ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na GS Uprava je rekla kako je izlozenost agrokoru oko 1 milijardu kuna (zaboravio sam tocnu brojku). Ako je tocna informacija o dodatnih 700mil kuna izlozenosti toz naci da je Uprava lagala na GS i to bi povlacilo i kaznenu odgovornost. Nisam fan uprave no ne mislim bas da bi lagali na skupstini iako me nista vise u ADRS nebi cudilo

Sto se kupnje LEDO i JMNC od strance ADRS tice to nema nikakve logike. Kao zalog za kredite dane Agrokoru ADRS je dobio vise od 50% JMNC kao jamstvo , vise od 50% KNZM te nesto sitnoLEDOa. Nema smisla da ADRS daje novac za JMNC ako vec ima pravo ovrhe nad istom.jedni smjer koji ocekujem od ADRS je da se bore kako ih lex Agrokor nebi namagarcio sa senioritetnim kreditima, a nikako da placaju novce za nesto sto vec u teoriji posjeduju

...


Na GS Uprava je rekla kako je izlozenost agrokoru oko 1 milijardu kuna (zaboravio sam tocnu brojku). Ako je tocna informacija o dodatnih 700mil kuna izlozenosti toz naci da je Uprava lagala na GS i to bi povlacilo i kaznenu odgovornost. Nisam fan uprave no ne mislim bas da bi lagali na skupstini iako me nista vise u ADRS nebi cudilo

Sto se kupnje LEDO i JMNC od strance ADRS tice to nema nikakve logike. Kao zalog za kredite dane Agrokoru ADRS je dobio vise od 50% JMNC kao jamstvo , vise od 50% KNZM te nesto sitnoLEDOa. Nema smisla da ADRS daje novac za JMNC ako vec ima pravo ovrhe nad istom.jedni smjer koji ocekujem od ADRS je da se bore kako ih lex Agrokor nebi namagarcio sa senioritetnim kreditima, a nikako da placaju novce za nesto sto vec u teoriji posjeduju

Blebeću se i pišu gluposti. Izravna izloženost je tu negdje. Postoji stanovita neizravna izloženost preko deala prodaje TDR-a BAT-u, za koju nema informacija i pitanje je njezine materijalizacije. I navodno je nešto CROS izložen, al to nije vise od 20 mil. eura ako se dobro sjećam i mislim da to dijelom upada u ovih milijardu kuna.

Ima smisla da daje jer Jamnica solidarno jamči za obveze Agrokora i tu će vjerovnici htjeti neki interes. Recimo da je tih 70 i kusur posto ulaznica, a ostatak će morati dati u ovisnosti od toga kolika bi bila isklicna cijena. Adris je dao manje novaca od vrijednosti tog udjela zbog haircut-a za koji se mislilo da se neće materijalizirati.

Zapravo, gledano strateški i interesno Adris nije ništa dao za Jamnicu, (iako naravno je). Sve je to bio dio deala prilikom prodaje TDR-a budući da bez kanala prodaje Tiska i Konzuma kojim je BAT zadrzao eksluzivu na polici, dobivena cijena bila puno niza od postignute. Vjerojatno ne bi značajno premašila 300 milijuna eura.

I što sad reći, jedni pišu osniva se , Atgr javno demantira da oni ne rade išta po tom pitanju?!
Je li to samo jeftini druk novina ili što pak?
Adrs treba preuzeti nešto na osnovi potraživanja, iako ne znam da li trebaju ići u bilo što od Agrokora ili bolje ranije zacrtanim planovima širenja?

