ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Investiranje u Adrs bi usporedio sa aktualnom situacijom vezano za ospice u turističkom Dubrovniku. Svi kao nešto znadu kako bi trebalo ili ne bi, kao ne treba se cijepiti jer susjeda ne cijepi svoju djecu pa čemu onda to. Laganini, letargija, oni će nama kao da mi ne znamo bla bla.
A onda kao na burzi, Pero i Mate se zarazili i od euforije necijepljenja do paničnog cijepljenja jer je susjeda možda krivo procijenila.
Kada Adris bude zarađivao 100mil€ neto tada će biti navala. Do tada pare na pajcanju u bankama.

Investiranje u Adris ne bi trebalo imati nikakve veze sa ne cijepljenjem u Dubrovniku.
Ali je bas slicno.
Oni koji se NE CIJEPE se informiraju na internetu, facebooku i ostalim " provjerenim " stranicama sa evidence based info.
Oni koji su do sada investirali u ADRIS investirali su temeljem FI koji su bili javno objavljeni kao i temeljem poslanica AV kojemu su vjerovali.
Po tome je dionica trebala imati znatno vecu imovinu i EBITDU nego je ima sada.
Rezultanta je da je cijena od 400 do 500 kuna. Umjesto od 500 do 600 kuna.

Znaci da je investiranje u dionice ADRISA temeljem dosadasnjih izvjesca slicno donosenju odluka cijepiti ili ne temeljeno na facebooku.

A i buducnost je investiranja u ADRIS upitna.
Temeljem izvjestaja ? Ili common sence ?
Ako je predvideni izvjestaj onda se ocekuje " eksplozija EBITDE, ali ako je common sence pitanje je kako je moguce da je investicijski potencijal ADRISA 8 milijardi kuna ? S kreditima ? Od koga ? Podsjeca li to na nesto vec vidjeno ?

[/quote]

Gle, razumijem tvoje pisanje ali puno mi je važniji 20.07.2018. Mene “to” ne podsjeća na ništa sličnoga u HR, dapače, svi potonu zbog 100mil, a ADRS to uloži u javno dostupnu šetnicu.
Ne znam zašto se mučiš, u pitanju je moja investicija, šta te briga, a i moderator ti često pušta uvrede.
Čujemo se krajem godine

lp

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.



https://www.vecernji.hr/vijesti/u-svibnju-30-vise-gostiju-nego-lani-1249997

" U svibnju je u Hrvatskoj ostvareno 1,7 milijuna dolazaka i 6,5 milijuna noćenja što u usporedbi sa svibnjem 2017. godine predstavlja poraste od 30% u dolascima i čak 39% u noćenjima. U svibnju je najviše noćenja ostvareno u Istri (2 milijuna noćenja),

lp

plavi

Je li pretenciozno očekivati za 2019. samo od turističkog dijela ( konsolidiranjem HUP-a + Hotel Park + kampovi na višoj razini ) blizu ili oko 400mil neto dobiti?
Cros vidimo da će već ove godine razvaliti, a i Cromaris će neku pinku zaraditi.
[/quote]

Mislim da nije, u to treba uključiti i više cijene smještaja koje imamo svake godine, ove godine poglavito u Dubrovniku zbog renoviranja hotela, ali i na drugim destinacijama. Ovih 100 milijuna eur mi se čini lako dohvatljivo za 2019. godinu.

lp

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

plavi

Mislim da mnogima prolazi ispod radara predsezona, a posebno cjenovno produžena glavna sezona u posezonu kao i sama posezona. Inače ove godine je u kampove i turistička naselja ( ali primarno kampove) uloženo 400mil te je sve podignuto na zvijezdicu iznad.
Hotel Park će raditi cijelu godinu, a prihodi samo od njega će biti brutalni. Tu će navraćati gosti koji će se propitivati čije je to uopće i koliko to vrijedi.

Od Cros-a već ove godine očekujemo 300+mil dobiti, znači Adrisov dio minimalno 200 mil, ali baš minimalno. Cromaris bi mogao oko 40 mil, a nisu na odmet ni dividende iz SLO.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.




