva.
[/quote]
Uzalud postotak vlasnistva, vidite moze se i drugacije…
Imam prijatelja koji mi se pohvalio kako je kupio 10 dionica jamnice, kada je u padu bila, po 140k kn, rekao sam mu uf,uf,uf…
nakon 2,3 dana je izvukao cca 120k kn po dionici, eto umjesto toliko zarade isti minus… jos je dobro i prosao, zar ne!?

Nek sad svi radnici glasaju za Borga Plenkovića i njegovu malu KGK

Meni nije jasno da Pongo i slični nakon svega u aferi Lex Agrokor i dalje govore dioničarima da su sami krivi što su pokradeni.



U Ledu traju pregovori o novom kolektivnom ugovoru, radnike čekaju otkazi?

dionic12, 01.01.2020. u 18:38
Prema navodima sindikata objavljenim jučer, postoji bojazan radnika i sindikata da se većem broju radnika planira otkazati ugovor o radu, a u pripremi je, navodno, nekoliko valova otkaza.

"Uprava trgovačkog društva Ledo d.o.o. obratila se nekoliko dana prije Božića radničkom vijeću, a dan prije Badnjaka i svim radnicima putem e-maila s informacijom da se u Ledu planira restrukturiranje unutar kojega se očekuje da će biti viška radnika. Radničko vijeće i sindikati unutar kompanije izrazili su svoje protivljenje što je ta informacija dostavljena radnicima uoči Božića. Protive se i najavi gašenja pojedinih radnih mjesta, kao i donošenju takve odluke bez predstavnika radnika i sindikata", navedeno je u priopćenju Nezavisnog sindikata poduzeća Ledo.

Svaka glupost, neznanje i nezainteresiranost u životu su jako skupi. Trebali su i ovi radnici tada stati na stranu postojećih većinskih vlasnika, a ne šutjeti i praviti se da ih se to ne tiče.

Ledo nikada nije smio biti dio Lexa, Agrokor je imao 48% vlasništva.
[/quote]
Uzalud postotak vlasnistva, vidite moze se i drugacije…
Imam prijatelja koji mi se pohvalio kako je kupio 10 dionica jamnice, kada je u padu bila, po 140k kn, rekao sam mu uf,uf,uf…
nakon 2,3 dana je izvukao cca 120k kn po dionici, eto umjesto toliko zarade isti minus… jos je dobro i prosao, zar ne!?
[/quote]

To je kockanje i nema veze s stvarnom vrijednošću firme i dok su takve stvari moguće ne treba lipe ulagati u RH.Zato je i burza tu gdje je…

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!


Meni nije jasno da Pongo i slični nakon svega u aferi Lex Agrokor i dalje govore dioničarima da su sami krivi što su pokradeni.

ti stvarno vjeruješ da bi bilo imalo drugačije završilo za male dioničare da su u vrijeme izbijanja agrokor krize na vlasti bili milanović i sdp? kakvi naivci ulažu na burzi, nije za vjerovati

budapest !



Meni nije jasno da Pongo i slični nakon svega u aferi Lex Agrokor i dalje govore dioničarima da su sami krivi što su pokradeni.

ti stvarno vjeruješ da bi bilo imalo drugačije završilo za male dioničare da su u vrijeme izbijanja agrokor krize na vlasti bili milanović i sdp? kakvi naivci ulažu na burzi, nije za vjerovati
[/quote]

Naivac si ti koji braniš kriminal, isto kako si krivio ljude koji su dizali kredite u francima da su sami krivi.



Ulaganje u visoko rizicne kompanije sastavnice Agrokora se mnogima obilo o glavu. Mislim da sada traziti krivca drugdje a ne kod sebe bas i nema smisla!
Kao dobavljac sam godinu i vise prije ovog kraha vidio sto ce se dogoditi… ali nije vise bilo mogucnosti naplatiti i izvukao sam koliko se dalo. Ostali ne mali iznos je potopljen s Lexom, i sada mogu kriviti jedino sebe jer je reakcija ipak bila zakasnjela.
Iskup mjenice kreditom jos otplacujem!

Kolega Pongo , kada je ulaganje u društva ,
perjanice hrvatskog tržišta kapitala Ledo ,Jamnica ,Zvijezda….. postalo visoko rizično ulaganje ?
Zašto svi mislite da smo agrokorke kupovali 2017 g. ?
Pa od kada su izlistane na burzi ?
Prodati ih u trenutku kad je Agrokor došao u probleme za 5 ili 10 posto vrijednosti bila bi vrlo loša odluka.
Bez obzira što su društva bila jamci za agrokorove kredite ne trebaš biti pravni ekspert da bi ti bilo poznato da se po našem Zakonu o trgovačkim društvima novac iz dioničkih društava može legalno izvući samo i jedino temeljem odluke skupštine o raspodjeli dobiti i isplati dividende dioničarima pa tako i Agrokoru.
Zašto su banke prihvatile bezvrijedna jamstva društava za agrokorove kredite najbolje ti je objasnio Ramljak onom čuvenom izjavom……" jamstva su nelegalna ,ali Bože moj , banke su ih prihvatile "…
I to je izjavio nakon što nije osporio potraživanja po tim nelegalnim jamstvima i rekao bankarima i obvezničarima " sorry dečki ,znali ste da uzimate mačka u vreći " , ali ste za taj rizik imali kamatu od 10% .
Naravno ,to se nije dogodilo jer su se strani kriminalci dosjetili kako uz pomoć još većih domaćih kriminalaca iskoristiti situaciju i napuniti svoje i njihove džepove.

[/quote]
Sa svim se slazem od 1. do zadnje recenice.
Dobro dodje ovaj post za podsjetiti se tijeka dogadjaja.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Hvala Renči ,jedna si od malobrojnih forumaša koja nije stradalnik domovinskog Agrokora ,ali razumije bit i poantu cijele priče ,vjerojatno i zbog odsustva zlonamjernosti i zavisti kojih ovdje ima u dosta velikim razmjerima.


Bez obzira što su društva bila jamci za agrokorove kredite ne trebaš biti pravni ekspert da bi ti bilo poznato da se po našem Zakonu o trgovačkim društvima novac iz dioničkih društava može legalno izvući samo i jedino temeljem odluke skupštine o raspodjeli dobiti i isplati dividende dioničarima pa tako i Agrokoru.
Zašto su banke prihvatile bezvrijedna jamstva društava za agrokorove kredite najbolje ti je objasnio Ramljak onom čuvenom izjavom……" jamstva su nelegalna ,ali Bože moj , banke su ih prihvatile

krivo tumačiš. nisu jamstva bila nelegalna prema trećima, nego samo u trokutu uprava-skupština-dioničari! nije krivnja banke ako je uprava potpisala takva jamstva jer uprava je ovlaštena zastupati prema trećima (banke) trgovačko društvo kojem je na čelu! ako je uprava to napravila mimo ili bez odluke skupštine i dioničara, onda postoji odgovornost uprave prema dioničarima, kako materijalna tako i kaznena ali nisu banke krive ako su dobile potpisana i pečatirana jamstva! ako uprave firmi prije toga nisu provele propisanu proceduru tj ishodile prethodne suglasnosti onda je to krivnja uprava firmi kćeri, a ne banaka…ne znam da li me razumijete o čemu govorim?

budapest !

New Report

Close