to su samo novinarske patke sa kojim novcima moze Atgr ista preuzeti po mojedionice dug kapital Atgr je na 148 posot a i sam Adris bi opet trebao platit nesto na sta ima zalozno pravo i vec je platio to isto a i sam nema tih para da skine jamstva


http://www.seebiz.eu/agrokor-nema-prodaje-kljucnih-kompanija/ar-162597/
Podsjetimo, prema pisanju Jutarnjeg lista tvrtke za koje su Adris i Atlantic zainteresirani su Ledo i Jamnica.
U Adrisu izrazili spremnost na osnivanje konzorcija, kao i da će u njega, stvore li se uvjeti za to, pozvati druge uspješne hrvatske tvrtke što će, smatraju, biti korisno za hrvatsko gospodarstvo.
"Adris ne komentira medijske napise. Ali, ako budu stvoreni uvjeti za to, Adris je spreman zajedno s uspješnim hrvatskim tvrtkama tražiti cjelovito rješenje za Agrokor, to vise sto je riječ o tvrtkama koje imaju poslovnu vjerodostojnost i investicijski potencijal. Uvjereni smo da bi to bilo korisno ne samo za te tvrtke nego i za hrvatsko gospodarstvo u cjelini".


što AV izvodi sa državom i dali se i dalje da navlačiti u propast oko Agrokora jer tedeschi demantira ….
http://www.seebiz.eu/tedeschi-demantira-da-je-dio-konzorcija-za-agrokor/ar-162610/


Sto se kupnje LEDO i JMNC od strance ADRS tice to nema nikakve logike. Kao zalog za kredite dane Agrokoru ADRS je dobio vise od 50% JMNC kao jamstvo , vise od 50% KNZM te nesto sitnoLEDOa. Nema smisla da ADRS daje novac za JMNC ako vec ima pravo ovrhe nad istom.jedni smjer koji ocekujem od ADRS je da se bore kako ih lex Agrokor nebi namagarcio sa senioritetnim kreditima, a nikako da placaju novce za nesto sto vec u teoriji posjeduju

Ako se dobro sjećam, bila je prenesena informacija o tome Adris ima zalog nad 76% dionica Jamnice, 51% Konzuma i 3% Leda. Pitanje je koliko vrijedi zalog nad poduzećima koja prolaze kroz stečajni postupak. Moja prognoza je 0 kn, ali vidjet ćemo točno kad se izbace financijska izvješća. Konzum već sad svi otpisuju (govori se da je glavni problem Agrokora), dok je Jamnica opterećena jamstvima i nenaplativim potraživanjima. Jamnica ima 1,3 mlrd. kn teško naplativih potraživanja prema Agrokoru i povezanim poduzećima te je jamčila za 31 mlrd. kn obveza Agrokora i poveznih društava prema trećima. Na to treba još dodati nova jamstva za 480 mil. € kredita koji ima prvenstvo naplate i koji je osiguran zalogom nad njenim nekretninama i punionicama. Zato mislim da će Adris ako želi dobiti Jamnicu morati to platiti svježim novcem.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Nitko od njih nema 500 mil eura za JMNC….priča završena. JMNC ide u Buffetove ruke

Ne vidim nacina da bilo koja firma poput Nestle, Unilevera, Coca Cole itd bilo sto od Agrokora i RH kupi i tako se zamjeri Rusima.
Jedino uz pristanak vjerovnika to ce se moci prodati.
Najbolje rjesenje je da to kupe Adris, Podravka, Kras, Frank. Takav konzorcij.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Šta ako Adris proda osiguranje (jer tamo ipak nema dovoljnog pomaka naprijed) te onda pojaca investicije u prehransku diviziju – da pojaca Cromaris mozda mu je Ledo najblizji (zamrznut program) a Jamnica mu je blizu uz distribucijske kanale?

Mozda bi drzava i politicari to dopustali – da neki strani strateg (PZU ili Munich Re) uzme osiguranje a hrana neka ostane “domaca”.


Ne vidim nacina da bilo koja firma poput Nestle, Unilevera, Coca Cole itd bilo sto od Agrokora i RH kupi i tako se zamjeri Rusima.
Jedino uz pristanak vjerovnika to ce se moci prodati.
Najbolje rjesenje je da to kupe Adris, Podravka, Kras, Frank. Takav konzorcij.

