Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Hanfa i burza sprečavaju ‘novi Agrokor’

Kunu u RH ne ulažem dok se ovo ne rasčisti, a ovakvi korumpirani klaunovi maknu s svojih bog(HDZ)omdanih pozicija.

Što je Burza napravila da zaštiti male ulagače Leda, Jamnice i Belja?
Kakve veze mali ulagač u Ledo ima s Todorićem?Jamstva preko vrijednosti kompanije???
Rolup je tek najveći kriminal-Zašto je Ledo založio svu imovinu materijalnu i nematerijalnu da bi dobio 5 mil €? To ulagači koji su upisivali dionice kad su na burzi bile po 4500 kn za 8000 iz zaj… skupili.
U Agrokoru je napravljena krađa stoljeća, a sad se isisava preostalo.
Ukoliko je sve bilo zbog dobavljača, zašto se banke prve naplaćuju?
Dobavljači su tu kuhali igru s Todorićem a banke na svima uzimale proviziju.
Na kraju su svi oni prošli bolje od malih dioničara koji su jedini te dionice kupili svojim novcima.
Nije Vam sumnjivo da vlasnici Rusi kamatare vlastitu firmu?
9% kamata?
Lidl, Kaufland i Spar će ih pojesti.

Zanimljivo štivo, pretpostavljam da tako razmišlja prosječni mali investitor s ovog foruma, da su im svi krivi za gubitak na burzi ako su ostali u Ledo/Jana/Belje. Međutim, nejasno je zašto ništa ne poduzimate ako je vaš novac u pitanju.

Za informaciju, Rusi kamatare Agrokor s 14,5% godišnje a ne za samo 9%. Taj HDZ kakav god bio, spasio je Agrokor stečaja čime bi ostali s bezvrijednim papirima. SDP i MOST su na strani Rusa, što samo pokazuje da niste jedini u neznanju i nerazumijevanju situacije. Samo vam dobavljači i proizvođači mogu vratiti neku vrijednost dionica, a vi krivite njih zato jer nisu htjeli dati Todoriću da proda njihovu robu i za to ne isplati novac. I još tražite da vas Burza zaštiti, a da ni Hanfa nema tih mogućnosti štititi ljude od neznanja.

Izišao sam iz Leda i Jamnice kad sam vidio što Todorić radi s Rusima. Razumijem da je velik broj vas ostao jer niste možda mogli naslutiti kako će kamatarenje Rusa završiti. Uglavnom završava isto. Vi ćete ostati bez novaca, Rusi će preprodati privatnu firmu koju su pojeli s vlastitim kamatama na trostruko knjiženu vrijednost stvarnog novčanog duga. Kupac će vjerojatno biti Dieter Schwartz, koji će umjesto poreza Hrvatskoj platiti Rusima taj novac za Agrokor.

Ako vas ima podosta na ovom forumu koji ste ostali u Agrokorovom limbu, zašto se ne skupite i organizirate tako da vam netko objasni što se stvarno dogodilo u toj firmi i kako spriječiti da ostanete potpuno zakinuti zbog svojeg neznanja?
[/quote]
Apsolutno ste u pravu. Osim sto se ja cijelo vrijeme pitam sto ako je to sve bio dogovor americkih i ruskih kreditora i predstava za javnost s ciljem otimanja svega malim dionicarima. Todoric je prodao firmu za kredite. Zajedno s vasim dionicama.
Dizao je kredite, vodio lazne knjige i sebi isplatio nepripadajucu dividendu. Tako su parazitirali do nisu ostali na 3 kune. Onda je u bankrotu pripala americkim fondovima.i ruskim bankama. Meni to sve izgkeda dogovorno, a ovo su sve staklene perle i predstava za javnost. Male dionicare su opljackali. Svi. A sto ces kada su mali dionicari stoka sitnog zuba. Oni nas se ne boje. Uopce.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Bravo Ledica!

Svaka rečenica ti je na mjestu.
Divim se tvome strpljenju u komunikaciji sa notornim provokatorima.
Puno toga mogu naučiti od tebe!

Skidam kapu. 🙂

La vita e bella!

Odgovor Ledice bi trebalo poslati svim novinama da jasno objasne građanima Hrvatske zašto će država plaćati goleme naknade po izgubljenim pravnim sporovima za pet do deset godina, a zato sto je to omogucila, da ne kažem namjerno ucinila. I to zato sto će ih EU pravo, koje jasno stiti male dionicare, na to natjerati. Kao sto je uostalom EU pravo natjeralo Hrvatsku da kazni banke radi svicaraca, posto sama država nikad samoinicijativno ne bi to napravila.