Investiranje u Adrs bi usporedio sa aktualnom situacijom vezano za ospice u turističkom Dubrovniku. Svi kao nešto znadu kako bi trebalo ili ne bi, kao ne treba se cijepiti jer susjeda ne cijepi svoju djecu pa čemu onda to. Laganini, letargija, oni će nama kao da mi ne znamo bla bla.
A onda kao na burzi, Pero i Mate se zarazili i od euforije necijepljenja do paničnog cijepljenja jer je susjeda možda krivo procijenila.
Kada Adris bude zarađivao 100mil€ neto tada će biti navala. Do tada pare na pajcanju u bankama.

Investiranje u Adris ne bi trebalo imati nikakve veze sa ne cijepljenjem u Dubrovniku.
Ali je bas slicno.
Oni koji se NE CIJEPE se informiraju na internetu, facebooku i ostalim " provjerenim " stranicama sa evidence based info.
Oni koji su do sada investirali u ADRIS investirali su temeljem FI koji su bili javno objavljeni kao i temeljem poslanica AV kojemu su vjerovali.
Po tome je dionica trebala imati znatno vecu imovinu i EBITDU nego je ima sada.
Rezultanta je da je cijena od 400 do 500 kuna. Umjesto od 500 do 600 kuna.

Znaci da je investiranje u dionice ADRISA temeljem dosadasnjih izvjesca slicno donosenju odluka cijepiti ili ne temeljeno na facebooku.

A i buducnost je investiranja u ADRIS upitna.
Temeljem izvjestaja ? Ili common sence ?
Ako je predvideni izvjestaj onda se ocekuje " eksplozija EBITDE, ali ako je common sence pitanje je kako je moguce da je investicijski potencijal ADRISA 8 milijardi kuna ? S kreditima ? Od koga ? Podsjeca li to na nesto vec vidjeno ?

[/quote]

Gle, razumijem tvoje pisanje ali puno mi je važniji 20.07.2018. Mene "to" ne podsjeća na ništa sličnoga u HR, dapače, svi potonu zbog 100mil, a ADRS to uloži u javno dostupnu šetnicu.
Ne znam zašto se mučiš, u pitanju je moja investicija, šta te briga, a i moderator ti često pušta uvrede.
Čujemo se krajem godine

lp
[/quote]
Molim lijepo, sto je ovdje uvredljivo ?
Na čega ste se Vi uvredili ?
To sto ADRIS neracionalno ulaze i ne ostvaruje ocekivane povrate na ulozeno ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

BTW u udaljrnim destinacijama od kuda dolaze turisti visoke platezne moci nitko nikada nije čuo za Rovinj.
Tu treba godine i godine rada da bi se nesto postiglo.
A glede Evropljana kojima je Istra auto i vikend destinacija Rovinj i nije među destinacijama koje vezu za nekakv luksuz. Bogati Austrijanci za Rovinj uopce nisu culi. A ostali u takve hotele ne idu. Takav hotel, kao Palace, bi imao puno.vece povrate da je u Dubrovniku. To je jednostavno – ekstravagantno potrosen novac.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Panegirici o ulaganju u Adris zaista su uvredljivi za investicijsku zajednicu.
Nakon svega sto se dogodilo s njihovim ” investicijama “. Nakon potopa cijene diinice. Dionica danas vrijedi jednako kao i prije 10 godina. U to vrijeme su druge dionice, npr KORF i RIVP skocile i 10 puta. LRH je od 1800 kuna dosla do 4000 kuna LRH + 1700 kuna LRHC – skok za 3 x Itd da ne nabrajam.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Panegirici o ulaganju u Adris zaista su uvredljivi za investicijsku zajednicu.
Nakon svega sto se dogodilo s njihovim " investicijama ". Nakon potopa cijene diinice. Dionica danas vrijedi jednako kao i prije 10 godina. U to vrijeme su druge dionice, npr KORF i RIVP skocile i 10 puta. LRH je od 1800 kuna dosla do 4000 kuna LRH + 1700 kuna LRHC – skok za 3 x Itd da ne nabrajam.

Pomnozi jos to par puta da bude realnije tvojoj matematici, a koja je najveca cijena LRH prije krize bila 7000kn znaci naraslo je po tebi sada na 21 000kn ako je puta 3 dobru gledalicu imas nema sta, a matematika i dalje te ide kao i prije.