Potpisujem! Pozdrav svima!

Možda ste zaboravili povijest i način percepcije uprave Adrisa kako se “besplatno” dolazi do puno.
Kao što su procjenili Adris na 10 Kuna u povlaštenoj prodaji prije javnog IPOa, pa uprava nakupovale dionice preko kredita koji su podigli, a bankama sam TDR ( tada ) da li u zalog, mogli bi to ponoviti, ali s LEDO i/ili Jamnica .

ADRIS ima zalog na Ledo i/ili Jamnicu ili oboje. Uz malo ulaganje, a uz prethodno istiskivanje malih dioničara, mogli bi većinske pakete kupiti za vrlo malo novaca. Zatim po preuzimanju dionice tih trvtki na burzu ih vratiti uz, sada, naravno višetruko većoj cijeni dionice, te u tom ciklusu postati većinski vlasnici Leda i/ili Jamnice i pritom zaraditi.

Joj, Ajde nemoj…. napisao si hrpu gluposti. Počevši od prvog slova prve rečenice. Ako ne znaš, uputi se. Nemoj izmišljati.

Ovdje zaista svatko može nekažnjeno pisati gluposti. Dezinformirati. Izmišljati i blebetati. Žalosno.

@Vauvau

molio bi vas da me točno ispravite, hvala



http://www.seebiz.eu/agrokor-nema-prodaje-kljucnih-kompanija/ar-162597/
Podsjetimo, prema pisanju Jutarnjeg lista tvrtke za koje su Adris i Atlantic zainteresirani su Ledo i Jamnica.
U Adrisu izrazili spremnost na osnivanje konzorcija, kao i da će u njega, stvore li se uvjeti za to, pozvati druge uspješne hrvatske tvrtke što će, smatraju, biti korisno za hrvatsko gospodarstvo.
"Adris ne komentira medijske napise. Ali, ako budu stvoreni uvjeti za to, Adris je spreman zajedno s uspješnim hrvatskim tvrtkama tražiti cjelovito rješenje za Agrokor, to vise sto je riječ o tvrtkama koje imaju poslovnu vjerodostojnost i investicijski potencijal. Uvjereni smo da bi to bilo korisno ne samo za te tvrtke nego i za hrvatsko gospodarstvo u cjelini".


što AV izvodi sa državom i dali se i dalje da navlačiti u propast oko Agrokora jer tedeschi demantira ….
http://www.seebiz.eu/tedeschi-demantira-da-je-dio-konzorcija-za-agrokor/ar-162610/
[/quote]
Danas naslovna strana Jlista: Adris ima milijardu eura keša za kupovinu agrokora

Koliki bi bio moguć investicijski potencijal Adrisa, Atlantic grupe i Podravke zajedno? Ima netko neku procjenu?

Kolika bi bila zbrojena Ebitda? Koliki neto dug i koliki njihov omjer?

Nije kvaka da se dugovi vrate sutra nego da se društva restrukturiraju, dio imovine koja nije na razini povrata najboljih, proda, a dio ugasi. Dakle, potreban je održiv omjer vlastitog kapitala, duga i operativne profitabilnosti. Treba najprije vidjeti prošlogodišnje rezultate, vidjeti koliki su gubici, koliko nedostaje knjigovodstvenog kapitala nakon toga dogovoriti nagodbu, otpisati kroz nju sto treba i pojedina društva mogu nastaviti poslovati. Dakle, ne treba vratiti sve dugove kroz nagodbu nego smanjiti ukupan dug i refinancirati ga i dovesti ga do održive razine i zadovoljavajućeg omjera u odnosu na vlastiti kapital. Mogućnosti oporavka su brojne. No, dok ne vidimo bilancu za 2016. i smjer razmišljanja ključnih (skupina) vjerovnika na pobunjenu nagodbu, sve je to u zoni špekulacija.

New Report

Close