Bravo Ledica !


Bravo Ledica!

Svaka rečenica ti je na mjestu.
Divim se tvome strpljenju u komunikaciji sa notornim provokatorima.
Puno toga mogu naučiti od tebe!

Skidam kapu. 🙂


Nama treba vise takvih srcanih i nepokolebljivih osoba kao sto je Ledica pa bi puno bolje prosli…Svaka cast…Ma mozda nesto i bude od nas na kraju jer jednostavno ne mogu shvatiti da u danasnje vrijeme kad smo dio Europe gdje je privatno vlasnistvo temelj svega mi smo sve izgubili a toliko je tih nedorecenosti u tom postupku da je to strasno…


Odgovor Ledice bi trebalo poslati svim novinama da jasno objasne građanima Hrvatske zašto će država plaćati goleme naknade po izgubljenim pravnim sporovima za pet do deset godina, a zato sto je to omogucila, da ne kažem namjerno ucinila. I to zato sto će ih EU pravo, koje jasno stiti male dionicare, na to natjerati. Kao sto je uostalom EU pravo natjeralo Hrvatsku da kazni banke radi svicaraca, posto sama država nikad samoinicijativno ne bi to napravila.

Bravo Ledica !

uz sve gore navedeno trebalo bi navesti i da godinama razni inspektorati i ostala drzavna tijela zaduzena za raznorazne regulative ne rade svoj posao .. primaju placu a nema ih nigdje..evo primjer iz Baranje…Belje plus ima ogromnu lagunu u koju skladisti gnoj, naravno bez dokumentacije..bilo u Provjerenom..dobili su nalog da saniraju u nekom roku..i od tada tisina..je li rok ispostovan,?..kod nas kazu ako imas problem i ne mozes da ga rijesis s malo para, ti ga rijesi s puno ..salu na stranu..al mi mali dionicari bi trebali, sada pred izbore, poceti dizati glas, pokusati se organizirati i okupiti..pokazati da nismo ovce koje samo bleje po internetu..

Nadam se da će se Kolakušić borit za nas ako pobijedi na izborima.

Ovi ostali sigurno neće. Svi mi opljačkani trebali bi glasati za Kolakušića.


Nadam se da će se Kolakušić borit za nas ako pobijedi na izborima.

Jel mu to piše u programu?
Ili još bolje, zašto se svi ne učlanite u njegovu stranku?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Recite mi kako se učlaniti?

Stvarno, svi se mogu organizirati, samo mi ne koji smo najviše izgubili.

Kako se učlaniti kod Kolakušića?

U stvari mislio sam na
https://antikorupcija.hr/uclani-se/

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Kolakusic je odlican i ima moju punu podršku. Bitno je da postane relevantan faktor. Al to nece biti dovoljno. Radimo na sirenju baze. Borgovce se ne moze unistiti tako sto ce nas par tisuca glasat za Mislava. Iako je to dobrodošlo.

Vidim li ja to jednog crnog labudića kako dolazi? Zna li on zasto je Ramljak morao otici? Postoje li inkriminirajuci dokumenti? Tko je sve umijesan? Mozda labudic zna odgovore…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Bravo Ledica!

Svaka rečenica ti je na mjestu.
Divim se tvome strpljenju u komunikaciji sa notornim provokatorima.
Puno toga mogu naučiti od tebe!

Skidam kapu. 🙂

U odluci Ustavnog suda o Lex Agrokor navodi se da se radi o isključivo postupovnoj, a nikako materijalnoj (sadržajnoj ) konsolidaciji.



Bravo Ledica!

Svaka rečenica ti je na mjestu.
Divim se tvome strpljenju u komunikaciji sa notornim provokatorima.
Puno toga mogu naučiti od tebe!

Skidam kapu. 🙂

U odluci Ustavnog suda o Lex Agrokor navodi se da se radi o isključivo postupovnoj, a nikako materijalnoj (sadržajnoj ) konsolidaciji.
[/quote]

Tocno. Pravna nesigurnost koja se nadvila nad hrvatskim težištem kapitala jos ce dugo visiti nad Zagrebackom burzom. To bi trebalo briniti bas sve dionike. Nazalost, zaostajemo sve više za razvijenim tržištima, a borgovce i Plenkovića nije briga.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close