Ignore : renči


Ante Vlahović i Adris nisu slučajno posudili vise od 1 milijardu kuna Todoriću.
Zanimiljivo je kako se nitko od vas nije okomio na stvarne krivce za gubitak velike imovine Adrisa, a to su Ante Vlahovič i management.
Vi ste se okomili na izvanrednu upravu Agrokora.
Adris nece biti dobro ukoliko se ne riješi sadasnje uprave. Sjecate se kada su Slovenci rekli da ne zele da Adris kupuje SavaRe i to zasto sto je oko 2 milijarde kuna investiran u Agrokor ?
Osim toga, Vlahovic, kao i Todoric, koji su to dobili slucajnošću nemaju niti dovoljno pameti za voditi te kompanije, a nisu niti domoljubi. Sutra se moze dogoditi da se dignu silni krediti i jamstva na imovinu Adrisa. A sto cete tada s dionicama ?
Tko vjeruje tim " slucajnim podizetnicima" ?

dobar osvrt!

Status quo. O kakvoj matematici vi pricate ? Elementarnoj ? To je uobicajeno u psihologiji kada se nesto nesto malo zna pa se to preuvelicava. Tako ste i vi matematicar.
Idemo opet :
Lrh se podijelila na lrh + lrhc. Lrh 3900 kuna + lrhc 1700 kuna = 5600 kuna.
Lrh prije 10 tak godina 1800 kuna. 3 x 1800 = 5400.
Znaci porast cak i veci od 3 x.

Za korf mi se ne da zbrajati, dijeliti i oduzimati ( to za vas vrsne matematicare ) ali porast je oko 11 x.
Adris prije 10 godina 400 kuna. Adris sada 400 kuna
Naravno da cijene dionica prate i rast EBITDA. Izmedju ostalog vaznog.

Nastavak slijedi…:)

Status Quo: Roll Over Lay Down

O vremenima o kojima pise status quo kada je lrh bio 7000 kuna adris je bio i 5000 kuna. O tome ne treba govoriti. Osvrnimo se na 10 poslijednjih godina.
Svi mozete provjeriti koliko je nekada vrijedio adris prije stock splita i koliko je vrijedila lrh i zasto je lrh tada toliko vrijedila.
Ja govorim o vremenima prije 10 godina.
I govorim.o vremenima koja dolaze. Pratimo porast ebitda rivp / lrh/ lrhc i usporediml sa izvedbom adrisa u budicnosti.
Ujedno pratimo i izvedbu triglava i izvedbu cros u buducnosti.

Status Quo: Roll Over Lay Down

pogledaj P/E kod lrh i on je 3puta veći a i dividende su se bome nadavali.


Status quo. O kakvoj matematici vi pricate ? Elementarnoj ? To je uobicajeno u psihologiji kada se nesto nesto malo zna pa se to preuvelicava. Tako ste i vi matematicar.
Idemo opet :
Lrh se podijelila na lrh + lrhc. Lrh 3900 kuna + lrhc 1700 kuna = 5600 kuna.
Lrh prije 10 tak godina 1800 kuna. 3 x 1800 = 5400.
Znaci porast cak i veci od 3 x.

Za korf mi se ne da zbrajati, dijeliti i oduzimati ( to za vas vrsne matematicare ) ali porast je oko 11 x.
Adris prije 10 godina 400 kuna. Adris sada 400 kuna
Naravno da cijene dionica prate i rast EBITDA. Izmedju ostalog vaznog.

Nastavak slijedi…:)

Zanimljivo kako si uzela tocno 2008 godinu kada je nastupila najveca recesija i kada je u godinu dana od 2007 kada je cijena bila maksimalno 7000kn lrh pala u 2008 na 1000kn i kako si za ne fait uzela bas tu cijenu od 1800kn koja je na donjoj granici da bi tvoja matematika stimala, uvijek se uzima neka cijena prije recesije jer je to jedino ispravno, a ne usporedjivat neku cijenu u padajucem dnu kako ti odgovara, jos je zanimljivo kako si uzela cijenu za usporedbu na razlicite datuma kako kreativno cijena LRH od 1800kn je bila na dan 7.10.2008 dok je adrisa na taj dan bila 280kn, ali naravno ljepse je kad se uzme manja cijena za lrh a veca za adris jer tako tvoja matematika ima smisla bravo nastavi sa svojom kreativnom matematikom.

