Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@ Niste objasnili zašto nagodba nije isto što i stečajni plan.
Ja sam mišljenja da na sve ono o nagodbi što nije regulirano Lexom kao specijalnim zakonom, odgovarajuće se primjenjuju odredbe Stečajnog zakona o stečajnom planu. Nije tako?

— ne sjećam se da sam rekao da to nije isto, nego je drugačiji način odlučivanja i drugačije se većine trabe prema Zakon o postupku izvanredne uprave u trgovačkim društvima od sistemskog značaja za Republiku Hrvatsku (NN 32/17) i Stečajnim zakonom ( 71/15,104/17)

@ Ročište je prema ZPP-u mjesto za raspravu. – točno, ali ovo nije niti prethodno ročište, niti ročište radi raspravljanja o glavnoj stvari, niti skupština vjerovnika, već ročište radi glasovanja o predloženoj nagodbi

Poželjno je prije održavanja ročišta sudu podnijeti pripremni podnesak da se sud bolje pripremi za raspravu. Čemu podnositi podnesak ako se o njemu neće raspravljati? – prije svega sud će uvijek uzeti u obzir sve podneske i navode ukoliko su relevatni za donošenje odluke uz uvjet da su razumljivi i podneseni o roku. da je sud morao sazvati, sazvao bi ročište o raspravljanju o nagodbi – ali zakonom to nije predviđeno

@ Mi ne znamo da li je i koliko i kakvih podnesaka bilo podnijeto sudu prije ročišta. – točno ..a isto tako je točno da svaka stranka ima pravo uvida u spis, ovo nije parnični postupak , premda se slažem da se moglo i da je bilo uputno baš svaki podnesak putem e oglasna ploča objaviti međutim ne postoji zakonska obveza. načelno sud uvijek mora uzeti sa jednakom pažnjom u razmatranje sve što je iznijela bilo koja stranka tijekom postupka

Meni, a svima ostalima koji su u nekim dionicama todexa, interes je bio usmjeren prema FI za 2017 godinu.
Očekivao sam svašta ali ovakva ARBITRARNA izvješća svakako nisam – u izvješćima se dakle pogoduje pojedinim vjerovnicima, a primjenjuju se samo HSFI koji pogoduju njihovim interesima.
Činjenica je da su izvješća rađena s 31.12.2017. godine Činjenica je da su napravljena i Kratkoročna rezerviranja koja su vezana uz Jamstva, međuti činjenica je da Uprava nije knjižila rezerviranja u skladu s točkom 39.c HSFI 16-Rashodi,
Uprava je bila obvezna u bilješkama objaviti opis, iznos i očekivano vrijeme odljeva ekonomskih koristi vezanih uz rezerviranja.
A to nije učinila pa je stoga i Zakonitost knjiženje Rezerviranja upitno.

Hoćete li uspjeti?

– Imamo puno iskustva u ovim poslovima. Sjetite se samo udruge manjinskih dioničara Ericsson Nikola Tesla d.d. i uspjeha koji je ova ekipa polučila. Pravda je na našoj strani i uspjet ćemo.

Tko je Mićo Jurjević?

Nekad direktor Sektora u Dalmatinskoj banci Mićo Jurjević osnovao je i vodio: Dalbank Trade, Dalbank Invest i PIF Velebit, te inicirao Dalbank Nekretnine. Danas su to sastavnice OTP banke. Predsjednik Nadzornog odbora Varaždinske burze i predsjednik Grupacije društava za upravljanje investicijskim fondovima pri HGK.

Danas partner i savjetnik Uprave u Agram Invest d.d. i Agram Brokerima d.d. Agram Invest, između ostaloga, upravlja s Agrolagunom d.d. Poreč i Medora Auri d.d. hotelima iz Podgore. Svaka četvrta transakcija na Zagrebačkoj burzi (cca 25%) obavi se uz posredovanje sustava Agram Brokera.

Lagano kreće, pa nek svatko ispriča svoju stranu

http://www.seebiz.eu/todoric-o-smokvici-laze-ministar-koji-ga-je-koristio-u-pratnji-dvije-dugonoge-dame-a-ja-sam-to-placao/ar-178893/

Da je to poštena i transparentna igra onda bi IU istovremeno objavila FI svih kompanija pod IU.
Ovako su objavili samo nekolicinu, ciljano bez FI za Konzum i Agrokor.
Kako se može provjeriti EPM bez FI za sve kompanije pod IU?
Za nepovjerovati što se događa u HR!

Mislite da udruga cilja na pokretanje postupka u Nizozemskoj s obzirom na zadnju objavu na njihovim stranicama?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Izašlo priopćenje za javnost Ivice Todorića na njegovom blogu.
Raspalio je po ministru Goranu Mariću tako da se ovaj neće tako lako osvijestiti.
https://www.ivicatodoric.hr/blog/novosti/priopcenje-za-javnost5
Ministre, ministre na niske ste grane spali


Izašlo priopćenje za javnost Ivice Todorića na njegovom blogu.
Raspalio je po ministru Goranu Mariću tako da se ovaj neće tako lako osvijestiti.
https://www.ivicatodoric.hr/blog/novosti/priopcenje-za-javnost5
Ministre, ministre na niske ste grane spali

Bravo ministre! Al sto ce zena reci?

Joj, joj, kad krenu izlazit imena. Vec sada znamo kako nas ceka najzanimljivija jesen u zadnjih 20 godina.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Vrag će ga znat, to sa Marićem. No, meni je ovdje mnogo indikativnije kako se Todoriću odmah instantno vjeruje čim progovori, i to upravo od ekipe ovdje na forumu kojima je taj isti Todorić doslovno ukrao dionice uništavajući koncenr kojime je upravljao.

Pa necu valjda vjerovat sinu vojne lekarke, anemicnom Aleksandru (po Seksu), borgovima, Martini Dalic, Anti Ramljaku, Perusku, Savoricu, Maji i Tomislavu cija cemo puna imena i prezimena uskoro objaviti…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Objave
Objavljeno srpanj 20, 2018
KNJIŽENJEM PRAVOMOĆNO OSPOREDNIH JAMSTAVA IMOVINA DIONIČARA PREOBLIKOVANA JE U IMOVINSKOPRAVNI ZAHTJEV PREMA AISLE DUTCH TOPCO B.V.

Izvješća su rađena na datum 31.12.2017. godine.
I radi se o Rezervacijama pa to može i ne mora biti odlijev sredstava?
Da bi sve zamračili IU nije istovremeno objavila sva FI kompanija pod IU, a isto tako Uprave operativnih kompanija nisu knjižiea rezerviranja u skladu s točkom 39.c HSFI 16-Rashodi jer su uz rezerviranja
bili obvezni u bilješkama objaviti opis, iznos i očekivano vrijeme odljeva ekonomskih koristi vezanih uz rezerviranja.

Do kada bi VTS trebao donijeti odluku o nagodbi? I mozemo li vec tada krenuti sa tuzbama? Hocete li cekati da se udruga i Adris pokrenu ili ste se vec savjetovali sa odvjetnicima?

New Report

Close