Ignore : renči


pogledaj P/E kod lrh i on je 3puta veći a i dividende su se bome nadavali.

Naravno da nece dividendu uzest u obzir onda bi morala promjenit matematiku ali joj ne odgovara jer ne ide njoj u prilog ona voli uzest samo ono sta njoj odgovara i uzest cijenu bas kad njoj odgovara jer je tako ljepse, ali pricekajmo malo sad ce se ona javit s dnevnim tiskom na slovenskom da nam malo ukaze na nove informacije koje joj idu u prilog.

Ignore : renči

StatusQuo

Zar ne vidite da vam namjerno baca mamce mijenjajući temu i priče o prošlosti, a stvar je jednostavna.
Ako se uspoređuje turizam onda je Maistra ta koja se prati zadnjih 10 god, a ne ADRS. A tada su rezultati opet brutalni, naime Maistra je tada bila u pelenama, a danas prihodi idu prema 1,2mlrd.
CROS i HUP tada nisu bili dio Adrisa. Možemo pratiti i Cros od preuzimanja pa da vidimo je li se što promijenilo ili je i tu stagnacija. Dividenda je kao nebitna u cijeloj priči. Govoriti o ulaganju u turizam, a ne znati koliko je tko od nas u portfelju zadnjih godina imao turista je zaista zanimljivo.
Evo ja sam se jutros probudio, ne znam jel bilo što zadnjih godina vezano za turizam, jesam li propustio što? Ili sam vrhnje prebacio u ADRS.
Ovdje se stvari mijenjaju na kvartalnoj razini, a na godišnjoj će svakome biti jasno ali možda i kasno.
Zadnjih godinu dana cijene su otresle zbog Agrokora, vidi se na grafovima pojedinih dionica točno u dan. To je promijenilo sentiment cijele burze koja je od tada u komi.
U takvoj situaciji treba gledati pojedine dionice pa i ADRS.
I za kraj, u Adrisu ne poslužuju burek što naravno neke živcira, ali zato ima vrhunske ribe za velike ribe.
A do daljnjega u bankama kamate i dalje 0%.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.



Status quo. O kakvoj matematici vi pricate ? Elementarnoj ? To je uobicajeno u psihologiji kada se nesto nesto malo zna pa se to preuvelicava. Tako ste i vi matematicar.
Idemo opet :
Lrh se podijelila na lrh + lrhc. Lrh 3900 kuna + lrhc 1700 kuna = 5600 kuna.
Lrh prije 10 tak godina 1800 kuna. 3 x 1800 = 5400.
Znaci porast cak i veci od 3 x.

Za korf mi se ne da zbrajati, dijeliti i oduzimati ( to za vas vrsne matematicare ) ali porast je oko 11 x.
Adris prije 10 godina 400 kuna. Adris sada 400 kuna
Naravno da cijene dionica prate i rast EBITDA. Izmedju ostalog vaznog.

Nastavak slijedi…:)

Zanimljivo kako si uzela tocno 2008 godinu kada je nastupila najveca recesija i kada je u godinu dana od 2007 kada je cijena bila maksimalno 7000kn lrh pala u 2008 na 1000kn i kako si za ne fait uzela bas tu cijenu od 1800kn koja je na donjoj granici da bi tvoja matematika stimala, uvijek se uzima neka cijena prije recesije jer je to jedino ispravno, a ne usporedjivat neku cijenu u padajucem dnu kako ti odgovara, jos je zanimljivo kako si uzela cijenu za usporedbu na razlicite datuma kako kreativno cijena LRH od 1800kn je bila na dan 7.10.2008 dok je adrisa na taj dan bila 280kn, ali naravno ljepse je kad se uzme manja cijena za lrh a veca za adris jer tako tvoja matematika ima smisla bravo nastavi sa svojom kreativnom matematikom.
[/quote]
A sto vi mislite zasto je uzeta cijena od 1800 kuna ? Matematičaru ? :))
A za samgala bi se preporucila koja knjiga o EBITDA i P / E i ostalim osnovama osnova za početnička ulaganja 🙂 Te manjkavostima procjene po P/ E 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close